Skocz do zawartości
IGNORED

Stoliki audio TomBase, czy warto...


sir.jax

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bez jaj...

Typ robi coś i sprzedaje a Wy (Autor) się pulta, jak go wydymano...

Śmieszne.

 

Ty z pewnością byś się cieszył gdybyś miał się z czymś takim pierd...ć?

Nie czuję się wydymany, pan zwrócił mi 10 % wartości stolika.

Poza tym kolega w ubiegłym roku zapłacił więcej bo 1,8tys za zupełnie prosty w konstrukcji z kwadratowych profili zaślepionych na górze plastikiem.

Czuł bym się może wydymany, gdyby nie było żadnego wpływu na brzmienie, ale przy takiej ilości kolców i blatów stosownej grubości trudno by nie było pozytywnych zmian.

Kolejny raz powtarzam, temat założyłem, aby przestrzec potencjalnych nabywców na co się decydują, gdyby wpadli na pomysł zakupu stolika TomBase.

 

Jak tego nie rozumiesz to przykro mi bardzo, śmieszne jest to, że nie możesz pewnych rzeczy pojąć choćby zasadności założenia wątku i piętnowania takiej fuszery jaką robi TomBase.

 

Za rupieć, który można sobie sklecić w piwnicy?

Rozumiem, że w twojej piwnicy jesteś w stanie zrobić lepszy stolik?

Czekam wiec na ofertę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000 to jakieś - 1200€.

Mało?

 

Cóż, 5000 zł za stolik to jest bardzo niska cena w porównaniu do ceny Pagode 1120 Edition HD 14 edition, za który trzeba zapłacić około 50 000 zł:)

 

Za rupieć, który można sobie sklecić w piwnicy?

 

No właśnie chodzi o to, aby nie był to rupieć sklecony w piwnicy, bo wtedy mamy taką sytuację, albo i gorszą, jaką ma kolega sir.jax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo i gorszą, jaką ma kolega sir.jax

 

Moje rozterki dotyczą szczegółów i dopasowania, teraz stolik prezentuje się nieźle i w dodatku działa :)

Ale niesmak pozostaje i tyle.

 

Pagode 1120 Edition HD 14 edition, za który trzeba zapłacić około 50 000 zł:)

 

Teraz jest promocja na takie "cudo" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty z pewnością byś się cieszył gdybyś miał się z czymś takim pierd...ć?

Nie czuję się wydymany, pan zwrócił mi 10 % wartości stolika.

Poza tym kolega w ubiegłym roku zapłacił więcej bo 1,8tys za zupełnie prosty w konstrukcji z kwadratowych profili zaślepionych na górze plastikiem.

Czuł bym się może wydymany, gdyby nie było żadnego wpływu na brzmienie, ale przy takiej ilości kolców i blatów stosownej grubości trudno by nie było pozytywnych zmian.

Kolejny raz powtarzam, temat założyłem, aby przestrzec potencjalnych nabywców na co się decydują, gdyby wpadli na pomysł zakupu stolika TomBase.

 

Jak tego nie rozumiesz to przykro mi bardzo, śmieszne jest to, że nie możesz pewnych rzeczy pojąć choćby zasadności założenia wątku i piętnowania takiej fuszery jaką robi TomBase.

 

 

Rozumiem, że w twojej piwnicy jesteś w stanie zrobić lepszy stolik?

Czekam wiec na ofertę :)

Źle oceniasz moje wtręty.

Z ręką na sercu - jestem po Twojej stronie.

 

Pozdrawiam - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle oceniasz moje wtręty.

Z ręką na sercu - jestem po Twojej stronie.

To po co teksty, typu "wydymany"?

Nie czuję tak, pisałem już dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sir.jax, wielki browar dla Ciebie za pokazanie prawdy o tych mebelkach, też się nimi interesowałem ale już mi przeszło.

 

Wystarczy tylko popatrzeć na te okropne spawy i kiepskie lakierowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez jaj...

Typ robi coś i sprzedaje a Wy (Autor) się pulta, jak go wydymano...

Śmieszne.

 

A to co jest?!

Nie przeinaczaj, bo nie chce mi się dalej prowadzić takiej dyskusji.

Napisałeś wyraźnie, że pultam się jak mnie wydymano.

Koniec dyskusji w tym kierunku, następny tekst nie na temat będzie ban i tyle.

 

Kolego sir.jax, wielki browar dla Ciebie za pokazanie prawdy o tych mebelkach, też się nimi interesowałem ale już mi przeszło.

