Skocz do zawartości
IGNORED

Elektronika + kolumny - salon 40 mkw


Archeea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie,

 

jestem na etapie poszukiwania sprzętu - pierwszego poważnego w moim życiu.Wcześniej korzystałem z "gotowców", lepszych- gorszych, tańszych - droższych. Teraz chciałbym zainwestować w sprzęt HI-FI, z którego będę zadowolony przez lata.

Parametry:

 

- salon 40 mkw, kilka okien, salon częściowo otwarty

- muzyka - bardzo różna, znajdzie się miejsce na jazz, kawałki rockowe ale i klasykę

- budżet - na razie nie chcę ograniczać, szukam sprzętu dobrego z głośnikami podłogowymi

- chciałbym, żeby uwzględniona była opcja korzystania nie tylko z CD ale również spotify

 

Byłem w salonie Denona, Marantz, mam propozycję od nich. Ale oczywiście każzdy chwali swoje produkty i krytykuje konkurencyjne.

 

Będę wdzięczny za wsparcie!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie komuś napisać i doradzić cokolwiek jak nie podasz

budżetu który chcesz przeznaczyć na sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszych propozycji niż własne uszy.

A krytyka Marantz ze strony Denon'a i odwrotnie jest śmiesznością. A dlaczego chyba każda obeznana w świecie" Hajafaja" osoba wie doskonale.

 

Jesli nie określisz kwoty granicznej to na Forum zaczną dziać sie cuda i zaraz poszybują Koledzy z propozycjami wysoko, oj wysoko.

Spotkałem sie nawet z tym, ze rzucane sa propozycje takie, których pewne osoby nawet nie słyszały...o tym, by je posiadać nawet nie ma co wspominać.

 

Dlatego Twoje własne ucho to podstawa. Określ sobie kwotę graniczną, to zmniejszy zdecydowanie poszukiwania do kilkunastu produktów.

Spośród nich określ, czy preferujesz Angielskie brzmienie czy Duńskie...a moze Japońskie. I szukaj w tym kierunku zestawu.

Jednak bez kwoty wyjściowej będzie cieżko, a nawet stanie sie to niemożliwe. Bo preferujesz sprzet z pogranicza HiFi w stronę High Endu (kwoty naście tysięcy za klocek) czy dla Ciebie górna półka to 8000-9000 za klocek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

popieram sugestie poprzedników, musisz podać przynajmniej orientacyjny budżet.

Salon taki nagłośnić przyzwoicie np. zestawem Marantz PM 6005 / CD6005 / NA6005 i polskimi kolumnami Pylon Audio Sapphire 31 albo znacznie droższym i lepszym np. Cambridge Audio CXA80 / CXC / CXN i kolumny Audio Physic Tempo 6.

 

Czekamy na więcej szczegółów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do salonu 40 m bedziesz potrzebowal sredniej wielkosci podlogowe kolumny . posluchaj kilku kolumn w sklepie i opisz jak gralo oraz sprecyzuj budzet to bedzie Ci latwiej pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew.

W Denonie zaproponowano mi elektronike za ok. 10 tys. + 2 kolumny DANI Rubicon 8. Łącznie z dobrymi kablami wyszło 30 tys.

Pytanie, czy to dobra propozycja, czy w tej cenie (a może niższej) można złożyć lepszy sprzęt? Tylko nowy mnie interesuje.

 

Wielkie dzięki!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

co to znaczy lepiej? słuchałeś tego zestawu? jak grał? czego brakowało? pojedź do q21, posłuchaj z 3-4 optymalnych sprawdzonych zestawów i wybierz uszami najlepszy, bo tak każdy powie Ci co sam by sobie kupił, ale to Twoje uszy będą tego słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy lepiej? słuchałeś tego zestawu? jak grał? czego brakowało? pojedź do q21, posłuchaj z 3-4 optymalnych sprawdzonych zestawów i wybierz uszami najlepszy, bo tak każdy powie Ci co sam by sobie kupił, ale to Twoje uszy będą tego słuchać

 

q21? jestem z Warszawy.

 

Idę w środę na odsłuch do Marantza. Będe słuchał różnych konfiguracji. Zobaczymy. A na forum pytam dlatego, że nawet kilkugodzinne odsłuchy nie będą dla mnie wiarygodne. Nie jestem na tyle biegły, by w tak krótkim czasie, w niedomowych warunkach na ograniczonej próbie muzyki wyrobić sobie zdanie. Stąd prośba o podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

 

Dziękuję za opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowy sprzet w niezlym budzecie. Raczej na pomylke nie mozesz sobie pozwolic wiec na razie Nic nie kupuj tylko odsluchaj jak najwiecej zestawow.

