Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz sieciowy Marantz 8005 czy CA 851N ?


tomter

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zakup odtwarzacza sieciowego zastanawiam się pomiędzy Marantzem 8005 a CA 851N a może wystarczy CA SM6? Reszta toru to Denon PMA 2020 i focale Aria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to dosyć trudny wybór, gdyż obydwa odtwarzacze reprezentują podobną klasę oraz praktycznie pełne wyposażenie. Obydwa streamery także są bardzo stabilne i mają dopracowane oprogramowanie.

Wybór musisz uzależnić od Twoich preferencji brzmieniowych. Marantz jest raczej łagodny, lekko ocieplony i szczegółowy. Sprawdza się idealnie w jazzie, klasyce, raczej łagodnych gatunkach. CA natomiast jest dynamiczniejszy, bardziej otwarty, gra trochę bardziej skrajami pasma. To urządzenie, które sprawdza się w bardziej dynamicznych gatunkach muzycznych.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych urządzeń. W nas masz także możliwość wypożyczenia i przetestowania streamera w Twoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko CNX kolego, 851n to 2 klasy wyżej ☺

Których NIE SŁYCHAĆ jakby to były 2 klasy wyżej. Ale oczywiście pełna zgoda, jeśli kwota nie gra roli, to samo wykonanie 851 jest doskonałe i nie ma 2 zdań co brać. Ale samo brzmienie...w teście bezpośredniego porównania grają dosłownie niuanse często nawet nie do uchwycenia. Więc jest kasay jak lodu - brać N-kę. W przypadku liczenia każdej złotówki brać CXN. SM6 - odpuścić sobie, dobry jest...ale jak wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak z SM6? :-)

Brzmi świetnie, działa świetnie...jest to model nie tak "atrakcyjny" z punktu widzenia designu i dodatków typu ekran kolorowy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Podsumowując jeżeli Marantz to wystarczy 6005 lub CA 851N będę musiał wypożyczyć i posłuchać. ...

 

Marantz NA6005 ma tylko jedno wejscie cyfrowe, jesli ten fakt Cie nie ogranicza, mozesz brac smialo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność z NA8005 i NA6005 i wolałbym 8-kę. Lepsza funkcjonalność i brzmienie sporo lepsze. Ogólnie seria 8005 Marantza jest udana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab wyprzedaje m net za 999 bodajze bo jest niewypalem. Teoretycznie powinno wyjsc cos nowego i miajmy nadzieje ze bez wbudowanego DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą alternatywą może być nowy moon 280, który funkcjonalnie jest zbliżony do 851N. Jeżeli komuś zależy na wyśrubowanych parametrach (tych na papierze), to można - DSD256.... Cenowo niestety trochę droższy. W CA, 851N to jest "top" w ofercie a w Simaudio ten 280 to jest "entry level"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon jest bardzo fajny, z dopracowana aplikacją sterującą. Niedługo ma być również dostępny na nim dostęp do Tidal'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o M-Necie Audiolaba ale nie czyta plików flac wysokiej rozdzielczości . Odpuściłem . Choć za 999 zł dobry odtwarzacz sieciowy. Dołożyłem sporo kasy i został zakupiony NA 8005 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak ten czas szybko leci... jeszcze niedawno (subiektywnie) SM6 był przedmiotem pożądania, również mojego. A teraz bez kolorowego ekranu ani rusz ;) Chyba muszę pomyśleć o wymianie mojego leciwego CA NP30 na coś nowszego. Podpinając się pod wątek, nieśmiało zapytam... czy gdy zmienię NP30 na... CNX, to poza walorami użytkowymi, typu kolorowy ekran - zmieni się dźwięk na lepsze? Zważając na to, że NP30 mam wpięty w M Daca po coax. Dlaczego pytam... nie jestem zainteresowany dodatkową funkcjonalnością nowszego odtwarzacza. Interesuje mnie tylko sama jakość dźwięku. Nie korzystam z Tidala, Spotify ani żadnych innych tego typu herezji. Kuszą mnie te nowinki, ale czy wydanie kilku tysięcy zł zmieni dźwięk adekwatnie do ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie SM6 jako streamer podłączony coaxem wireWorda do M-Dac-a ,poczekałbym

na jakiś nowości od innych Producentów ,które pojawią się niechybnie jesienią

ewentualnie rozważył bym w roli stramera (only) te chińszczaki z wątku Triode .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie SM6 jako streamer podłączony coaxem wireWorda do M-Dac-a ,poczekałbym

na jakiś nowości od innych Producentów ,które pojawią się niechybnie jesienią

ewentualnie rozważył bym w roli stramera (only) te chińszczaki z wątku Triode .

 

Lepiej gra przez M-DAc niż przez DAC z SM6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa wzmacniacze lampowe ,pod 2A3 zdecydowanie lepiej wypada M-DAC (z zasilaczem Tomanka po XLR-ach) ,

Z OTL-em w zasadzie też ciekawiej gra Audiolab ale SM6 z łączówkami ( po RCA) Duelunda

na dobrze zrealizowanym jazzie ,ew. z "gęstych plików" prezentuje b.wysoki "wyczynowy poziom" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDAC to jeden z tych niedocenionych sprzętów. MDAC potrzebuje dużo droższego od siebie towarzystwa i niestety mało kto mu takowe zapewnia.

 

Niedługo będzie dostępny następca MDACa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tyle, że nie jest on już autorstwa Johna Westlake.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji pisze ,że "łyka" SACD tylko jak mu to zapodać z transportu SACD np.Oppo

jak nie ma wejścia HDMI a tylko po tym Oppo "wypuszcza" "cyfrowo SACD-a" ?

Do tego "stary" M-DAC ma "dziurkę słuchawkową" i chociaż mam dwa lepsze wzmaki słuchawkowe

(lampowe) to z tej "dziurki" moje HD800 brzmią akceptowalnie w przeciwieństwie

do wielu innych spenetrowanych przeze mnie "dziurek" :-) dodanych do różnych nieraz droższych urządzeń przy

tzw. okazji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo,

JW nie maczał w nim palców i może się okazać, że pierwowzór jest zwyczajnie lepszy po względem brzmienia. Zasilacz dodatkowy też "robi" różnicę.

 

To SACD to jakiś błąd, chodziło im o DSD po USB.

 

PS. Ciekawe, że parametry mierzalne są dużo gorsze dla 8300cd vs 8200cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />PS. Ciekawe, że parametry mierzalne są dużo gorsze dla 8300cd vs 8200cd.<br /> <br /> <br />

 

hej, a dokładnie to o które parametry chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mdac bez zasilacza To mankamenty gra dużo słabiej?

 

Mialo być Tomanka

Nie wiem jak brzmi z Tomankiem.Mialem ze zwyklym zasilaczem i bylem bardzo zadowolony.

Bylo to brzmienie bardziej dokladne niz barwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mdac bez zasilacza To mankamenty gra dużo słabiej?

 

Mialo być Tomanka

 

Poprawienie płynności wysokich, dobarwienie i poprawa nasycenia dźwięku. Bardzo warto.

 

 

 

hej, a dokładnie to o które parametry chodzi?

 

W nowych s/n i dynamic range jest dużo słabszy. Brakuje ręki Johna Westlake.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.