Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że jest kilka z osób dobrymi i jeszcze lepszymi "sieciówkami". Powiedzcie, jeżeli możecie, jak zapatrujecie się na dedykowane zasilanie liniowe? Pytanie czysto teoretyczne, ponieważ postanowiłem, że i tak spróbuję zasilania liniowego. Ale chętnie poznam Wasze zdanie 🙂.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Franz-007 napisał:

Widzę, że jest kilka z osób dobrymi i jeszcze lepszymi "sieciówkami". Powiedzcie, jeżeli możecie, jak zapatrujecie się na dedykowane zasilanie liniowe? Pytanie czysto teoretyczne, ponieważ postanowiłem, że i tak spróbuję zasilania liniowego. Ale chętnie poznam Wasze zdanie 🙂.

Zdecydowanie warto, zwłaszcza jeżeli wykorzystujesz Node zarówno jako streamer, jak i DAC. Sporo o tym do poczytania w dedykowanym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcinQoo napisał:

Zdecydowanie warto, zwłaszcza jeżeli wykorzystujesz Node zarówno jako streamer, jak i DAC. Sporo o tym do poczytania w dedykowanym temacie.

Temat zasilania liniowego Node przeczytałem kilka razy 😉. Chcę znać punkt widzenia osób, które wydały kilka, kilkanaście lub więcej stówek, żeby kupić przewód do oryginalnego zasilania Node.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Franz-007 napisał:

Temat zasilania liniowego Node przeczytałem kilka razy 😉. Chcę znać punkt widzenia osób, które wydały kilka, kilkanaście lub więcej stówek, żeby kupić przewód do oryginalnego zasilania Node.

Mam zasilanie liniowe wraz z zasilaczem SMPSU podłączone wspomnianym wyżej Furutechem i jest to jeden z dwóch dotychczasowych zakupów, które mogę nazwać, jako najlepiej wydane pieniądze na audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że warto inwestować w zasilanie przekonałem się jako właściciel Cyrusa. Dołożenie dodatkowego zasilacza dawało upgrade porównywalny z kupnem klocka z wyższej półki cenowej. Jak już wspomniał @MarcinQoo, temat był szeroko dyskutowany w wątku dotyczącym zasilania i chyba wniosek z naszych doświadczeń jest raczej jednoznaczny, że warto, natomiast trzeba wspomnieć o 2 kwestiach:

Zasilacz liniowy może być lepszy i gorszy i nie zawsze efekt będzie taki sam (z mojego doświadczenia) 

Node jest urządzeniem relatywnie tanim (jak na sprzęt audio) więc łatwo inwestując w zasilacze + upgrade + kable przekroczyć wartość samego urządzenia. Czy to ma sens  i czy nie lepiej większą kwotę przeznaczyć na lepszy sprzęt? U mnie ta relacja jest średnio korzystna i czasami mam wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że warto inwestować w zasilanie przekonałem się jako właściciel Cyrusa. Dołożenie dodatkowego zasilacza dawało upgrade porównywalny z kupnem klocka z wyższej półki cenowej. Jak już wspomniał [mention=83278]MarcinQoo[/mention], temat był szeroko dyskutowany w wątku dotyczącym zasilania i chyba wniosek z naszych doświadczeń jest raczej jednoznaczny, że warto, natomiast trzeba wspomnieć o 2 kwestiach:
Zasilacz liniowy może być lepszy i gorszy i nie zawsze efekt będzie taki sam (z mojego doświadczenia) 
Node jest urządzeniem relatywnie tanim (jak na sprzęt audio) więc łatwo inwestując w zasilacze + upgrade + kable przekroczyć wartość samego urządzenia. Czy to ma sens  i czy nie lepiej większą kwotę przeznaczyć na lepszy sprzęt? U mnie ta relacja jest średnio korzystna i czasami mam wątpliwości. 

Myślę Leszek że każdy z nas ma te wątpliwość ale ciężko winić BSN za to że jest relatywnie tani .
I jeszcze moja uwaga - po upgradzie zasilania doszedłem do wniosku - i czekam na czyjąś inną opinię - że BSN jest na tyle dobry że naprawdę trzeba wydać dużą kasę na DAC żeby było lepiej. Oczywiście dacow wbrod a ja porównywałem do LKS 004, DAC w cocktail audio x45, dac w MF M6CD i może ktoś z was da znać że jakiś DAC za rozsądną kasę robi robotę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać, że jakość dźwięku poprzez DAC Lector digitube S192 jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż bezpośrednio z Noda. I ten Dac naprawdę robi robotę ale fakt nie kosztuje mało. Node mam z zasilaniem liniowym, zasilacz Tomanka i kabel zasilający Wireworld Electra. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod zasilania (płytka + zasilacz) należy traktować jako podstawową i kluczową zmianę.

