Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna informacja - ja codziennie wyłączam całkowicie zasilanie Node na noc, więc może to jest jakaś wskazówka.

Franz czy ty rejestrowales swojego Noda na ich stronie podając numer seryjny itp ?
Zastanawiam się czy może z tego wynika mają kiszka z aktualizacją? Że nie jestem zarejestrowany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Franz czy ty rejestrowales swojego Noda na ich stronie podając numer seryjny itp ?
Zastanawiam się czy może z tego wynika mają kiszka z aktualizacją? Że nie jestem zarejestrowany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie rejestrowałem się nigdzie. Myślę, że musisz dać czas swojemu Node ?, nic na siłę, pozwól mu płynąć z prądem. Jak będzie chciał to się zaktualizuje. Wyłączaj mu zasilanie na noc. Daj mu z tydzień, żeby się ogarnął.

 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rejestrowałem się nigdzie. Myślę, że musisz dać czas swojemu Node , nic na siłę, pozwól mu płynąć z prądem. Jak będzie chciał to się zaktualizuje. Wyłączaj mu zasilanie na noc. Daj mu z tydzień, żeby się ogarnął.
 

Wyłącza na noc. Głaszczę. Mówię do niego a on nic. Ciągle stary soft i ten sam komunikat. Napisałem do ich supportu i się nie odzywają ehhh
Cierpliwość - o dużo prosisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JB007 napisał:

Marcin, a tak miedzy nami ? czegos Ci w tym sofcie brakuje? Czy tylko niepokoisz sie, ze juz nigdy sie nie zaktualizuje? Kupiles nowy? Moze pogadaj ze sprzedawca, niech wymieni i juz.

Tak nowy w tophifi. 

Od mojego softu wyszlo już parę aktualizacji i pewnie usunięto jakieś błędy itp. Jak z czymś walczę i nie udaje mi się np. połączenie z Alexa czy z moim NAS to zastanawiam się czy to nie jest konsekwencją błędów w sofcie. Również nie wiem czy nowe softy nie dają jakiejś funkcjonalności której ja nie mam a wy macie ?

Poza powyższym to muszę przyznać że stabilny soft i appka super a porównuje do Cocktail Audio X45 znacznie droższego klocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JB007 napisał:

Tak, do BS nie można było włożyć CD, a CD- kiem nie dało się strumieniować. 

Sama prawda ?

Na szybko słuchałem BS 2i poprzez CD takie dość wypasne choć leciwe w którym jest DAC na sławetnej kości Burr-Brown PCM 1704 i słyszę różnice na niektórych utworach - takie poszerzenie przestrzeni ciut bardziej detalicznie i więcej powietrza ale to nie jest jakas kosmiczna zmiana i są utwory na których zero różnicy. Ale uwaga ten DAC w CD łyka tylko pliki jakości CD ze względu na swój wiek. Może na plikach hi-res czy MQA byłoby lepiej i więcej .. czegoś.

Na bazie tego porównania to żal wydawać XXX PLN na DAC . Wrócę z większym porównaniem z Cocktail Audio X45 gdzie puszce to samo na obu np z Tidala a później puszczę BS przez DAC CA X45 który jest na sabre 9018 I to po jednym na kanał plus zasilacz liniowy w bebechach. 

Osobiście myślę o daniu BS zasilacza liniowego na bazie układu / płytki zrobionego przez naszego forumowego kolegę plus jakiś zasilacz choc to łącznie będzie ponad tysiąc PLN więc nie wiem czy warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Tak nowy w tophifi. 

Od mojego softu wyszlo już parę aktualizacji i pewnie usunięto jakieś błędy itp. Jak z czymś walczę i nie udaje mi się np. połączenie z Alexa czy z moim NAS to zastanawiam się czy to nie jest konsekwencją błędów w sofcie. Również nie wiem czy nowe softy nie dają jakiejś funkcjonalności której ja nie mam a wy macie ?

