Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki zamknięte, domowy odsłuch, miękki mruczący bas i duża przestrzeń dźwięku - 700/800pln.


MJRegul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Aktualnie używam Audio Technica ATH-T500 - udało mi się je kupić jakiś czas temu używane w bdb stanie za 100zł więc dobra cena, dobrze się sprawują ale oczekuję czegoś lepszego jeśli chodzi o odsłuch.

 

Wymagania:

- zamknięte, osłaniające całe uszy

- kabel 3m/3m+

- mocny ale nie dudniący bas z niskim zejściem (trochę mocniejszy niż w T500)

- szeroka scena i odseparowanie instrumentów (czego też trochę brakuje moim zdaniem w T500)

- dość ciepłe, bez szklistości i walenia metalicznymi sopranami po uszach (co mają T500 i to lubię)

 

Słucham rocka, metalu, nu-metalu z przełomu millenium, trochę spokojniejszej muzyki gdzie jednak dużą rolę odgrywa perkusja i gitary. Ogólnie lubię metalowe mięso ale bez wrzucenia wszystkiego do maszynki do mielenia gdzie wszystko się ze sobą miesza.

 

Jestem w stanie wysupłać 700zł +/- 100zł - mowa o cenach allegro, w grę wchodzą tylko nowe słuchawki lub coś w bdb stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ultrasone pro 900-do metalu nie ma lepszych,używane powinny zmieścić się w budżecie

Przecież to grające skrajami pasma słuchawki , a kolega nie chcę basu który ma sejsmiczne zejście a taki jest w Pro900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno polecam ATH-M50 - jeśli pasuje Ci charakterystyka brzmiena Twoich ATH to m50ki są dobrym pomysłem - świetnie grają i wykonane są naprawdę solidnie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mamy na salonie - słuchałem, dotykałem. Dobrze wykonane, plastik nie trzeszczy, wygodne. Grają naturalnie, liniowo. Bas nie jest sztuczny, dudniący, ale dobrze kontrolowany i miękki. Mogą gdzieniegdzie utracić szczegółów w górnych rejestrach, ale sekcję rytmiczna oddają naprawdę dobrze - wiem co mówię, czasem walę w bębny ;)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mamy na salonie - słuchałem, dotykałem. Dobrze wykonane, plastik nie trzeszczy, wygodne. Grają naturalnie, liniowo. Bas nie jest sztuczny, dudniący, ale dobrze kontrolowany i miękki. Mogą gdzieniegdzie utracić szczegółów w górnych rejestrach, ale sekcję rytmiczna oddają naprawdę dobrze - wiem co mówię, czasem walę w bębny ;)

Kolego sprawdzam po profilu i nie mogę dojrzeć czy salon tylko na podlasiu? Bo z chęcią sprawdziłbym te M50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Posiadam obecnie Beyerdynamic dt 770pro. Genialne w swojej cenie. Bardzo dobra scena, duży poziom detalu, ładny bas nisko schodzący i nie walący bez sensu po uszach, oraz bardzo dobra separacja. Są 3 wersje tych słuchawek, 32ohm, 80ohm oraz 250ohm. Z reguły mam je podpięte do daca, ewentualnie wzmacniacza. Do kompa ze zwykłą dźwiękówką odradzam podłączanie bo się zmarnują. To samo dotyczy wszelakich grajków przenośnych czy telefonów, chyba, że będą posiadały mocny wzmacniacz słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 80ohm i zdarza mi się podłączać je do telefonu i w mojej ocenie grają ok może niezbyt głośno, ale są nieźle wytłumione, więc dają radę, zakupiłem też wzmacniacz fiio ale go nie używam gdyż "spłaszcza dźwięk"

 

Przed zakupem zastanawiałem się również nad ATH M50 to chyba najczęściej polecany model słuchawek i do różnego rodzaju muzyki, jeśli wybierasz się na odsłuch to posłuchaj również Shure SRH 840.

 

Moim pierwszym faworytem były bose QC 15 po pierwszym odsłuchu byłem nimi zachwycony natomiast, kiedy porównałem je do moich dt 770 różnica była ogromna, na korzyść beyerdynamic, pod względem sceny szczegółów, wg mnie grają bardziej kulturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.