Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 801 starsze serie


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym jeden zestaw stoi blisko przejscia do przedpokoju wiec predzej czy pozniej ktos by te kolumne zrzucil ze standu.

 

Imagination to podłogówki - niezbyt duże, więc gabarytowo by pewnie pasowały. Ale basu w sporym pomieszczeniu faktycznie może Ci brakować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje jakieś zestawy do salonu, które będą w sanie zagrac dobrze zarówno w kinie jak i stereo w otwartym salonie 35 m2. Na początku myślałem o pułapie ok 4kzł niemniej 2-krotne podbicie go za zestawy "do końca życia' też by wchodziło w grę. Najchętniej wstawiłbym do salony drugie Zollery Solution które uwiebilam nad życie :) jednak są one do niego za ogromne

Jeżeli jak sam mówisz uwielbiasz Zollery, to je spokojnie wstaw do swojego salonu. 35m2 na pewno nie jest "za mała" przestrzeń dla tych kolumn.

Zwróć uwagę co pisze kolega barni...

 

Napisano 02.08.2015 - 00:05

Zollery Solution na kevlarowych Focalach mam od kilku lat i jestem z nich bardzo zadowolony. Wymagają jednak bardzo przemyślanego doboru wzmacniacza, z jasno brzmiącymi trzeba je omijać z daleka.

 

Według niego, i ja sądzę że ma rację, potrzebne jest dopasować do Zollera optymalny wzmacniacz(-e). Cyrus X-Power na pewno nie uciągnie poprawnie takie 4 pasmowe, 5-cio głośnikowe kolumny. Chyba że został by wykorzystany w ramach bi-ampingu na górę pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba w trakcie zrobil sie gluchy telefon. Zollerow nie wstawie do salonu ze wzgledu na ich glebokosc, gdyby do niego pasowaly wizualnie to stalyby tam od 2 lat :) One maja taki zapas mocy i dynamiki, ze dalyby rade i na 100m2.

 

Szukam do salonu czegos nieco mniejszego gabarytowo, szczegolnie na glebokosc.

Cyrusa kupilem przypadkiem ale nie musze go wykorzystac, pisalem tylko ze na chwile zapialem go do Zollerow i bylem zdziwiony jak dobrze sobie z nimi poradzil. Jak nie bada pasowac do nowych zestawow, to go zmienie na cos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ladne, smukłe i potrafiące nagłośnić salon - tempo 6 dzwięk przyzwoity, ale grają zjadliwie tylko z gęstym i ciepłym tranem jak asr emitter czy roksan caspian lub lampka pokroju jolidy 502, nie znam tego cyrrusa ale jak jest analityczny i po jasnej stronie to bedzie masakra.

Moja Pani do dzis mowi ze tempo to najladniejszy klamot jaki mialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne, smukłe i potrafiące nagłośnić salon - tempo 6 dzwięk przyzwoity, ale grają zjadliwie tylko z gęstym i ciepłym tranem jak asr emitter czy roksan caspian lub lampka pokroju jolidy 502, nie znam tego cyrrusa ale jak jest analityczny i po jasnej stronie to bedzie masakra.

Moja Pani do dzis mowi ze tempo to najladniejszy klamot jaki mialem.

Audio Physic Tempo i nawet Scorpio z powodu bocznego promieniowania dolnego pasma są dosyć kontrowersyjne kolumny, i to z powodu braku precyzji krytycznego pasma 100-200Hz oraz braku spójności miedzy basem i resztą pasma. Widać to również po mocnych wahaniach charakt. częst. w pasmie 100-200Hz

 

Tempo%206_zps1mazb8ce.jpg

 

To wszystko przez specyficzną firmową konstrukcję.

Boczne basowe głośniki powodują brak bezpośredniego przekazu dzwięku w swoim pasmie. Dżwięk dociera do słuchacza wyłącznie przez odbicia od ścian/mebli.

Dopiero Virgo oraz najwyższe modele mają boczne głośniki grające wystarczająco nisko, pod krytyczną dla kierunkowości częstotliwością 80-100Hz. W tym zakresie dżwięk już traci kierunkowość na tyle, że ww problem jest mniej dociękliwy.

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Ja nie twierdzę, że Tempo są kiepskie kolumny. Są przepiękne i dżwięk może może się spodobać. Ale ja bym je nikomu Tempo 6 nie polecał bez osobistego sprawdzenia w swoim systemie. U SIEBIE W DOMU.

W końcu to ale dotyczy każdych kolumn, których się nie zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym w 100% ,słychać to bez pomiarów, bas oderwany od reszty pasma i ze średnią kontrolą, dlatego napisałem, że grają "przyzwoicie".