Poza powyższym to muszę przyznać że stabilny soft i appka super a porównuje do Cocktail Audio X45 znacznie droższego klocka. 

Ja bym sie nie ceregielil i poprosil o wymiane. Nigdy nie wiadomo co w tym sofcie sie pogmatwalo... Streamer to nie tylko Hardware ale tez Software i wszystko powinno dzialac. Polaczenie z NAS-em zawsze bylo troche upierdliwe, musisz podac dokladna sciezke sieciowa do NASa ze wszystkimi bajerami "backslashami"itp. inaczej nie ponimajet;) u mnie to wyglada tak - moze pomoze ?

 

Screenshot (60).png

Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł NAS . Indeskuje .... Utwory. Mały postęp.
W poniedziałek do nich zadzwonię bo już nie mam pomysłu dlaczego nie chce się aktualizować. Już nawet zabrałem go z salonu i wprost po kablu do routera podłączyłem i to samo
4a7508c345ba0611058370778c8eb016.jpg
Oczywiście połączenie z netem jest bo w diagnostyce podaje jaki IP dostał i wszystko gra tj strumieniujących jak należy. Robiłem przed chwilą Factory reset I Z takim samym skutkiem. Może jakaś wadliwa sztuka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył indeksację. Muszę przyznać że bardzo płynna i szybka współpraca z NAS. Mam QNAP i wszystko śmiga bez opóźnień i zwieszania się . Nooo szacunek dla softu w tym punkcie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, daj mu trochę czasu, może się zaktualizuje. A jeżeli nie to serwis.

W kwestii DAC. Na zwykłym kablu Coax z MM, podczas słuchania przez słuchawki, była jedynie delikatna różnica - DAC w Moonie dawał troszeczkę lepszą przestrzeń i lekko inne brzmienie. Zaintrygowało mnie to i postanowiłem zmienić przewód Coax, założyłem więc wątek na ten temat. Skutkiem tego kupiłem DH-Labs D-750 i dopiero usłyszałem różnicę. Node wszystko upraszcza i ma delikatnie podbity wyższy bas; natomiast przez DAC w Moonie jest więcej detali i lepsza kontrola całego pasma. 

W kwestii zasilania: nie będę nic robił do końca gwarancji, potem zobaczę, jeżeli będzie mi czegoś brakowało wtedy skuszę się na zasilanie liniowe, ale to nic pewnego. Natomiast polecam zmienić fabryczną sznurówkę zasilającą na coś lepszego. Ja kupiłem Furutecha G-320Ag-18F8 - EU i poprawa jest słyszalna - całe pasmo jest bardziej nasycone.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Skończył indeksację. Muszę przyznać że bardzo płynna i szybka współpraca z NAS. Mam QNAP i wszystko śmiga bez opóźnień i zwieszania się . Nooo szacunek dla softu w tym punkcie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, soft jest stabilny jak beton, też mam Qnapa i już od ponad 2 lat żadnej zwiechy. Niestety przy dodawaniu kolejnych albumów, konieczne nowe indeksowanie, na szczęście trwa już krócej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaskoczony jestem szybkością reakcji np słucham hi-res pliku przewijam palcem a tu pyk i już gra pomimo dość dużego pliku na NASie . Jakby sobie go zbuforowal??

Co do zasilania to pomysł że jeśli słyszysz kabel zasilający to co dopiero cały zasilacz ? Jastrzębia o tym wątek na forum łącznie z pomiarami firmowego impulsowego i paru modeli liniowych. Nie namawiam ale to może być spora poproawa a płytka jest plug&play Wiec jak nie masz plomb to spoko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znam wątek o zasilaniu. Nie wiem na ile różnica w szumach poszczególnych zasilaczy jest słyszalna. Może jest spora, a może jest znikoma. Poczekam jednak do końca gwarancji - niby plomb nie ma, ale nie lubię grzebać w nowych sprzętach. Chyba dlatego, że sam nie kupiłbym sprzętu, w którym ktoś dłubał

Z drugiej strony nawet do zasilania liniowego dobrej jakości przewody i wtyki też by się przydały ? i wtedy zasilanie będzie kosztowało tyle samo co Node. Nie wykluczam tego w przyszłości, ale na razie wymieniłem wszystkie możliwe przewody w moim zestawie, żeby mieć pewność, że sprzętu nic nie ogranicza.

