Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z faktem pojawienia się nowego ekosystemu streamingującego oraz multiroom wraz z akcesoriami sądzę, iż warto wydzielić miejsce na wymianę doświadczeń co do obsługi tego sprzętu. Zwłaszcza jeśli chodzi o software.

Niewygórowana cena oraz funkcjonalności podobne do SONOS czy Squeezbox powodują, iż na arenie streamerów pojawił się chyba nowy poważny gracz.

 

Poniżej linki do kilku recenzji:

 

http://www.audiostereo.pl/male-czarne-gora-cz-2-bluesound-node-vs-arcam-rblink_121502.html

 

http://www.whathifi.com/bluesound/powernode/review

 

http://www.stuff.tv/bluesound-multi-room-system/review

 

http://www.forbes.com/sites/geoffreymorrison/2014/12/11/bluesound-pulse-vault-and-node-review/

 

https://www.youtube.com/watch?v=KAYXIFZGbgM

 

http://geekdad.com/2014/09/bluesound-hifi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość

(Konto usunięte)

Dzisiaj zamowilem Node 2, w przyszłym tygodniu będzie. Zobaczymy co potrafi, po przejsciach z Marantzem NA6005 i po nieudanym podejsciu do niemieckiego Raumfelda jestem już trochę zniesmaczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Melduje sie po bardzo intensywnym weekendzie z Node2. Zaczne od zalet, pieknie zapakowany, z duzym szacunkiem dla wlasnego produktu i dla nabywcy. Wkurzaja mnie te rozpadajace sie kartony na sprzet za wiele tysiecy... Sam grajek, bardzo estetyczny, wykonanie dokladne, materialy z wyzszej polki. Po wzieciu do reki lekkie zdziwienie, bo wazy duzo wiecej niz by sie wydawalo. Wystarczajaco duzo wejsc i wyjsc, fajne LED-y, ktore mozna przyciemnic lub wylaczyc. Ogolnie cieszy oko. Po podlaczeniu przez kabel do sieci domowej i zainstalowaniu darmowej Apki, gotowy do pierwszego uzycia. Spotify, zagral od razu i banan na twarzy, dzwiek niespotykanie rozdzielczy, rowny we wszystkich pasmach, miod dla uszu :-) WiFi dziala rownie sprawnie, zadnych przycinek itp. Apka ladnie zaprojektowana, dziala dosyc sprawnie regulacja glosnosci, jest tez mozliwosc podbijania/obnizania wysokich i niskich tonow, ale moim zdaniem po wlaczeniu tego mini equalizera, jakosc dzwieku sie pogarsza. Teraz odrobina gdziegdziu, urzadzenie nie obsluguje DLNA/Upnp, jedynie korzysta z dzielenia plikow opartego na SAMBIE. Indeksowanie utworow, w moim przypadku ok. 20000 Flac, trwa wieki, nim sie pokaze w Apce folder z Library, mozna sie okocic ;-) Jak juz jest dziala wszystko sprawniej niz po DNLA, ale jest to dla wyjatkowo cierpliwych, duuuuzo melisy polecam ;-) Dzwiek z HiResow, nabiera jeszcze lepszej barwy i rozdzielczosci, miejsce miedzy instrumentami wyraznie rosnie, po prostu bomba. No i chodzi glownie o to, aby te minusy (jest jeszcze jeden, okladki moga miec max. 600kB) nie przyslonily nam tych plusow :-) Ja go zostawiam, gra o wiele lepiej od Marantza, Sonosa, Raumfelda itp.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszcie proszę kilka słów a Node 2; mianowicie interesuje mnie jak gra bas, "wyższy" bas gdy ustrojstwo jest wpięte bezpośrednio do wzmacniacza po RCA. Jest liniowo czy podbite pasmo .

Edytowane przez krzysiek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam jako użytkownik Node 2. Zadowolony użytkownik:)

 

Odtwarzacz podłączam do wzmacniacza przez rca. Korzystam z własnych plików z zewnętrznego dysku przez usb, tidal, spotify, radio internetowe. Bardzo dobrze sprawdza się też przy podłączeniu tv przez wejście optyczne.

 

Dźwiękowo nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Jeśli chodzi o obsługę wszystko działa bardzo płynnie. Aplikacja na ios bardzo dobra. Porównując z oryginalną aplikacją tidala na ios, buesound przegrywa, ale jest na tyle dobrze, że bardzo przyjemnie się z tego korzysta. Poza tym lektura forum bluesound pokazuje że software jest dopracowywany.

 

Przyjemnym dodatkiem jest możliwość zaprogramowania obsługi podstawowych funkcji z pilota od tv.

 

Sprzęt mi się też zwyczajnie spodobał ze swoim prostym kształtem, możliwością wyłączenia światełek. Wykonanie na bardzo dobrym poziomie.

 

Planuję dokupić jakiś bluesoundowy głośnik do sypialni, więc sprawdzę też funkcję multiroom.

