Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz i kilka pytań


xxx009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym typem na tym forum. Moim zamiłowaniem jest muzyka. Na początku zaznaczam, że jestem anty-"Made in China". Obecnie jestem po odsłuchach u kolegi zestawu Marantz z serii 8005. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Słuchałem jednak zestawu z kolumnami z Wysp, ale produkowanych w Chinach. Mam pytanie, czy można znaleźć sensowne kolumny podłogowe do zestawu Marantz 8005, załóżmy budżet do 10-11tys.zł (wiadomo, sprzedawca zawsze obniży o 10proc. wartość, więc nawet 12-13tys.zł). Zależy mi na tym Marantz, ponieważ poza "Made in Japan" brzmienie mi odpowiada. Jednak chciałbym znaleźć kolumny, które zagrają w połączeniu z Marantzem piękną średnicą, pokażą barwę, dynamikę, no i - jeśli jest szansa - wypchają np. wokalistów przed kolumny? Słucham w zależności od nastroju, muzyki klasycznej, jazzu, rocka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym typem na tym forum. Moim zamiłowaniem jest muzyka. Na początku zaznaczam, że jestem anty-"Made in China". Obecnie jestem po odsłuchach u kolegi zestawu Marantz z serii 8005. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Słuchałem jednak zestawu z kolumnami z Wysp, ale produkowanych w Chinach. Mam pytanie, czy można znaleźć sensowne kolumny podłogowe do zestawu Marantz 8005, załóżmy budżet do 10-11tys.zł (wiadomo, sprzedawca zawsze obniży o 10proc. wartość, więc nawet 12-13tys.zł). Zależy mi na tym Marantz, ponieważ poza "Made in Japan" brzmienie mi odpowiada. Jednak chciałbym znaleźć kolumny, które zagrają w połączeniu z Marantzem piękną średnicą, pokażą barwę, dynamikę, no i - jeśli jest szansa - wypchają np. wokalistów przed kolumny? Słucham w zależności od nastroju, muzyki klasycznej, jazzu, rocka...

 

Zakladajac, ze kolumny maja zagrac w pomieszczeniu okolo 20 m2 sprawdz, polskie manufaktury Audio Academy Rhea, Harpia Aqoustics , Wigg Art Enzo, litewskie AudioSolutions Euphony 90, Kef r700 ale nie wiem, gdzie sa produkowane no i Tannoy Precision 6.2 produkowane w Chinach. Mam te paczki i sa bardzo starannie wykonane.

 

Ikony od Dali wg. mnie w swoim przedziale cenowym są raczej za tannoyem, nie wspominając o małych manufakturach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony powinny być dobre,mała manufaktura tak samo jak mały browar niszczy wielką konkurencję-nabijaczy kasiorki.

No chyba że nie pasuje Ci polskie to kierunek Czajna zostaje.

 

Chociaż pan Pacuła polecał Castle Knight plus kable głośnikowe Supra.

 

Kto i ile mu zapłacił tego nikt nie wie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio Kieruj sie słuchałem a nie państwem w którym jeste wykonane -oczywiscie estetyka wykonania i jakoś tez sie liczą , ale większość dobrych firm składa głośniki w Chinach i nie ma nic do nich zarzucić

 

Pylony powinny być dobre,mała manufaktura tak samo jak mały browar niszczy wielką konkurencję-nabijaczy kasiorki.

No chyba że nie pasuje Ci polskie to kierunek Czajna zostaje.

 

Chociaż pan Pacuła polecał Castle Knight plus kable głośnikowe Supra.

 

Kto i ile mu zapłacił tego nikt nie wie

On już w wieku studenckim takim już był ze ktoś mu więcej temu lepiej pisał :) teraz tez dostaje duzo rzeczy za darmo zeby tylko napisać dobry artykuł , a śmieszne to jest ze pózniej on to sprzedaje ludziom :) a do tego kiedyś były zdjęcie jego pokoju odsłuchowe z harbertamj które stały 10cm od kaloryfera - chłop ma bujna wyobraźnie i umie ładnie pisać -oczywiscie osłuchany jest bo trochę miał sprzętu w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się zapodać Tannoy Precision 6.4

no i Tannoy Precision 6.2 produkowane w Chinach

Jestes pewien? Myslałem że seria Precision jest już England

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A Z europejskich konstrukcji w tej cenie sa przecież Harpie, Sonusy Fabery Cantony itp jak ktoś szuka koniecznie to znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jesli nie sa to jakies uprzedzenia ideologiczne, to o jakosc wykonania mozna byc spokojnym. Cala seria Bowers & Wilkins CM jest produkowana w Chinach. Sa zrobione oblednie, z lupa mozna szukac niedociagniec. Mialem CM1 obecnie CM6S2 a w domu mialem tez CM10S2 - mucha nie siada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem CM1 obecnie CM6S2 a w domu mialem tez CM10S2 - mucha nie siada :)

 

Miałem CM5 kolor wiśnia i potwierdzam jak wyżej

 

Wykonanie na 6+ ,najlepsze pod tym względem jakie miałem,drugie miejsce Castle Knight 4 -mahoń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie chcesz made in China to posluchaj z tym pm8005 :

Vienna Bach sa made in Austria

Vandersteen c1. Made in USA.

