Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Svawo napisał:

Witam klubowiczów, jak by ktoś był zainteresowany Node 2i to właśnie sprzedaje swojego 3 letniego stan idealny, w razie zainteresowania proszę o wiadomości na priv, przechodzę na transport Lumin u1 mini.

Prownywałeś je bezpośrednio w jednym systemie? Node po zmianie zasilania na liniowe?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomek1777 napisał:

Prownywałeś je bezpośrednio w jednym systemie? Node po zmianie zasilania na liniowe?

Nie bawiłem się zasilaniem... wpiąłem i posłuchałem node,lumina i mind2 ...różnicę są duże te droższe grają rowniej i maja bardziej atrakcyjny wciągający charakter brzmienia nawet przy tanim dacu.. apka w node jest nadal na wysokim poziomie ale w brzmieniu słychać różnicę... w zasadzie to podobały mi się oba moon i lumin i oba grały odmiennie co było słychać praktycznie od razu... ale niestety na oba mnie nie stac a szkoda ... bluesound nie jest zły ale słychać że rozdzielczość czy muzykalność jest na niższym poziomie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema jak BlackFr. Top hi-fi obniżył cenę Node z 2222 na 2399 PLN 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 15:48, marek-1969 napisał:

Niema jak BlackFr. Top hi-fi obniżył cenę Node z 2222 na 2399 PLN 

Korekta , 2349 PLN.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupy DACa. W grę wchodzi RME ADI-2 lub Denafrips Ares II. Bluesound poza strumieniem z Deezera ma też podłączony dysk ze zgranymi płytami. Są tam też SACD w jakości 24b/192kHz.

Pytanie do praktyków. Czy są znane problemy ze współdziałaniem tych Daców z BS? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema czegoś takiego jak SACD 24/192.

Zrzuty SACD to dsf/dsd a tego Node nie czyta ( niestety)

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiotrekS2 napisał:

Czy są znane problemy ze współdziałaniem tych Daców z BS? 

 

Denafrips to zacne urządzenia i sam zastanawiam się, czy nie nabyć Pontusa do mojego Node2i. Na zagranicznych forach jest sporo o problemach we współpracy obydwu marek, jest też wątek na stronie producenta (link poniżej). Nie twierdzę, że ze sobą nie grają ale lepiej bądź uważny i np. wypożycz DAC do testów w domu przed zakupem.

https://support1.bluesound.com/hc/en-us/community/posts/4406153260439-External-DAC-Cracks-Pops-Node-n130

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marek-1969 napisał:

Niema czegoś takiego jak SACD 24/192.

Zrzuty SACD to dsf/dsd a tego Node nie czyta ( niestety)

Mam zgrane płyty,  które BS oznacza sobie jako HR i jak się kliknie na Info techniczne to podaje 24bity 192kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś zgrać do pcm24/192.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MarcinQoo napisał:

Denafrips to zacne urządzenia i sam zastanawiam się, czy nie nabyć Pontusa do mojego Node2i. Na zagranicznych forach jest sporo o problemach we współpracy obydwu marek, jest też wątek na stronie producenta (link poniżej). Nie twierdzę, że ze sobą nie grają ale lepiej bądź uważny i np. wypożycz DAC do testów w domu przed zakupem.

https://support1.bluesound.com/hc/en-us/community/posts/4406153260439-External-DAC-Cracks-Pops-Node-n130

W odniesieniu znalazłem wątek w którym opisane są problemy z maja 2020, które rozwiązała  poprawka softu z Denafrips'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PiotrekS2 napisał:

W odniesieniu znalazłem wątek w którym opisane są problemy z maja 2020, które rozwiązała  poprawka softu z Denafrips'a.

Tak ale to się nie spina, bo na Audiogon jest wpis z grudnia 2020, że upgrade firmware w Ares rozwiązał problem, a wątek na Bluesound jest założony 4 m-ce temu, a więc ponad pół roku później. Oczywiście może okazać się, że ktoś kupił DACa ze starym firmware (wersja przed lub bez poprawki) ale mimo wszystko zalecałbym czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś zgrać do pcm24/192.

