Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, robixx1 napisał:

Czy po dodaniu swojej biblioteki z nasa do BS macie widoczne okładki (zdjęcia) artystów?

Tak, pod warunkiem, że to jpg, nazywaja się folder.jpg Ostatnio chyba też cover.jpg Nie wiem jak ostatnio z wielkością, bo kiedyś było ograniczenie, chyba do 500kb

Edytowane przez JB007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, gzrech said:

Pytanie. Podłączyłem bluesound node do dac topping d 70 mqs kabel usb. Następnie dac że wzmacniaczem na rca. W dac ustawiłem wejście usb i wyjscie rca. Nie gra. Jakby dac nie dostawał dźwięku z bkuesound. Gdzie jest błąd 

Cały czas czekamy na upgrade. Na razie BSN przez USB nie zagra 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odczytu DSD jest zaskakujący i jedynym powodem że decyzja o zakupie jest w zawieszeniu.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania, Jeśli mam router obsługujący cały dom po kablu i po wifi - jakiś Funbox to myśląc o zrobieniu coś pod audio które mam na drugim poziomie domu niż router to powinienem:

- zainwestować w lepszy router

- kupić extander/przedłużacz do istniejącego routera ( do którego podepnę kablem stremera) . Jeśli tak to czy powinien on być podpięty po kablu do routera( odległość około  10 metrów)

 - może jakieś inne rozwiązania ?

Mając umowę z Tps na neostradę można mieć zdaje się jeden router w domu . U mnie obsługuje  dwa komputery po kablu i ze 4 smartfony . Czy takie rozwiązanie z jednym routerem w domowych warunkach jest w ogóle korzystne dla audio ?

Docelowo w systemie pojawią się dysk NASA , jeśli potrzeba switch . Z góry dziękuję za podpowiedzi

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bez lepszego routera się nie obejdzie. Ja mam Internet z Multimedia.pl i ich firmowy sprzęt jest słabiutki - płaciłem za 300 Mb/s a miałem w porywach 100. Kupiłem dwuzakresowego Asusa i teraz 300Mb/s mam zawsze, w routerze od operatora wyłączyłem wifi, żeby nie robić niepotrzebnego bałaganu w eterze - działa teraz tylko jako modem. Myślałem też o dokupieniu drugiego Asusa i podłączeniu go w AiMesh lub jako AP Client, gdyż w moim Node siła sygnału jest na poziomie FAIR, ale gra dobrze i na raznie nie kombinuję. 

Poza tym nowe routery mają możliwość wpięcia dysku w port USB i udostępnianie go w sieci, więc jeżeli nie planujesz instalowania Roona to NAS może nie być potrzebny.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/9/2021 at 10:44 AM, Tomek1777 said:

Czy takie rozwiązanie z jednym routerem w domowych warunkach jest w ogóle korzystne dla audio ?

A pytanie jaki masz transfery na tym routerze przez wifi? Moim skromny zdaniem, jeśli podłączasz przez wifi i jest stabilny, mocny sygnał i nic się nie zacina to nie ma znaczenia jaki router. Do audio (nawet hi-res) transfer powyżej 20-30Mb powinien wystarczyć. Jeśli po kablu, to sugerowałbym przetestować czy słyszysz różnicę kabel vs. wifi - ja nie słyszę więc inwestowanie w audio-switche nie dla mnie. U mnie Inea 600 i transfer przez wifi zmierzony przez netspeeda mam na poziomie 500/300Mb. Nie zdarzyło mi się ani razu aby coś przycięło. 

Jeśli chcesz połączyć kablem to nie ma sensu extendera - tylko switch / lub jak sugeruje @Franz-007może jakiś system mesh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu z NASa Synology218, nie myślałem że konfiguracja tego rozbudowane menu mnie tak przystopują 🤔. Jestem już skonfigurowany w sieci wifi,   utworzyłem nawy folder współdzielony i jego ustawieniach włączyłem mu zaawansowane  uprawnienia do udostępniania min. SMB. W Bluos wchodzę w bibliotekę w udostępnione pliki i nie  znajduję nic ani z automatu ani po ścieżce. "Mounting share failed" taki widzę komunikat. Kto pomoże ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Tomek1777 said:

W Bluos wchodzę w bibliotekę w udostępnione pliki i nie  znajduję nic ani z automatu ani po ścieżce. "Mounting share failed" taki widzę komunikat.

