Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lesheck napisał:

Widzę, że kosztowało Cię to sporo zachodu. Ja radia słucham wyłącznie w samochodzie. 

Tragedii nie ma, raptem kilkanaście maili tu i tam i już 🙂 Wkurzało mnie to, że coś, co działało nagle przestało. A ponieważ akurat radia słuchamy z żoną b. dużo, to zależało mi na tym, by naprawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update dot. TOK FM na BluOS:
support po serii pytań technicznych o ustawione timeouty i wywoływanie API Tunein wymiękł  ale podsunęli mi DZIAŁAJĄCY workaroud: go to TuneIn -> Favourites -> Add Custom Station on our BluOS Controller App and insert the URL link http://www.tuba.fm/stream.pls?radio=10&mp3=1 with a custom name. To doda alternatywny dla tego zapisanego w Tunein adres streamu i TOK FM będzie można odbierać na naszych playerach. BTW ten alternatywny adres podał mi też wczoraj w malu support TOK FM, więc można założyć, że będzie to aktualne przez dłuższy czas.
(a Wy to w ogóle słuchacie radia na swoich BlueSoundach?)

Po twojej akcji teraz customer service dziwi się co to za stacją ten TOK FM że tak ludziska się zabijają żeby jej posłuchać ? I że nawet fakt że pisiory ja zablokowały nie powstrzymał narodu żeby jej słuchać !!! Browo

Btw - ja czasem słucham

Jak przewalczysz te aktualizację co się nie lądują u nas daj znać . Stawiam piwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISiory chyba nie blokowały TOK FM. Oni nawet własnych skrzynek mailowych nie ogarniają, a co dopiero blokowanie w sieci stacji radiowych 😄 

Co do aktualizacji - kontaktowaliście się z helpdeskiem? Myślę, że powinni pomóc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby wyjść naprzeciw dyskusji o słabości lub nie DACa BSN 2i postanowiłem sprawdzić jak to w moim systemie, choć nie dysponuje hi-endowym DAC ale w przypadku BSN nie mówimy o tej klasie sprzętu , więc to nie powinien być problem.

Do mojego pre-ampa Aloia (pre z dzielonym zasilaniem w chwili produckji koszt sklepowy 3500eur) podłączyłem sygnał po RCA z BSN, który warto nadmienić że jest liniowo zasilany zasilaczem PD Creative czyli produkcji naszego forumowego kolegi . Można o nim powiedzieć "very low noise " co jest potwierdzone pomiarami. W mojej ocenie ma to bardzo duży wpływ przede wszystkim na DAC.

Do drugiego wejścia pre-amp podłączyłem sygnał liniowy po RCA wychodzący z Cocktail audio x45. W tym strumieniowcu cały tor cyfrowy ma osobne zasilanie liniowe a DAC zbudowany jest w oparciu o wydajny procesor Dual Core ARM Cortex A9 1.0Ghz i wbudowane dwa osobne chipy ESS ES9018K2M Sabre Reference DAC osobno dla prawego i lewego kanału czyli dużo, dużo lepiej niż w BSN nawet lepiej niż w nowym modelu BSN

W obu urządzeniach wyłączyłem regulację poziomu dźwięku czyli fixed volume aby pominąć niepotrzebne uklady i mieć na wejściu taki sam poziom sygnału.

Wzmak (nowy nabytek ) BAT VK-200 no i kolumienki JBL L300

Zapuszczałem znane mi mi utwory z Tidal w rozdzielczości CD i MQA i ... No właśnie, co z tego porównywania wynikło a no nic. NIE SŁYSZAŁEM RÓŻNICY !
Są dwie możliwości ... No może trzy.
1. Różnicy nie ma
2. Jest ale ja jej nie słyszę
3. Jest ale mój sprzęt jest lipny i wszystko spłaszcza. No ale nowy wzmak słychać pięknie więc chyba nie do końca.

Mój wniosek taki że jeśli chcemy żeby BSN lepiej zagrał to tanio się nie da.
Ostatnio od forumowego kolegi bardzo pozytywną opinię słyszałem o Mytek Brooklyn DAC+. Jak gdzieś uda mi się pożyczyć to dam znać jak wypadł.
Słyszał go ktoś z Was ?
 