Wloskie sonus Faber .

 

Przede wszystkim w tym budzecie odsluchalbym polskich kolumn , od tego bym zaczal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sluchal Sonus Faber Chameleon ? Podzielcie sie doswiadczeniami.

To nowy model , produkowany we Wloszech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy można znaleźć sensowne kolumny podłogowe do zestawu Marantz 8005, załóżmy budżet do 10-11tys.z

Jak masz możliwość wpaść koło Głogowa to zapraszam .

Za ciupinkę więcej sprzedaję Kefy R900 w stanie perfekcyjnym + modyfikacja ( 3600zł same części ) .

Przyjedź , posłuchaj i weź od razu kasę bo nie wyjdziesz bez nich ;)

Jak zdążysz to Kefów posłuchasz z Denonem PMA2020AE . Made in Japan i moim zdaniem lepszy od Marantza w tych cenach .

 

Kefy są robione w Chinach .

Jak słyszę mede in China to też mnie trzepie . Ale jest china i CHINA pod ścisłe wytyczne zleceniodawcy .

 

Nie licz na to że kupisz dzisiaj cokolwiek gdzie nie będzie elementów robionych w tym kraju . Co z tego że składane gdzieś tam jak podwykonawcami i tak będą chińczyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denonem PMA2020AE . Made in Japan i moim zdaniem lepszy od Marantza w tych cenach

 

Ten Denon to polka wyzej niz pm8005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwagę jeszcze Focal Aria zaoszczędzisz trochę kasy a grają rewelacyjnie. Szczególnie średnica jest w nich bardzo naturalna....

 

 

 

Jak posłuchasz Denona u Mudy to raczej Marantza 8005 nie kupisz...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm8005 to ta sama półka cenowa co pma-1520ae, a więc niższa od 2020ae, założę się że też i temu nizszemu denkowi nie dotrzyma kroku zwłaszcza w budowie ale brzmieniu chyba też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obecnie z moim zestawem marantza grają focale chorusy 816v. I w sumie dobrze grają. Ale nachodzą mnie myśli, żeby ulepszyć granie przez zmianę właśnie kolumn. I bardzo mi się podobają też focale ale 1027 be

dokładnie to te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (mają rewelacyjne opinie)

ale rodzi się pytanie: czy w ogóle jest sens zawracać d...e ? Czy dźwięk będzie na tyle istotnie lepszy, żeby zadawać sobie trud pozbywania się obecnych 816-tek (idealnych), a zakupu z dokładką (niemałą) tych wyżej wymienionych...

Dodam, że pokój ma 20m2

Czy gra jest warta świeczki, skoro te co są mi właściwie pasują? Pewnie, ktoś odpowie, że jak jest dobrze, to po co zmieniać, ale może właśnie warto by zmienić, o ile te 1027 są rzeczywiście w idealnym stanie, bo z używkami to różnie bywa i też się tego obawiam. Dlatego najpierw pytam tu, zanim udam się do sprzedającego do Wawy na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie z moim zestawem marantza grają focale chorusy 816v. I w sumie dobrze grają. Ale nachodzą mnie myśli, żeby ulepszyć granie przez zmianę właśnie kolumn. I bardzo mi się podobają też focale ale 1027 be

dokładnie to te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (mają rewelacyjne opinie)

ale rodzi się pytanie: czy w ogóle jest sens zawracać d...e ? Czy dźwięk będzie na tyle istotnie lepszy, żeby zadawać sobie trud pozbywania się obecnych 816-tek (idealnych), a zakupu z dokładką (niemałą) tych wyżej wymienionych...

Dodam, że pokój ma 20m2

Czy gra jest warta świeczki, skoro te co są mi właściwie pasują? Pewnie, ktoś odpowie, że jak jest dobrze, to po co zmieniać, ale może właśnie warto by zmienić, o ile te 1027 są rzeczywiście w idealnym stanie, bo z używkami to różnie bywa i też się tego obawiam. Dlatego najpierw pytam tu, zanim udam się do sprzedającego do Wawy na odsłuch

Sluchalem 816 w maju bo chcialem je kupic ale okazaly sie za ostre i za malo kontroli nad basem bylo. Natomiast slyszalem Sopry ktore uzywaja takich samych glosnikow jak seria electra - oczywiscie sa miedzy nimi roznice ale chcialem tylko napisac ze Sopry zagraly przeslicznie -z czysta i detaliczna gora, basem super kontrolowanym - srednica naturalna - spodobaly mi sie bardzo - podejrzewam ze electry zagraja podobnie - moze bez takiego wykonczenia dzwieku jak Sopry bo to jednak troche inna klasa. ALe zastosowanie berylowego saopranowego glosnika daje duuuuzy efekt. Wiec ja na pewno bym zmienil ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam dali - można w dobrych cenach trafić serię mentor i ikon bo wchodzą nowe menuet i opticon. Kef i niektóre sonus faber (np. Venere) też są robione w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.