Skocz do zawartości
IGNORED

Stoliki audio TomBase, czy warto...


sir.jax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tematem "audiofilskich stolików", zapraszam również do dyskusji zarówno posiadaczy jak i tych którzy noszą się z zamiarem kupna stolika audio.

Mam zamiar opisać moją "przygodę" ze stolikiem audio na który zdecydowałem się po latach używania własnego stolika DIY.

Do zakupu stolika przymierzałem się już od dawna, może nawet od kilku lat i najczęściej moją uwagę zwracały stoliki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , rzadziej ze względu na szklane półki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znany bardziej jako VAP audio.

Rozmawiałem z Panem Januszem Rogożem i z panem Bartoszem z Audiophilar, od pierwszego można wiele się dowiedzieć na temat wpływu i budowy stolików audio w rozmowie z panem Januszem zawsze da się wyczuć ogromny zakres wiedzy w tej dziedzinie, ten człowiek wie co robi i jak to się robi czyli stoliki, platformy etc.

Niestety na tą chwilę dość skutecznie odstraszają mnie ceny Pana Rogoza, a i Audiophilar do tanich nie należy, chociaż muszę wspomnieć w tym miejscu, że pan Bartosz z Audiophilara miał dla mnie atrakcyjną propozycję cenową na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) serii Casual Line z 4 półkami granitowymi, niestety granit nie w każdych warunkach się sprawdza, co jasno wynikało z rozmów z panem Januszem.

 

Padło, więc na coś tańszego co mogło by zaspokoić moje potrzeby pod wzgledem wizualnym i funkcjonalnym.

Zamówienie na stolik złożyłem u Pana z allegro o nicku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znanym z budowy stolików pod nazwą TomBase, nie korzystałem z aukcji lecz z kontaktu mailowego i tą drogą składałem zamówienie i szczegółowe wymagania co do stolika.

A miał być to stolik modułowy składany z 3 modułów z 4ma półkami, bardzo podobny do jednego ze stolików Rogoza.

Zamówienie złożyłem drogą mailową z wymaganiami i oczekiwaniami napisanymi w punktach, czyli stolik z 3 modułów na okrągłych nogach na każdej z nóg miał być wywiercony otwór 6mm na 2/3 wysokości tak bym mógł zasypać nogi piaskiem kwarcowym, półki w tym wypadku 4 szt każda zgodnie z opisem z MDF i w okleinie naturalnej, dolne nogi od strony podłogi miały być nagwintowane gwintem o średnicy M10, TomBase wszędzie stosuje gwint M8.

Gwint M10 był podyktowany tym, iż byłem już w posiadaniu kolców VAP (solidnych) o takiej właśnie średnicy gwintu.

Duży nacisk nakładałem też na wygłaskanie spawów w każdym z maili do pana Tomka, przy czym zawsze byłem zapewniany, że spawy będą oszlifowane i szpachlowane i co by tam jeszcze nie wymyślić.

Stolik w końcu po 3 tygodniach dotarł do mnie na miejsce :)

post-18457-0-95346100-1438452758_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety granit nie w każdych warunkach się sprawdza, co jasno wynikało z rozmów z panem Januszem.

Mogę prosić o rozwinięcie tematu. Będę wdzięczny -:). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na pierwszy rzut oka stolik nie wygląda źle prawda?

Niestety jakby przyjrzeć się detalom, które mam zamiar opisać niestety już tak kolorowo nie jest.

Stolik przyjechał zapakowany w dwóch częściach, jedna część to 3 moduły zapakowane razem i zabezpieczone folią bąbelkową, druga część to blaty zapakowane osobno i zabezpieczone styropianem.

Po rozpakowaniu modułów nozdrza drażnił zapach farby jaką zostały pokryte, tak jakby dzień wcześniej zostały pomalowane.

Zabrałem się więc czym prędzej do składania, niestety dość dużo czasu zajmowało mi zasypywanie nóg modułów piaskiem kwarcowym, pomijając jednak to zabrałem się do wkręcania kolców VAP w nogi by postawić jak najprędzej pierwszy moduł.