Też tak sądzę i z tym nie ma problemu niezależnie czy FLAC czy WAV to Wszystko u mnie Graz z NASa.
Denafrips to zacne urządzenia i sam zastanawiam się, czy nie nabyć Pontusa do mojego Node2i. Na zagranicznych forach jest sporo o problemach we współpracy obydwu marek, jest też wątek na stronie producenta (link poniżej). Nie twierdzę, że ze sobą nie grają ale lepiej bądź uważny i np. wypożycz DAC do testów w domu przed zakupem.
https://support1.bluesound.com/hc/en-us/community/posts/4406153260439-External-DAC-Cracks-Pops-Node-n130

Dokładnie tak . Pożycz
W wątku BSN 3 Czyli tym nowym forumowicz zmaga się z Najnowszym Burson Condactorem z DAC po Coax Bo po otyku chodzi.

Szczerze to zaskoczymy jestem tymi problemami ale przy wyborze DAC z pewnością będę czujny.
Ja że swojej strony mogę potwierdzić bezproblemowa współpracę z :
Gustard x26pro
L.K.S. 004
Cocktail audio x45

Mam model 2i


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle jest możliwe aby Dac miał problemy z łącznością po coaxie? ? Jestem szczerze zaskoczony. Przez USB to często spotykane problemy, jak się czyta, ale prze coax???

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle jest możliwe aby Dac miał problemy z łącznością po coaxie? ? Jestem szczerze zaskoczony. Przez USB to często spotykane problemy, jak się czyta, ale prze coax???

No właśnie też się zdziwiłem ale widać może być problem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
A to w ogóle jest możliwe aby Dac miał problemy z łącznością po coaxie? ? Jestem szczerze zaskoczony. Przez USB to często spotykane problemy, jak się czyta, ale prze coax???

Innym wątku kolega darwroc napisał o opcji synchronizacji zegara myślę że to warte przetestowania żeby ją spróbować wyłączyć. Może pomoże


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opowiem moją historię😀

Przez jakiś czas miałem bsn 2i razem że wzmacniaczem rotel ra 1572. Takie zestawienie  grało naprawdę bardzo fajnie.

Lepiej było na wewnętrznym dacu rotela ale różnica była minimalna w porównaniu z dacem bsn. 

W pewnym momencie,, zachciało mi się zmian" i kupiłem naprawdę wypasiony piec czyli Lema tucana II. Wzmacniacz nie posiada daca więc skazany byłem na przetwornik bsn.  I tu słowo,, skazany" jest kluczowe...

Powiedzieć, że słabo zagrało to nic nie powiedzieć!  Streamer zabrzmiał na swoim dacu jak małe radyjko, postawione na parapecie w kuchni . Tragedia . To było cofnięcie się w rozwoju o kilka długości. 

Ta konfiguracja to doskonały przykład na to  jak czuły może być wzmacniacz na zrodlo...

Wziąłem na testy daca nieznanej mi francuskiej firmy yba ( hertrige d100).

To miały być tylko testowe odsłuchy ale dźwięk tak mi się spodobał,że urządzenie zostało że mną na przynajmniej jakiś czas 😀.

Wszystko w końcu wróciło na swoje miejsce. Dźwięk jest mega dynamiczny, szczegółowy i cholernie ciepły!   Jakość jaka mam że streamingu, spokojnie może konkurować z dźwiękiem cd lub z analogiem.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebgla napisał:

A to w ogóle jest możliwe aby Dac miał problemy z łącznością po coaxie? ? Jestem szczerze zaskoczony. Przez USB to często spotykane problemy, jak się czyta, ale prze coax???

Np przy zmianie utworów z różnymi częstotliwościami próbkowania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisnąłem z Blue ostatnie soki 🙂 . Zasilanie ma  z Keces P8.  Na wyjściu również zasilony z Kecesa regenrator/zegar IFI Spdif Ipurifier . Na wejściu switch NuPrime Omnia Sw-8  również zasilanie Keces . Sygnał podany kablem Neotech Neet 1008. Bardzo mocna konfiguracja. Wiadomo różnice na koniec pokazały dac, wzmacniacze. Zagrały kolumny. To one wystawiają rachunek za wszystkie inwestycje poczynione przed nimi 😉

 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gzrech napisał:

Tomek napisz coś więcej o IFI spdif. Temat mnie zainteresował. Wpinasz pomiędzy BS z dac? 

