Skocz do zawartości
IGNORED

DTS HD Master, DD TRUE HD analogowo z PC do amplitunera?


Joginn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Po raz pierwszy korzystam z jakiegokolwiek forum także proszę o wyrozumiałość. Nawet nie wiem czy nie zaśmiecę forum, ale temat zbliżony także jeśli chodzi o mój problem myślę że dobrze trafiłem.

Generalnie po spędzeniu kilkudziesięciu godzin na forum dowiedziałem się mnóstwo rzeczy w kwestii audio hd itp itd. co bardzo mi pomogło w skonfigurowaniu systemu grającego i wszystkim wam tutaj serdecznie dziękuję za zdobytą wiedzę.

Nigdzie niestety nie potrafię znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie jeden problem.

 

Otóż posiadam starowinkę Denon 3805. W PC wisi X-FI Platinuum. Połączone są ze sobą w dwojaki sposób. Kabelkiem cyfrowym jak i również analogowo. Do odtwarzania filmów zaprzęgłem ostatnio KODI, który świetnie przez spdif podaje dźwięki typu DTS czy DD. Amplituner bez problemu zajmuje się ich obróbką. Oczywiście dźwięk DTSHD Master, czy Dolby True HD poprzez SPDIF nie jest odtwarzany, tylko jego core, czyli zwykłe DTS itd.

Amplituner nie posiada wejść HDMI, jak i oczywiście najnowszych dekoderów. Z tego co czytam ponoć możliwym jest przesłanie DTS HD master itd bezpośrednio z PC połączeniem analogowym do amplitunera. Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak to zrobić.

Ktoś gdzieś napisał że Powerdvd potrafi zdekodować najnowsze formaty i wypuścić już analogowo na głośniki, ale po sprawdzeniu kilkunastu plików z takowym dźwiękiem w power dvd 8 i powerdvd 13 nic nie słychać. Może to kwestia że odpalam piki mkv, a nie bezpośrednio z płyt (nie posiadam w PC takowego odtwarzacza), obraz leci bez zarzutów, niestety w głośnikach cisza. W przypadku odtwarzania w KODI. po wyłączeniu opcji dekodowania na zewnętrznym urządeniu i ustawieniu po prostu na głośniki 7.1 dźwięk jest, ale czy to jest ten DTSHD Master, czy jakiś programowy wynalazek to nie wiem, bo nie ma tego jak sprawdzić. Czy Kodi w takim przypadku wysyła mi DTSHD analogowo na głośniki, czy raczej jakąś atrapę???

Jeśli chodzi o różnicę w odsłuchu powiedziałbym że jest bardzo podobnie, z lekką przewagą jeśli jednak dźwięk idzie cyfrowo. Głośniki to Harman Kardon HKTS 9, także żaden szał.Teoretycznie dużo lepiej powinien brzmieć dźwięk DTSHD Master, ale biorąc pod uwagę że jest puszczony analogowo (o ile jest), to i tak X-FI zajmuje się jego obróbką więc tyle o ile może brzmieć to gorzej ze względu na marność karty.

W każdym bądź razie proszę o odpowiedź czy da się programowo zdekodować najnowsze audio i wypuścić już bezpośrednio po analogu na głośniki? A może zostaje mi tylko kupić nowszy amplituner i połączyć z PC przez hdmi?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

no to powiem ze masz nie-mala zagwozdke bo to delikatny temat (a przy okazji temat rzeka)

 

po krotce:

 

czy da się programowo zdekodować najnowsze audio i wypuścić już bezpośrednio po analogu na głośniki?

oczywiscie (kwestia jakosci - programowy kodek to nie to samo co specjalnie do tego celu zaprojektowany chip w dobrym amplitunerze)

To chyba juz lepiej sluchac DTS-Core po coaxialu niz DTS-MA po analogu z PC (chyba ze masz dobrego wielokanalowego DACa - to moze)

 

A może zostaje mi tylko kupić nowszy amplituner i połączyć z PC przez hdmi?

najpierw poszukaj programu na PC ktory jest w stanie przepuscic DTS-MA przez HDMI - bo to wbrew pozorom nie kazdy odtwarzacz potrafi :( (slyszalem ze sa jakies 2 programy ktore to robia) reszta pusci tylko DTS-Core, a to juz masz na coaxialu.

 

PC niestety nie jest najlepsza opcja do ogladania filmow - jak przekonalem sie ile przeciwnosci losu spotyka PCtowego kinomana, kupilem odtwarzacz BD-Oppo :)

Tutaj pojawia sie oczywiscie problem ceny i kompatybilnosci, ale jakosc wideo i dzwieku uwazam za bezkonkurencyjna.

Zawsze pozostaja odtwarzacze w stylu Mede8er itp (szalu nie ma, ale daje rade)

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTSHD Master, czy Dolby True HD poprzez SPDIF nie jest odtwarzany, tylko jego core, czyli zwykłe DTS

 

Nie, to nie jest "zwykłe" DTS - core to strumień 1.5 Mb, które ciężko znaleźć na normalnych wydaniach z DTS,

gdzie króluje 0.756 Mb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam jeszcze starszego Denon'a AVS-A10SE i też stawałem przed problemami o których piszesz.