No i tutaj powoli zaczęło wyłazić szydło z worka, w ogóle zapomnijcie o poziomowaniu stolika używając stelaża/modułu jako bazy-po prostu się nie da, belki poprzeczne łączące rury/nogi są tak przyspawane, że to jest loteria, więc z grubsza można posłużyć się poziomicą stawiając ją na belki poprzeczne, ale tak naprawdę trzeba poziomować stawiając poziomicę na blat.

W blaty są wpuszczone talerzyki separujące do kolców, które wkręca się w stelaż/belki i tutaj zaczyna się cyrk.

 

Gwinty krzywe stożki/kolce zamiast być w jednej linii to mijają się tzn. jeden patrzy czubkiem w prawo drugi w lewo tak jest na środkowym module przez co blat w ogóle nie pasuje-wbite podkładki separujące to nieporozumienie, żeby tak robić blaty reszta musi być precyzyjna, a nie jest więc lepiej gdyby podkładki klient mógł sobie sam nakleić do blatu od spodu- musiałem ten blat przerabiać! Zamiast gwintować w stelażu wystarczyło wbić w otwory trzpienie z gwintem jakie są dostarczane razem z kolcami, niestety trzpieni tych nie dostałem razem ze stolikiem, zaś kolega który w ubiegłym roku zamawiał stolik co prawda nie modułowy owe trzpienie dostał.

 

Stolik ma nie dopasowane moduły górny z środkowym, musiałem wypośrodkować ustawienie bo nie było symetryczne z nogami dolnego. Jak patrzy się na stolik od lewej strony frontu to lewe nogi są ze sobą w miarę spasowane, ale prawe nogi modułów to już loteria i wyraźnie widać krzywiznę.

Do spasowania ze sobą modułów przysiadłem z suwmiarką, by na nogi nakleić centralnie podkładki separacyjne o średnicy 25mm zamówione w RMSie niestety suwmiarka kompletnie się nie przydała, bo owa centryczność miała się sprawdzić tylko w spasowaniu dolnego modułu z środkowym, ale już górny ze środkowym po prostu się nie dało.

Pokazane jest to na zdjęciach lewa strona i prawa strona pokazuje to poziomica i jej odstęp od nóg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18457-0-12349400-1438454738_thumb.jpg

post-18457-0-55895600-1438454811_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię takich klientów. Wiedzę i czas poświęcić a zakup na allegro.

 

:]

 

Jak to się mówi: oszczędny płaci dwa razy.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

Reklamować trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, żeby nie kolce z gwintami to nie było by mowy o wypoziomowaniu stolika i blatów.

Najlepsze, że wpuszczone w blaty podkładki separacyjne to też loteria, tak więc ze środkowego blatu musiałem pozbyć się podkładek i zaślepić otwory plus częściowo zaszpachlować, by móc później nakleić podkładki, ale już innej średnicy i dobrze, że byłem w posiadaniu takich.

Dzięki pozbyciu się z blatów podkładek od TomBase dowiedziałem się, że to nie blaty z MDFu, tylko zwykła płyta wiórowa z jakiej robi się blaty kuchenne tyle, że oklejone naturalną okleiną fornirem, zresztą też pożal się boże cienkim jak pergamin.

Poza tym wpuszczone podkładki wbite są bardzo krzywo, co skutecznie uniemożliwia spasowanie je z kolcem , a przy tym występują niepotrzebne naprężenia co da się wyraźnie wyczuć stawiając blat na kolcach.

Na zdjęciach pokazana naklejona podkładka po naprawie i podkładka wbita przez pana Tomka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18457-0-05390100-1438456105_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię takich klientów. Wiedzę i czas poświęcić a zakup na allegro.

 

:]

 

Jak to się mówi: oszczędny płaci dwa razy.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

Reklamować trzeba.

Nie czytałeś uważnie nie kupiłem na allegro, tylko od gościa który się tam wystawia ze swoimi stolikami, zresztą pan Rogoż też na allegro sprzedaje.

Tak się składa, że taki stolik 3 modułowy, ale z 3 półkami u Rogoza kosztuje jakieś 4800pln, a gdyby miał to być z 4 półkami to pewno jakiś 1kzł trza by było dołożyć, a za ten zapłaciłem 1600pln - TAKA MAŁA RÓŻNICA.

