Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JB007 napisał:

No i już zasiano u kolegi ziarno ciekawości, które będzie drążyć zadowolenie z urządzenia. Problem polega na tym, że co by się nie zrobiło to zawsze może być lepiej ?

Ale na tym ta zabawa polega?

 

41 minut temu, jaxcek napisał:

Obstawiałem, że pierwszym wpisem będzie „podłącz do zewnętrznego DACa” to zobaczysz co to urządzenie potrafi ?

Cena zasilania liniowego w stosunku do DAC jest znacznie korzystniejsza i nie "wywracając "sygnatury dźwięku poprawia go wyraźnie.

Natomiast zewnętrzny DAC jak najbardziej,ale ja osłuchał bym trochę "gołego" i później dopiero "zabawę czas zacząć".

U mnie podłączony jest do DAC PCM 5100 we wzmacniaczu i choć sam DAC nie wysokich lotów,to jak bym miał szukać zewnętrznego,to tylko po to by połączyć analogowo ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na sali łączy Node2 z zewnętrznym DACiem po coaxialu? Co pokazuje wyświetlacz przetwornika podczas słuchania „normalnych” kawałków i tych MQA?

Z prób jakie robiłem dla normalnych utworów zwykle było PCM 44.1kHz, czasami 48kHz, a dla MQA PCM 88.2kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jaxcek napisał:

Czy ktoś na sali łączy Node2 z zewnętrznym DACiem po coaxialu? Co pokazuje wyświetlacz przetwornika podczas słuchania „normalnych” kawałków i tych MQA?

Z prób jakie robiłem dla normalnych utworów zwykle było PCM 44.1kHz, czasami 48kHz, a dla MQA PCM 88.2kHz.

Dokładnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomas20 napisał:

No u mnie właśnie coś nie działa po BT. Może coś źle robię widocznie

Czy sparował Ci się telefon z Blusoundem? Jeżeli tak, to wybierasz z urządzeń w telefonie Bluesound łączysz i wszystko co odtwarzasz idzie na głośniki, podobnie ze słuchawkami BT czy samochodem.

Dziś odkryłem coś ciekawego. Ponieważ mam dwa urządzenia BlueOs: Node 2i i Pulse Flex 2i, więc łączę je czasami ze sobą w aplikacji i odtwarzam jednocześnie to samo w salonie i kuchni. Dziś jednocześnie grało na nich radio i to powiązanie nie zostało zerwane. Wieczorem został włączony TV (po optyku spięty z Node) i okazało się, że w kuchni gra to samo co w TV (duże zdziwienie). Z tego wynika, że w systemie BluOs jedno z urządzeń odbiera sygnał i rozsyła je do pozostałych wpiętych w LAN. Jest to logiczne, choć wcześniej myślałem inaczej, że każde z osobna pobiera sygnał z internetu i go odtwarza; ale wtedy wystąpiłyby niewątpliwie problemy z synchronizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

mam do Was pytanie.

Używam aplikacji Tidal w laptopie z Windows10. Do tej pory po uruchomieniu aplikacji widziałem w urządzeniach wyjściowych BN2i i działało OK. Od jakiegoś czasu w aplikacji Tidal nie widać urządzenia. Przeinstalowywałem tę aplikację, kombinowałem z siecią i nic. Aplikacja nie widzi wyjścia BN2i. Mam także zainstalowaną aplikację na laptopie BluOS Controller i on działa bez zarzutu. Mam także aplikację Spotify i ona także działa bez zarzutu i za każdym razem widzi BN2i. Na stronie pomocy Tidala wskazane jest tylko połączenie z BN2i tylko poprzez aplikację BluOS, a nie Tidal. Wygląda na to że wyłączona została możliwość łączenia z naszym urządzeniem przez aplikację Tidal. Macie tak samo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam 

Mam pytanko. Mam podłączony tv ze smartem  przez optyka do takiego konwertera który przerabia sygnał cyfrowy  na rca ( taki dac za 40zl).  Jak podłącze tv poprzez Noda to coś się powinno zmienić na +, czy będzie taka sama jakość dźwięku jak na tym dacu za 40 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od świat mam node2i i korzystam z niego za pośrednictwem BlueOS. Ale mam pewien problem - aplikacja widzi odtwarzacz wyłącznie przez wifi, a jak jest na kablu, to go nie znajduje, chociaż wszystkie diody świecą się stabilnie na niebiesko... Ponadto jak przekazuje dźwięk z dowolnej aplikacji (Spotify, yuotube) przez bluetooth pojawiają się trzaski jak przy płycie analogowej...