Dziękować i tylko taki maiłem zamiar, by kolejne osoby zniechęcić do zakupów u tego pana.

Może zrozumie jak sprzedaż spadnie, bo gdyby nie to że ingerowałem w blaty i podrapałem lekko lakier przy kontrowaniu i ustawianiu kolców, to zwracałbym stolik, a nawet myślałem o zgłoszeniu do UOKiK.

A zwrot 10% wartości stolika, to żadna rekompensata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja czegoś nie rozumiem. Sam podkreślasz, jaką dużą wiedzę w temacie ma pan z Rogoza. Korzystasz z tej wiedzy, aby ocenić ofertę innej firmy. Po czym decydujesz się na tańszy zamiennik. I gdy on ma wady, to ponownie dodzwaniasz się do firmy Rogoz i dowiadujesz o półki. Następnie z pożałowania godną konsekwencją szukasz tańszego wykonawcy na te półki.

 

To nie wiesz, że fachowość też ma wymierną wartość?

 

Ktoś z Ciebie zadrwił dostarczając wybrakowany produkt, ale Ty również balansujesz na granicy odpowiedzialnego zachowania. Tu nie chodzi o to, że chytry dwa razy traci, tylko czy w takim przypadku należy obnosić się ze swoim przypadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że chytry dwa razy traci, tylko czy w takim przypadku należy obnosić się ze swoim przypadkiem.

Jeśli ktoś ma szczere intencje, to dlaczego nie? A jak ktoś nie ma jaj, żeby przyznać się do własnego błędu to jego sprawa.

 

Wielu prywatnie też odradza mi Rogoza, ceny są z kosmosu, a i tak jak się okazuje i panu Januszowi zdaża się wpadka jak napisał Pyton, a to dowód na to że do recenzji dostarcza wygłaskane stoliki, czy platformy.

Do p. Janusza dzwoniłem z zapytaniem o wycenę takich półek, to nie była decyzja zakupu i tylko tyle

w rezultacie wybiorę tańszą ofertę i nie powiedziane, że nie wrócę wówczas do rozmowy z p.Januszem.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem, z którym nie gadam, bo to kilometrów mnóstwo :-)- mówi mądrze.

Po co taki wątek?

 

Coś Ci zepsuli, sir?

Mówiłem już nie raz i nie będę tego powtarzał jak mantrę, jak nie dociera to nie zadroszczę naprawdę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Trzeba przyklasnąć???:-)

Nie żartuj...

Kupiłeś rupieć i się rozpłakałeś.

O co Ci biega?:-)

 

Skarżysz się, jak bida - zamiast w stół palnąć i do "wykonawcy " lecieć.

I wziąć swoje pesos.

 

Ty się wolisz skarżyć na forum i gadać, jakiś oszukany...

 

Śmieszne.

 

Bez odbioru, boś naiwny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Trzeba przyklasnąć???:-)

Nie żartuj...

Kupiłeś rupieć i się rozpłakałeś.

O co Ci biega?:-)

 

Bezlitosna Niunia Ty jesteś książkowym przykładem polskiej mentalności z podejściem:

"Skoro mnie wydymali, to niech dymają innych"

Wiem, że Ty taką sprawę byś przemilczał zgodnie z powyższą maksymą.

Ja taki nie jestem i chcę innym oszczędzić nerwów, pieniędzy i czasu to tyle.

Pomimo, że nie jest to mistrzostwo na dzień dzisiejszy ze stolika jestem zadowolony mam na myśli wygląd i wpływ na brzmienie.

Kończę dyskusję z Tobą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu zebranych ...Jestem absolutnym świerzakiem w tej dziedzinie , ale należę już do grona "SZCZĘŚLIWYCH"

posiadaczy stolików TomBase .Kolega sir.jax podszedł do tematu dość wyczerpująco więc nie wiele mogę dopisać.

Jego stolik składa się z modułów gdzie miała miejsce wyższa szkoła jazdy , tak więc niedoróbki , krzywizny i inne nie miłe niespodzianki są bardziej wyeksponowane , trudniejsze do korekcji a co za tym idzie powodujące że ma się ochotę strzelić sobie w łeb ...na szczęście sir.jax to "złota rączka" i wymyślając nowe przekleństwa doprowadził do tego że stolik wygląda, a co najważniejsze działa ... To jednak nie upoważnia TomBase do sklecania stolików na kolanie w piwnicy po ciemku zimna elektrodą i malowanie plakatówkami które schodzą jak powstanie przeciąg w domu ...