 

Tutaj pojawia się podstawowe pytanie: czy oglądasz filmy BluRay czy ich tzw. ripy - najczęściej w kontenerze MKV?

 

Jak pierwsza opcja to PowerDVD, albo tańsza opcja JRiver Media Center. Ten drugi to prawdziwy kombajn, który świetnie radzi sobie też z audio, ma genialny system katalogowania i obsługi na TV, obsługuje też Androida/iPhone.

 

Jeżeli druga opcja (MKV) to polecam ustawienie odtwarzania wg. tego guide -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wiele opcji tam przedstawionych jest naprawdę łatwa do pominięcia jak się to robi samemu a efekt końcowy jest świetny. Ta opcja jest całkowicie darmowa oparta na kodekach (LAV, ffdshow) i rendererze (MadVR). Raz skonfigurowane i zapominasz o temacie odtwarzacza i masz pare tysi w kieszeni za np. Oppo. W tej opcji oczywiście jest możliwość puszczenia audio tzw. passthrough po SPDIF czy HDMI ale też decoding i wypuszczenie po analogu. Można też puścić do ampli zdekodowany dźwięk wielokanałowy po HDMI (już nie DTSHD, czy DDTrueHD, ale Multichannel PCM). Jest to przydatne w przypadku ampli które mają HDMI i obsługę MCh Audio, ale nie mają dekoderów HD - był taki okres przejściowy między 2005-2007. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej puszczać DTS Core albo DD (nie HD) niż po analogu. Ampli przy wejściu analogowym naczęściej służy za końcówkę mocy i jakość mocno zależy od wewnętrznej karty, a jak wiadomo łapie sporo śmieci zarówno w kompie, jak i przy przesyle. Poza tym traci się wszelkie "upiększacze" dźwięku ampli. Ja jadę na formatach "nieHD" i jest świetnie.

 

Tak jak pisali koledzy wyżej - to spory temat i jak będziesz miał pytania to najpierw poczytaj ten guide, trochę popróbuj i pytaj bardziej konkretnie.

 

Powodzenia - warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuję serdecznie za szybkie podpowiedzi.

HP13 być może faktycznie dobrym rozwiązaniem byłby zakup jakiegoś playerka BR z tym, że musiałby mieć wyjścia analogowe minimium 5.1. Powiem szczerze że zdecydowanie oglądam pliki z dysku, a niżeli wypożyczam płyty, także na pewno wolałbym opcję żeby to PC zajął się wszystkim. Zdaję sobie sprawę że to nie jest najlepsze rozwiązanie, ale może gdyby wrzucić w niego jakąś lepszejszą kartę dźwiękową (wiele dobrego czytam o Xonarach) to jakość dźwięku po analogu poprawiła by się.

PPM w większości na pewno są to mkv, ale zdarza się że zagości na dysku pełen BR. Generalnei to nie wiem jak to jest z tym powerdvd, ale tak jak wspominałem milczy przy plikach mkv. Przyszło mi teraz do głowy że może zagra kiedy odpalę w nim pełnego BR hmm? Niestety link który mi podałeś nie działa (po otwarciu -->This post doesn't exist. Return to Ezoden). Rozumiem w każdym bądź razie że idzie wypuścić z PC analogowo przy użyciu programów dźwięk o którym rozmawiamy, kwestia tylko jego jakości.

Pozostaje pytanie czy zainwestować w BR, czy kupić jakąś lepszą kartę dźwiękową.

 

 

 

Hej. Ja mam jeszcze starszego Denon'a AVS-A10SE i też stawałem przed problemami o których piszesz.

 

Tutaj pojawia się podstawowe pytanie: czy oglądasz filmy BluRay czy ich tzw. ripy - najczęściej w kontenerze MKV?

 

Jak pierwsza opcja to PowerDVD, albo tańsza opcja JRiver Media Center. Ten drugi to prawdziwy kombajn, który świetnie radzi sobie też z audio, ma genialny system katalogowania i obsługi na TV, obsługuje też Androida/iPhone.

 

Jeżeli druga opcja (MKV) to polecam ustawienie odtwarzania wg. tego guide -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wiele opcji tam przedstawionych jest naprawdę łatwa do pominięcia jak się to robi samemu a efekt końcowy jest świetny. Ta opcja jest całkowicie darmowa oparta na kodekach (LAV, ffdshow) i rendererze (MadVR). Raz skonfigurowane i zapominasz o temacie odtwarzacza i masz pare tysi w kieszeni za np. Oppo. W tej opcji oczywiście jest możliwość puszczenia audio tzw. passthrough po SPDIF czy HDMI ale też decoding i wypuszczenie po analogu. Można też puścić do ampli zdekodowany dźwięk wielokanałowy po HDMI (już nie DTSHD, czy DDTrueHD, ale Multichannel PCM). Jest to przydatne w przypadku ampli które mają HDMI i obsługę MCh Audio, ale nie mają dekoderów HD - był taki okres przejściowy między 2005-2007. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej puszczać DTS Core albo DD (nie HD) niż po analogu. Ampli przy wejściu analogowym naczęściej służy za końcówkę mocy i jakość mocno zależy od wewnętrznej karty, a jak wiadomo łapie sporo śmieci zarówno w kompie, jak i przy przesyle. Poza tym traci się wszelkie "upiększacze" dźwięku ampli. Ja jadę na formatach "nieHD" i jest świetnie.

