Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Właśnie stałem się posiadaczem Node 2i. Przesiadłem się z CASM6  V1 na Node 2i i uważam ,że obsługa jest świetna , znacznie przyjemniejsza niż w Stream Magic 6. Node 2i pracuje u mnie jako źródło połączone coaxialem do zewnętrznego DACa Audio-gd d27.38. Na chwilę obecną nie stwierdziłem jakiś zmian w dźwięku względem SM6.
Node gra dopiero parę godzin więc może jeszcze się coś zmieni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qban napisał:

Witam.
Właśnie stałem się posiadaczem Node 2i. Przesiadłem się z CASM6  V1 na Node 2i i uważam ,że obsługa jest świetna , znacznie przyjemniejsza niż w Stream Magic 6. Node 2i pracuje u mnie jako źródło połączone coaxialem do zewnętrznego DACa Audio-gd d27.38. Na chwilę obecną nie stwierdziłem jakiś zmian w dźwięku względem SM6.
Node gra dopiero parę godzin więc może jeszcze się coś zmieni.
 

Qban jak byś określil w procentach o ile Twój DAC  wzbogaca  dzwięk Node ? Sam się zastanawiam nad kupnem jakiegoś dac-a do mojego BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ,że mój DAC wzbogaca dźwięk Node? BS robi u mnie jako transport do daca i zmieniając go z SM6 sie stwierdziłem różnic w brzmieniu.Node  u mnie gra dopiero z 3 godzinki, a nie podpinałem go bezpośrednio. Porównywałem za to mojego DACa ze SM6. W porównaniu do Audio-gd to SM6(w roli DACa) gra zdecydowanie jaśniej ,mniej dokładnie i z płytszą sceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainteresować się  Audio-gd , są świetnie zbudowane i brzmią nie gorzej. U mnie w systemie Node nie wprowadził żadnych zauważalnych zmian w dźwięku-dalej jest to naturalne ,lekko spokojne granie z dobrą przestrzenią i lokalizacją. Swoją drogą coś ceny Node 2i mocno poszybowały w górę...  kilka dni temu swojego kupowałem prawie 300 zł taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drodzy

 

Mam możliwość zakupu nowego  Powernode 2 wersja bez literki i za 2 tys PLN.Minusy jakie widze:

1) Brak możliwości rozbudowy o zewnętrzny DAC

2) Brak wsparcia dla aktualizacji  softu.Podobno wsparcie jest już tylko dla 2i

 

Mimo to cena wydaje się atrakcyjna. Nie potrzebuje airplay 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokupiłem zewnętrznego DAC do Node 2. Wybór padł na Audio GD master 7. Dzwięk  z Tidal-a świetny,  niema się do czego przyczepić.Martwi mnie tylko jedna rzecz. Mam podpięty zewnętrzny dysk Toshiba  do Node a na nim zripowane płyty CD programem Exact Audio Copy oraz kilka Hi-Res 24 bit , i tu rozczarowanie. Zwłaszcza kopie CD brzmią bardzo sztucznie w większości ,znacznie odbiegają  od oryginałów. Czy powodem może być firmowy kabel dołączony  do dysku Toschiba, czy coś innego. Ma ktoś takie same spostrzeżenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwłaszcza kopie CD źle brzmią to raczej nie wina kabelka, a tych kopii. Ja mam dysk podpięty do routera też zwykłym kabelkiem dołączanym standardowo do dysku i jest wszystko ok. Oczywiście sporo plików jest kiepskiej jakości i te szybko eliminuję. Z płytami CD jest przecież podobnie.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam niezły problem z Node 2. Po podłączeniu poprzez ethernet mam bardzo mocne szumy/ brumy / zakłucenia.  sprawa wygląda tak 

Mam w pokoju Tp LInka v600 - który po fazie jest podłączony na innym piętrze do routera, Sam acces point WIFI - nie szumi - jeżeli jest bardzo daleko od systemu, Sam Node 2 nie szumi jeżeli nie jest podłączony do ethernetu, Jeżeli jest podłączony ethernet do noda2 to sa bardzo mocne zakłucenia. Opadam z sił 3 dzień z tym walczę. 

Zauważyłem że dzieje się tak tylko wtedy jak miga dioda z tyłu na node2. 

Edytowane przez kazik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zapisuje sie z powernode 2i. Wyborem kierowalem sie z wzgledu na funkcjonalnosc i rozmiar. Z podobnych klockow mialem Stream Magic,latwosc obslugi plus 60w na pokladzie jednak bije na glowie CA. 

Gra to z bowersami 607 od nowosci,dzwiek satysfakcjoujacy. Detalicznosc przekazu,dynamika i uniwersalnosc w roznych gatunkach muzycznych na duzy plus. 

Osobiscie wole troszke cieplejszy dzwiek ale jak za cene 900 funtow brytyjskich( klumny plus bluesound) to zestaw gra swietnie,nic za bardzo mu nie mozna zarzucic plus apka jest genialna przesiadajac sie z kef LSX gdzie porazka gonila porazke od dzwieku przez funkcjonalnosc. 

PS- gra tu ktos powernode lub slyszal z dynaudio? Bardzo mi sie spodobal miesisty dzwiek dynek,mysle z Bluesound gralo by ciekawie conajmniej.