Mój stolik, prosta konstrukcja z 4-ma nogami o kwadratowym profilu posiadająca 4 półki ...

Wydawałoby się iż mając odpowiedni materiał i zaplecze narzędziowe można wykonać taki stolik w jedno popołudnie...

Miał być tylko prosty , stabilny ciężki z odpowiedniego materiału i z nawierconymi i nagwintowanymi PROSTO !!! otworami do kolcy na których miały zawisnąć półki ...

To ja jestem tym AUDIOZBOKIEM który "położył" 1800zł za ten przy ciężki stolik do kawy ...

Na każdym poziomie wierzchołki kolcy patrzą w różne strony jakby miały na siebie foha ...

na początku zazdrościłem koledze że zamówił talerzyki "wpuszczane" w blaty , ale szybko się okazało że moja opcja

przyklejanych (widocznych) talerzyków do spodu półki była jednym z lekarstw na niedoróbki w/w producenta ...

Sama konstrukcja też ma nie wiele wspólnego z odpowiednią geometrią (pion-poziom) czyli czymś co powinno być oczywiste że musi być idealne ... Ja rozumiem że z tego się nie strzela ale tolerancja wynikająca z dużo niższej ceny powinna być znacznie, znacznie mniejsza ... Nie po to zlecam wykonanie w tym przypadku audiomebla , żebym musiał w domu od nowa go tworzyć, wszystko sprawdzać i poprawiać . Rozumiem umówić się na jakieś braki które samemu się uzupełni , na tańszy materiał inny kolor , bardziej oszczędne wykorzystanie drogich komponentów , mniej wygłaskane spawy itd....Tutaj mamy do czynienia z błędami które nie powinny mieć miejsca nawet w zwykłym stoliku , a co dopiero AUDIO ...

Ja podobnie jak sir.jax spędziłem sporo czasu przy tym AUDIODZIELE zanim zaczęło wyglądać no i działać ...

Nie współmiernie mniej niż On , ale jednak -TAK NIE POWINNO BYĆ - NISKA CENA BYŁA USPRAWIEDLIWIENIEM RAŻĄCEJ FUSZERY !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za wątek... Przeglądałem allegro i wyglądało to dość dobrze.

Nie uważam, żeby 1000 czy 1800 zł za taki mebel to było mało kasy. Wg. mnie takie niedoróbki są niedopuszczalne.

 

Wygląda na to, że może lepiej samemu pokombinować i stworzyć jakiś mebel, łatwiej wydaje się stworzyć coś od podstaw niż naprawiać niedoróbki.

 

Ktoś napisał, że granit nie zawsze się sprawdza, czy mogę prosić o rozwinięcie?

 

W tej chwili sprzęt stoi u mnie na kilku warstwach kafelek. 5 kafelek daje grubość jakichś 4 cm, leżą na podłodze. Sam sprzęt stoi na 3 kolcach (cd i wzmacniacz osobno) bez podkładek.

Zastanawiam się co zrobić aby tak funkcjonujący układ ulepszyć. A może jest on całkowicie bez sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Zastanawiam się co zrobić aby tak funkcjonujący układ ulepszyć. A może jest on całkowicie bez sensu?

 

Naprawdę szkoda kasy, szkoda kasy...Stoilk za 2 tysiące? Polepszysz brzmienie kupując lepsze kolumny a nie stoliki czy inne pierdoły typu podkładki..Mój sprzęt stoi na zwykłym stoliku i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda kasy, szkoda kasy...Stoilk za 2 tysiące? Polepszysz brzmienie kupując lepsze kolumny a nie stoliki czy inne pierdoły typu podkładki..Mój sprzęt stoi na zwykłym stoliku i nie narzekam

 

I to jest najlepsza rada +1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ciekawy, przynajmniej dla mnie bo także powoli rozglądam się za stolikiem. Na pewno kupię - na DIY nie mam czasu niestety. Zaciekawiły mnie ostatnio produkty Ostoja - ma ktoś?

 

sir.jax, ciekawi mnie czy dostawca jakoś zareagował na Twoje uwagi (zgłaszłeś?) ???

Na jego miejscu wymieniłbym Ci produkt na nowy, wolny od wad.