 

Tak jak pisali koledzy wyżej - to spory temat i jak będziesz miał pytania to najpierw poczytaj ten guide, trochę popróbuj i pytaj bardziej konkretnie.

 

Powodzenia - warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze ta opcja - bardzo fajna, ale rozumiem ze brak HDMI ja dyskwalifikuje (dzwiek zdekodowany, a w dalszym ciagu cyfrowy)

Można też puścić do ampli zdekodowany dźwięk wielokanałowy po HDMI (już nie DTSHD, czy DDTrueHD, ale Multichannel PCM)

 

zastanow sie jeszcze czy gra jest warta swieczki... a mianowicie DTScore to nie jest zlej jakosci dzwiek i jezeli zatrzymales sie na 5.1 (tak jak zreszta ja, a nie 7.1 itd - bo w DTS-MA sa dodatkowe kanaly) to roznice w dzwieku DTS a DTS-MA (HD) bedzie slychac tylko na wypasionym sprzecie. Moze co innego w przypadku DDTrueHD, bo tam tzw. core ma 640kbs a to jest jednak prawie 3x mniej niz DTScore :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety link który mi podałeś nie działa (po otwarciu -->This post doesn't exist. Return to Ezoden)

Moje staranność, żeby pisać jak najbardziej poprawnie tym razem była zgubna. Dodana ręcznie kropka na końcu podpięła się do linku. Wykasuj, a się otworzy :)

 

Jak chcesz mało problemów i łatwą konfigurację to polecam JRiver (płatny) -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zaznaczam, że nie mam z firmą nic wspólnego, ale przerobiłem sporo różnych programów w stylu Media Center i jak dla mnie jest lepszy od Kodi (XBMC), Windows Media Center, czy innych wynalazków. Gra audio po ASIO, wspiera DSD, a w video odtwarza BluRay, DVD, korzysta z najlepszych na rynku darmowych kodeków. I ma świetny interface pełnoekranowy.

 

Co do DTS-MA, miałem w domu na testach świetny ampli Anthem MRX-310 i różnica między DTSCore a pełnym DTS-MA była, ale nie na tyle duża, żeby płacić 6k za ampli. Choć ciągle na niego zbieram, ale akurat nie ze względu na HDAudio, tylko ogólnie za lepszą jakość dźwięku od Denon'a. Zarówno w stereo, jak i kinie - świetna kalibracja pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem amplituner kina domowego Denon AVR 3805 fajnie wykonany sprzęt i do tego pilot dotykowy. Wejdź na mój profil jest tam temat porównania DTS a DTS HD MASTER. Przy twoich kolumnach nie pchaj się w DTS HD MASTER, szkoda zachodu. Lepiej odczujesz w późniejszym czasie zmianę kolumn jak amplitunera. Dla porównania mój sprzęt się kompletuje już jakiś dobry czas.

Mój amplituner obecny miał być kozak a nie jest ONKOY TX SR 805 dałem za w styczniu na allegro 1125zł a gra gorzej jak stary wzmacniacz Denon PMA-860 z Monitor Audio BX 6. Fakt w kinie domowym jest poezja ale w stereo nie ma mocy żeby ładnie dać kopa.

 

A żeby nie było amplituner waży 23kg i ma trafo 870W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było amplituner waży 23kg i ma trafo 870W

chm... waga chyba nie jest najwazniejsza bo moj ma 17kg i 1,7kW :)

 

a co do przewagi DTS-MA nad DTScore to fakt - dobre kolumny i dobry sprzet bo inaczej i tak nic z tego nie zauwazysz...

Mialem kiedys tylko takie kefy i ampli ONKYO (i sub KODA SW15A)

1.jpg

musze przyznac ze tez nie slyszalem roznicy w DTS a DTS-MA.

 

teraz mam troche lepszy sprzet i roznice da sie zauwazyc, ale przedtem niestety nie bylo slychac roznicy a tez uwazalem ze sprzet "niczego sobie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC niestety nie jest najlepsza opcja do ogladania filmow - jak przekonalem sie ile przeciwnosci losu spotyka PCtowego kinomana, kupilem odtwarzacz BD-Oppo :)

Tutaj pojawia sie oczywiscie problem ceny i kompatybilnosci, ale jakosc wideo i dzwieku uwazam za bezkonkurencyjna.