98bdb2d73b070430338a9ba061a0dc66.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Zapuszczałem znane mi mi utwory z Tidal w rozdzielczości CD i MQA i ... No właśnie, co z tego porównywania wynikło a no nic. NIE SŁYSZAŁEM RÓŻNICY !

Ciekawe spostrzeżenia. A czy próbowałeś podpiąć inne źródło niż BSN (np. laptopa) i sprawdzić czy jest jakakolwiek różnica? Czekam na moduł do BSN aby móc taki test przeprowadzić u siebie.

 

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

2. Jest ale ja jej nie słyszę

Też się ciągle nad tym zastanawiam. Ja zwracam sprzęt do salonu po odsłuchach z takim komentarzem to Panowie przewracają oczami ale może dzięki temu trochę kasy zostanie w kieszeni.

 

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Jest ale mój sprzęt jest lipny i wszystko spłaszcza. No ale nowy wzmak słychać pięknie więc chyba nie do końca.

Zacny sprzęt więc nie podejrzewałbym. 

 

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Ostatnio od forumowego kolegi bardzo pozytywną opinię słyszałem o Mytek Brooklyn DAC+. Jak gdzieś uda mi się pożyczyć to dam znać jak wypadł.
Słyszał go ktoś z Was ?

Co do Myteka, to mogę się wypowiedzieć gdyż pod koniec ubiegłego roku przetestowałem chyba ich wszystkie DACi. Brooklyn DAC+ to bardzo solidny sprzęt. Porównywałem go wówczas z Toppingiem D90 i brzmiał bardziej neutralnie i mniej klinicznie / analitycznie. Jeszcze lepiej gra Manhattan – dźwięk jest gładszy, nie ma w nim ani grama ostrości a zachowuje precyzję i szczegółowość. Tylko ta cena. 🙄 Zdecydowałem się w końcu na najtańszy Liberty bo nie słyszałem różnicy między Liberty a Brooklyn DAC+. Po dołożeniu zasilacza Liberty brzmi nawet lepiej. Tylko ma gorszą funkcjonalność i wygląda tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 23:43, Marcin Wielgus napisał:

Zapuszczałem znane mi mi utwory z Tidal w rozdzielczości CD i MQA i ... No właśnie, co z tego porównywania wynikło a no nic. NIE SŁYSZAŁEM RÓŻNICY !

Zastanawiam się czy problemem nie są tu głośniki. Nigdy nie miałem z nimi do czynienia i wiem że jest to sprzęt z wyższej półki, ale ...

Sprzęt vintage, który miałem, bądź go słuchałem, grał wciągająco, barwnie ale nie był mistrzem rozdzielczości. Wina może też leżeć po stronie przewodów RCA.

Poza tym Tidal już nie jest wyznacznikiem jakości, tym bardziej MQA. U mnie pliki MQA brzmią jakby były uproszczone, pozbawione mikro detali i jednocześnie podbite w częstotliwościach 100Hz i 10kHz - zupełnie tak jakbym korzystał z potencjometrów bas/sopran. Dlatego obecnie korzystam z Deezer'a.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój Node się dzisiaj zawiesił po raz pierwszy od prawie dwóch lat. Na szczęście po kilkunastu minutach mu przeszło. Na wszelki wypadek zrobiłem reset do ustawień fabrycznych.

7 godzin temu, Glili napisał:

Cześć,

Bluesound Node dopiero do mnie jedzie, ale mam pytanie czy można go podłączyć bezpośrednio pod końcówkę mocy?

Bezpośrednio pod końcówkę nie podłączałem ale w ustawieniach masz możliwość wybrania sygnału ze stałym poziomem wyjściowym lub z możliwością regulacji tego poziomu. Więc na moje oko odpowiedź na Twoje pytanie brzmi TAK.

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę próbował.
 