Do kabli trzeba podejść rozsądnie. Jak zaczniemy szukać wśród kabelków za 2-3 tys. to ta cała inwestycja faktycznie może okazać się średnio opłacalna.

Wbrew utartej na forum opinii na rynku jest sporo niedrogich i bardzo dobrych kabli przynoszących wyraźną poprawę w stosunku do zwykłych sieciówek.

Ja obecnie testuje do Yamahy 2200 audioquesta y3 i jest bardzo dobrze.

Sam mod zasilania to świetna inwestycja w lepszy dźwięk.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kasz76 napisał:

 

Do kabli trzeba podejść rozsądnie. Jak zaczniemy szukać wśród kabelków za 2-3 tys. to ta cała inwestycja faktycznie może okazać się średnio opłacalna.

 

Moim zdaniem nadal jest opłacalna. Jeżeli kupimy streamer za 2 x wiecej i tak trzeba go zasilić czymś dobrym.

Każda sieciówka inaczej wpływa na na dźwiek. Nawet jak zrezygnujemy z BSN za jakiś czas to dobry kabel zasilający sie wszedzie obroni!

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Marcin Wielgus said:

Myślę Leszek że każdy z nas ma te wątpliwość ale ciężko winić BSN za to że jest relatywnie tani emoji1.png.

A to jego niewątpliwa zaleta 🙂 Ja uważam, że wydawanie sporej kasy (jeśli musisz się z nią liczyć) na streamer to średnio dobry pomysł. To jest jednak taki mini komp - 3-5 lat i do wymiany.

Z DACami trochę podobnie - za rok, dwa wypuszczą coś, co za znacznie mniejsze pieniądze będzie brzmieć lepiej. Ja przesłuchałem kilka modeli i wybrałem najtańszego Myteka bo uważałem, że droższe modele jakością dźwięku nie uzasadniają ceny x2 (lub x6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz liniowy i pogmeranie w zasilaniu za pomocą kabli sieciowych / listwy zasilającej robi cholerną robote, nie ma powrotu do impulsówki!!!!

Jeśli kogoś stać na wydanie paru stówek na zasilanie liniowe, to nie ma sie co zastanawiać! BSN sie odwdziecczy, dźwiek MINIMUM  klasa wyżej.

Osobiście na razie nawet nie szukam dac'a aby jeszcze poprawić dźwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jego niewątpliwa zaleta  Ja uważam, że wydawanie sporej kasy (jeśli musisz się z nią liczyć) na streamer to średnio dobry pomysł. To jest jednak taki mini komp - 3-5 lat i do wymiany.
Z DACami trochę podobnie - za rok, dwa wypuszczą coś, co za znacznie mniejsze pieniądze będzie brzmieć lepiej. Ja przesłuchałem kilka modeli i wybrałem najtańszego Myteka bo uważałem, że droższe modele jakością dźwięku nie uzasadniają ceny x2 (lub x6)

dokładnie tak. Wszystkie te urządzenia to obróbka cyfrowa . Oczywiście aplikacja kości , zasilanie , procesor itp się liczy ale niewątpliwie ceny tych sprzętów spadają najbardziej. Wyjdzie nowa lepsza kość Sabre czy inna i machina marketingowa rusza. Co więcej Chińczycy co raz bardziej nacierają.

Osobiście uważam że oprogramowanie nie nadąża za harwarem.
BSN jest przykładem pozytywnym gdzie hardware nie jest z górnej półki ale soft jest znacząco bardziej stabilny i funkcjonalny od tej konkurencji która poznałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2i ze swej natury gra gęsty dźwiękiem , mówię tylko o sygnale cyfrowym  ponieważ nigdy nie używałem w nim daca. Główny nacisk idzie tam na średnice a bas może mieć tendencję do robienia buły jeśli dodatkowo wzmacniacz nie domaga lub kolumny mają do tego skłonności. W ciemniej grającym systemie zaryzykowałbym nawet jakiś srebrny kabel do zasilacza. U mnie podłączałem 4 sztuki każdy inny i dwa mi "zagrały" a dwa niekoniecznie.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "szybki", dynamiczny wzmacniacz z wbudowanym DAC na ESS Sabre, więc Node 2i daje z nim fajny efekt. 

Decyzja zapadła - zostaje Node 2i, na razie nowego Node nie kupuję. Czekam tylko na info od Pawła, że zasilacze są dostępne i zamawiam cały zestaw. Na razie "stockowy" a potem pokombinuję z "kabelkami".