Zawsze pozostaja odtwarzacze w stylu Mede8er itp (szalu nie ma, ale daje rade)

Inni potrafią kliknąć 4 razy i im działa, win 7+ jako default zawsze ustawia HDMI, a to ustawianie przejmują wszystkie odtwarzacze.

 

BTW: pod pewnymi względami oppo dostaje łomot nawet od tanich starszych iGPU.

 

Oczywiście dźwięk DTSHD Master, czy Dolby True HD poprzez SPDIF nie jest odtwarzany, tylko jego core, czyli zwykłe DTS itd.

Amplituner nie posiada wejść HDMI, jak i oczywiście najnowszych dekoderów. Z tego co czytam ponoć możliwym jest przesłanie DTS HD master itd bezpośrednio z PC połączeniem analogowym do amplitunera. Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak to zrobić.

KODI konwertuje każdy strumień audio do tego który jest kompatybilny (je wybierasz z listy), ale nie spodziewaj się cudów, dźwięk może być gorszy (dynamika) od czystego DTS / AC3

 

W przypadku odtwarzania w KODI. po wyłączeniu opcji dekodowania na zewnętrznym urządeniu i ustawieniu po prostu na głośniki 7.1 dźwięk jest, ale czy to jest ten DTSHD Master, czy jakiś programowy wynalazek to nie wiem, bo nie ma tego jak sprawdzić. Czy Kodi w takim przypadku wysyła mi DTSHD analogowo na głośniki, czy raczej jakąś atrapę???

libavcodec/dcadec.c: s->profile = FF_PROFILE_DTS_HD_MA;

libavcodec/dcadec.c: { FF_PROFILE_DTS_HD_MA, "DTS-HD MA" },

 

Ale podejrzewam że całość i tak musi zostać spłaszczona, kara w sterowniku też wymusza swoje "widzi mi się"

 

W każdym bądź razie proszę o odpowiedź czy da się programowo zdekodować najnowsze audio i wypuścić już bezpośrednio po analogu na głośniki?

teoretycznie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oczywiscie (kwestia jakosci - programowy kodek to nie to samo co specjalnie do tego celu zaprojektowany chip w dobrym amplitunerze)

nie ma znacznie co liczy, ważne jak liczy. Nie raz udowodniono że soft może być tak samo precyzyjny jak osobny dedykowany układ (np AF w lustrzankach), możemy też pogdybać o renderowaniu wideo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni potrafią kliknąć 4 razy i im działa, win 7+ jako default zawsze ustawia HDMI, a to ustawianie przejmują wszystkie odtwarzacze.

 

fajnie - czyli mowisz ze u Ciebie przesylanie DTS-MA odbywa sie bezproblemowo przez HDMI po 4 kliknieciach?

moze nam zdradzisz jakich, bo u mnie (takze na windows 7) po HDMI leci jednak tylko DTScore :(

 

nie ma znacznie co liczy, ważne jak liczy. Nie raz udowodniono że soft może być tak samo precyzyjny jak osobny dedykowany układ (np AF w lustrzankach), możemy też pogdybać o renderowaniu wideo...

 

co "moze byc" to ja wiem, pytanie tylko "czy jest"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie - czyli mowisz ze u Ciebie przesylanie DTS-MA odbywa sie bezproblemowo przez HDMI po 4 kliknieciach?

moze nam zdradzisz jakich, bo u mnie (takze na windows 7) po HDMI leci jednak tylko DTScore :(

Na win 8.1 tylko raz miałem podpięty amplituner i KODI bez problemu zapalił "HD" na amplitunerze... klikanie nie było potrzebne, no chyba że zmianę z analogu na cyfrę i baypass też liczymy.. Openelec którego używam do każdego seansu podobnie.

 

Co piszczało u Ciebie nie wiem, może brak zgodności, może jakieś ustawianie. Nie mój cyrk nie moje małpy (czytaj ludzie na PC mają cuda). Setki tysięcy ludzi sobie radzi i są happy w tym ja.

 

BTW: HDMI używałeś jako audio output czy jako passthrough ? jeśli jako pierwsze to nie dziwne że dostałeś tylko DTS core.

 

 

co "moze byc" to ja wiem, pytanie tylko "czy jest"...

biorąc pod uwagę że musisz płacić za licencję to w darmochy źródłach bym nie szukał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI używałeś jako audio output czy jako passthrough ? jeśli jako pierwsze to nie dziwne że dostałeś tylko DTS core.

 

chyba jako output (sprawdze czy jest jakas opcja passthrough w win7)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie u mnie było to tak... (img z google)

 

Output_Properties_-_Supported_Formats.jpg

Output_Properties_-_Advanced.jpg

 

W samej aplikacji passthrough: WASAPI i powinno grać. Mam tu namyśli KODI i podobne, w innych może wyglądać to inaczej np: (pierwszy link z google)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chm... waga chyba nie jest najwazniejsza bo moj ma 17kg i 1,7kW :)

 

a co do przewagi DTS-MA nad DTScore to fakt - dobre kolumny i dobry sprzet bo inaczej i tak nic z tego nie zauwazysz...