Macie może pomysł, jak rozwiązać te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej wszystkim NODe'oecom. wlasnie u mnie zawitał w drugim systemie (w pierwszym Cocktail Audio x45) i od strzała gra.

coś tylko narzekał że nie mógł sprawdzić dostepnosci aktualizacji. pewnie gdzies to pozniej w appce moge obadac?

widac ze software dopracowany .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Pytanie - jak często ... Średnio wychodzi aktualizacje i jak to sygnalizuje Node?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak często - nie wiem. A Node sygnalizuje w aplikacji sterującej, gdy aktualizacja jest dostępna.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w ciagu tygodnia dwie aktualizacje, czasem przez dwa-trzy miesiace cisza. Tak jak juz Franz  napisal, apka daje znac. Pytanko do Ciebie Marcinie: Jak masz obydwa urzadzenia podlaczone? Jako transport? Ciekaw jestem porownania 1:1 w jednym systemie (tym lepszym ;)), jakbys mial chwilke, bylbym wdzieczny i zapewne nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w ciagu tygodnia dwie aktualizacje, czasem przez dwa-trzy miesiace cisza. Tak jak juz Franz  napisal, apka daje znac. Pytanko do Ciebie Marcinie: Jak masz obydwa urzadzenia podlaczone? Jako transport? Ciekaw jestem porownania 1:1 w jednym systemie (tym lepszym ;)), jakbys mial chwilke, bylbym wdzieczny i zapewne nie tylko ja.

Dzięki za informacje. Dajcie znać jak się pojawi informacja o aktualizacji bo będę wiedział że u mnie też powinna , a prośba stąd wynika że pierwszym uruchomieniu miałem jakiś error właśnie aktualizacji i nie wiem czy w końcu poszlo czy nie.

Porównam i dam znać. Ale dopiero wystartowałem Bluesound. Cocktail audio x45 używam łącznie z jego DAC na sabre 9018 x2 ale wstawiłem OpAmp Staccato.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

a prośba stąd wynika że pierwszym uruchomieniu miałem jakiś error właśnie aktualizacji i nie wiem czy w końcu poszlo czy nie.

Ja też nie mogę wywołać ręcznie aktualizacji - wyskakuje błąd. Ale gdy miałem telefon z Androidem aplikacja Node informowała o aktualizacji. Teraz mam iOS i z tego co kojarzę aktualizacje aplikacji są robione w tle, bez powiadomień. I chyba tak jest bo raz miałem sytuację, że Node się zawiesił, co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ jest mega stabilny. Więc mogło być tak, że aplikacja się zaktualizowała i wymagało to restartu Node - stąd ta "zawiecha".

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę wywołać ręcznie aktualizacji - wyskakuje błąd. Ale gdy miałem telefon z Androidem aplikacja Node informowała o aktualizacji. Teraz mam iOS i z tego co kojarzę aktualizacje aplikacji są robione w tle, bez powiadomień. I chyba tak jest bo raz miałem sytuację, że Node się zawiesił, co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ jest mega stabilny. Więc mogło być tak, że aplikacja się zaktualizowała i wymagało to restartu Node - stąd ta "zawiecha".

Też mam iOS. Nie widzę recznego odpalenia aktualizacji i nie wiem czy gdzieś można podejrzec wersje która się ma ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Też mam iOS. Nie widzę recznego odpalenia aktualizacji i nie wiem czy gdzieś można podejrzec wersje która się ma ?

Menu -> Pomoc i punkty:

Aktualizacja

oraz 

Wersja oprogramow. 

U mnie jest: iOS App:3.12.5 BluOS: 3.12.13

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze to 3.12.13 czyli u ciebie jest ok

Moje znalazłem 3.6.9 

A komunikatbjak w załączniku

Jutro ściągam na pendrive i manualnie bo już nie mam siły do tej apki

EE0CBE16-4961-4174-A603-D7307977081A.jpeg

01CBC65B-D193-48C5-85DD-BC1348A0751D.jpeg

E73BC531-F855-4AA7-A4CF-E4BD1C3F424B.jpeg

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.