Poza tym mój wzmacniacz ma podobno bardzo dobre wejście USB, więc może pojawi się BS Node 3i z wyjściem USB, albo jakiś inny streemer z tak dopracowaną aplikacją, w cenie niewiele odbiegającą od Node.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obserwacja . W weekend ćwiczyłem Node 2i z DAC z mojego CDeka Aloia CDP 11.01 ktory ma bardzo dobrą budowę z dobrym linowym zasilaniem i DAC na kości PCM 1704. Moja konkluzja - nie ma sensu w jakości strumieniowania CD inwestować w zewnętrzny DAC . pliki z Tidala. Ja prawie nie słyszę różnicy . Na granicy autosugestii a mam bardzo rozdzielcze kolumny obecnie - Triangle Delta Singature.

Kolejny test to BD 2i podlacze pod DAC Z Cocktail Audio X45. Tam już kości Sabre 2018 x2 I dekoduje Hi-res , MQA itp. Dam znać jak wyszło .

A kolejny test to - jak kolega mi pożyczy - na zewnętrznym DAC Musical Fidelity M6DAC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b5f835fc56314b89e720c30e4c6771d7.jpg
Podłączone . Coś już posłuchałem. Jak na zdjęciu CA X45 robi za DAC pliku 192 kHz 24bit Rogera Waters "Amused to Death". Pozniej to samo odtwarzałem równolegle z 2 strumieniowcow i się przełączalem na nie przy pomocy pre-amp. I powiem ....
To nie jest ślepy test, chyba że ja jestem ślepy i głuchy, i nie mam tylu takich samych kabli żeby każde źródło tym samym lecialo, ale ten maluch jest cholernie dobry. Tyle na szybko powiem. Nie wiem jak to pudełeczko to robi ale daje radę z dobrze ponad x2 droższym CA X45.
I uprzedzę uwagi - nie mam na sprzedaż BS Node 2i dopiero kupiłem (jak ktoś szuka czegoś z Musical Fidelity lub Triangle to pomogę) i myślę o upgrade zasilania na liniowe dzięki pomocy forumowego kolego konstruktora - wątek liniowe zasilanie do Node 2i ....
Jeżeli to pchnie BD 2i na jescze wyższy poziom to no bo koszty będą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako transport do dac na fabrycznym zasilaniu zagrał gorzej od playera Lucarto na rpi3/digione signature . Różnica była spora. Myślę, że zmiana zasilania sporo poprawi, bo był wrażliwy nawet na zmiany kabla cyfrowego. Testowałem na Gustard a20h. Teraz gram na Exogalu Comet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Też stałem się świeżym użytkownikiem BS Node 2i.  Do tej pory używałem wewnętrznego odtwarzacza plików w Arcam solo NEO  ( jest tam wbudowany C/A na wolfosnie 24/192 WM8740 ).  Gra to bardzo przyzwoicie, ale obsługa jest tragiczna i czasami zrywa odtwarzanie, więc postanowiłem coś zmienić.  

Po lekturze różnych forum i bardzo dobrych recenzji wybór padł na BS node 2i.

Arcam Solo Neo nie ma wejść cyfrowych, więc BS i Arcam'a Solo Neo połączyłem po analogu. Użyłem krótkich kabli Kimber'a (potrójnej plecionej linki) na złoconych wtykach Rean'a.

Odtwarzałem te same pliki (flac) z mojego NAS'a na obu urządzeniach.

