Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Też mi ta migająca dioda sieciowa dokucza w nocy i wyłączam listwę. Jeszcze nie można odłączyć pendriva w sposób analogiczny jak w komputerze. wyciąga się zawsze aktywnego co powoduje debugowanie urządzenia.

Blues w zasadzie sluży w moim systemie jako transport plików. sygnał transportowany jest przez coaxal do DAC i z DAC po XLR na wzmacniacz. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z dźwięku. Tylko to wachlowanie pendarivami trochę mnie irytuje.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Wszystkim. Także posiadam ten sprzęcik i mam mały problem. Jak puszczam muzykę z apki w telefonie po zakończeniu odtwarzania utworu zamiast odtwarzać następne w pliku powraca do innego utworu. Muszę samodzielnie naciskać na następny utwór. Tak się nie dzieje jeżeli jest opcja odtwórz wszystko i to jedyny przypadek w innych sytuacjach znowu wraca do tego utworu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Lubię odkrywać nową muzykę, a dotychczas do tego celu używałem personalizowanych playlist Spotify Twój daily mix. Zawsze żałowałem, że aplikacja Blusounda nie ma czegoś podobnego dla Tidala. Okazuje się ze jest na to rozwiązanie.

Wystarczy zainstalować aplikacje TIDAL, w której takie spersonalizowane playlisty też są, a następnie je zapisać wybrane jako swoje playlisty. Po uruchomieniu aplikacji BluOS w podmenu moje playlisty, pojawiają się te zapisane w TIDAL’u i voile’a.

Moze w/w komuś się przyda, bo ja to odkryłem przed chwilką i w sumie jest to ostatni gwóźdź do trumny Spotify u mnie (przynajmniej na jakiś czas).

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Większość użytkowników NOTE 2, na tym i na innych forach chwalą sobie połączenie NOTE 2 z zewnętrznym DAC-iem więc też chciałem spróbować.

Kupiłem CA DACMAGIC PLUS , połączyłem Note 2 z DAC coaxal, i DAC ze wzmacniaczem również przez coaxal.

Za wzmak jak na razie robi  ONKYO TX- 8150. Żadnej różnicy w jakości dźwięku nie usłyszałem. Spróbowałem jeszcze wyjść z DAC-a przez RCA ale też nic.

I mam takie pytanie-czy coś robię nie tak. Dodam tylko że np. kable słyszę doskonale więc problem ze słuchem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem  Node 2 z Chord Qutest. Też nie słyszałem różnicy, pewnie stary jestem. Nie słyszeli jej też inni odsluchujący ze mną (kilkunastoletnie dzieciaki). Więc są dwie możliwości: DAC w Node jest dość dobry i na poziomie sprzętu jaki słuchamy DAC nie gra wiodącej roli, albo faktycznie coś źle obaj robimy.

Wysłuchałem różnicę Node 2 z kartą Accuphase DAC-50 zainstalowaną w E-370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje wpisy na temat chorda w połączeniu z note 2 i potraktowałem je jako wyjątek potwierdzający regułę, skoro u wszystkich takie połączenie działa z korzyścią dla dźwięku.

Ale skoro z tak zacnym sprzętem, jaki wymieniłeś, różnice były, to może faktycznie jest tak jak napisałeś-DAC w note 2 jest dobry.

A jeszcze w note 2 w ustawieniach jest opcja zewnętrznego DAC-a dla MQA  i też u mnie żadnej różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że DAC-ONKYO połączyłem RCA.W Twoim poście trzecia opcja.

W dniu ‎26‎.‎01‎.‎2019 o 20:28, darwroc napisał:

 

Za wzmak jak na razie robi  ONKYO TX- 8150. Żadnej różnicy w jakości dźwięku nie usłyszałem. Spróbowałem jeszcze wyjść z DAC-a przez RCA ale też nic.

 

Dziękuję za zainteresowanie bo jednak cały czas mam przeczucie, że jednak coś ja robię zle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bl4ck napisał:

A czy deezer obsługuje gapless?

Podaj mi nazwę jakiegoś albumu do sprawdzenia może na darmowej wersji ci to sprawdzę.

Wersja PC Deezera na 100% nie ma gapless ale może pliki na innej platformie działają inaczej, ponoć da się to ustawić na odtwarzaczu webowym . Album np. Sleep Maxa Richtera (tylko oryginalna wersja - nie skrócona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co sprawdziłem ale wydaje mi się że przez to że mam tylko konto darmowe to piosenki są jakoś dziwnie odtwarzane, opcją było by gdybyś mi konto udostępnił tymczasowo.
Dzięki za info. Teraz korzystam z promo w Tidal(2 zeta za 3 miesiące HiFi/Master) i Spotify więc Deezer poszedł w odstawkę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.