Skocz do zawartości
IGNORED

telewizor z usa czy odbiore polska kablowke


michal535

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam tv samsung.model 2-4 letni.do tej pory uzywany zagranica z osobnym dekoderem anteny. Teraz planuje uzyc go w pl aby podlaczyc do niego kablowke.pytanie czy ustawie na nim kanaly tv jezeli on ma inny system do odbioru obrazu ? Kablowka będzie pociagnieta do gniazda w scianie I z niej przewod do tv.bez zadnego osobnego dekodera.czy to bedzie dzialac u nas w pl ?

Jeżeli macie wiedze na ten temat lub doświadczenie to piszcie. Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma PAL to śmiem wątpić.

Druga sprawa to napięcie 110 na 230

 

W sumie więcej kłopotów niż korzyści......

O ile ma PAL to można się jeszcze bawić, przetwornica nie jest taka droga TV nie wzmacniacz nie ciągnie jak mała elektrownia...

 

P.S. Jeśli ma zewnętrzny wzmacniacz to obejdzie się bez przetwornicy... Kupisz po prostu odpowiedni wzmacniacz i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat i w drugim poście zaraz po pytaniu założyciela tematu jest wytłumaczone

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teraz planuje uzyc go w pl aby podlaczyc do niego kablowke.pytanie czy ustawie na nim kanaly tv

 

z tego co wyczytałem na przykładowym modelu tv na stronie juesej to po hdmi tv czytają i 50 i 60 Hz natomiast po componencie i z cyfrowej tv (pewnie chodzi o naziemną cyfrową w co wchodzi pewnie nasz kablówka ) już tylko 60 Hz i tu może być problem, jeśli o to chodzi to pozostanie zakup którejś platformy cyfrowej i po hdmi powinno hulać

 

i napewno chodzi też o zasilanie , to

 

POWER SUPPLY (V)

AC110-120V 60Hz

 

tłumacz google

 

Zasilanie (V)

AC110-120V 60Hz

 

a u nas wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolega michal535 nie ma dekodera n.

Ma starszą kablówkę "ze ściany"

I tu PAL ma znaczenie, zresztą jaki problem - ciocia google prawdę powie (co tv ma, a co to za bydle owo tv masz na karteczce z tyłu).

Ale na zdrowy rozsądek PAL winien być.

Także zostaje tylko zasilanie do zorganizowania....

 

Acz musiałby to być "full wypas" tv żeby mi się chciało tak bawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Telewizor posiadam juz jakis czas więc nie chodzi o to czy warto kupić lub nie.

Przetwornica tez juz jest I tv dzialal jak powinien ale mialem osobne pudełko od satelity a teraz jestem w trakcie remontu gdzie w budynku będzie tv kablowa tylko z gniazdkiem w scianie.bez dekodera.i właśnie pytanie czy z tego gniazda antenowego ten sygnał odczyta I przetworzy.zaraz zerkne na linka do tematu. Jeszcze nie zdążyłem.

Piszcie czego się spodziewać. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w juesej standardem tv jest ATSC 3.0 a nie NTSC

 

ATSC (ang. Advanced Television Systems Committee) - powstała w 1982 międzynarodowa, niedochodowa organizacja rozwijająca standardy dla zaawansowanych systemów telewizyjnych. W szczególności ATSC pracuje nad skoordynowaniem standardów telewizji pomiędzy różnymi mediami komunikacyjnymi w środowisku telewizji cyfrowej, systemach interakcyjnych i multimedialnej komunikacji szerokopasmowej. Standardy ATSC skupiają się na warstwie transportującej, czyli transmisji audio, wideo i danych. Organizacja rozwija i prezentuje również strategie wprowadzania telewizji cyfrowej.

 

Nazwą ATSC określa się także opracowany przez tę organizację standard naziemnej telewizji cyfrowej, obowiązujący m.in. na terenie USA. Jest to odpowiednik europejskiego standardu DVB-T. Standardy DVB-T i ATSC nie są między sobą kompatybilne – dekodery ATSC nie są w stanie odbierać sygnału nadawanego w standardzie DVB-T i na odwrót. Komisja określa standardy szczegółowe dla wyświetlania obrazu w rozdzielczości: SDTV, EDTV oraz HDTV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal535

Ty nie bądź Roshentain, Ty weź i włącz ten telewizor i oglądaj tą kablówkę.... No chyba że Ty to mieszkanie chcesz sprzedać, to ja się wtedy zapytuje ile można na tym stracić ???

