Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe do 1500 zł...


Yardoks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałbym kupić kolumny podstawkowe do 1500 zł (ponieważ raz przejechałem się na używanym sprzęcie to nie biorę pod uwagę używek szkoda nerwów , pieniędzy i czasu ) Kolumny będą podpięte do amplitutera yamaha R-S500 , wielkość pomieszczenia w którym sprzęt będzie grał to 20 m2 , muzyka jaka będzie słuchana to : pop ,rock, jazz, muzyka elektroniczna - detroit techno, minimal , drum and bas ,trance , house , ambient ... ps. mieszkam w małej mieścinie tak więc możliwość odsłuchu jakikolwiek kolumn odpada , będą polegał na waszych opiniach. A co sądzicie o tych kolumnach :

 

Polk Audio RTi A1

Indiana Line Tesi 260

Monitor Audio Bronze 2

Paradigm Mini Monitor v.7

Polk Audio TSx110B

Indiana Line Nota 260

Monitor Audio Bronze bx2

Castle Knight 2

 

Czy z powyższych kolumn znajdzie sie jakaś para głośników która nadaje sie do mojego amplitunera, pomieszczenia oraz muzyki której słucham ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłbym o TSx220, jednak większa membrana, a 20m kw to nie tak mało miejsca

sklep.rms.pl/polk-audio-tsx220b-tsx-220b-kolumny-podstawkowe-stereo-surround-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrą propozycją jest Inidiana Line Diva 255 kolumna z wyglądu niepozorna, lecz oferuje dynamiczne i ciepłe brzmienie. Bas jest bardzo głęboki i czysty, nie emitując przy tym zbędnych podbić. Świetnie radzi sobie z szybkim tempem muzyki elektronicznej oraz rozbudowaną linią basową.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miałbym obawy czy kolumny podstawkowe (szczególnie budżetowe) poradzą sobie z taką muzyka jak techno czy drum and bas. Nie słucham takiej muzyki, ale pewnie chciałbyś potężnego niskiego basu. Przy rocku, jazz, pop kolumny podstawkowe już powinny sobie poradzić. Z tych co wymieniłeś dynamicznie zagrają Paradigm Mini Monitor v.7. Odsłuchiwałem je przy ciężkim rocku i dawały rade. Mnie bardziej się podoba brzmienie np. Castle Knight 2. Cieplejsze, łagodne z niskim basem jak na monitor, ale w techno ich nie widzę. Polk Audio nie słyszałem.

 

Musisz się zastanowić czy jednak nie kolumny podłogowe. Tylko raczej wtedy musiałbyś trochę dozbierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

z podstawek przy rocku i muzyce rozrywkowej dla mnie prosta sprawa - Paradigm, w podłogówkach to inaczej wygląda, w podstawkach Paradigmy wg mnie to lider w tej cenie. Jeśli już to ewentualnie Tannoye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. małe podłogowe tannoy dc4t, są na Allegro z Anglii

2. podstawkowe tannoy dc6

3. castle knight 2

4. dali zensor 3

podałem kolejność wg jakości, nie wiem jak się sprawdzą z rockiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

1. małe podłogowe tannoy dc4t, są na Allegro z Anglii

2. podstawkowe tannoy dc6

3. castle knight 2

4. dali zensor 3

podałem kolejność wg jakości, nie wiem jak się sprawdzą z rockiem

mam porównanie dali z paradigm w rocku, w podstawkach mało jakie kolumny brzmią dobrze w rocku tak jak Paradigmy. Zgadzam się co do tannoyów, tannoy / paradigm to chyba najciekawszy wybór, castle nie znam, jakim dźwiękiem grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam tylko z opisow, podobno grają lepiej niż kosztują, swietne wykonanie, inna opinia że lekko wycofana średnica, wokale, nie grają po angielsku.

Jak już musisz podstawki to wypatrzylbym dc6 w dobrej cenie, były niedawno na Allegro chyba cos koło 1300 prawie nowe, one normalnie kosztują ponad 3000, castle 1690, zensor3 1500, sam sobie odpowiedz ktore będą lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odsluchu lepiej nie kupuj bo mozesz sie bardzo rozczarowac co do brzmienia niektorych kolumn.

Postaraj sie o odsluch ale jesli to naprawde niemozliwe to np castle mnie sie bardzo podobaja , sa lekko ocieplone I przyjemne w odbiorze dobre np do jazzu i popu .

Zensory tez mnie sie podobaja , gora szczegolowa ale lagodna , mozna sluchac godzinami bez zmeczenia.

Jednak dla ciebie moga byc za lagodne , zbyt nudne .

Monitor audio z yamaha beda troche ostrzejsze na gorze , moga to byc meczace przy dlugim sluchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś o Klipsch'ach - dynamika, czytelność, niezłe pasmo i mniejsza agresja, niż np. Paradigm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to dużo piszecie dobrych opinii o kolumnach Castle Knight 2 i Paradigm Mini Monitor v.7 tez jestem bardzo nimi zainteresowany , jeszcze jedne kolumny wpadły mi w oko Monitor Audio Bronze 2 tylko strasznie bardzo mało opinii można znaleźć na ich temat , na polskich portalch praktycznie nic (oprócz danych technicznych ) , natomiast zagraniczne portale wypowiadają sie pozytywnie na ich temat. Miał ktoś z Was możliwość odsłuchu tych kolumn , może ktoś coś więcej wie na ich temat ?

I faktycznie chyba bede musiał jechać do większego miasta na odsłuch kolumn , mam najbliżej do Poznania , Szczecina i związku z tym mam pytanie . Znacie jakiś dobry salon hi-fi powyższych miastach gdzie jest fachowa obsługa i pomieszczenie do odsłuchu sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem MA Bronze z marantz pm6005 w sklepie i brzmialy sztucznie, ostro jakos twardo i metalicznie. Z yamaha moze byc podobnie. To jest jednak mojA subiektywna

Opinia.

Do pokoju 20 m warto odsluchac castle knight 4 albo 5 , Dali Z5. moze usher s520 .

Do yamahy raczej kolumny o cieplym dzwieku.

 

Do 20m nie musza byc podstawkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam używane monitory - zagraniczne audio monitor mx2 lub krajowe topaz - czyli o klasę wyżej niż polecane powyżej. Monitor audio ma chyba 5 lat gwarancji a pylon 3 lata ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, Topaz mini i db, techno, rock itd i w 20m :) Topaz zaczynajac od 20-ki sa swietne do wokali.

Ale Pylon ma inne serie grajace bardziej 'pełną gębą'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio sluchalem kolumn Jamo C93 i porownywalem je z Paradigm Atom Monitor v7

I powiem ze obydwa bardzo pozytywnie, ciezko bylo mi zdecydowac ktore lepsze, choc bardzo mnie wkurzal napis ,,Jamo"

Moze gdyby nie on, to kto wie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.