Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Melduję się w klubie: Node2i z kablem sieciowym Sonus Oliva, połączony coaxialem z zewnętrznym dac: Exogal Comet Plus (od tego tygodnia), poprzednio z dac Gustard a20h. Node używany jako transport do Tidala oraz współpracuje z NAS (Qnap HS251+).  Przesiadłem się na ten zestaw z chromecasta podłączonego do dac (wtedy Irdac z Tomankiem) i wtedy był to dla mnie bardzo duży przeskok jakościowy. 

Pytanie: czy ktoś porównywał może brzmienie Node2i w roli samego transportu do playerów Rasberry. Chodzi mi po głowie Rasberry z nakładką Digione Signature i zasilaniem liniowym. Koszt takiego playera z wbudowanym zasilaniem i obudową to około 3tys zł. Podobno gra to na poziomie Lumina D2, czy Auralica Femto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam kolegow. Mam w systemie BS Node2 jako transport ale irytuje mnie brak jednej opcji. Jesli otworzymy Tidal nie przez BS pojawiaja sie playlisty My Mix, natomiast jesli przez BS to juz tych playlist nie ma. Tez tak macie?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 21:14, jaxcek napisał:

Nie widać odpowiedzi, możecie napisać na forum czy dedykowany kabel „ósemka” podnosi jakość brzmienia Node2 czy to voodoo?

Sam się zastanawiam nad przetestowaniem, ale mi szkoda czasu jeśli nie mam pewności.

Ja zakupiłem node2i z Audioquestem NRG-Z2. Testowałem także inne AQ Y2, który jest rekomendowany do Node 2 przez dystrybutora (do testów Node2i w audiostereo właśnie ten kable został dołączony z tzw. automatu). Słuchałem również Furutecha FP-314Ag II, a także Wireworlda Mini Aurore i Nordost Purple Flare.

Nie jestem wielkim "wyznawcą" okablowania. Interkonekt, głośnikowy ok, w rozsądnych cenach, adekwatnych do urządzenia, ale przede wszystkim w oparciu o to, co słyszy oraz preferuje użytkownik.

Jedno definitywnie i bez cenia wątpliwości mogę powiedzieć: żaden z tych kabli nie grał tak jak AQ NGR-Z2. Uważam, że jest wręcz stworzony do Node 2 kabel zasilający. Pozostałe albo posiadały swoje maniery np. "pobudzały" niskie tony tak bardzo, że nazwałbym to za kolegą tu z forum: szkodnictwem albo silnie i nienaturalnie ingerowały w głebię sceny i ekspozycje poszczególnych instrumentów/wokali, jeszcze inne nie poprawiały niczego słyszalnie dla moich uszu.

Mój Node 2i - teraz nie żartuję - gra zupełnie inaczej! Przestrzeń, napowietrzenie, analityczność zmieniły się tak bardzo, że trudno mi uwierzyć, że nawet sceptycy tego by nie usłyszeli. To jest istotna zmiana.

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 17:41, David_65062 napisał:

Witam kolegow. Mam w systemie BS Node2 jako transport ale irytuje mnie brak jednej opcji. Jesli otworzymy Tidal nie przez BS pojawiaja sie playlisty My Mix, natomiast jesli przez BS to juz tych playlist nie ma. Tez tak macie?

 

W dniu 11.10.2019 o 21:07, adiiik37 napisał:

Niestety tak.

Hej, rzućcie okiem na mój sposób na tą niedogodność. Pisałem o tym z początkiem roku kilkanaście postów wcześniej (#44).

Może się Wam przyda. Lepsze to niż nic.

Powodzenia!

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zwyczajnyjerzy napisał:

Cześć, czy ktoś z Was próbował "moda" zasilającego do Node2? 

np:bluesound smps

OO miło. Nareszcie ktoś zaczął robić coś dla Bluesounda. Zapewne wymiana zasilania ze standardowego na zewnętrzne liniowe poprawi jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Problem z aplikacją BluOS. Pobrałem i zainstalowałem w laptopie z Windows 10 (oryginalny Windows, świeżo postawiony system) aplikację BluOS Controller dla Windows. Aplikacja nie może się uruchomić. Kilkukrotnie pobrałem, zainstalowałem, odinstalowałem i problem się powtarza. Przymierzam się do kupna BN2 i pobrałem aplikację żeby zobaczyć jak wygląda ale nie mogę jej nawet uruchomić.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? 

W załączeniu zrzut z ekranu z oknem jakie pojawia się po kliknięciu w ikonę BluOS Controller. 

2019-11-08.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej. Za ile realnie mozna wyrwać nowego Node 2i? Szukałem używki ale ceny z drugiej ręki nie są szczególnie atrakcyjne. Cena 2222zł to w sumie taka norma. Pamiętam, że za 2k można było swego czasu wyrwać w TopHifi. Ile warto dać za to urządzenie? 