Mialem kiedys tylko takie kefy i ampli ONKYO (i sub KODA SW15A)

1.jpg

musze przyznac ze tez nie slyszalem roznicy w DTS a DTS-MA.

 

teraz mam troche lepszy sprzet i roznice da sie zauwazyc, ale przedtem niestety nie bylo slychac roznicy a tez uwazalem ze sprzet "niczego sobie"

 

 

 

Pochwal się jaka masz fabrykę mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jaka masz fabrykę mocy?

 

eee tam zaraz pochwal... to co w opisie

Cambridge Audio 751R

 

613camb.promo_.jpg?itok=rAAtFsYW

613camb.bac.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jakie to drogie:-(

 

niestety :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam po długiej, jak właśnie zauważyłem rocznej przerwie. Chciałbym podzielić się zdobytą przez ten czas wiedzą i doświadczeniami. Dziecko zmienia wszystko, a muzyka brzmi najudiofilniej na świecie ;), ale nie o moim rocznym skarbie mnie tu prawić :).

Jak przez ten czas rozbudował się mój system i w co poszedłem opisałem w zakładce o mnie. Po krótce dalej jestem przyjacielem z moim 3805 który swoim brzemieniem zdecydowanie mi pasuje i chyba nigdy się z nim nie rozstanę. Wiedza doświadczonych ludzi z którą mogłem zapoznać się na tym jak i wielu innych o wiadomej tematyce forach pozwoliła mi dotrzeć do kanapy gdzie spokojnie mogę usiąść, odpalić złom i odpłynąć razem z muzyką w krainę łagodności :). Jak wiadomo nie ma ideału brzmienia, bo każdy odnajdzie ideał w czymś innym. Moje grajdełka zaspakajają w pełni moje oczekiwania. Może brak mi słuchu, skoro niewiele warty składaniec, w stosunku do astronomicznie drogich wynalazków potrafi koić me wnętrze i unosić delikatnie na wietrze. A stało się to zapewne przede wszystkim dzięki cudownym JBL Studio 280. Nie wiem jak ja do tej pory słuchałem muzyki na kinie domowym. Tutaj pragnę przedstawić konkretny niezaprzeczalny fakt. Jeśli muzyka to tylko stereo! Zapewne większość z Was się teraz w głębi duszy zaśmieje, bo przecież amplituner KD nie nadaje się do stereo. W moim przypadku to jednak wystarcza, a nawet powiem że przerosło to moje oczekiwania i jestem pod ogromnym wrażeniem. Może w przyszłości ulegnę zaleceniom doświadczonych w tym temacie zawodników i dopnę wzmacniacz stereo, ale narazie nie widzę potrzeby. Pewnie ktoś zaraz napisze że jakbym usłyszał to bym potrzebę znalazł - być może. Na razie nie drążę tego tematu, skoro jestem szczęśliwy.

Pozwolę sobie poruszyć teraz delikatny temat grających drutów, o których nie powiem czytając zagorzałe dyskusje, czasami uśmiałem się do łez, ale i potrafiłem odpłynąć głęboko przeszukując internet pod kątem fizyki, chemii, astronomii ;), metafizyki itp itd oczywiście w kwestii grających kabelków. Zdarzyło mi się spotkać rzeczy niesamowite i nieprawdopodobne. Jak sobie pomyślę że mógłbym sobie załóżmy kupić do zestawu audio: kabel sieciowy, inter konekt i kable głośnikowe, które to po ujęciu w dłonie sprawiły by mniejszy nacisk niż 10kg ciężarek, a ich wartość przewyższyłaby wszystko co posiadam materialnego to ... to nie wiem co mam myśleć :)

Podsumowując temat kabli, muzyka to prąd, a kable ten prąd przewodzą więc jakiś wpływ wydaje się mieć muszą. Zainwestowałem więc w troszkę lepsze od teoretycznie najgorszego sortu kable. To dalej dolna półka, ale i na dolnej półce mogą leżeć rzeczy lepsze i gorsze. Ewidentnie po zmianie głośnikowych ze zwykłego 1m/zł na jentzena 20zł/ usłyszałem różnicę i jest pięknie, więc czy z kablem za kilkadziesiąt tysięcy złotych byłoby jeszcze lepiej? Nie przy tej klasie sprzętu, nie przy moich uszach? Kto wie... W temacie zamiany zwykłego IC za 10zł na Melodikę. Oczywiście odnoszę wrażenie że jest czyściej, bardziej poukładanie, ale może to tylko efekt voodoo, bo wiadomo że jak droższe to musi lepiej grać. Przetestowałem setki różnych konfiguracji, w które nie będę tutaj wnikał. Wasapi, KS, ASIO, JPLAY, JRIVER i wiele wiele innych o których w świecie audio można usłyszeć sprawdzałem i testowałem do znudzenia. Ostatecznie muzę (flac, wave) zapodaję za pomocą Foobara z pomocą wyjścia ASIO STX II. Jest to kwintesencja moich poszukiwań i jest cudownie. Oczywiście PC z softem skonfigurowany pod i wyłącznie pod kątem dźwięku, co w żaden sposób nie zawęża jego uniwersalności w innych działaniach. Wspominam o tym ponieważ wiele osób nie dopuszcza takiego rozwiązania audio do swojej głowy, a mnie taka opcja wydaje się bardzo wygodna i jak stwierdzam wystarczająca a nawet przerastająca moje oczekiwania. Tutaj taka ciekawostka. W momencie przestawienia się na wyjście cyfrowe kiedy to za granie bierze się denon nie przypadła mi do gustu. Być może faktycznie wynika to z faktu że do stereo do wzmacniacz a nie amplituner KD.