U mnie automatycznie też nic nie znajduje. A czy masz na Synology konto guest z uprawnieniem "do odczytu"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę wracam do domu to ci podeślę jak na moim jest skonfigurowane wszystko.
Zakładam że DLNA/UPnP masz skonfigurowane ?

https://kb.synology.com/pl-pl/DSM/tutorial/How_to_enjoy_multimedia_contents_stored_on_Synology_NAS_with_DLNA_UPnP_compliant_DMAs

Bez tego nie ruszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Lesheck napisał:

U mnie automatycznie też nic nie znajduje. A czy masz na Synology konto guest z uprawnieniem "do odczytu"? 

Nie ma pojęcia 😁. Udało się ! Zapodałem mu to co chciał i już mam w bibliotece pierwszy i jedyny jak na razie hires .  Zagrał bardzo przyjemnie 😃

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma pojęcia . Udało się ! Zapodałem mu to co chciał i już mam w bibliotece pierwszy i jedyny jak na razie hires .  Zagrał bardzo przyjemnie

no to buduj bazę teraz . Jak coś nowego wrzucisz to musisz mu kazać na nowo zrobić indeksację .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie o działanie aplikacji Bluos. Czasami wyjdę gdzieś z tel i po chwili wracam do pokoju gdzie stoi Node wtedy musze czekać nawet kilka minut aż apka złapie kontakt z playerem. Też tak macie? To może być wina slabego zasięgu wifi w tym miejscu? Zaznacze że Node caly czas działa. Recznie odpalam i zatrzymuj granie. To tylko apka wisi.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Hej. Mam pytanie o działanie aplikacji Bluos. Czasami wyjdę gdzieś z tel i po chwili wracam do pokoju gdzie stoi Node wtedy musze czekać nawet kilka minut aż apka złapie kontakt z playerem. Też tak macie? To może być wina slabego zasięgu wifi w tym miejscu? Zaznacze że Node caly czas działa. Recznie odpalam i zatrzymuj granie. To tylko apka wisi.

Jaki masz telefon?

U mnie na "jabłku" jest stabilnie, tak jak opisał to kolega @szy_a 🙂.

Ale jest jeden "myk" - w telefonie mam powyłączane odświeżanie aplikacji w tle i jeżeli wygaszę ekran w telefonie na aplikacji Node to po wzbudzeniu od razu działa aplikacja. Natomiast jeżeli wyjdę z aplikacji do ekranu głównego i go zablokuję, to po odblokowaniu telefonu i wejściu w aplikację Node muszę poczekać około 2-3 sekund na połączenie.

Natomiast takie objawy jak Twoje miałem wcześniej na Androidzie 9. Podejrzewałem, że to wina braku aktualizacji telefonu z Androidem przy jednoczesnych ciągłych aktualizacjach BluOs. Wkurzyłem się, że telefon za 2 tysiące po dwóch latach nie dostaje aktualizacji do najnowszego Androida i przeszedłem na iOS. I zobaczyłem, że aplikacja Node na iOS to inna jakość, na Androidzie nie wszystko działa tak intuicyjnie - widać, że aplikacja pisana jest na iOS i dopiero dostosowywana do Androida.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jabłuszko się nie skuszę 😉. Dwa razy próbowałem i za każdy razem okazywało sie kwaśne 😁. Wolę "męczyć sie" z wypasionym androidem który przynajmniej mi na każdym kroku  nie przypomina "pogrzebać oczywiście możesz ale pamiętaj JA/APLE tutaj rządzę!" 😖

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwrotnie - nie lubię "grzebać" 😉. Włączam sprzęt i ma działać. Powyłączałem tylko te "aplowskie wynalazki" typu optymalizacja baterii i inne "orgazmowe przypominacze" i jestem zadowolony. 

Ale u mnie smartfon służy do dzwonienia, sms-owania, sprawdzenia poczty i czegoś w Internecie i jako pilot do BS Node 🙂. Plus robienie fotek na wakacjach. Do "siedzenia w Internecie" wolę ultrabooka.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.