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacja dla klubowiczów - moduł do zasilacza liniowego dla Node 2/2i produkcji własnej.  Na razie w formie prototypu, pierwsze testy w ograniczonym gronie jeszcze w grudniu, a w wersji produkcyjnej będzie dostępny w styczniu. Ponieważ chciałbym zebrać wszystkie informacje dotyczące tego projektu w jednym miejscu, zainteresowanych z klubu zapraszam do tematu.

 

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ja mam Node 2 podłączonego do zewnętrznego DACa Chorda Qutest i różnica w stosunku do wewnętrznego DACa jest wyraźna. Przede wszystkim polepszyła się głębokość sceny, dynamika i bas. Na początku gdy testowałem Chorda to mialem jednocześnie  podłączonego Node’a  koaksjalem do DACa a jego do wzmacniacza oraz bezpośrednio Node’a interkonektem do wzmacniacza jako kolejne źródło. Przełączałam sobie na wzmacniaczu pomiędzy Chordem a bezpośrednio podłączonym Node’m I porównywałem jak grają. Wtedy różnica w graniu była dla mnie niezauważalna, na poziomie sugestii, dopiero jak odłączyłem interkonekty między bluesoundem a wzmacniaczem i zostawiłem tylko połączeniem Node -> Chord -> wzmacniacz to usłyszałem jak inne jest granie z zewnętrznym DACiem. Piszę o tym żeby ktoś inny jak będzie testował to nie popełnił takiego błędu jak ja na początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rixus napisał:

Witam.

Ja mam Node 2 podłączonego do zewnętrznego DACa Chorda Qutest i różnica w stosunku do wewnętrznego DACa jest wyraźna. Przede wszystkim polepszyła się głębokość sceny, dynamika i bas. Na początku gdy testowałem Chorda to mialem jednocześnie  podłączonego Node’a  koaksjalem do DACa a jego do wzmacniacza oraz bezpośrednio Node’a interkonektem do wzmacniacza jako kolejne źródło. Przełączałam sobie na wzmacniaczu pomiędzy Chordem a bezpośrednio podłączonym Node’m I porównywałem jak grają. Wtedy różnica w graniu była dla mnie niezauważalna, na poziomie sugestii, dopiero jak odłączyłem interkonekty między bluesoundem a wzmacniaczem i zostawiłem tylko połączeniem Node -> Chord -> wzmacniacz to usłyszałem jak inne jest granie z zewnętrznym DACiem. Piszę o tym żeby ktoś inny jak będzie testował to nie popełnił takiego błędu jak ja na początku.

 

A to dlaczego? Samo odpięcie interkonektów analogowych z Node wpływało na jakość grania po coaxialu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ciszyn11 napisał:

A to dlaczego? Samo odpięcie interkonektów analogowych z Node wpływało na jakość grania po coaxialu?

Tego nie wiem dlaczego. Dla mnie też to jest dziwne, ale tak to wyglądało.

@jaxcek, nie pamietam kiedy zaczynają działać filtry, sprawdzę i dam znać.

Edytowane przez rixus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaxcek napisał:

@ciszyn11 Pytałem już w innym wątku, ale nikt nie odpowiedział, a widzę że jesteś obyty z Qutestem.

Czy przełączanie charakterystyk Filtrów odbywa się od razu czy trzeba ileś czekać aż się coś w Chordzie przeprogramuje?

Niestety nie pomogę. Używam Exogala Comet Plus. Miałem kiedyś Gustarda a20h, gdzie przełączało się filtry i działało to natychmiastowo z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Chyba mnie zaciemniło po świętach, bo jakoś przywiązałem Qutesta do Ciebie.

@rixus dzięki za info.

Pytam, bo kiedyś miałem na kilka dni Qutesta i mnie zupełnie nie rzucił na kolana. Wiec opcje są dwie: albo jestem głuchy, albo coś w konfiguracji miałem nie ten tego. Jakkolwiek smutno by mi było z opcji nr1, to o dziwo słyszałem różnice na plus podłączając Node do Accuphase 370 przez kartę DAC40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podrzucić propozycję DAC’a do Node2, który wzniesie go na wyższy poziom? Celuję w coś używanego lub nowego w cenie 5-10tyś ale co spełni jeden z dwóch warunków: będzie niewielkie i zajmie mało miejsca (ewentualne na nim można będzie postawić Node2) lub będzie wytrzymałe i takiego wymiaru że będzie na tym można pozostawić ok.25kg Lebena CS-600.

Ze względu na dźwięk chciałbym, żeby urządzenie było raczej czyste i neutralne, z tendencją do „odmulenia” lub nie pogłębiania ciemnego i ciepłego brzmienia mojego lampowca.

Próbowałem Qutesta ( po optyku), ale jakoś mnie nie urzekł - kusi mnie jeszcze żeby go spróbować po coaxialu ,ale on ma tylko złącze BNC więc tu bym musiał kupić/pożyczyć z kablem.

Zastanawiam się na Exogalem Comet (czy mogę na nim postawić Node’a?), ewentualnie może Audio-gd na R2R (Leben do postawienia na nim).

Chciałbym całość spiąć Coaxialem Melodiki, który mam.

Dzięki za pomysły, sprzęt będę chciał spróbować ograć w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.