A pan Tomek jeszcze wskazał, że to promocyjnie, bo powinien kosztować więcej.

qqrydza nie potrzebuję takich komentarzy, zalożyłem wątek ku przestrodze i dla tych którzy też są posiadaczami stolików TomBase, by się z nami podzielili swoimi uwagami.

Powinieneś być wdzięczny, że podaję ci jak na tacy coś, co należy omijać szerokim łukiem.

Zwracać też nie mam zamiaru, bo zbyt wiele pracy i nerwów mnie to kosztowało, poza tym nie waży to mało, tym bardziej, że teraz stolik jest zasypany kwarcem.

Na forum jest też kolega, który również ma zastrzeżenia, ale z uwagi na koszty i wagę przesyłki nie ma zamiaru zwracać.

 

Może klepią to jakieś chińskie dzieci u niego w piwnicy ? :-)

 

Mam nadzieję, że nie bo to zabronione.

Tak naprawdę śmiem twierdzić, że gość nie ma pojęcia o robieniu stolików i wiedzy w tym temacie.

Poza tym wystarczy porównać jego radosną twórczość z tym co robi Rogoz Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, jestem wdzięczny. Myślałem kiedyś o takim stoliku...

 

stolik.jpg

 

Ten sam producent. "Patrzyłem" na wygląd i możliwość ustawienia sprzętu bo nie liczę, że sprzęt nagle zacznie grać o dwie klasy lepiej dzięki niemu (jak zresztą sugerują ciekawe recenzje). Na szczęście nie rzuciłem się na ten "produkt" i pozbawiłem się przyjemności obcowania z tym audiofilskim stolikiem.

 

A mój komentarz?

Co jest z nim nie tak? Sama prawda.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną sugestię . Wydałeś 1600zł a nie 5000zł zostało Ci w kieszeni 3400zł na ewentualne poprawki . To chyba nie jest najgorzej . Ja się zajmuję oprawą obrazów i zawsze mnie śmieszą klienci którzy by chcieli mieć tanią ramę która wyglądała by jak topowa włoska 6x droższa . Jaka cena taki produkt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rozglądałem się za stolikiem również brałem pod uwagę tańszą opcję - między innymi TomBase. Jednak po wymianie kilku maili z p. Tomkiem zrezygnowałem z zakupu stolika TomBase. Głównie obawiałem się właśnie o wykończenie - spawy, fornir, spasowanie elementów itp. Oglądając przykładowe zdjęcia stwierdziłem, że może być z tym problem. Ostatecznie kupiłem stolik szwedzkiej manufaktury Solid Tech. Wszystko doskonale spakowane, idealnie spasowane, wykonane, bez jakichkolwiek niedoróbek.

 

Gdybym otrzymał stolik z takimi mankamentami jak kolega sir.jax to po prostu zwróciłbym go czym prędzej :) Czasami nie warto oszczędzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir.jax dzięki za dzielenie się uwagami. Takie tematy są potrzebne. A nie bicie piany po raz setny czy kable grają, czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej z tematem kolejny blat ten zupełnie na górze, też średnio spasowany, żeby wypoziomować trza było po frontowej stronie wykręcić kolce, między którymi jak widać są różnice wysokości, natomiast lewy tylny praktycznie musiał być wkręcony na max.

Czyli tak jak już pisałem, że gdyby nie regulowane kolce stolika nie dało by się wypoziomować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18457-0-82232700-1438512917_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, drogi Kolego:

Kupiłeś stolik, powyginany jak 88 paragraf.

Teraz - chwalisz się, czy żalisz, bo już zupełnie nie chwytam...

Kiedyś runie, razem z Twoim sprzętem; czego Ci nie życzę absolutnie!:-)

 

@kawosz wydumał, ile to pesos w kieszeni zostało...

Milion lat temu ludzie kupowali 126p i też usprawniali...

 

A temat fajny, pokazujący, że lepiej zrobić samemu.

 

Pozdrawiam - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec efekt dopasowania blatów stolika do jego tylnej części/konstrukcji.

Moim zdanie skoro taka konstrukcja ma za zadanie odseparować blaty na których stoi sprzęt od konstrukcji stolika, nie powinno mieć miejsca coś takiego, że jeden z blatów akurat ten najniższy dotyka swoją tylną krawędzią tylnych nóg stolika.