Wiem jednak z autopsji, że jak je odstawimy znacznie od ścian bocznych w dużym pomieszczeniu to problem jest nieznaczny i basu nie brakuje ilościowo a założyciel tematu wyraźnie pisał, że zależy na lekkostrawnym wyglądzie kolumn. Dlatego je poleciłem.

Generalnie słuchałem ich w 18 m i buczały, w 40 m jest naprawdę ok. Dla przykładu obecne mezzo utopie mają bas o wiele szybszy, lepiej kontrolowany i niżej schodzący ale wydaje się szczuplejszy w stosunku do tempo a przecież waga i objętość x3 nie wiem jak oni wycisnęli taką ilość basiszcza z tempo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13519-0-16071900-1440869588_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym w 100% ,słychać to bez pomiarów, bas oderwany od reszty pasma i ze średnią kontrolą, dlatego napisałem, że grają "przyzwoicie"....................

Generalnie słuchałem ich w 18 m i buczały (*Tempo), w 40 m jest naprawdę ok. Dla przykładu obecne mezzo utopie mają bas o wiele szybszy, lepiej kontrolowany i niżej schodzący ale wydaje się szczuplejszy w stosunku do tempo a przecież waga i objętość x3 nie wiem jak oni wycisnęli taką ilość basiszcza z tempo.

Tempo korzystają z odbitego od pomieszczenia basu, wykorzystują podbicia (nawet do +10dB) przez kąty oraz ściany pokoju, kosztem spadku kontroli oraz przecyzji. Dowodem tego jest fakt, że tego podbicia nie widać na charakterystyce. Dla czego tak jest?

Bo pomiar był zrobiony w idealnie bezechowej komorze, z standardowej odległości tylko 1m. W naszych salonach panują zupełnie inne warunki które w realu powodują spore odbicia, podbicia, stojące fale, rezonanse itd.

Ale zgadzam się, smukłe, ładne oraz dobrze zbudowane Tempo są i mogą się komuś podobać. Wbrew temu że ja między zwolenników AP zdecydowanie nie należę, taki dżwięk komuś może odpowiadać. Trzeba je po prostu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze coś na temat wątku...

 

Parę lat temu grałem na takich pięknych B&W 802. "Old school" dizajn, raczej wolny, spokojny dżwięk, ale i tak na nie ciepło wspominam :)

 

B+W_802-2.jpg

 

 

$_3.JPG?set_id=2

(zdjęcia są pożyczane z netu, moje wyglądały identycznie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powyżej budżetu lecz z czystym sumieniem mogę polecić focale 1027 be, szybkie, neutralne brzmienie z super wysokimi tonami

Mam takie obecnie w drugim systenie i również wyglądają pięknie ale nie są już tak filigranowe i wtapiające się w tło jak tempo 6, dźwięk jest natomiast wyższej klasy bez wątpliwości.

Focal to może być podobne granie do zollera chociaż tych nigdy nie słyszałem, mają wspólne korzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, Posiadam matrixy 801 series 80 , osobiscie brakowało mi troszke wysokich , choć wiem ze grały tak jak powinny , ponieważ są to w pełni naturnalne kolumny i moim zdaniem moim zdaniem z natury do kina nie podejdą ze względu własnie na brak wysokich , co będzie szło za brakiem efektów w filmach . Ja zainwestowałem w nadstawy Horn Coral H70 AlNICO , i w tym momęcie moge powiedzieć ze dzwiek tych kolumn w połączeniu z hornami jest tym czego szukalem w kolumnach .... pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Po godzinach spędzonych przy słuchaniu 801 Matrix mogę powiedzieć,  że kolumny warte każdej złotówki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Po godzinach spędzonych przy słuchaniu 801 Matrix mogę powiedzieć,  że kolumny warte każdej złotówki. 



A jak sie “gumy” starzeja? Masz 100% org czy juz bylo zawieszenie wymieniane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy " starzeją " się normalnie. Oryginalne zawieszenie  i żadnych oznak zmęczenia czy zużycia . Możliwe że nie były katowane albo solidnie  wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Mario76 rozumiem, że słuchasz na 801 s3? W jakim repertuarze sprawdzają się najlepiej, a pytam szczególnie o mocnego rocka, czy są odpowiednie do takiego grania? No i jaki metraż obsługują. Ja mam 23 m otwarte częściowo z jednej strony na drugie tyle i nie wiem, czy nie będą za duże. I jeszcze jedno: czego można się spodziewać po takich 20-letnich pakach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.