Wracając do tematu tego posta, w kinie domowym dodatkowo dochodzą HKTS9, które no co tu mówić w połączeniu z JBL-kami robią swoje w konfiguracji 7.1. Osobiście uważam że 5.1 jest zdecydowanie wystarczające, ale że miałem tyle głośników, a amplituner i karta dźwiękowa dała mi taką możliwość żal było nie podłączyć. Na pewno przy dobrym źródle 7.1 nie ma czego żałować bo jest naprawdę miód. Filmy (w większości kontenery mkv) odpalam za pomocą odpowiednio skonfigurowanego JRiver również przy użyciu wyjścia ASIO. Program potrafi rozbroić każdy dźwięk i wypuścić, a czy robi to gorzej, a może tak samo jak dedykowany do tego układ w amplitunerze nie wiem, bo nie miałem okazji tego zweryfikować. Mogłem tylko porównać typowy DTS zdekodowany przez Denona po optyku, z tym wypuszczonym z JRivera przez analogi. Na pewno jest różnica. I to i to gra extra ale ja nadal pozostaję przy graniu analogowym.

 

i to tyle. Lecę odprężyć się przy SDMie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Po ostatnim wieczornym wywodzie, który nie okłamujmy się jest dosyć ogólnie napisany i nie wnosi żadnych konretów do tematu, postanowiłem tym razem wypoczęty i uzbrojony w doświadczenia z mega ważnego testu, przedstawić troszkę precyzyjniej kwestie związane z tematem posta i tym samym spokojnie zamknąć temat. Mam nadzieję też, że tak jak i mi pomogły setki informacji zgromadzonych na forach tak i ten krótki wątek pomoże komuś w jego problemach z wiadomymi zagadnieniami świata audio pc :).

 

Konretne pytanie w temacie posta, a więc podaję konkretną odpowiedź: tak można spokojnie zdekodować przeróżnego rodzaju ścieżki dźwiękowe za pomocą oprogramowania PC i wypuścić je analogowo do w moim przypadku amplitunera KD Denon 3805. Po kolei postaram się opisać jak to się u mnie odbywa. Oczywiście potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie: osobiście używam do tego celu świetnego kombajnu multimedialnego którym jest JRiver, ale zamierzony cel udało się również osiągnąć z pomocą KODI. Osobiście jednak do gustu bardziej przypadł mi wspomniany JRiver. Odpalamy odpowiedni plik, a program robi swoje. Po odpaleniu pliku (najczęściej korzystam z kontenerów mkv) w programie bardzo łatwo sprawdzić wszelakie szczegóły dotyczące dźwięku który posiada plik źródłowy. W moim konkretnym przypadku dźwiękówka Asus Xonar Essence STX II połączona jest cyfrowo jak i analogowo z amplitunerem. Cyfrowo poprzez kabelek cyfrowy, a analogowo poprzez 8 kabelków 1RCA-1RCA. 2 z tych kabelków jak wspominałem w poprzednim poście to kable: MELODIKA 2xRCA-2xRCA PURPLE RAIN 1,5M (MD2R15). Kablami tymi połączone mam oczywiście kanały R i L. Pozostałe 6 kanałów połączone jest kablami 6x 1RCA-1RCA 1.0m Kruger&Matz. Kable do kanałów przednich zmieniłem kiedy do mojego świata audio dołączyły kolumny JBL Studio 280, które kupiłem pod kątem słuchania muzyki, ale oczywiście w filmach też robią swoje w porównaniu z satelitkami Harman Kardon HKTS9. Troszkę czasu spędziłem na odsłuchiwaniu ulubionych kawałków muzycznych na kabelkach Kruger&Matz jak i Melodice. Uważam że przy tych drugich jest lepiej, na pewno czyściej, większa scena i zajebisty głęboki pieszczący ciało, ale zarazem delikatny i nienachalny bas, którego przede wszystkim nie ma wtedy kiedy być nie powinno. Pragnę zaznaczyć tutaj, że łupanki mnie nie kręcą. To już nie te czasy, chociaż nie powiem że czasami wpadnie coś z dyskotekowych młodzieńczych czasów, więc jak tu nie podzielić się wspomnieniami z sąsiadami :), a jest się teraz czym podzielić. No ale tak naprawdę to co mnie jara. Uwielbiam słuchać Starego Dobrego Małżeństwa (kocham głos K. Myszkowskiego), kocham również Enigmę, Schillera, Massive Attack, Anię Dąbrowską, Anię Wyszkoni głównie z dorobkiem zespołu Łzy ,a soundtracki z Twin Peaks i Requiem For A Dream doprowadzają mnie do orgazmu. Kocham dźwięk fortepianu, pianina, uwielbiam słuchać coverów przeróżnych utworów w formie instrumentalnej zapodanych przez utalentowanego pochłoniętego w swym wykonaniu grajka. Są to drobne przykłady w całym morzu, a podaję je specjalnie ponieważ niektórzy mogliby coś źle zrozumieć kiedy mówię o wspaniałym pieszczącym uszy i ciało basie. No ale to tyle o samej muzyce (odtwarzacz Foobar, Output: ASIO STX II, pliki FLAC i WAVE) - jest naprawdę zajebiście.