 

Po kilku tygodniach używania zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Posiadacze Node2 zacierają łapki, jako jedni z niewielu ze wsparciem MQA ;-) Po kilku tygodniach używania mogę polecić bez zastrzeżeń, tak stabilnego urzadzenia sieciowego jeszcze nie widzialem. Na pytanie Krzysztofa29, trudno jednoznacznie odpowiedziec, ale ja nie słyszę jakiegos podbicia na żadnym odcinku pasma, gra równo i bardzo dobrze. U mnie podpięty do PM8005 przez analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Node 2. Polecam, super sprawa. Jedno co wnerwia to przy dodawaniu ulubionych np. z Tidala albumy wymieszane są losowo. Nie widzę możliwości sortowania po np. dacie dodania, alfabetycznie...

Pozdr.

Edytowane przez Maki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Nowy soft

 

 

Support for Dolby Digital Surround on PULSE SOUNDBAR and PULSE FLEXs

• Support for Deezer HiFi lossless music streaming

• Support for optical input auto sense for supporting BluOS-enabled Players

• Support for Fixed Groups custom names

• Support to disable Bluetooth on supporting BluOS-enabled Players

• Support for improved compatibility for iTunes Libraries stored on an external NAS drive

• Support for Featured Playlists, Popular Playlists, and Purchased Tracks on Juke

• Support for Related Artist Radio and Explicit Content Filter on TIDAL

• Support for Playlist Search on Deezer

• Support for non-BluOS input selection and auto-wake on NAD C 368 and C 388

• Support for IP control for BluOS-enabled Players with a VM130/VM300

• Support for non-BluOS input selection for BluOS-enabled Players with a VM130/VM300

• Support for Hungarian language

 

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BluOS zdechł po ostatniej aktualizacji. Mam NAD C368 z kartą. Po ostatniej aktualizacji aplikacja BluOS na smartfonie nie wyszukuje już odtwarzacza.

Resetowałęm co się dało ale nic nie pomogło. Tak więc nastała cisza.

Czy ktoś może dać mi jakieś rady ? Bo jak pójdę do salonu z tym problemem to chyba po to żeby zwrócić sprzęt :(((

 

Miałem wcześniej przez długie lata Logitecha Transportera i nigdy nie zaliczyłem takiej zwiechy żeby nastała cisza......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Napisałem tu wczoraj pytanie, lecz na tym dziwnym forum zostało ono ocenzurowane (admin nieruchawy?).

Zabawne jest to że już rozwiązałem problem i chciałbym teraz podać rozwiązanie dla innych.

 

Mianowicie nabyłem niedawno NAD C386 z kartą BluOS. Po ostatniej aktualizacji BluOSa wzmak przestał łączyć się z siecią...

Okazało się że salon sprzedał mi wzmaka ze starym oprogramowaniem. Po aktualizacji przez USB Main,VFD,Bluetooth Firmware wszystko odżyło

Upgrade BluOS też zrobiłem jeszcze raz przez USB

 

Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam problem z udostępnieniem plików z lapka do mojego NAD c368 z kartą BluOS

Udało mi się już udostępnić te pliki do drugiego komputera, ale BluOS ich nie widzi. Wpisuję manualnie adres do katalogu ale nic to nie daje.

Ktoś może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Korzystam z Node 2. Wczoraj miałem problemy z uruchomieniem Tidal'a. Gdy już się udało okazało się, że zniknęło MQA. Z tego co widziałem, to przed wczoraj była jakaś aktualizacja.

Ktoś ma podobny problem?

 

Drugi temat, to TuneIn. Co zaglądnę w ulubione, to mam tam inne stacje. Nie pomaga kasowanie, dodawanie swoich stacji. Tzn jest komunikat dodano/usunięto, ale po wyjściu i wejściu jest po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa bez zmian.

Próbowałeś resecik?

Próbowałem reset z aplikacji, ale nie pomogło.

Następnego dnia wyciągnąłem wtyczkę i wszystko zakładka Masters pojawiła się.

 

Nadal mam problem z ulubionymi stacjami w TuneIn. Korzysta ktoś z radia, żebym mógł się wymienić doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zwracam śię z pytaniem,czy to ustrojstwo da się zmuśić do pracy z zewnętrznym dyskiem,np. 2TB muzyka we Flac,chodzi o to że po indeksacji która trwa wieki i po wyłączeniu dysku wszystko trzeba zaczynać od początku,a trwa to jakieś 1,5h.

Ponadto nie odtwarza plików 24/96 z dysku,które są poprawnie odtwarzane np. przy użyciu Foobara,są też problemy z okładkami,ale to mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Udostępniasz zasoby za pomocą protokołu samba i wyszukujesz go w apce lub dodajesz recznie lokalizacje.

https://support1.bluesound.com/hc/en-us/articles/203904628-How-do-I-connect-music-on-my-NAS-PC-or-iTunes-Shared-Music-to-Bluesound-?mobile_site=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.