Skocz do zawartości
IGNORED

Stoliki audio TomBase, czy warto...


sir.jax

Rekomendowane odpowiedzi

Svart, nie przeczytałeś uważnie maila którego cytujesz. Nie bez powodu Marcin użył cudzysłowu. W dalszej części postu pisze, że poprawiał stolik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jestem przed wyborem stolika.Przymierzałem się dużymi krokami do TomBase ale po tym co przeczytałem jestem zniesmaczony!!!Jak w ogóle można było takie coś zrobić i wysłać! Ludzka głupota nie zna granic!Mam nadzieje że każdy zdąży się ustrzec przed tym sprzedawcą.

Swoją drogą zaciekawiły mnie stoliki firmy best music może ktoś z was miał już z nimi jakąś styczność?? Bo w głębi duszy pachnie mi to powtórką z rozrywki czyli firmą TomBase! Choć mogę się mylić i najlepiej jakby tak było ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wyborem stolika.Przymierzałem się dużymi krokami do TomBase ale po tym co przeczytałem jestem zniesmaczony!!!Jak w ogóle można było takie coś zrobić i wysłać!

Jak można? Normalnie. Dla jednego człowieka "dokładnie 50cm" oznacza 50cm +-0.1mm, dla innego 50cm +-2mm.

Jak masz warunki to zrób taki stolik sam lub zleć wykonanie części elementów fachowcowi według Twojego projektu. Czasu trochę Ci zejdzie, ale będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio stolik polskiej firmy VAP.

Świetna jakość, znakomita robota, jestem bardzo zadowolony.

Mogę śmiało zarekomendować. No i cena zupełnie przyzwoita.

 

Miałem kiedyś standy pod kolumny od Tombase.

Wymiary nawet trzymały, ale fatalnie były zrobione i zamontowane kolce - nie szło tego wypoziomować.

No i powierzchnia były szorstka (z fakturą), nie dało się tego przecierać szmatką z kurzu.

Jedyny sposób to wstawić pod prysznic i wypłukać.

Ale przynajmniej było tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio stolik polskiej firmy VAP.

Świetna jakość, znakomita robota, jestem bardzo zadowolony.

Mogę śmiało zarekomendować. No i cena zupełnie przyzwoita.

Miałem kiedyś standy pod kolumny od Tombase.

Wymiary nawet trzymały, ale fatalnie były zrobione i zamontowane kolce - nie szło tego wypoziomować.

No i powierzchnia były szorstka (z fakturą), nie dało się tego przecierać szmatką z kurzu.

Jedyny sposób to wstawić pod prysznic i wypłukać.

Ale przynajmniej było tanio.

Sprawdziłem dzisiaj na stronie vap i jest tam tylko jedno zdjęcie stolika.Czy mają dostępny tylko jeden produkt???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, tylko jeden - ale modułowy.

Jest podstawa i potem można sobie dołożyć jeden element, albo dwa albo i więcej.

Ja mam dwa...

Fajna robota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jestem przed wyborem stolika.Przymierzałem się dużymi krokami do TomBase ale po tym co przeczytałem jestem zniesmaczony!!!Jak w ogóle można było takie coś zrobić i wysłać! Ludzka głupota nie zna granic!Mam nadzieje że każdy zdąży się ustrzec przed tym sprzedawcą.

Swoją drogą zaciekawiły mnie stoliki firmy best music może ktoś z was miał już z nimi jakąś styczność?? Bo w głębi duszy pachnie mi to powtórką z rozrywki czyli firmą TomBase! Choć mogę się mylić i najlepiej jakby tak było ;-)

 

Witam wszystkich,

Dołączam się do pytania o stoliki Best Music. Stoję przed podobnym dylematem wyboru. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność, może coś powiedzieć o jakości wykonania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wątek. Po obejrzeniu zdjęć to jestem przerażony partactwem. Sam mam firmę, sam produkuję (zupełnie nic nie związanego z audio) ale jak widzę takie partactwo, to bym do sądu od razu poszedł. Żeby dać nauczkę nieuczciwym sk!@#$%om.

 

Pomijam kwestię wartości dzwiękowych takich stolików - to już jest voodoo, ale czasem chcemy po prostu, aby ten ładny sprzęt ładnie na czymś stał. I żeby można było łatwo się dostać do kabelków (bo je lubimy) i żeby odkurzyć można było łątwo itd. Dla mnie sprzęt audio to część mojego życia, jak muzyka, jak książki. Lubię gdy jest to zadbane. Lubię jak cieszy oko tak samo jak ucho.

