Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj zaktualizowałem odtwarzacz/aplikację BluOS Controller (Bluesound Node 2) do wersji 3.12.0. i nie mogę wyłączyć odtwarzacza. Zawsze wyłączałem odtwarzacz przytrzymując podświetlony klawisz play/pausa przez 5 sekund. Teraz tą metodę nie go wyłączyć. Czy macie podobny problem? Jak wyłączyć odtwarzacz? Cały czas jest podświetlony a z tyłu mruga pomarańczowa dyskoteka.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i też nie można wyłączyć przez przytrzymanie górnego przycisku. Ja posiadam node 2i a wersję mam 3.12.2 diody z tyłu swiecą na zielono ,a zaktualizowane było 30 min temu. 

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza normalnie. Co Ci informatycy zrobili a tą aplikacją? W nocy dostanę szały z tym mruganiem z tyłu. Ja mam aplikację zainstalowaną w laptopie z Windowsem. Mam w laptopie poprzednie, starsze wersje BluOS Contreller. Ciekawe jak zainstaluje poprzednią wersję, czy nic nie "pochrzanię" i czy wróci możliwość wyłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co oni odwalili w tym momencie. Jaki cel ma brak możliwości wyłączenia urządzenia ? Gdzie ta propagowana ekologia ? Grzeje się to niemiłosiernie. Może zapłacą moje rachunki za prąd ??

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja wyłączenia, tak powszechnie przez nas lubiana przez nas, z tego co się orientuję, nigdy nie była wykazywana przez producenta.

Możliwe, że tak jak przypadkiem im zafunkcjonowała, tak przypadkiem przestała działać ?

Tomas 20 - czy faktycznie bardziej Ci się teraz grzeje odtwarzacz ? bo ja nie mogę tego stwierdzić, bo używam zewnętrznego zasilacza liniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości wyłączenia urządzenia (posiadam Bluesound Node 2). Żeby nie mieć mrugającego z tyłu odtwarzacza światła musiałem odłączyć kabel LAN, korzystać z wifi a w aplikacji sterującej wyłączyłem niebieskie podświetlenie. Aplikację BluOS Controller mam zainstalowaną w laptopie z Windowsem, mam też pobraną poprzednia wersje - obecnie 3.12.0. - ale boję się jej zainstalować żeby czegoś nie popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Franz-007 napisał:

Node 2i pobiera w trakcie pracy 0,6A czyli około 3W więc tragedii chyba nie ma ?.

Raczej 30W ? i myślę że nie chodzi o ten pobór, tylko sam nie lubię zostawiać włączonych klamotów 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Raczej 30W ? i myślę że nie chodzi o ten pobór, tylko sam nie lubię zostawiać włączonych klamotów 

Policz dobrze ?

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Franz-007 napisał:

moc.jpg

Plus straty na zasilaczu impulsowym, które duże nie są.

Przecież Node 2i jest zasilany z sieci, chyba że jakis inny widzialem ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat o zasilaniu do Node2i, jego elektronika potrzebuje do pracy prądu 0,6A przy napięciu 5V. Oczywiście oryginalny Node2i bez modyfikacji jest zasilany z sieci 230V ale przez wbudowany zasilacz impulsowy, który nie ma tak dużego zapotrzebowania na prąd jak zasilacz liniowy.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 tygodni po zakupie Node 2i. 

Odtwarzacz kupiony jako uzupełnienie kina domowego po dłuższym przeglądaniu opinii, z racji na to wybrałem podłączenie ethernetowe do sieci.

Mam problemy z konfiguracją. 

Node podłączony do amplitunera Sony STR-DN860 analogowo, wpięty do sieci po kablu do internetu od UPC. Apka w smartfonie widzi odtwarzacz, dzięki niej ustawiono presetsy (radio internetowe po tunelin, dostęp do Deezera). Apka na laptopie nie widzi Noda zupełnie, brak możliwości odtwarzania muzyki sieciowej z dysku laptopa czy też z innych źródeł sieciowych za jego pośrednictwem. Apka Bluesound na laptopie nie widzi sieci wifi za pomocą której laptop jest podłączony do sieci (od UPC). To wszystko jest dość sporą niedogodnością, jednak są i większe: przełączanie się pomiędzy ustawionymi jako ulubione stacjami internetowymi - czas oczekiwania średni 30 sekund (nawet do 1 minuty), podobnie przerwy pomiędzy utworami przy odtwarzaniu albumów z Deezera - niezależnie od tego, czy przez apkę, czy też dokupionego pilota RC1. Przejrzałem dostępne na sieci materiały na stronie Bluesounda, brak rozwiązania. Problem zgłoszony do serwisu Bluesound (brak odzewu) i UPC (informacja o przeprowadzeniu prac sieciowych na adresie, po ich zakończeniu brak postępów). Prędkość sieci po UPC (realna): ok 190 Mb/s (deklarowana 300), ping 14.