Tak można . Robiłem też próby, bo słucham przez pre-amp, ze stałym poziomem sygnału Bo wówczas teoretycznie omija BSN pre I myślałem że może będzie coś lepiej ale nic nie usłyszałem lepszego więc dla słucham ze zmiennym poziomem na wyjściu "dla wygody" bo wówczas mam regulację z poziomu appki i nie szukam pilota = leń ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam pytanie: 

Czy posiadając Node"3" i dwa systemy stereo (salon i poddasze) oparte na klasycznych wzmacniaczach stereo, mam możliwość obsłużyć tym jednym streamerem oba zestawy? Konieczność kupna drugiego Node, czy podłączenie do jednego z nich jakiegoś urządzenia, które wyposaży wzmacniacz na przykład w bluetooth? Z racji wieku nie jestem obeznany w nowych rozwiązaniach. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady jednym Node obsłużyć dwóch zestawów stereo przedzielonych stropem - bluetoth raczej nie ma takiego zasięgu. Chyba, że przeciągniesz kabel antenowy na poddasze i podłączysz go z jednej strony z Node a z drugiej z DAC i ten DAC do wzmacniacza. Natomiast nie wiem jak byłoby z jakością dźwięku takiego połączenia - dla niewymagających może wystarczy.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W jednym i drugim miejscu Node obsługuję z telefonu po wifi (tidal). Problemem jest tylko połączenie jednego z dwóch zestawów z Node bez kabla rca. Otwór schodowy między pomieszczeniami jest bardzo duży i otwarty, więc nie ma problemu z łącznością między górą a dołem. Dziękuję Ci. Może jeszcze jakiś pomysł? Liczę się z tym, że bez drugiego nie obejdzie się.

(Node będzie z zasilaniem liniowym i bez zewnętrznego DACa)

Edytowane przez guzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się zastanawia niech przyspieszy procesy przepływu myśli... 

"...just been informed that our local dealer for Blusound is increasing prices by 10% from 1 October 2021 , could be worldwide 🌐 price increase for the rest too, I'm not sure..." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier...lca można dostać z tym Covidem. Jak ogolić ludzi z kasy? Wywołać ogólnoświatową psychozę. A potem zagrywki z klasyki sprzedaży: powiedz o ograniczonej dostępności, udowodnij duże zainteresowanie klientów, powiedz, że następna dostawa będzie droższa, itp.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli cała jest żółta to moim zdaniem nic z tym nie zrobisz, tak starzeją się białe, "gumowane" przedmioty - po prostu struktura materiału się zmieniła nieodwracalnie.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na próbę gdzieś w mniej widocznym miejscu CIFem. Tylko tym podstawowym mleczkiem, a nie takim z granulkami itp. Potem to samo miejsce przetrzyj nawilżaną chusteczką uniwersalną. Zdecydowanie nie rób tego na czarnej płytce sterującej, na górnej obudowie Node.

Odpowiadając na ewentualne wątpliwości: nie, nie żartuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem nowego bluesound node. Ciekawe urządzenie szczególne dla mnie - słucham głownie vinyli. Na razie gram na podstawowym tidalu. Nowe doświadczenie.

Edytowane przez gzrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gzrech napisał:

Wczoraj kupiłem nowego bluesound node. Ciekawe urządzenie szczególne dla mnie - słucham głownie vinyli. Na razie gram na podstawowym tidalu. Nowe doświadczenie.

Podstawowa roznica, polega na lenistwie 😉 Zaoszczedzisz krokow przy zmianie plyty. Witaj wsrod leniwcow 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku posiadam Furutech G-320Ag-18F8 - EU. Jest duża poprawa względem fabrycznego. Poprawiła się dynamika i "namacalność" dźwięków w całym paśmie, wszystkiego jest więcej i dźwięk jest pełniejszy. Miałem też najtańszego Audioquesta, ale ten "grał" bardziej po ciemnej stronie.

Obecnie czekam na zasilacz od Pawła - mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż na Furutechu 😃.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie gra Acrolink P4030II Anniversario. Nowy to koszt prawie tyle co Node plus zasilacz. Wiem to absurd.  Nic nie poradze jeśli razem to daje taki progres.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.