Skocz do zawartości
IGNORED

UPS - czy warto ?


janciownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko co do UPS-a - w moim rejonie dość często nie ma prądu, szczególnie teraz jak są te burze - czy warto podłączyć cały sprzęt pod UPS-a ? (TV, PC, Ampli, 2 Suby, NAS-y, XBOX itp)

Mam lużnego APC Smart UPS 1500 VA, duży RACK-owy UPS, 980 W na wyjsciu,

Zastanawiam się tylko, czy napięcie - w sensie sinusoisy - nie będzie przeszkadzać sprzętom, no i czy mocy może nie być za mało ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups-a warto stosowac ze wzgledu na to ,że zabezpiecza przez np. przepięciami ... :) co do walorów mocowych nie wypowiadam się ponieważ nie wiem ile pobierają prądu Twoje odbiorniki -lecz wystarczy z tyłu urządzenia odczytać na tabliczce znamionowej moc ... dodać wszystkie razem i już wiesz czy uciągnie czy nie :) Odnośnie sinusoidy nie jest ona zbyt ciekawa w ups-ach :P:D lecz w większości wypadkach nic się od tego nie stanie :) no chyba ,ze podłączysz wysokiej klasy wzmacniacz to uszy zwiędną :D (przypadek wł.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, czy napięcie - w sensie sinusoisy - nie będzie przeszkadzać sprzętom, no i czy mocy może nie być za mało ...

Jak napięcie w sensie, miało być sinusoidy?, miałoby przeszkadzać sprzetom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - chodziło mi o sinusoidę - w mojej branży spotkałem się z sytuacją, gdzie, np nadajniki TV głupiały pod zwykłymi UPS-ami, musieliśmy inwestować w macierze typy APC Symmetra itp., gdzie ta sinusoida nie była kanciata, jak ze zwykłego UPS-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - chodziło mi o sinusoidę - w mojej branży spotkałem się z sytuacją, gdzie, np nadajniki TV głupiały pod zwykłymi UPS-ami, musieliśmy inwestować w macierze typy APC Symmetra itp., gdzie ta sinusoida nie była kanciata, jak ze zwykłego UPS-a.

Tak - chodziło mi o sinusoidę - w mojej branży spotkałem się z sytuacją, gdzie, np nadajniki TV głupiały pod zwykłymi UPS-ami, musieliśmy inwestować w macierze typy APC Symmetra itp., gdzie ta sinusoida nie była kanciata, jak ze zwykłego UPS-a.

...Dokładnie tak... sa dwa rodzaje ups-ów rozróżnianych pod względem produkowanej przez nie sinusoidy, a mianowicie:

- ups-y z sinusoidą modyfikowaną ( tańsze)

- ups-y z czystą falą sinusoidalną ( droższe)

... nie które urządzenia potrzebuja właśnie czystej sinusoidy ,bo inaczej się grzeją , chałasują i niestety umierają....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten Smart UPS 1500 ma modyfikowaną, choć tani ni ebył - około 2,5 tys zł... czyli radzicie podłączać czy raczej nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten Smart UPS 1500 ma modyfikowaną, choć tani ni ebył - około 2,5 tys zł... czyli radzicie podłączać czy raczej nie ?

wpisz w google dokładny symbol i przeczytaj specyfikację to się dowiesz czy ma sinus modyfikowany czy czysty... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to: APC Smart-UPS DLA1500RMI2U - wychodzi że na wyjściu ma czysty sinus... Czyli spokojnie bezpiecznie można go montować ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak.... do ups z czystym sinusem możemy bezpiecznie podpinać wszystko. ..nawet urządzenia które tego czyściocha nie potrzebują... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia z zasilaczem impulsowym (PC, konsole, TV) można podłączyć do w zasadzie każdego UPS`a. Abstrahuję tu teraz od mocy urządzeń.

Urządzenia z zasilaczem tradycyjnym (ampli, wzmacniacze o ile nie są "cyfrowymi") tylko pod UPS`y o wyjściowej sinusoidzie. O tym pisaliście.

Radziłbym jednak na początku podłączyć jedno wybrane o tradycyjnym zasilaczu. Otworzyć obudowę. Podłączyć na godzinę, sprawdzić temperaturę transformatora sieciowego.

Schłodzić, podłączyć pod UPS. Zmierzyć po godzinie temperaturę transformatora.

Jeśli temperatury nie odbiegają od siebie, jest OK.

 

Spotkałem się z UPS`ami o czystej sinusoidzie, która taką nie była i kiepskie blachy rdzenia w transformatorze przegrzewała...

 

Ale od wczoraj zapewne już masz wnioski...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dzięki za podpowiedź, akurat na weekend zamierzałem się "przeprowadzić" pod UPS-a... co do mocy zamierzałem podpiąć wszytko co mam w szafce - ampli, suby, tv, pc, BD, NAS-y, x-boxa. Z miernika energii wynika że zazwyczaj kombinacja tv+ampli+suby+ BD lub PC nie łyka wiecej niż 700-800 W przy sporym odkręceniu, mimo że z plakietek wynika ponad 2000 W...

 

Co do sinusoidy - praktycznie tylko ampli - Yamaha DSP-Z9 ma chyba zasilacz tradycyjny, no może suby z Jamo, reszta to nowoczesne "zabawki".

Mimo ze wiekowa to szkoda by mi było tej Yamaszki...

Test zrobię nawet z czystej ciekawości, dzięki za poradę !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.