 

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Dołączam do klubu z Node 2i. Ostatnie dwa lata transportem do Tidala i radia z netu był Chromecast. Dac to NOSTROMO Wolf 2 wersja limitowana z zasilaczem liniowym. Po zmianie na Bluesounda 2i jest zdecydowana poprawa w dźwięku. Chromecast wydawał się dobry do czasu gdy usłyszałem Bluesounda. Nie wspominam już o oprogramowaniu ? to jest dopiero rewelacja. Płynność, zero zawieszeń. Pięknie po prostu. Pewnie po gwarancji pomyślę o zasilaczu liniowym do Noda. Póki co usprawnię go o dobry kabel zasilający.

Uważam Node 2i za bardzo dobrą inwestycję. Nie jest to moje główne źródło dźwięku ale już go polubiłem ?

 Głównym jest CD Lector CDP707. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy może ktoś łopatologicznie podpowiedzieć mi jak sparować Node 2i z moją biblioteką? Jak wygląda sytuacja... Nie mam tradycyjnego serwera jak Synology/Qnap. Node 2i hula sobie w sieci domowej. W tej samej sieci jest laptop z Windows 10 z zainstalowanym programem Universal Media Server, gdzie udostępniam pliki. Każde inne urządzenie widzi te pliki, a Node nie. Jak wprowadzić ścieżkę do BluOS, żeby Node zaczął czytać te dane? 

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=i_pVTisvpP0 

tutaj w 1:50 facet pokazuje gdzie w menu trzeba podać ścieżkę ale ja nie wiem co tam wpisać (??), wybaczcie ale jak widać najprostsze zagadnienia informatyczne mnie przerastają. Help ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie
dołączam z Node 2i
tymczasem bez zew DAC
Nie wiem, czy w połączeniu z Atoll 100 i Pylon 31 coś mocno poprawi.
Spróbuję pożyczyć od kogoś
Poza tym sam Node 2i podobno miał grać "ciepło" hehe ciekawe jak brzmią te "zimne" bo u mnie jest na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 08:12, sebgla napisał:

Cześć

Dołączam do klubu z Node 2i. Ostatnie dwa lata transportem do Tidala i radia z netu był Chromecast. Dac to NOSTROMO Wolf 2 wersja limitowana z zasilaczem liniowym. Po zmianie na Bluesounda 2i jest zdecydowana poprawa w dźwięku. Chromecast wydawał się dobry do czasu gdy usłyszałem Bluesounda. Nie wspominam już o oprogramowaniu ? to jest dopiero rewelacja. Płynność, zero zawieszeń. Pięknie po prostu. Pewnie po gwarancji pomyślę o zasilaczu liniowym do Noda. Póki co usprawnię go o dobry kabel zasilający.

Uważam Node 2i za bardzo dobrą inwestycję. Nie jest to moje główne źródło dźwięku ale już go polubiłem ?

 Głównym jest CD Lector CDP707. 

Jak wpinasz Node, też po optyku jak Chromecast? Próbowałeś go po analogu bez DACa? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis z rana puscilem po analogu z Noda i jest niestety zdecydowanie gorzej. Dzwięk splaszczony, mniej przestrzeni. Jest przyjemny dla ucha jednak poprzez Dac zewnetrzny otrzymujemy calościowo dźwięk wyzszej jakosci. Oczywiscie zależy od Daca zewnetrzego. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sebgla napisał:

Wlasnie dzis z rana puscilem po analogu z Noda i jest niestety zdecydowanie gorzej. Dzwięk splaszczony, mniej przestrzeni. Jest przyjemny dla ucha jednak poprzez Dac zewnetrzny otrzymujemy calościowo dźwięk wyzszej jakosci. Oczywiscie zależy od Daca zewnetrzego. 

A do Daca wychodzisz po optyku? Dźwięk poprawił Ci się w stosunku do Chromecast po analogu czy Chromecast po optyku do tego samego DACa? Pytam bo mam Chromecast Audio i funkcjonalnie super, ale node2i korci spróbować 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mialem Chromecasta po analogu. Nastepnie kupilem Dac Nostrono Wolf 2 i bylo zdecydowanie lepiej. Potem podlaczylem noda do tego samgo Daca co chromecast i potezna poprawa. Noda do Daca podlaczylem coax. Nie porownywalem chromecast po analogu vs Node po analogu.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Najpierw mialem Chromecasta po analogu. Nastepnie kupilem Dac Nostrono Wolf 2 i bylo zdecydowanie lepiej. Potem podlaczylem noda do tego samgo Daca co chromecast i potezna poprawa. Noda do Daca podlaczylem coax. Nie porownywalem chromecast po analogu vs Node po analogu.  

Co  masz w torze dalej po Node ?
Ta "potężna poprawa" to nastąpiła po podłączeniu NODE2i przez Dac Nostrono Wolf 2 ?                  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta potężna zmiana to po wymianie transportu tidala z chromecasta na noda. Przy zostawieniu tego samego daca nostromo wolf 2. Dac podpiety do wzmacniacza unsion research s6 i kolumn BMN Beszele 3 Pro. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.