 

I teraz taki partacz sprzedaję coś do naszego oczka w głowie i to się nie mieści w żadnych inżynierskich kryteriach jakości i tolerancji. Oczywiście można zwrócić, ale kurcze, nie o to chodzi, aby się denerwować, tylko aby spełniać marzenia. A ktoś żeruje na naszych marzeniach i nie mając wiedzy i umoejętności próbuje to wciskać ludziom. Wstyd i jeszcze raz wstyd.

 

Dziękuję za wątek. Naprawdę myślałem o Tom Base i mi to skutecznie wybiliście z głowy.

 

Jeszcze a propo's Ostoja. To zupełne przeciwieństwo Tom Base. Mam już ich 4 albo 5 stolik (zmienia się wraz ze sprzętem i wystrojem pokoju). Mogę polecić z całego serca, Wadą są szklame półki oraz niezbyt duże możliwości obciążenia półek pośrednich (regulowanych). No i zawsze taka sama estetyka. Po kilkunastu latach z Ostoją chciałem coś zmienić. Ale nie bardzo jest na co, wIęc następny stolik to będzie również Ostoja z Pruszkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję stolik z tej firmy juz , pewno ze 3 lata , lub coś koło tego.

Co mozna powiedzieć o producencie, że na pewno nie trzyma terminów ;). u mnie dostawa opóźniła sie o ok. 2-3 tygodnie, z tego co pamiętam.

Wykonanie , no cóż nie jest to najwyższej próby i klasy jakość, ale z drugiej strony płacąc określoną kwotę pieniędzy, nie mozna wymagać klasy premium. Ja mam dwa grube drewniane blaty, po ok 4 cm grubości, długość blatów ok 1,5 m, metalowy stelaż.

Na obecna chwile wszystko jeszcze wygląda ładnie i raczej zdobi salon niż szpeci ;)

Ja z pełną świadomością zdecydowałem sie na tego producenta , bo nie chciałem wydawać majątku. Całość z wysyłką kosztowała mnie 1600 zł. A to raczej bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

 

A tak wyglądało rok temu. Ze sprzętów pozostały kolumny i stolik ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda kasy, szkoda kasy...Stoilk za 2 tysiące? Polepszysz brzmienie kupując lepsze kolumny a nie stoliki czy inne pierdoły typu podkładki..Mój sprzęt stoi na zwykłym stoliku i nie narzekam

To , ze nie narzekasz w takim przypadku nie swiadczy , ze inwestycja w akcesoria typu stolik , standy , kolce itp nie ma sensu. Czy uwazasz ze inwestycja 2-4 tys w stolik, standy czy podkladki itp zamiast w sprzet , to pomylka , przyjmujac , ze posiadany system to nie budzetowka po 2tys za element a dobry sredniej klasy system za powiedzmy 50tys?

 

Dzięki za wątek. Po obejrzeniu zdjęć to jestem przerażony partactwem. Sam mam firmę, sam produkuję (zupełnie nic nie związanego z audio) ale jak widzę takie partactwo, to bym do sądu od razu poszedł. Żeby dać nauczkę nieuczciwym sk!@#$%om.

 

Pomijam kwestię wartości dzwiękowych takich stolików - to już jest voodoo, ale czasem chcemy po prostu, aby ten ładny sprzęt ładnie na czymś stał. I żeby można było łatwo się dostać do kabelków (bo je lubimy) i żeby odkurzyć można było łątwo itd. Dla mnie sprzęt audio to część mojego życia, jak muzyka, jak książki. Lubię gdy jest to zadbane. Lubię jak cieszy oko tak samo jak ucho.

 

I teraz taki partacz sprzedaję coś do naszego oczka w głowie i to się nie mieści w żadnych inżynierskich kryteriach jakości i tolerancji. Oczywiście można zwrócić, ale kurcze, nie o to chodzi, aby się denerwować, tylko aby spełniać marzenia. A ktoś żeruje na naszych marzeniach i nie mając wiedzy i umoejętności próbuje to wciskać ludziom. Wstyd i jeszcze raz wstyd.

 

Dziękuję za wątek. Naprawdę myślałem o Tom Base i mi to skutecznie wybiliście z głowy.

 

Jeszcze a propo's Ostoja. To zupełne przeciwieństwo Tom Base. Mam już ich 4 albo 5 stolik (zmienia się wraz ze sprzętem i wystrojem pokoju). Mogę polecić z całego serca, Wadą są szklame półki oraz niezbyt duże możliwości obciążenia półek pośrednich (regulowanych). No i zawsze taka sama estetyka. Po kilkunastu latach z Ostoją chciałem coś zmienić. Ale nie bardzo jest na co, wIęc następny stolik to będzie również Ostoja z Pruszkowa.