Bardzo proszę o sugestie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się kolejna aktualizacja oprogramowania. Zainstalowałem i powróciła możliwość wyłączania jak wcześniej. 

?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Albo pojawił sie duży sprzeciw użytkowników albo coś im się "popsuło" w poprzedniej aktualizacji. Mogli by tylko skrócić trzymanie palucha do 2-3 sekund ?

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 10:50, t_stec napisał:

Apka na laptopie nie widzi Noda zupełnie, brak możliwości odtwarzania muzyki sieciowej z dysku laptopa czy też z innych źródeł sieciowych za jego pośrednictwem. Apka Bluesound na laptopie nie widzi sieci wifi za pomocą której laptop jest podłączony do sieci (od UPC). To wszystko jest dość sporą niedogodnością, jednak są i większe: przełączanie się pomiędzy ustawionymi jako ulubione stacjami internetowymi - czas oczekiwania średni 30 sekund (nawet do 1 minuty), podobnie przerwy pomiędzy utworami przy odtwarzaniu albumów z Deezera - niezależnie od tego, czy przez apkę, czy też dokupionego pilota RC1. Przejrzałem dostępne na sieci materiały na stronie Bluesounda, brak rozwiązania. Problem zgłoszony do serwisu Bluesound (brak odzewu) i UPC (informacja o przeprowadzeniu prac sieciowych na adresie, po ich zakończeniu brak postępów). Prędkość sieci po UPC (realna): ok 190 Mb/s (deklarowana 300), ping 14.

Bardzo proszę o sugestie. 

 

 

 

Windows 10 nie ma teraz ustawionego domyślnie "udostępniania plików i drukarek".  To może być problem. Trzeba ustawić ręcznie.

Co do opóźnień przy przełączaniu, pomimo, że masz szybki internet, spróbuj udostępnić internet np. z komórki i sprawdź czy to coś zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mojave napisał:

Windows 10 nie ma teraz ustawionego domyślnie "udostępniania plików i drukarek".  To może być problem. Trzeba ustawić ręcznie.

Co do opóźnień przy przełączaniu, pomimo, że masz szybki internet, spróbuj udostępnić internet np. z komórki i sprawdź czy to coś zmienia.

Dzięki, w Windowskach oczywiście wyszukałem i połączyłem lapka z Nodem ręcznie już wcześniej, problemem jest to, że aplikacja w laptopie nie widzi ustawionych presetów, nie daje się ich ustawić ponownie, wyszukiwanie stacji radiowych za każdym razem ręcznie od początku. 

Spróbuję wieczorem podłączyć Noda z komórki i poinformuję o rezulttach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, t_stec napisał:

Dzięki, w Windowskach oczywiście wyszukałem i połączyłem lapka z Nodem ręcznie już wcześniej, problemem jest to, że aplikacja w laptopie nie widzi ustawionych presetów, nie daje się ich ustawić ponownie, wyszukiwanie stacji radiowych za każdym razem ręcznie od początku. 

Spróbuję wieczorem podłączyć Noda z komórki i poinformuję o rezultatach.

Próbowałem podłączyć Noda do udostępnionego internetu z sieci komórkowej - błąd łączenia, Nod nie widzi żadnej sieci po odłączeniu od kabla internetowego, brak możliwości konfiguracji za pomocą apki z komórki lub komputera.   Po dołączeniu urządzenia od zasilania i ponownym podłączeniu internetu kablowego - bez zmian (przerwa między utworami albumu live z Deezera - 46-48 sekund). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, t_stec napisał:

Próbowałem podłączyć Noda do udostępnionego internetu z sieci komórkowej - błąd łączenia, Nod nie widzi żadnej sieci po odłączeniu od kabla internetowego, brak możliwości konfiguracji za pomocą apki z komórki lub komputera.   Po dołączeniu urządzenia od zasilania i ponownym podłączeniu internetu kablowego - bez zmian (przerwa między utworami albumu live z Deezera - 46-48 sekund). 

Też miałem problem z konfiguracją połączenia Wifi, gdy było połączenie po kablu. Chyba rozwiązałem to wchodząc w ustawienia -> Odtwarzacz -> WiFi. 

W ostateczności reset do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.