Wracajmy do tematu. Tak jak wspominałem pozostałych 6 kanałów używanych oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku oglądania filmów, odtwarzanych ostatecznie na głośnikach HKTS 9 pozostało na kabelkach Kruger&Matz, ponieważ na pewno szkoda mi kasy, a i uważam że ich wymiana na inne nie wniosła by adekwatnej do ceny różnicy w dźwięku o ile w ogóle przy tej klasie głośnikach. Oczywiście podłączałem testowo satelitki kablami melodiki i nie byłem w stanie nic wyłapać, także tyle w tej kwestii.

Wszystkie 8 kabelków wpięte jest w analogową sekcję Denona tzw EXT. IN. Amplituner został skalibrowany poprzez mikrofon do auto kalibracji. Po tej czynności już z ręki zmieniłem parę ustawień, bo auto kalibracja jednak nie jest do końca taka idealna, ale na pewno swoje robi głównie w kwestii umiejscowienia głośników względem głównego punktu odsłuchowego. Reszta zmian to kosmetyka. Podczas słuchania/oglądania amplik zawsze w trybie Pure Direct. Nie używam żadnych EQ i tego typu rzeczy. Karta dźwiękowa ustawiona jest również na najnormalniejszym trybie EQ. Nie ruszam suwaków, nic nie dodaję, nie zmieniam. Ma to grać tak jak jest u źródła i powiem Wam że jest miód. Nie ma potrzeby nic dodawać, czy ujmować.

 

Cała kwestia rozchodziła się o to czy potrzebuję odpowiedniego sprzętu do zdekodowania dźwięków typu DTS HD Master, DD TRUE HD puszczonych z PC przez kabel HDMI, czy można to zrobić moim rozwiązaniem. Bardzo dużo czasu spędziłem na słuchaniu tylko i wyłączenie konkretnego głośnika (oczywiście odpowiedni materiał filmowy i najbardziej efekciarskie sceny :)). Chciałem wykluczyć kwestię tego, że w taki czy inny sposób w głośnikach nie leci coś zupełnie innego niż twórca miał na myśli. Pomimo pewności że mam dobry plik źródłowy, wyczytania informacji z programu że leci np. DTS HD Master 7.1, nie zapalała się złota lampeczka DTS HD MASTER na wyświetlaczu amplitunera, za co jak się okazuje niestety trzeba płacić sporo kasy, na szczęście nie ma takiej potrzeby. Po wielu godzinach spędzonych z różnymi fantastycznymi dźwiękowo scenami filmowymi, notowaniu co w danym czasie leci z jakiego głośnika, łatwo można było zauważyć że kanały grają swoje. Dźwięk z kanałów tylnych nie był jakimś tam echem kanałów przednich, czy dźwięk kanałów bocznych nie był jakimś odkształceniem kanałów tylnych, czy przednich. Grały róźne czyste dźwięki, które pokrywały się z tym co widać na ekranie. Można tutaj zdecydowanie stwierdzić że JRiver robi swoje i potrafi zdekodować konkretny format dźwięku i wypuścić dalej. Pozostawało pytanie czy robi to dobrze, lepiej, a może gorzej niż dedykowany do tego amplituner poprzez kabel HDMI. Odpowiedzi na to pytanie poszukałem wczoraj u znajomego, do którego wystarczyło zabrać wcześniej testowane materiały, a który to swoje kino domowe zbudował na dedykowanych do tego klockach. Nie pamiętam teraz dokładnie jaki sprzęt posiada, ale był to amplituner Harman Kardon w cenie około 3tysi z wbudowanymi wszelakimi dekoderami aktualnie występujących formatów dźwiękowych. Głośniki miał również podpięte w konfiguracji 7.1. 5.1 to był jakiś zestaw kina domowego Yamahy + dwie przednie kolumny to jakieś starawe, ale jare TONSILE. No cóż po odpowiednich porównaniach oczywiście nie było żadnej różnicy w kwestii tego co leci z głośników. Te same efekty w tym samym czasie, w tych samych głośnikach co u mnie. Co śmieszniejsze, uważam że u niego grało to duuuużo gorzej jakościowo. To już pewnie kwestia głównie akustyki pomieszczenia no i trochę w różnicy samego sprzętu, bo na pewno nie wydaje mi się żeby zależało to od układu dekodującego. Jeśli by tak było to przecież dedykowany amplituner z najnowszymi super dekoderami na pokładzie powinien zmiażdżyć JRivera. Tak jednak moi drodzy nie jest i to jest piękna i smutna prawda zarazem. Dla podsumowania tematu i zdobycia całkowitej pewności że jest dobrze, odpaliliśmy odpowiedniki filmów mkv, w oryginale na wypożyczonych płytach BLU-RAY. Film puszczony bezpośrednio z płyty za pomocą odtwarzacza BluRay podpiętego pod amplituner kolegi z rozświetlonym w tym przypadku pięknym symbolem dźwięku DTS HD MASTER brzmiał identycznie.

