Skocz do zawartości
IGNORED

Magog's Home Theater Nirvana


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Sony według danych producenta ma 21 db i jest naprawdę baaardzo cichy. Dużo też zależy od osobistych preferencji i wyczulenia na hałas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony zawsze uchodziły za cichsze od innych

i dźwięk był bardziej przyjazny

- bo co z tego jak ktoś ma cicho - ale świstek słychać caly czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała sprawa to pudło na projektor. W docelowym systemie zawsze myślałem (i wciąż myślę) właśnie o takim rozwiązaniu. Aż dziw bierze, że nikt nie oferuje takich pudeł na rynku.

 

A mnie dziw nie bierze.

Pudło musi być dostosowane do modelu (konstrukcji) projektora - różne modele mają różne rozmieszczenie wlotów i wylotów chłodzenia.

Do tego należy pomyśleć o zdalnym sterowaniu - albo repeater IR, albo wpięcie projektora w system typu Crestron.

Pudło nadaje się w praktyce do dedykowanych pomieszczeń. Tak czy siak, jest to rozwiązanie "pod klienta", więc albo DIY albo wykonawca aranżacji pomieszczenia może takowe wykonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wkoncu doczytalem do konca.... dwa dni.

 

Dla pozadku swoje przemyslenia zamieszcze w swoim temacie bo i tak wszystko bedzie nawiazywalo do pomieszczenia...

 

 

Podsumowujac.... 3 lata budowy i dalej nie koniec. (Atmosy, nowe amipli itp.) Szacun

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po roku ktoś odkopał mój temat! Dzięki Lolo :-))

 

3 lata budowy i dalej nie koniec. (Atmosy, nowe amipli itp.) Szacun

Czy koniec? Na razie jest plan na stół barowy za sofą. Co do Atmosa to poczekam ze 2-3 lata, aż system na dobre się upowszechni. Za duży koszt zmian, w stosunku do zysków z systemu, który potencjalnie może podzielić los 3D. Ampli nie mam, mam procesor Marantza, którego nie planuję zmieniać przez najbliższe lata. Tym bardziej reszty systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku ktoś odkopał mój temat! Dzięki Lolo :-))

 

 

Czy koniec? Na razie jest plan na stół barowy za sofą. Co do Atmosa to poczekam ze 2-3 lata, aż system na dobre się upowszechni. Za duży koszt zmian, w stosunku do zysków z systemu, który potencjalnie może podzielić los 3D. Ampli nie mam, mam procesor Marantza, którego nie planuję zmieniać przez najbliższe lata. Tym bardziej reszty systemu.

 

Jak dla mnie atmos i dts: X juz sie zakorzenil i zostanie, zreszta filmow juz sporo. Chyba ze DTS Virtual: X cie zadowoli, wtedy atmosa odtworzysz na 7.1 ale z jakim skutkiem, no i czy twoj procesor dostanie update.

 

Jednak z denona na marantza, koncowki tez masz od marantza?

 

Ten DSP do swoich subow masz jakas "puszke" dodatkowa, ktora wpinasz w tor? Czy twoje DSP to procesor marantza? O ile z atmosa jestem mega zadowolony to zaciekawilo mnie to dsp do suba. Widzialen ze BK ma w ofercie takie urzadzenie ale dosyc kosztuja.

 

Dodatkowo w twoim temacie piszesz ze uzywales audyssey PRO, potem ze bedzie zmiana i nie dam sobie reki uciac, ale gdzies w jakims temacie chwaliles sie ze teraz kalibracje robisz na 4 mikrofony i jeden pomiar? Cos szerzej o tym napiszesz? Mozna wtedy taka kalibracje wgrac do procesora czy? Amplitunera? Czy trzeba jakies urzadzenia wpinac w tor audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
tedy atmosa odtworzysz na 7.1 ale z jakim skutkiem, no i czy twoj procesor dostanie update.

Mam zeszłoroczny model procesora Marantza i z dekodowaniem czy upmixem Atmosem, Virtual:X czy Auro nie mam problemu. Problemem jest, jak pisałem, ilość zmian, które musiałbym wprowadzić, żeby przekonfigurować system na Atmos. W takiej salce kinowej nie wystarczy przemontować wieszaka z głośnikiem na ścianie.

 

Ten DSP do swoich subow masz jakas "puszke" dodatkowa, ktora wpinasz w tor? Czy twoje DSP to procesor marantza?

Moje DSP to dwa 8-kanałowe procesory QSC Rave 522ua. Tak, to "puszka" wpinana w tor pomiędzy pre/pro, a końcówkę mocy. W nich zapisany jest program kalibracyjny z filtrami, liniami opóźniającymi, mikserami, itd. Końcówka mocy to Crown CT8150 plus końcówki dla subów (B&W SA1000 i Crown XLS1002).

 

Dodatkowo w twoim temacie piszesz ze uzywales audyssey PRO, potem ze bedzie zmiana i nie dam sobie reki uciac, ale gdzies w jakims temacie chwaliles sie ze teraz kalibracje robisz na 4 mikrofony i jeden pomiar?