 

@Adek45 do kablówki z tzw. ściany nie potrzeba żadnych dekoderów, ba odbierzesz ją na archaicznym kineskopowym tv.

 

 

Oki w temacie wszystko zostało powiedziane...

 

Do miłego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica tez juz jest I tv dzialal jak powinien ale mialem osobne pudełko od satelity

 

to jednak zostałbym na takiej samej zasadzie skoro wtedy działał. Kablówka to też przecież sygnał z satki

 

 

Oczekuje się, że standardy ATSC zrewolucjonizować przemysł telewizyjny zdefiniowany przez Krajowy Komitet Standardów telewizji ( NTSC ) w 1953 roku normy ustanowione standardy ATSC dla DTV są przyjęte w skali międzynarodowej.

 

fragment artykułu ze strony juesej z 2011 roku (tłumacz google)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@Adek45 do kablówki z tzw. ściany nie potrzeba żadnych dekoderów, ba odbierzesz ją na archaicznym kineskopowym tv.

 

a gdzie ja napisałem, że trzeba jakiś dekoder do kablówki

 

Ty nie bądź Roshentain, Ty weź i włącz ten telewizor i oglądaj tą kablówkę.... No chyba że Ty to mieszkanie chcesz sprzedać, to ja się wtedy zapytuje ile można na tym stracić ???

 

czy tamten system jest mojszy od najszego :)

 

pozdrowionka

 

Ale Kolega michal535 nie ma dekodera n.

 

 

tv dzialal jak powinien ale mialem osobne pudełko od satelity

 

więc jednak coś tam miał, niekoniecznie n-kę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek -Podlaczyl bym go z checia ale na dzisiejszym etapie mam skute tynki I montowane c.o.

Gdyby byla możliwość podłączenia to bym wam tylka nie trul tylko podlaczyl a tak jestem ciekawy czego mogę się wkrótce spodziewać. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jestem ciekawy czego mogę się wkrótce spodziewać. ..

U mnie kablówka już zapowiedziała wyłączenie analogu (Multimedia) i przejście na dvbc- czy ten tv ma dvbc mpeg4? Jak nie, to za chwilę będzie pozamiatane, bo już niedługo wszelki analog w tv będzie nielegalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV USA pewnie nie ma obsługi DVB-C ani na torze analogowym tunera dla sygnału 50 i/p.

Więc pewnie nic nie pójdzie.

Temat ciekawy więc napisz jak wyszło.

Czy to jakiś problem wyjąć TV (pewnie to jakieś maleństwo) i podłączyć kablem antenowym do ściany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor posiadam juz jakis czas więc nie chodzi o to czy warto kupić lub nie.

 

Przetwornica tez juz jest I tv dzialal jak powinien ale mialem osobne pudełko od satelity

 

Czy to jakiś problem wyjąć TV (pewnie to jakieś maleństwo) i podłączyć kablem antenowym do ściany ?

 

Gdyby byla możliwość podłączenia to bym wam tylka nie trul tylko podlaczyl a tak jestem ciekawy czego mogę się wkrótce spodziewać. ..

 

 

TV USA pewnie nie ma obsługi DVB-C ani na torze analogowym tunera dla sygnału 50 i/p.

 

W tej chwili w juesej standardem tv jest ATSC 3.0 a nie NTSC

 

ATSC (ang. Advanced Television Systems Committee) - powstała w 1982 międzynarodowa, niedochodowa organizacja rozwijająca standardy dla zaawansowanych systemów telewizyjnych. W szczególności ATSC pracuje nad skoordynowaniem standardów telewizji pomiędzy różnymi mediami komunikacyjnymi w środowisku telewizji cyfrowej, systemach interakcyjnych i multimedialnej komunikacji szerokopasmowej. Standardy ATSC skupiają się na warstwie transportującej, czyli transmisji audio, wideo i danych. Organizacja rozwija i prezentuje również strategie wprowadzania telewizji cyfrowej.

 

Nazwą ATSC określa się także opracowany przez tę organizację standard naziemnej telewizji cyfrowej, obowiązujący m.in. na terenie USA. Jest to odpowiednik europejskiego standardu DVB-T. Standardy DVB-T i ATSC nie są między sobą kompatybilne – dekodery ATSC nie są w stanie odbierać sygnału nadawanego w standardzie DVB-T i na odwrót. Komisja określa standardy szczegółowe dla wyświetlania obrazu w rozdzielczości: SDTV, EDTV oraz HDTV.