Będę musiał w tym wypadku znów pozbyć się wbitych podkładek separujących, zaślepić stare i zaszpachlować i nakleić porządne podkładki separujące tak by blat już nie dotykał konstrukcji.

Zdjęcia po kolei pokazują blat dolny,drugi i trzeci od dołu licząc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18457-0-77645500-1438514753_thumb.jpg

post-18457-0-57134100-1438514780_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daleka na pierwszej fottce wygląda bardzo ciekawie ale jak to mówią,diabeł tkwi w szczegółach.

 

Ja kupiłem z allegro też samoróba używkę,fotke zapodam wieczorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temat fajny, pokazujący, że lepiej zrobić samemu.

 

Pozdrawiam - Jacek.

 

Pełna zgoda

Co do wyliczania ile zostało zawsze to lepiej sobie zracjonalizować jak już się wydało kasiorę . Z tego co zostało to dobry fachowiec pokryje go galwanizowanym złotem i wyrówna .

Generalni ciekawe ile by taki stolik kosztował jak by się zamawiało oddzielnie elementy u fachowców nie wiedzących ile kosztują gadżety do audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i na flaszkę - styknie:-)

 

Choć to do końca nie tak, te "samoróbki".

 

Kiedyś, jako winylowy lover i chętnie chcący nawet i siermiężnego myjoka do płyt wykonać - wziąłem się do produkcji...

 

Do dziś w piwnicy poniewierają się elementy i składniki.

 

Nie ma casu, kruca bomba!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną sugestię . Wydałeś 1600zł a nie 5000zł zostało Ci w kieszeni 3400zł na ewentualne poprawki.

 

Dziękuję za sugestię, niestety nie zostało zbyt wiele...

Jestem po kosztach poniesionych na wymianę okablowania Albedo, a teraz przymierzam się do kondycjonera Isola8.

Nawet gdybym miał ponad 5 tys, to trochę przesada jak za mebel do audio, mam znajomych którzy nawet 1600 by nie położyli, a sprzęt u nich zacny.

 

Reasumując, drogi Kolego:

Kupiłeś stolik, powyginany jak 88 paragraf.

Teraz - chwalisz się, czy żalisz, bo już zupełnie nie chwytam...

Kiedyś runie, razem z Twoim sprzętem; czego Ci nie życzę absolutnie!:-)

 

@kawosz wydumał, ile to pesos w kieszeni zostało...

Milion lat temu ludzie kupowali 126p i też usprawniali...

 

A temat fajny, pokazujący, że lepiej zrobić samemu.

 

Pozdrawiam - Jacek.

 

Gdybyś spojrzał na pierwsze zdjęcie stolik w ogólnym obrysie nie wygląda źle.

 

Do twojej informacji kolego stolik po ustawieniu i wypoziomowaniu jest stabilny i nie jesteś w stanie go rozkołysać, więc nie ma mowy że runie.

Jesteś kolejnym przykładem polskiej mentalnośc jaka panuje na polskich forach, bo gdybyś czytał ze zrozumieniem jest to wątek dla otwartych na dyskusje jak i dla tych którzy już się nacięli na TomBase.

W tym wątku chciałem pokazać wszystkim na co się piszą decydując się na zakup taniego stolika od TomBase, ale zawsze znajdzie się ktoś taki, jak Ty :)

Po co te przytyki?

Wiem wiem, połasiłem się na koszty to teraz mam i pełna zgoda.

Powiem więcej, małżowina sugerowała bym sprzedał i kupił porządny od Rogoza, tylko nawet gdybym miał taka gotówkę to jest to troche przesada żeby za stolik wywalać ponad 5 koła.

Najważniejsze, że działa a działa jakby kto pytał.

 

Bez urazy kolego...

 

Z daleka na pierwszej fottce wygląda bardzo ciekawie ale jak to mówią,diabeł tkwi w szczegółach.

 

Ja kupiłem z allegro też samoróba używkę,fotke zapodam wieczorem.

 

Właśnie o to chodzi, że nawet z 1 m nie zobaczysz dlatego pokazałem szczegóły i detale, których normalnie nie widać, ale trochę krwi zepsuły przy składaniu tego.

