Skocz do zawartości
IGNORED

Technics CD 620a czy czyta CD-R ?


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie ma ktoś może ten cd lub miał i moze mi powiedzieć czy on czyta płyty cd r ? Nowsze czytają, starsze też. Nawet bardzo stare też. Konkretnie interesuje mnie ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta CDR-y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o jednym odtwarzaczu, który nie czytał, bo producent mu "zabronił" (kino domowe firmy KEF- o dziwo coś takiego było niegdyś produkowane) ze względów ideologicznych, by nie piracić płyt.

Każdy odtwarzacz cd jest w stanie przeczytać cdr, bo współczynnik odbicia cdr-a różni się od współczynnika odbicia cd o max 20% i mieści się w zakresie pracy sprawnego, standardowego czytnika.

Gorzej z cdrw, bo tam to poniżej 20% współczynnika dla cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna sprawa a mianowicie optyka. Jeśli odtwarzacz ma oryginalny laser to nie powinno być problemu z odczytem płyt CD-R (o ile jego stan jest w miarę przyzwoity), jeśli natomiast posiada współczesny zamiennik produkcji Made In China, to niestety jakość tych laserów jest tragiczna. O ile dobrze pamiętam to w odtwarzaczu tym siedział Philips CDM-4/19.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o jednym odtwarzaczu, który nie czytał, bo producent mu "zabronił" (kino domowe firmy KEF- o dziwo coś takiego było niegdyś produkowane) ze względów ideologicznych, by nie piracić płyt.

Każdy odtwarzacz cd jest w stanie przeczytać cdr, bo współczynnik odbicia cdr-a różni się od współczynnika odbicia cd o max 20% i mieści się w zakresie pracy sprawnego, standardowego czytnika.

Gorzej z cdrw, bo tam to poniżej 20% współczynnika dla cd.

Oj nie każdy, oj nie każdy - i to nawet z tych bardzo drogich:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że każdy jest w stanie przeczytać cdr- to, czy czyta, zależy od tego, czy producent mu zezwoli.

Nie wiem, czy są gdzieś zestawienia tych "z zakazem", bo nie potrzebowałem tego szukać- o tym KEF-ie dowiedziałem się przypadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że każdy jest w stanie przeczytać cdr- to, czy czyta, zależy od tego, czy producent mu zezwoli.

Nie wiem, czy są gdzieś zestawienia tych "z zakazem", bo nie potrzebowałem tego szukać- o tym KEF-ie dowiedziałem się przypadkiem.

 

 

DVD Panasonica (nie pamieam modelu z roku 1999/2000) nie czytało dvd-r ani cd -r. Tak samo DVD philipsa - pierwsze które się reklamowało z 1998r też nie czytało. Miałem te DVD. Philps wtedy koszt 2tys rok 1998 panasonic ponad ciut rok 99/2000 już nie pamiętam dokładnie. Panas wykonanie bardzo dobre. Philips tragedia niczym dzisiejsze marketowki. Jak otwierała sie tacka to słychac ja bylo w częsci mieszkania. Pytam o tego CD bo kompletuje Technisca z lat 90-92. Sl PS 50 ciężko kupić w dobrym stanie podobno lasery sypały się i droga wymiana.

 

PS. Kupiłem już to CD zobaczymy jak przyjdzie - sprzedawca mówił , że czyta cd-r.

 

Mam model z 88r i też czyta z 1996 tak samo czyta, więc jak laser dobry to pewnie czyta jak pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvd to inne zagadnienie- tam z początku wszystko, co wiązało się z samodzielnym nagrywaniem było blokowane- "najlepszym" przykładem jest firma Sony, która dopuściła odczyt mp3 w odtwarzaczach dvd, jak klienci prawie całkowicie przestali kupować ich odtwarzacze :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.