 

 

pisałem wyżej

 

 

cytat z wiki po tłumaczu google

 

"W Stanach Zjednoczonych, cyfrowej telewizji, lub odbiornika telewizji cyfrowej, mogą być odbierane za pomocą kabla, przez internet, za pośrednictwem satelity, albo za pośrednictwem bezpłatnego over-the-air (OTA) naziemnej telewizji cyfrowej - podobnie jak analogowe transmisje telewizyjne zostały. Pełna mocy transmisje telewizyjne analogowe, jednak były wymagane przez prawo federalne USA do zaprzestania przez 12 czerwca 2009 roku o małej mocy, klasy A, a stacje TV Tłumacz nie są obecnie zobowiązane do zaprzestania nadawania analogowego. Również przez prawo, transmisje cyfrowe - gdy przesyłane jako sygnały OTA - muszą być zgodne ze standardami ATSC; [1] nie jest jasne, czy operatorów satelitarnych mogą swobodnie korzystać z własnych zastrzeżonych normy [potrzebne źródło];. i liczne standardy istnieją dla telewizji internetowej (większość z nich jest zastrzeżony).

 

 

USA zdecydowały się przestrzegać standardów ATSC do transmisji telewizji cyfrowej. Standardy te określają, między innymi kryteriami rzeczy, formatu i przekazywania, które zapewniają spójność, dostępność, i sprawiedliwość dla konsumentów, jak i producentów sprzętu zarówno w USA, jak i międzynarodowej kompatybilności

 

Mając na uwadze ostatnie "wytłuszczenie" druku może jednak da się obejrzeć naszą kablówkę na tv z juesej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak zostałbym na takiej samej zasadzie skoro wtedy działał. Kablówka to też przecież sygnał z satki

ale po konwersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV USA pewnie nie ma obsługi DVB-C ani na torze analogowym tunera dla sygnału 50 i/p.

Więc pewnie nic nie pójdzie.

Temat ciekawy więc napisz jak wyszło.

Czy to jakiś problem wyjąć TV (pewnie to jakieś maleństwo) i podłączyć kablem antenowym do ściany ?

Maleństwo ma 55" -:)

Narazie mam zerwane tynki I nowe kładziemy za okoli 10.pozniej musza schnac itp takze podłączenie kablowki będzie najszybciej za okoli miesiac bo narazie nie jest podlaczona a nie bede porpisywac umowy i placic za nia w pustym mieszkaniu tylko po to by sprawdzić czy tv będzie działał...

Dzięki za odpowiedzi. Dam znac czy będzie działał jak się już wprowadze.

 

Sorry za błędy bo pisze z telefonu duzymi paluchami :-)

Próbowałem edycji ale cos ja blokuje I nie mogę ich poprawić. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Adek45 dnia 04.08.2015 - 13:48 napisał

to jednak zostałbym na takiej samej zasadzie skoro wtedy działał. Kablówka to też przecież sygnał z satki

ale po konwersji.

 

a tak, jasne, długa jego droga od stacji głównej czołowej do odbiorcy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie byl podlaczony do kablowki tylko do dekodera tv przez hdmi a teraz ma byc do gniazda antenowego a to zupełnie inne połączenie. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ma byc do gniazda antenowego a to zupełnie inne połączenie. ..

 

Zapewne skończy się na tym, że pomiędzy gniazdo antenowe a tv wskoczy tuner dvbt :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem czy moja kablowka przwiduje osobny dekoder. Jeżeli trzeba będzie to sie dokupi :-) bo innego wyjścia nie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, w mojej kablówce zapowiedzieli koniec analogu, nie wiadomo jednak, jak będzie on zastąpiony- czy transmisją cyfrową dvbc, czy taki sygnał odbiorą standardowe tv, czy wszyscy dostaną dekodery z kablówki?

 

Wbrew pozorom, sporo ludzi ma jeszcze "zabytkowe" tv, bez dvbt/c mpeg4, jednak nie sposób się dowiedzieć- do takiej operacji raczej trzeba się dobrze przygotować (mam na myśli operatora), teraz wydaje się to trochę partyzanckie :-)

 

Teraz mam w salonie dekoder cyfrowy a drugi i trzeci tv odbiera analog. Mam tylko nadzieję, że następca sygnału analogowego nie wymusi ode mnie zbyt dużych inwestycji, bo tv traktuję niezbyt priorytetowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.