 

Pozdrawiam,

kvist.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofile... Czy któryś z tu udzielających się jest choć trochę "techniczny"? Ta radosna twórczość nazywana stolikiem audio przecież się nie nadaje do postawienia nigdzie oprócz piwnicy. Tyle postów i nikt nie zauważył jak wygląda każde jedne zbliżenie spawu (to środkowe zdjęcie z postu 14. Co to jest !?). Taka jakość wykonania przystoi w spawaniu bram ogrodzeniowych, a nie mebli do domu. Przecież to nawet nie jest pospawane TIG-em, tylko "migomatem". Ja pisze o jakości spawów i ich wyszlifowaniu, o jakości całej reszty napisał autor wątku. Trochę mi szkoda Pana TomBase, bo chyba jednak interes nie wypali, ale z taką jakością nie można wjeżdżać na salony (czy do salonu).

Zaraz się zacznie, ale napiszę. Jeżeli ktoś chce taki stolik w bardzo dobrej jakości, to najlepiej to zrobi dobry zakład ślusarski (trudniejsza rzecz), a blaty zrobi prawie każdy zakład stolarski (banalnie prosta rzecz, dla tego kto ma do tego warunki).

Jeżeli wierzycie, że producent używa jakiś specjalnych materiałów, jakiś specjalnych stopów stali, czy audiofilskiego drewna, to jesteście bardziej naiwni niż moja 2,5 letnia córka. Albo że producent prowadził "wieloletnie badania"... To ma tylko wyglądać i mieć jakieś audiofilskie dzyndzle, w sensie kolce, lub coś na ten wzór.

Drogie firmy produkujące stoliki mają po prostu bardzo dobrych podwykonawców, którzy się znają na swojej robocie i mają ładny projekt. Za to się płaci. Ale nie aż tyle!

Gwarantuję, że jeżeli pójdziecie nawet do najlepszego ślusarza-spawacza w Polsce żeby wyspawał konstrukcję i najlepszej stolarni żeby zrobiła blaty, to nie zapłacicie takiej kwoty jak sobie życzy np Rogoz, a będzie to zrobione po prostu lepiej, (na Pana Rogoza też ktoś tu psioczył).

Cena za ten stolik z tego wątku byłaby adekwatna jeżeli by to było zrobione jak należy. Niestety dla właściciela, nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Audiofile... Czy któryś z tu udzielających się jest choć trochę "techniczny"? Ta radosna twórczość nazywana stolikiem audio przecież się nie nadaje do postawienia nigdzie oprócz piwnicy. Tyle postów i nikt nie zauważył jak wygląda każde jedne zbliżenie spawu (to środkowe zdjęcie z postu 14. Co to jest !?). Taka jakość wykonania przystoi w spawaniu bram ogrodzeniowych, a nie mebli do domu. Przecież to nawet nie jest pospawane TIG-em, tylko "migomatem". Ja pisze o jakości spawów i ich wyszlifowaniu, o jakości całej reszty napisał autor wątku. Trochę mi szkoda Pana TomBase, bo chyba jednak interes nie wypali, ale z taką jakością nie można wjeżdżać na salony (czy do salonu).

Zaraz się zacznie, ale napiszę. Jeżeli ktoś chce taki stolik w bardzo dobrej jakości, to najlepiej to zrobi dobry zakład ślusarski (trudniejsza rzecz), a blaty zrobi prawie każdy zakład stolarski (banalnie prosta rzecz, dla tego kto ma do tego warunki).

Jeżeli wierzycie, że producent używa jakiś specjalnych materiałów, jakiś specjalnych stopów stali, czy audiofilskiego drewna, to jesteście bardziej naiwni niż moja 2,5 letnia córka. Albo że producent prowadził "wieloletnie badania"... To ma tylko wyglądać i mieć jakieś audiofilskie dzyndzle, w sensie kolce, lub coś na ten wzór.

Drogie firmy produkujące stoliki mają po prostu bardzo dobrych podwykonawców, którzy się znają na swojej robocie i mają ładny projekt. Za to się płaci. Ale nie aż tyle!

Gwarantuję, że jeżeli pójdziecie nawet do najlepszego ślusarza-spawacza w Polsce żeby wyspawał konstrukcję i najlepszej stolarni żeby zrobiła blaty, to nie zapłacicie takiej kwoty jak sobie życzy np Rogoz, a będzie to zrobione po prostu lepiej, (na Pana Rogoza też ktoś tu psioczył).

Cena za ten stolik z tego wątku byłaby adekwatna jeżeli by to było zrobione jak należy. Niestety dla właściciela, nie jest.