Nie ma mowy też o zwrocie, bo pan Tomek owszem sugerował zwrot, ale stolika w stanie nienaruszonym, a niestety jest "naruszony" blat żeby go spasować i są miejsca na konstrukcji, gdzie przy kontrowaniu kolców lakier lekko się przetarł, więc nie jest nienaruszony.

Poza tym dogadałem się w kwestii kosztów, bo dla mnie ten stolik nie jest warty 1200pln o czym poinformowałem drogą mailową pana Tomka.

Poszedł na kompromis, tym bardziej że nie chce mi się pierd....ć z pakowaniem i zwrotem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - jakie przytyki?:-)

 

Bo, póki co, widzę, że Kolega ma tak:

..." wątek dla otwartych na dyskusje, jak i na tych którzy się nacięli...".

 

Proszę Kolegi - najlepszego dźwięku życzę, tudzież cudnej muzyki!:-)

 

Bo widzę, że się jednak skarżysz, wszem i wobec.

Bywa.

 

Pozdro - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam przewrotne pytanie. Na czym wcześniej stał sprzęt i co nowy stolik wniósł do dźwięku. Mam nadzieję, że nie zlecą się zaraz prześmiewcy, twierdzący, że nie ma znaczenia na czym stoi np. CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem skarżę się na wykonanie, bo to iż stoliki TomBase są z 3 razy tańsze od ich odpowiedników Rogoza, to jednak nie zwalnia z odpowiedzialności za taką fuszerkę.

Kolejny raz powtarzam, założyłem temat, aby przestrzec przed popełnieniem błędu jaki ja popełniłem, a takie podejście do tematu i klienta należy piętnować.

Nie mniej stolik spełnia swoją funkcję i działa w całym spektrum pasma mimo, że blaty z plyty wiórowej pokrytej fornirem działają raczej wybiórczo na pochłanianie energii w porownaniu z MDFem.

Dlatego jestem skłonny jeszcze zlecić wykonanie blatów z MDF połączonym z HDFem i powleczeniem porządną okleiną grubości 1,5mm, a nie ledwo grubszej od papieru jak ma to miejsce w stoliku TomBase.

 

To może ja zadam przewrotne pytanie. Na czym wcześniej stał sprzęt i co nowy stolik wniósł do dźwięku. Mam nadzieję, że nie zlecą się zaraz prześmiewcy, twierdzący, że nie ma znaczenia na czym stoi np. CD.

 

Wcześniej sprzęt stał na stoliku DIY też z wykorzystaniem blatów kuchennych w imitacji granitu, stolik był postawiony na kolcach VAP, które przeniosłem teraz do stolika TomBase.

A prześmiewcy będą banowani i tyle, nie potrzebujemy tu trolli.

Foto robione komórką sorry za jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2015 o 16:33, Melepeta napisał:

Na czym wcześniej stał sprzęt i co nowy stolik wniósł do dźwięku.

 

Pierwsze, to dało się odczuć większą rozdzielczość, scena mam wrażenie ździebko się poszerzyła, bas zwłaszcza na instrumentach naturalnych (kontrabas) zyskał na definicji i sprężystości i jest jakby bardziej dociążony, ale bez gubienia kontroli. Ogólnie jest lepiej niż na poprzednim stoliku, ale przy takiej ilości kolców i separacji modułów nie mogło chyba być inaczej.

W sumie na okablowaniu i akcesoriach jakie używam nigdy nie narzekałem na rozdzielczość (nie mylić z wyeksponowaniem wysokich).

To tak chyba w skrócie...

 

P.S.

Nie wiem jak brzmiał by system na blatach z MDF, który nie tłumi wybiórczo i nie podkolorywuje jak płyta wiórowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście stolik nie wygląda dobrze.... pierwsze co to zrób do niego , to półki ,takie jakie mają być , czyli mdf albo sklejka . bo płyta wiórowa to nie za bardzo . Co do Rogoza , to też loteria , poprawiał mi stolik dwa razy . Drugi raz zrobił całkiem od nowa . Nowe półki też dorzucił , bo te pierwsze były powyginane....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście stolik nie wygląda dobrze.... pierwsze co to zrób do niego , to półki ,takie jakie mają być , czyli mdf albo sklejka . bo płyta wiórowa to nie za bardzo . Co do Rogoza , to też loteria , poprawiał mi stolik dwa razy . Drugi raz zrobił całkiem od nowa . Nowe półki też dorzucił , bo te pierwsze były powyginane....