Dokładnie tak. Z tym ze jedny końcem wpina się go jako całe urzadzenie w gniazdo spdif daca a na wejściu wpinasz do niego kabel cyfrowy z Node. Akceptuje coaxial ale też i optyczny z taką nakładka która ma w wyposażeniu.

3 godziny temu, Franz-007 napisał:

Brzmi emocjonująco 😀. A jak te wyciśnięte soki smakują

 

Bardzo dobrze 😊. W skrócie poprawa : scena, detal, dynamika. Dźwięk jest szybszy, jeśniejszy ale nie ostry tylko doświetlony. Bas na tyle przyspieszył że dzisiaj doginałem kolumny do środka żeby dołożyć więcej średniego basu.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Franz-007 napisał:

Brzmi emocjonująco 😀. A jak te wyciśnięte soki smakują?

Pewnie można jeszcze lepiej ale tu i tak budżet został postawiony wysoko. Trzeba uczciwie powiedzieć że przeskok na wyższy level to już raczej zmiana Node na inne źródło. Tylko jakie 😁🤔? Ja nie zadaję sobie na razie takiego pytania. To obecnie to już bardzo dobre granie.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Posiadam node 2i/czarny z interfejsem zasilania liniowego i oddzielnym zasilaniem Sbooster. W stanie jak nowy. Jeśli potrzebujesz, to zapraszam na pw. Mieszkam w Niderlandach, ale to nie problem. Mam rodzinę w Polsce/przesyłka.

Chciałbym spróbować streamer Lumin D2 z przetwornikiem Lampizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
W dniu 3.12.2021 o 17:26, Tomek1777 napisał:

Wiadomo różnice na koniec pokazały dac, wzmacniacze. Zagrały kolumny. To one wystawiają rachunek za wszystkie inwestycje poczynione przed nimi 😉

Tomku, witaj.

Gratuluję systemu, przede wszystkim brzmienia, nie miałem okazji słyszeć, ale jestem pewny, że tam u Ciebie to się dużo fajnych rzeczy dzieje😊

Cytuję Twój wpis, gdyż moje odczucia są identyczne. 
„Zacznij od kolumn, najlepsze na jakie Cię stać” - w taki sposób zachęcam kolegów, którzy rozpoczynają przygodę z audio.

Dobrego dnia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adamnl napisał:

Tomku, witaj.

Gratuluję systemu, przede wszystkim brzmienia, nie miałem okazji słyszeć, ale jestem pewny, że tam u Ciebie to się dużo fajnych rzeczy dzieje😊

Cytuję Twój wpis, gdyż moje odczucia są identyczne. 
„Zacznij od kolumn, najlepsze na jakie Cię stać” - w taki sposób zachęcam kolegów, którzy rozpoczynają przygodę z audio.

Dobrego dnia
 

Dokładnie. Podpisuję się. Moje doświadczenia precyzuje w kilku słowach : obudowa zamknięta, wysoka efektywność, głośniki na sztywnym zawieszeniu, aktywny głośnik subbasowy na oddzielnym dedykowanym wzmaniaczu z korektorem Dsp. Wbrew pozorom to nie kosztuje fortuny. Polecam szukanie konstrukcji DIY. Są zdolni ludzie którzy u nas takie kolumny robią. Do bas refleksu nigdy nie wrócę.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, captainprice napisał:

Cześć. Czy ktoś posiada Node'a z taką "ósemką"? Gdniazdo jest dość nisko w Node. Czy taki wtyk nie będzie nienaturalnie "podnosił" sprzętu? 

Screenshot_20211206-154640_Google.jpg

Ten wtyk może być zbyt gruby. Też kombinowałem z takim ale jednak kupiłem to:

https://dc-components.eu/furutech-g-320ag-18f8-schuko-osemka-kabel-zasilajacy-audio-p-667.html

Ale już z niego nie korzystam, gdyż zmieniłem zasilanie na liniowe. Jakbyś był zainteresowany tym przewodem daj znać na PW. Przewód 100% oryginał, kupiony w polskiej dystrybucji wraz z paragonem.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już jestem ciekaw następcy . 😉

Minimum czytanie DSD , wyjście słuchawkowe uważam za zbędne . Rewolucją byłby wyświetlacz.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.