Audiophilar lub cos od Wile. Mam znajomych u ktorych stoliki obu rodzimych producentow pracuja juz pare lat. Nie zauwazylem jakichlowiek problemow ktore opisano przy okazji TomBase. Solidnosc, precyzja wykonania i estetyka na najwyzszym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zwolnie z pracy i zaczne klepać takie stoliki.1600 mówićie ,że mało?Zrobie za tyle każdy podobny projekt.Myśle ,że materiał nie wyjdzię więcej niż 600zł.Kilka godz i tysiak na czysto.Oczywiście ,żeby tak spartaczyć to trzeba by po kilku głębszych ,na kolanie ciąć profile a zeby takie spoiny kłaść to chyba nogami ktoś spawał.Wstyd by mi było coś takiego wogóle wysyłać do ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zwolnie z pracy i zaczne klepać takie stoliki.1600 mówićie ,że mało?Zrobie za tyle każdy podobny projekt.Myśle ,że materiał nie wyjdzię więcej niż 600zł.Kilka godz i tysiak na czysto.Oczywiście ,żeby tak spartaczyć to trzeba by po kilku głębszych ,na kolanie ciąć profile a zeby takie spoiny kłaść to chyba nogami ktoś spawał.Wstyd by mi było coś takiego wogóle wysyłać do ludzi.

 

To nie jest do końca takie proste...

Trzeba dotrzeć do tajemniczych dostawców tajemniczych materiałów, bo w sklepie metalowym nie słyszeli o takich magicznych stopach stali jakie są potrzebne do wyprodukowania tego stolika. A stolarzy którzy są stolarzami z dziada pradziada trzeba szkolić w nowej technice wyprodukowania zwykłej deski, która tylko dla niepoznaki tak wygląda, bo wiadomo przecież, że jest czarodziejska. Jeszcze trzeba wymyślić bajeczkę. Taką jak dla dzieci. Że to magiczny stolik jest i chociaż nie widać i zdrowy rozsądek podpowiada, że działać nie może to działa i magiczny jest on. Trzeba też wymyślić drugą bajeczkę jakby ktoś jednak dowiódł, że pierwsza bajeczka to rzeczywiście nie do końca prawda. Trzeba też mieć kolegę w jakiejś gazecie, czy ogólnopolskim forum, który zamieści tą naszą bajeczkę i podpisze swoim nazwiskiem. Jak się nie ma takiego kolegi ale się ma pieniądze to jednak się kolegę ma i to bardzo serdecznego, który własną piersią bronić produktu będzie...

Tak, że widać kolega podszedł do tematu kompletnie nieprzygotowany. Spawarka, kątówka i parę innych narzędzi to tylko jak widać kilka procent. Chociaż rozum i oczy podpowiadają, że powinny wystarczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuję zrobić stolik własnymi siłami.

Napiszę Wam w osobnym wątku ile mnie to wyniesie materiałowo. Zastosuję:

- magiczną stal (walce pełne fi 50mm gwintowane w otworach wewnętrznych M16, do tego wytoczone kolce i nakrętki z tej samej stali o tolerancji 0,00002mm),

- magiczną amortyzację (półki będą całkowicie odseparowane amortyzatorami bez punktu styku ze stelażem),

- magiczne półki (wielowarstwowe sklejki o specjalnym ułożeniu płaszczyzn sklejanych lub fenomenalnie technologicznie płyty wiórowe o kierunkowych układach wiórów w percepcji 3D).

 

Jak się uda, to nawet wkleję fotki. Na pochybel partaczom i naciągaczom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

A Dyzman69 kompletnie nie ma z Wile nic wspólnego... Tak sobie przypadkiem laurkę napisał...

Tak , dokladnie. Czy fakt , ze założyłem watek o kabelkach Wile i polecam je od dluzszego juz czasu bo sa dobre i sam je od paru lat uzywam , ma od razu powodowac ,,ze nie mam prawa wymienic nazwy tej firmy? Akurat w tym temacie jakim sa stoliki i standy to Wile ma bardzo duzo do powiedzenia i co wazniejsze wiele ich konstrukcji zostalo przetestowanych i opisanych w prasie. Do tego mam dwoch kolegow ktorzy od lat wykorzystują stolik STO z tlumieniem olejowym. Bardzo fajna konstrukcja , bardzo dobrze spelniajaca swoje zadanie , bardzo dobrze wykonana i nie kosztuje majątku. Nastepny poszukiwacz taniej sensacji i teorii spiskowych. Musicie sie leczyc z tej przypadlosci.