Ostatecznie podsumowanie i wnioski wyciągniecie sami. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

 

 

P.S.W poprzedniej mojej wypowiedzi wkradł się błąd. Otóż: "Filmy (w większości kontenery mkv) odpalam za pomocą odpowiednio skonfigurowanego JRiver również przy użyciu wyjścia ASIO"

 

Format wyjścia jaki używam w JRiverze to KS, czyli popularny Kernel Streaming. Wszystko działa też prawidłowo przy użyciu WASAPI, ale uważam że dźwięk jest wtedy jakiś taki z deka inny, jakby przeleciał przez jakiś filtr. Ciężko stwierdzić czy lepszy, po prostu inny. Przy użyciu KS wg mnie gra to oryginalnie. Dlaczego o tym wspominam. A no dlatego ponieważ przy próbie odtwarzania za pomocą ASIO dźwięk działa nieprawidłowo. Nie grają wszystkie głośniki, główne dialogi lecą z tylnych głośników zamiast przednich. ASIO tego nie ogarnia. Czemu nie wiem, bo aż tak się nie znam. Za to do słuchania muzyki miód.

 

 

P.S. 2 Dlaczego to wszystko? Krótka historia:

 

Pierwsza karta dźwiękowa w PC którą jestem w stanie przytoczyć to SB Live 24, czy jakoś tak. Zestaw dwóch głośniczków do tego. Potem jakieś 2.1, a nawet i 5.1, ale wiecie głośniki 3cmx3cm do 100zł. Programowe rozbijanie 2.0 do 5.1 i takie tam zabaweczki. Ogólnie początki. Potem jakieś Geniusy 5.1 i już fajniej to grało, ale zawsze z czasem przychodził niedosyt. Po głębszym zainteresowaniu się tematem przyszedł czas na zakup amplitunera. Internetowa fora przyprawiały o ból głowy. Ceny sprzętów również, a i wybór. W ostateczności kierując się opiniami i różnymi tego typu sprawami padło na Denon 3805, który wyrwałem używany w swoim mieście, także miałem qpę szczęścia. Mam go już 3 lata i wszystko pięknie działa. Oczywiście na początku grał z wspomnianym zestawem Genius 5.1. Wtedy usłyszałem pomimo niskiej jakości głośników, że ten sprzęt robi swoje. Z czasem uzbierałem więć na HKTS 9. Po podłączeniu wara opadła. W póżniejszym czasie dotarło i zrozumiałem że jak muzyka to tylko stereo, więc po długich poszukiwaniach padło na JBL Studio 280 które udało mi się kupić w rewelacyjnej cenie za nówki.

Także wiem że może i moja cała zabawa jest niepotrzebna i mija się z celem, ale kocham muzykę, potrafię ją poczuć i oddać się jej bezgranicznie.

Za używanego Denona 3805 dałem 1000zł, a był to dla mnie duży wydatek, nie ot tak wyciągnałem tysia i jest :).

Dlatego cała ta kwestia próby zbudowania że tak powiem nowoczesnego systemu, który to ogarnia dzisiejsze bajerki za pomocą PC i starego 3805. Jak wiadomo 3805 nie posiada HDMI co maksymalnie dawało mi możliwość puszczenia cyfrowo i zdekodowania dźwięku DTS I DD.

Za to posiada on wspaniałą sekcję EXT. IN którą spróbujcie sobie znaleźć w nowoczesnym sprzęcie. Jak już znajdziecie cena Was powali :).

Nie mogłem sobie pozwolić na żąglowanie sprzętem. Posiadłem Denona, a że strasznie podoba mi się jak gra, na jego filarze spróbowałem zbudować coś więcej no i zdecydowanie stwierdzam że się udało.

Narazie jestem zaspokojony...

 

Jeszcze raz wszystkiego dobrego i wytrwałości w dążeniu do celu życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.