Tak, początkowo używałem Audyssey Pro (BTW jestem certyfikowanym instalatorem Audyssey Pro). Ale odkąd poznałem zasady kalibracji THX-HAA i wykonałem ją w swoim systemie, nie korzystam w ogóle z Audyssey. Kalibracja ręczna jest znacznie efektywniejsza i dokładniejsza, nawet od wersji Pro (która jest lepsza od zwykłej, konsumenckiej). Cztery mikrofony (plus multiplekser) potrzebne są do pomiaru uśrednionego pola akustycznego. Kalibracja absolutnie nie odbywa się na podstawie jednego pomiaru, to dość skomplikowany proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam zeszłoroczny model procesora Marantza i z dekodowaniem czy upmixem Atmosem, Virtual:X czy Auro nie mam problemu. Problemem jest, jak pisałem, ilość zmian, które musiałbym wprowadzić, żeby przekonfigurować system na Atmos. W takiej salce kinowej nie wystarczy przemontować wieszaka z głośnikiem na ścianie.

 

Virtual: X jeszcze nie mozesz dekodowac, bo on wychodzi dopiero na wiosne i z procesorow marantza bedzie dostepny tylko dla Marantz AV7704. Kodek tworzony "podobno" specjalnie dla takich salek jak twoja. Czyli nak najlepsze odtwarzanie atmosa bez glosnikow atmosowych :)

 

 

Moje DSP to dwa 8-kanałowe procesory QSC Rave 522ua. Tak, to "puszka" wpinana w tor pomiędzy pre/pro, a końcówkę mocy. W nich zapisany jest program kalibracyjny z filtrami, liniami opóźniającymi, mikserami, itd. Końcówka mocy to Crown CT8150 plus końcówki dla subów (B&W SA1000 i Crown XLS1002).

 

 

Tak, początkowo używałem Audyssey Pro (BTW jestem certyfikowanym instalatorem Audyssey Pro). Ale odkąd poznałem zasady kalibracji THX-HAA i wykonałem ją w swoim systemie, nie korzystam w ogóle z Audyssey. Kalibracja ręczna jest znacznie efektywniejsza i dokładniejsza, nawet od wersji Pro (która jest lepsza od zwykłej, konsumenckiej). Cztery mikrofony (plus multiplekser) potrzebne są do pomiaru uśrednionego pola akustycznego. Kalibracja absolutnie nie odbywa się na podstawie jednego pomiaru, to dość skomplikowany proces.

 

Czyli nie takie hop siup. Czyli mam rozumiec ze wszystkie glosniki puszczesz przez ten dsp, nie tylko suby?

 

Dzieki za lekcje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Virtual: X jeszcze nie mozesz dekodowac

Ha, ha, oczywiście DTS:X, przepisałem bez zastanowienia.

 

Czyli mam rozumiec ze wszystkie glosniki puszczesz przez ten dsp, nie tylko suby?

Tak, wszystkie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Atmosa to poczekam ze 2-3 lata, aż system na dobre się upowszechni. Za duży koszt zmian, w stosunku do zysków z systemu, który potencjalnie może podzielić los 3D.

 

Raczysz żartować?

 

Ścieżki w Atmos i DTS X sa podstawowymi na BD-UHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Raczysz żartować?

Skądże, wcale nie żartuję. Nie chcę wywoływać off-topowej dyskusji, ale aktualnie jest raptem 256 filmów (wg. BD Stats) z natywnym Atmosem, wliczając w to UHD. Absolutnie nie twierdzę, że to zły kodek, wręcz przeciwnie, jednak, aby rozpocząć demolition mojej salki (włączając w to przeniesienie 4 surroundów) muszę mieć naprawdę solidny argument. Cóż, jestem trochę niewolnikiem własnego sukcesu :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magog

Czemu użyłeś końcówek mocy Crown CT8150, Crown XLS1002 a nie np Marantz końcówek mocy ?

Jaki model Procesora Marantza posiadasz jeśli moge spytać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie twierdzę, że to zły kodek, wręcz przeciwnie, jednak, aby rozpocząć demolition mojej salki (włączając w to przeniesienie 4 surroundów) muszę mieć naprawdę solidny argument. Cóż, jestem trochę niewolnikiem własnego sukcesu :-))

Magog, a nie masz drugiego garażu ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Czemu użyłeś końcówek mocy Crown CT8150, Crown XLS1002

Bo to po prostu są dobre urządzenia. Crown CT8150 to przepakowany Lexicon DD8 (a w zasadzie odwrotnie), w wersji profesjonalnej, z wejściami symetrycznymi. Zajmuje niewiele miejsca, nie grzeje się i gra rewelacyjnie. A XLS służy wyłącznie do napędu subów balansujących. Procesor to 7702MKII.

 

Magog, a nie masz drugiego garażu ?