 

Stefan sprawnie ten temat podsumował. Chodzi dokładnie o jakość, nie o fuszerkę, a tak stolik właściciela wątku niestety w dużej mierze wgląda. Tym samym współczuję Koledze Sir.Jax. Jeśli jednak produkt nie odpowiada zamówieniu, to dlaczego go nie zwróciłeś i nie odstąpiłeś od umowy, względnie najpierw nie oddałeś do usunięcia wad? Masz do tego pełne prawo. Naturalnie dobrze wiedzieć o słabej jakości wykonania i materiałów, fajnie, że się tym dzielisz, ale tak się chyba zwykle załatwia sprawę, a nie od razu zakłada wątki "ku przestrodze" na portalach.

 

Dobrze jednak, że powstał taki wątek. Sam myślałem nad zakupem stolika TomBase (fajnie wygląda ten za 2200 PLN, choć po moim telefonie i zapytaniu o zamówienie praktycznie takiego samego stolika orientacyjna cena była już ku mojemu zdziwieniu prawie dwa razy większa). Temat zakupu stolika TomBase sobie jednak szybko odpuściłem po dokładnym przyjrzeniu się zdjęciom stolików (niechlujne spawy, lakier na blatach z efektem "skórki pomarańczy" etc.) oraz rozmowa tel. z wytwórcą tych stolików – po prostu czułem, że produkt nie będzie dobrze wykonany i będę miał potem jazdę z poprawkami itp. Przedstawione przez Jaxa zdjęcia szczegółowe stolika potwierdzają moje obawy – a nawet więcej, wprowadzony w błąd co do materiałów (płyta wiórowa zamiast MDF) oraz gdybym dostał taki koślawy produkt, to bym się delikatnie wkurzył. Dla mnie to jest brak szacunku do klienta – ja bym czegoś takiego po prostu klientowi nie wydał, zwyczajnie wstydziłbym się.

 

Jeśli stolik Rogoza kosztuje przy takim wykonaniu ok 5000-6000 PLN, to ja nie mam pytań. SolidTech to extreme hi-end przy Rogozu, no poza ceną, bo ta bardzo przyzwoita - niespełna 6000 PLN, a jakie wykonanie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

BTW, czy ktoś zna z Warszawy lub okolic rzetelnego ślusarza oraz stolarza, który wykonywał dla Was stoliki? Będę wdzięczny za namiary na PW.

 

P.s. Niusia raczej Sir.Jax Ci nie chciał dopiec, źle musiałeś to odebrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża jedna kwestia - używanie słowa "stolik audio, który działa". I w tym momencie dochodzi do wniosków, że stolik ma magiczne właściwości brzmieniowe. A co na stoliku? Zazwyczaj warty kilka tysięcy złotych wzmacniacz tranzystorowy, kompletnie odporny z racji technologii na wszelkie drgania.

Co widzimy zazwyczaj jako źródło? Odtwarzacz z dolnej lub średniej półki. A obok głośniki wartości c.a. 5 000 złotych.

Natomiast stolik to poszukiwane dobro za 2 000 złotych, by polepszyć…dźwięk?

 

Czytam od początku ten temat i nie zazdroszczę Koledze wyboru.

Wpierw co dla mnie (bez obrazy) jakąś naiwnością jest wydzwanianie, dopytywanie o droższe rozwiązania - a na koniec wybór tańszej konstrukcji i oczekiwanie, by była wykonana jak ta droższa.

To się nie sprawdzi w życiu.

 

Kolejną kwestią jest wiara w cudowne stoliki "audio". Kompletna bzdura i piszę to jako nie tylko człowiek z doświadczeniem hobbystycznym, ale zawodowym w temacie akustyki.

Stolik każdy dobrze wykonany o słusznej wadze i ładnym wyglądzie (subiektywna rzecz) ma sens tam, gdzie stosujemy wzmacniacze lampowe, odtwarzacze CD wysokiej klasy (też najlepiej lampowe) i np. gramofon.

 

Jest jednak jedna w tym temacie ważna rzecz - zdolnośc z jednej strony przyznania się do własnej glupoty, z drugiej pokazanie, że często nie warto gnać za rozwiązaniami "podobnymi, za to tańszymi".

W tym konkretnym przypadku oszczedność skończyła się na połowicznym zadowoleniu. Czy było warto, nie nam oceniać, my powinnismy wbrew pozorom być zadowoleni z powstania tego tematu, bo daje nam to wyraźny sygnał "gdzie nie szukać szczęścia, bo go tam nie ma".

 

Natomiast ze swojego doświadczenia napiszę, że dobrze wykonany stolik każdego producenta sprawdzi się w świecie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża jedna kwestia - używanie słowa "stolik audio, który działa".

 

Ja nie wierzę w to, szukam ładnego mebla jako zwieńczenie budowy "systemu" :).

 

(.................)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.