 

A spróbuję zrobić stolik własnymi siłami.

Napiszę Wam w osobnym wątku ile mnie to wyniesie materiałowo. Zastosuję:

- magiczną stal (walce pełne fi 50mm gwintowane w otworach wewnętrznych M16, do tego wytoczone kolce i nakrętki z tej samej stali o tolerancji 0,00002mm),

- magiczną amortyzację (półki będą całkowicie odseparowane amortyzatorami bez punktu styku ze stelażem),

- magiczne półki (wielowarstwowe sklejki o specjalnym ułożeniu płaszczyzn sklejanych lub fenomenalnie technologicznie płyty wiórowe o kierunkowych układach wiórów w percepcji 3D).

 

Jak się uda, to nawet wkleję fotki. Na pochybel partaczom i naciągaczom.

Jak ktos posiada troche manualnych zdolnosci i zaplecze techniczne to zrobienie prostej , dobrej konstrukcji nie jest problemem. Sam przed laty mialem wykonane tak dwie odzielne platformy pod wzmacniacz i cd. Sa gdzies nawet tego zdjecia na forum . Byla to konstrukcja spawana z profili stalowych zasypanych srutem a blaty byly drewniane wsparte na metalowych kolcach . Wygladalo ciekawie . Nie sprawdzalem czy sprzet ustwawiony na nich gra lepiej . Dzis mam drugą konstrukcje , o zgola odmiennej budowie ktorą tez wykonalem sobie sam. Jest to bardzo solidna konstrukcja drewniana z półkami ze sklejki brzozowej o znacznej grubosci . Np blat pod cd ma 40mm . Choc cala konstrukcja jest wykonana z drewna wazy jednak okolo 100kg i swietnie izoluje sprzet od drgan przenoszonych przez podloge. Dodatkowo kazde z urzadzen odizolowane jest wzgledem reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dokladnie. Czy fakt , ze założyłem watek o kabelkach Wile i polecam je od dluzszego juz czasu bo sa dobre i sam je od paru lat uzywam , ma od razu powodowac ,,ze nie mam prawa wymienic nazwy tej firmy? Akurat w tym temacie jakim sa stoliki i standy to Wile ma bardzo duzo do powiedzenia i co wazniejsze wiele ich konstrukcji zostalo przetestowanych i opisanych w prasie. Do tego mam dwoch kolegow ktorzy od lat wykorzystują stolik STO z tlumieniem olejowym. Bardzo fajna konstrukcja , bardzo dobrze spelniajaca swoje zadanie , bardzo dobrze wykonana i nie kosztuje majątku. Nastepny poszukiwacz taniej sensacji i teorii spiskowych. Musicie sie leczyc z tej przypadlosci.

 

Masz rację. Nie ma w tym nic dziwnego, że 4/5 Twoich wpisów jest w temacie założonym przez Ciebie, a który jest karykaturalną reklamą firmy Wile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostała 1/5 to niedorzeczne teorie wyssane z palca i oparte o nieodkryte jeszcze przez naukowców prawa fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprzesz się po pijaku o półkę i ta cała piramida jak domek z kart się poskłada.

Ale spoko, 25 tys na 15 tylko głupi by nie brał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jakaś osłona, jakaś zgrabna, ładna obudowa tych półeczek,

z drzwiczkami szklanymi z przodu.

Wtedy wezmę ten audiofilski stoliczek za 500 zł.

Serio. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wadą są szklame półki oraz niezbyt duże możliwości obciążenia półek pośrednich (regulowanych). No i zawsze taka sama estetyka

Kiedyś rozmawiałem z panem z Ostoi półki mozna wybrać drewniane na zamówienie jest w stanie złozyć taki stolik z drewnianymi półkami.

Nie wiem na ile w tym prawdy, ale takie info uzyskałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wydaje się rozsądnie cena/jakość. Wykonawczo Rokosz nie ma polotu, nie mówiąc o wywindowanych cenach R.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak nie, to szwedzkie SolidTech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z panem z Ostoi

Też rozmawiałem kiedyś z panem z Ostoi.

Było to jakieś osiem lat temu albo i lepiej.

Po krótkich ustaleniach i wysłaniu na maila paru szkiców dostałem dokładnie to co chciałem.

Cena śmieszna, a jakość wykonania kosmiczna w porównaniu z tymi rzygowinami ze zdjęć w tym wątku.

Śladów spawania, to trzeba z latarką szukać, a farba nawet po tylu latach normalnego użytkowania wygląda jak wczoraj nałożona.