 

Ooooo!

To dopiero numer, zwłaszcza jak patrzy się na ceny Rogoza.

Tak co do blatów to wiem, że warto zmienić na MDF w końcu kolumny też są z niego robione.

Pan Janusz wycenił mi już 4 blaty w wymiarach jakie mam teraz 3szt-500x450mm i 1szt 650x450mm = 1050pln plus pewno przesyłka ;)

Ala znalazłem w Swarzędzu kogoś kto może mi takie blaty zrobić i czekam na wycenę.

Blaty mają być z MDF połączonym z HDFem plus fornir 1,5mm tylko że owa firma dysponuje MDF o gr.18mm i HDF o gr.3mm, co przy kanapce MDF+HDF+MDF+1,5mm fornir =42mm grubość.

Może jakoś wykombinuję żeby mi połączyli MDF z HDFem tak bym uzyskał grubość 30-35mm :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem przy zakupie stolika takich rzemieślników jak TomBase, czy nawet Rogoż, to brak powtarzalności. Nie dysponują oni żadną linią produkcyjną, gdzie uzyskuje się jakość i powtarzalność elementów. Dlatego zakup takiego stolika to zawsze loteria.

 

Natomiast cena 5000 zł za stolik (w końcu nie aż tak duża) to nie tylko cena komponentów czy robocizny, ale także wspomnianej przeze mnie jakości i powtarzalności. Wyobrażacie sobie kupić, któryś ze stolików Finite Elemente i żeby coś nie pasowało? Ja sobie tego nie wyobrażam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem przy zakupie stolika takich rzemieślników jak TomBase, czy nawet Rogoż, to brak powtarzalności. Nie dysponują oni żadną linią produkcyjną, gdzie uzyskuje się jakość i powtarzalność elementów. Dlatego zakup takiego stolika to zawsze loteria.

 

Natomiast cena 5000 zł za stolik (w końcu nie aż tak duża) to nie tylko cena komponentów czy robocizny, ale także wspomnianej przeze mnie jakości i powtarzalności. Wyobrażacie sobie kupić, któryś ze stolików Finite Elemente i żeby coś nie pasowało? Ja sobie tego nie wyobrażam.

Tomek, ale jak widać u Rogoza też bywają "kwiatki", nie wiem ile kolega Pyton płacił za stolik, ale dostałbym kota przy cenie 3,5tys lub więcej jak to u Rogoza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomek, ale jak widać u Rogoza też bywają "kwiatki", nie wiem ile kolega Pyton płacił za stolik, ale dostałbym kota przy cenie 3,5tys lub więcej jak to u Rogoza.

 

zamówiłem u p.Janusza stolik na indywidualny projekt ( cena tez indywidualna :) ) , duży stolik na pięciu nogach , szerokość 120 cm , po dostawie okazało się ,że blaty nie równe (podwykonawca nawalił ) tłumaczenie było "że się wyprostują pod ciężarem sprzętu" :) , nitonakrętki pod kolce krzywo zamontowane itp. Lakier położony bardzo dobrze . Zareklamowałem całość , po miesiącu otrzymałem nowy stolik , stelaż wykonany dobrze , blaty są proste , po ponad 2 latach blaty są nadal ok , lubią odpadać talerzyki pod kolce , które są klejone jakimś badziewiem do spodu blatu.....Reasumując ,kontakt super , cena do zaakceptowania , ale następnego stolika raczej w tej firmie bym nie kupił... Niestety stoliki Górka biją na głowę Rogoza pod kątem jakości wykonania .

 

Grubość półek 4 cm jest w sam raz , dobrze wygląda …

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000 to jakieś - 1200€.

Mało?

Za rupieć, który można sobie sklecić w piwnicy?

Nie przesadzajcie, Panie Tomek

Choć - szczerze winszuję zarobków!:)

 

 

Panowie, bez jaj...

Typ robi coś i sprzedaje a Wy (Autor) się pulta, jak go wydymano...

Śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.