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Node 2i ze swej natury gra gęsty dźwiękiem , mówię tylko o sygnale cyfrowym  ponieważ nigdy nie używałem w nim daca. 

Wyjście analogowe.

A ja jak na razie mam takie objawy, że w zależności od "polaryzacji" zasilania zasilacza liniowego czyli zamiany L z N miejscami na schuko mam jasny i dynamiczny dźwiek lub przydymiony i miekki. Czasmi efekty odwrócenia wtyczki zsilającego kabla (schuko) może kogoś zdziwić. Słychać to na niefiltrowanym wyjściu listwy zsilającej.

Filtrowane zasilanie działą podobnie ale jeszcze przesuwa nieco głebiej te efekty. Zastanawiałem sie nad ciemniejszym niefiltrowanym zasilaniem a jaśniejszym filtrowanym. Zostawiłem na jasnym ustawieniu filtrowanym, przynajmniej na razie.

 

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już node gra z wireword mini aurora. Tak mała zmiana a tak dużo pozytywu wnosi. Do tego listwa sonus oliva z filtrem plus dc bloker. 

pozdrowienia dla Andrzeja Witka. U mnie też jego listwa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz na mysli

Niech się autor wypowie ale wg mnie jeśli trafo nie brumi to nie ma co się pchać z DC blokerem bo po co ?
Zdarza się że DC Blocker zamulić może choć to od budowy i jakości też zależy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Niech się autor wypowie ale wg mnie jeśli trafo nie brumi to nie ma co się pchać z DC blokerem bo po co ?
Zdarza się że DC Blocker zamulić może choć to od budowy i jakości też zależy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dokładnie o to mi chodziło 😉 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gzrech napisał:

Zaczynam się zastanawiać a to u mnie zły znak;)

Mam to samo i myślę, że większość z nas 😉.

Mój kolega ma na to sposób: "Do poczekalni" - jak przetrwa próbę czasu - do realizacji.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem na łatwizne i zakupiłem za 160 zł DAC z chin ale na starej ....oj straej kości PCM, starej ale jarej... zobaczymy czy coś sie zmieni. I o ile traktuje to jak eksperyment, to zobaczymy, co z tego wyjdzie, musze jeszcze dobrać zasilanie do tego gówienka 😉 czas nam da odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem na łatwizne i zakupiłem za 160 zł DAC z chin ale na starej ....oj straej kości PCM, starej ale jarej... zobaczymy czy coś sie zmieni. I o ile traktuje to jak eksperyment, to zobaczymy, co z tego wyjdzie, musze jeszcze dobrać zasilanie do tego gówienka  czas nam da odp.

Każdy ma prawo wyboru i eksperymentów
Czyżby PCM1704 ?
Mam i gram


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox, dlatego to eksperyment, bo sam BSN z liniowym w moim zestawie pozmiatał tak, że nie wiem czy moge coś jeszcze z tego wycisnąć?

Przyznaje, że do zestawu dodałem listwe (poprawa spora) zmieniając okablowanie w najtańszej TAGA a i od wczoraj jade na kolejnym upgrade -  gniazda na furutech... hmmm....

 

🙂

a pcm 56p? - sprawdzimy !

 

20211023_223958.jpg

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 10:38, Marcin Wielgus napisał:


Myślę Leszek że każdy z nas ma te wątpliwość ale ciężko winić BSN za to że jest relatywnie tani emoji1.png.
I jeszcze moja uwaga - po upgradzie zasilania doszedłem do wniosku - i czekam na czyjąś inną opinię - że BSN jest na tyle dobry że naprawdę trzeba wydać dużą kasę na DAC żeby było lepiej. Oczywiście dacow wbrod a ja porównywałem do LKS 004, DAC w cocktail audio x45, dac w MF M6CD i może ktoś z was da znać że jakiś DAC za rozsądną kasę robi robotę.
 

DAC z Chin (ebay) za 800pln - L1541DAC Gold. Kości  (TDA1541A i bułgarski NOS) trzeba sobie dokupić za 300pln. Ten DAC daje sygnał do wzmacniacza na kolumny. DAC z BSN daje sygnał do wzmacniacza słuchawkowego.

Różnica między L1541DAC Gold a DAC BSN jest dla mnie ewidentna i na korzyść Golda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PiotrekS2 napisał:

DAC z Chin (ebay) za 800pln - L1541DAC Gold. Kości  (TDA1541A i bułgarski NOS) trzeba sobie dokupić za 300pln. Ten DAC daje sygnał do wzmacniacza na kolumny. DAC z BSN daje sygnał do wzmacniacza słuchawkowego.

Różnica między L1541DAC Gold a DAC BSN jest dla mnie ewidentna i na korzyść Golda. 

Czym łączysz BSN z Goldem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.