Dlatego flaki mi się przewracają jak widzę te wypocone w mękach maszkarony w cenach przyprawiających o atak serca

i jeszcze głupawe tłumaczenia złodziei, bo inaczej nazwać tego nie można. Pełna amatorka, że za darmo bym nie wziął,

a tu grube tysiące im za ten chłam płacą i jeszcze bronią partaczy, którzy leżą i kwiczą ze śmiechu jak to czytają.

Sam bym się śmiał jakby mi ktoś tyle płacił za zespawanie byle jak i pomalowanie na odpier**l czterech rurek ze złomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , postanowiłem spróbować sobie dorobić robiąc stoliki .Jeśli ktoś poszukuje ,ma jakieś konkretne wymagania to chętnie zrobię taki projekt.Kupujący będzie mógł go tutaj ocenić i opisać.Każdy projekt na stalowej ramie z półkami z granitu dębu czy z czego sobie ktoś wymyśli.Pierwsza sztuka praktycznie po kosztach więc zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zalezy w dużej mierze od zastosowanych blatów.Na pierwszy ogień idzie stolik opisywany w tym wątku.Trzy moduly .na każdym 3cm granit .Cena to okolo 1500zl .Jak zrobie to wkleję go tutaj ale to po świętach zacznę działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chcieliśmy wyjaśnić dokładniej całą ta sytuację..Autor tematu nie opisał wszystkiego.Zgodził się w ramach rekompensaty za t że blaty są z płyty wiórowej zwrot w wysokości 10% i sytuacja będzie załatwiona,widocznie te 10% ceny miało wpływ na to że wszystko będzie ok,mimo że stolik proponowaliśmy żeby był zwrócony,ale Pan Jacek nie chciał zwracać,"bo za dużo z tym kłopotu",jak to określił i prosił o wystawienie rachunku i zwrot.Nie widzieliśmy o tym że blaty są z płyty wiórowej ale z mdf,ale to było widocznie efektem skorzystania z nieodpowiedniego podwykonawcy,w każdym razie temat jest z tym już załatwiony. Poza tym od paru miesięcy najwiecej blatów do stolików zamawianych jest z płyt granitowych i litego drewna.Odnośnie blatów źle wykonanych z płyty wiórowej Pan Jacek nie chciał też blatów oddać w celu wykonania nowych.Dodatkowo stolik został od razu uszkodzony,czyli miał wydłubane podkładki,wcześniej przed tym Nas nie informując,więc wychodziło by na to że dodatkowo otrzymamy zwrotnie uszkodzony towar.Jeśli wprasowane podkładki są lepszym rozwiązaniem od przyklejenia ich taśma do blatów to już osobny temat.Miał pretense w sumie do wszystkiego,między innymi tez do tego dlaczego nie dostał informacji że fornir z jakiego są wykonane blaty i jaki zamówił jest nieco za miękki od innego gatunku drewna??!?!(fornir olcha)Spawy i łączenia,większość jest szapachlowana itp.Być może to co widać na foto to też efekt skrobania czegoś jak w blatach?? Rozumiem ze Pan Jacek ogólnie stosuje taką taktykę również w przypadku innych produktów wpierw testując,rozkręcając i przerabiając a nie wpierw załatwić tego prywatnie z producentem-ciekawa taktyka.Zajmujemy się tym już 10 lat,wiadomo że w przypadku produkcji która nie jest seryjną różnie może być,ale to da się w inny sposób załatwić niż oczerniać daną firmę poprzez fora dyskusyjne.

 

Dodam że jeszcze że wszystko dotyczy danej konstrukcji.Ten model stolików co Pan Jacek zamówił już nie oferujemy,poprostu szkoda czasu i pracy,ponieważ 3 modułowy stolik tego typu to może na foto wydawać się że jest tak prosto wykonać.Mozę się wydawać teraz że wychodzi na to że Pan Jacek był coś w stylu królika doświadczalnego ale jak napisane było wcześniej,zawsze można było produkt oddać,mimo że tu to był już wcześniej uszkodzony przez klienta.Możemy przesłać na maila dla zainteresowanych kontakty do zadowolonych klientów i samemu sobie wyrobić zdanie,czy warto czy też nie warto.Ogólnie podejście do tematu Pana Jacka i rozwiązanie problemu widać mocno niestandardowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile ma bardzo duzo do powiedzenia i co wazniejsze wiele ich konstrukcji zostalo przetestowanych i opisanych w prasie.

WOW! No to nic tylko "brać"! Faktycznie, jeśli coś piszą w prasie - to od ręki warte jest zakupu.

Nie zrobili jeszcze opisu lewitujacych stolików?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.