Nie mam niestety, ale mogę zabudować twój.To będzie już trzecie moje kino :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam piwnicę do przebudowy chętnie skorzystam jesli tez mogę . Twój Wątek podziwiam za przedstawioną myśl techniczną a szczególnie za twój udział własny ,czytam czytam i coraz bliżej do dezyzji o remoncie . Czy jest możliwe doświadczyć twojego efektu końcowego naocznie? . pozdrawiam mistrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba czas zacząć jakiś biznes w tym kierunku ;-)) Masz PW.

 

Widzisz, jest na to parcie :) Duzo ludzi ma do zagospodarowania jakies pomieszczenie w piwnicy lub poddaszy. Teraz PIS zamknie galerie to trzeba bedzie wiecej w domu siedziec to KD bedzie jeszcze popularniejsze :)

 

Fajnie by bylo abys napisal jakis post odnosnie kosztow. Kazdemu sie marzy salka jak u ciebie ale nie kazdy wie ile trzeba miec w kieszeni aby myslec o tym.

 

Np. Jakie ekrany mamy do wyboru i jaki to koszt. Szmata akustycznie przezroczysta, szmata np kaubera, plyta alr etc.

 

Ile kosztuje dostosowanie akustyczne naszych 4 scian, jakiego typu ustroje sa Must Have, jakiego rzedu.

 

Czy sa jakies minimalne wymagania co do glosnikow?

 

DsP co to takiego, jakie dsp mamy do wyboru i jaki to koszt.

 

To sa pytania, ktore na dzien dobry kazdy chcialby poznac, a ciezko znalezc cos w sieci (no moze temat o ekranach jest dostepny)

 

 

Ja we wtorek mam umowiona ekipe do chudziaka. :) Wtedy biore sie ostro za hydraulike (jeden grzejnik) i elektryke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytania, to jakbyś zapytał ile kosztuje budowa domu - może być 100 tysięcy i 10 milionów, wszystko zależy od standardu, wielkości, wykończenia, sprzętu itd. Sądzę, że własną, bardzo skromną salkę można mieć już za ~10 tysięcy, zakładając posiadanie sprzętu i duży wkład własnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bardzo ważne w kosztach ile ktoś jest w stanie zrobić sam. Magog zrobił bardzo dużo, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wiele osób samych nie będzie potrafiło jednak różnych prac wykonać.

No i trzeba też uwzględnić jak to wszystko ma być profesjonalne, dopieszczone, skalibrowane itp, więc rozrzut cenowy będzie spory. Jak ktoś się nie zna na akustyce, to sam akustyk sporo weźmie. No i jeszcze trzeba znaleźć dobrego akustyka, bo tutaj na forum można przeczytać różne opinie ludzi po takich usługach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo, sa 3 główne powody dla których ta działka - instalator/kalibrator - ma sie w sumie tak słabo w prawie 40 mln społeczeństwie:

1. Warunki bytowe Polaków tzw. przeciętne m3 i brak dedykowanych pomieszczen w duzej skali

2. To jednak ciagle jeszcze nie ten poziom budżetu. Gdyby zlecić cała prace która wykonał Magog u siebie to prawdopodobnie wstępny „nabór” chetnych zostałby zdziesiątkowany...

3. I tzw. polska kreatywność. Generalnie niechęć do płacenia za cos co moze mogę wykonać sam. To nawet widac tutaj na Forum: lepiej zle, ale zaoszczędze kase, co zreszta wynika z punktu drugiego.

 

Rynek ten jak na razie jest bardzo niszowy. Ciezki kawałek chleba w Polsce jakbym miał z tego żyć zawodowo, chociaż do zrobienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek ten jak na razie jest bardzo niszowy. Ciezki kawałek chleba w Polsce jakbym miał z tego żyć zawodowo, chociaż do zrobienia :)

Na pewno nie może być to podstawa bytu. Ale jedno z zajęć zarobkowych? Dlaczego nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu te wszystkie końcówki profesjonalne są w większości 2 i 4 kanałowe, a w ogóle nie ma 5? Jak wtedy zasilić domowe kino z 5 kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Czemu te wszystkie końcówki profesjonalne są w większości 2 i 4 kanałowe, a w ogóle nie ma 5?

Najprostsza odpowiedź to taka, że rynek pro nie potrzebuje 5-kanałowych.

 

Magog co sądzisz o procesorach Onkyo?

Dobre, jak każde inne. Jedynym ograniczeniem może być brak zaawansowanego systemu autokorekcji np. Audyssey. Z drugiej strony, niektóre (starsze?) modele Onkyo miały zaimplementowaną funkcję korektora parametrycznego dla LCR, co było świetnym rozwiązaniem dla profesjonalnego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza odpowiedź to taka, że rynek pro nie potrzebuje 5-kanałowych.

Możesz rozwinąć ?

 

W KD mamy przecież nieparzyste ilości głośników.

 

Chyba, że to nie są końcówki do KD lecz do innych zastosowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.