Z moich subiektywnych porównań wychodzi mi, że jednak stary Arcam Solo Neo gra dużo lepiej na wewnętrznym odtwarzaczu/DAC'u niż BS.  W skrócie dźwięk z BS wydaje się płytki pozbawiony szczegółów, bas przytłumiony, nawet odtwarzane na BS pliki MQA nie robiły wrażenia.  Generalnie jestem trochę rozczarowany z BS. Może faktycznie wynika to z bardzo słabego zasilacza w BS. W Solo Neo jest jednak wbudowany podwójny zasilacz linowy na dużych toroidalnych trafo.  W planie mam upgrade zasilania do BS zobaczymy czy coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Od niedawna jestem posiadaczem Node 2i. Radio działa, Tidal śmiga. Nie umiem ustawić, żeby odtwarzać pliki z dysku komputera. Czy ktoś z szanownych forumowiczów łopatologicznie może mi wytłumaczyć krok po kroku jak i gdzie ustawić Node 2i aby odtwarzał pliki z kompa. Powiem szczerze, że już tracę cierpliwość.

pozdrawiam

Edytowane przez vitaltas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 13:28, JB007 napisał:

Ja bym sie nie ceregielil i poprosil o wymiane. Nigdy nie wiadomo co w tym sofcie sie pogmatwalo... Streamer to nie tylko Hardware ale tez Software i wszystko powinno dzialac. Polaczenie z NAS-em zawsze bylo troche upierdliwe, musisz podac dokladna sciezke sieciowa do NASa ze wszystkimi bajerami "backslashami"itp. inaczej nie ponimajet;) u mnie to wyglada tak - moze pomoze ?

 

Screenshot (60).png

Pozwole sobie zacytowac moja wypowiedz 😉  wazna jest dokladna sciezka do plikow. Staly IP w kompie bedzie rowniez przydatny... bo jak rozumiem chcesz te pliki odtwarzac przez siec?

Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki udało się ale z dysku C.

W załączeniu podaje linki do ustawienia Node 2i, może komuś się przyda :

https://support.bluos.net/hc/en-us/articles/360000186887-File-Sharing-Microsoft-Windows

https://support.bluos.net/hc/article_attachments/360003625973/BluOS%20Win10.pdf

dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki udało się ale z dysku C.
W załączeniu podaje linki do ustawienia Node 2i, może komuś się przyda :
https://support.bluos.net/hc/en-us/articles/360000186887-File-Sharing-Microsoft-Windows
https://support.bluos.net/hc/article_attachments/360003625973/BluOS%20Win10.pdf
dziękuję i pozdrawiam.
 

Czyli cała muzę trzeba byłoby trzymać na C: ? Dziwne . Komuś udało się namówić go do czytania D: ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

13e7849a79642313cb0f4b4487bf9efd.jpg

Wyszła aktualizacja na iPhone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem (3.14.2). Ciekaw jestem Radia Paradise w MQA, wieczorem sprawdzę.

Dodano też: Updates to TIDAL, Qobuz, Amazon Music and Deezer. • Improvements to Library indexing for file permissions and handling unreadable audio files.

Edytowane przez foscarino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem (3.14.2). Ciekaw jestem Radia Paradise w MQA, wieczorem sprawdzę.
Dodano też: Updates to TIDAL, Qobuz, Amazon Music and Deezer. • Improvements to Library indexing for file permissions and handling unreadable audio files.

Daj znać jak ci to działa bo ja nadal radio widzę normalnie nie MQA.

A ty masz na androida? Czy iPhone?
No i jak widzę ten opis zmian to chyba indeksację plików na NAS puszcze żeby zaktualizować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Daj znać jak ci to działa bo ja nadal radio widzę normalnie nie MQA.

A ty masz na androida? Czy iPhone?
No i jak widzę ten opis zmian to chyba indeksację plików na NAS puszcze żeby zaktualizować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie na androidzie mam podział w Radio Paradise na MQA i CD QUALITY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.