Daj znac co sie podobalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na forum pytam dlatego, że nawet kilkugodzinne odsłuchy nie będą dla mnie wiarygodne.

 

Takie wpisy to wybacz, ale totalne nieporozumienie. Jesli dla Ciebie własne spostrzeżenia nie są wiarygodne, to proponuję nie kupować nic. Najlepszym w tym wypadku wyborem będzie jedynie jakieś czasopismo opisujące kwieciście sprzęt, za którego to opis wydawca do stał sutą gotówkę.

 

Kolego Archeea oczekiwania, że ktoś Ci da jak na dłoni najlepszą mozliwą propozycję pamiętając, że słuchac tego będziesz Ty... jest niepoważne.

 

Idz i posłuchaj brzmienia Japończyków. Skonfrontuj to z Duńskim i Angielskim brzmieniem. Wtedy podejmiesz decyzję co gra pod Twoje ucho najlepiej.

Ja napiszę, że dla mnie nie brzmi elektronika Marantz'a rewelacyjnie. Ale znajdzie się kilkadziesiąt osób, które napisza coś innego. Więcej, za chwilę mój wpis może poprzeć kolejne kilkadziesiąt osób. Jaki wniosek, co lepsze? Nie ma "lepszego" dla wszystkich. Dlatego proponuję idz i posłuchaj 2 zestawów Marantz'a. Potem posłuchaj coś z Duńskich manufaktur.

Na koniec podskocz gdzieś posłuchac Angielskiego brzmienia i będziesz miał wszystko jasne.

Ważne przy tym, byś słuchał zawsze tego samego repertuaru. Najlepiej zabieraj ze sobą swoją sprawdzoną płytę.

Dobrze byś sobie zrobił notatki w czasie odsłuchu. Robisz odsłuch spokojny, potem z notatkami, potem spokojny i konfrontujesz raz jeszcze swoje notatki z tym, co słyszysz.

Nie pozwól, by zarzucano Cię dużą ilością materiału muzycznego tym bardziej takim materiałem, którego nie znasz.

2 kawałki maksymalnie 3 ze znanego repertuaru.

Innej możliwości nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

q21? jestem z Warszawy.

 

Idę w środę na odsłuch do Marantza. Będe słuchał różnych konfiguracji. Zobaczymy. A na forum pytam dlatego, że nawet kilkugodzinne odsłuchy nie będą dla mnie wiarygodne. Nie jestem na tyle biegły, by w tak krótkim czasie, w niedomowych warunkach na ograniczonej próbie muzyki wyrobić sobie zdanie. Stąd prośba o podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

 

Dziękuję za opinię.

ja też a w q21 byłem z 6 razy i mam fajny sprzęt dzięki porównaniom, za kilka miesięcy może kolumny :)

 

a moja rada? Posłuchaj nowego wzmaka Audiolaba, z jakimiś wysokimi Dali, Cambridge Audio CXC i DAC Calyx 24/192, Wile Rock, Hegel HD25, m2tech young dsd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bieglym nie musisz byc , jak uslyszysz swoj dzwiek to bedziesz wiedzial ze to jest to .

 

Do jazzu i klasyki posluchaj Vienna Beethoven Baby ze wzmacniaczem luxman lub najwyzszym modelem marantz.

 

 

Poczytaj tez troche o akustyce pomieszczen do sluchania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do salonu 40 m bedziesz potrzebowal sredniej wielkosci podlogowe kolumny . posluchaj kilku kolumn w sklepie i opisz jak gralo oraz sprecyzuj budzet to bedzie Ci latwiej pomoc.

 

Do 40m2 to już duże podłogówki. Średnie to do 20-25m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe, aby kupić sobie od razu dobry sprzęt, nie ma takiej opcji. To jest proces rozciągnięty na lata.

 

Bez poprawy akustyki pomieszczenia też nie ma najmniejszych szans na powodzenie, zwłaszcza jeśli jest to pomieszczenie w nowoczesnym stylu. Jeśli po klaśnięciu słyszysz pogłos, to zapomnij o dobrym dźwięku.

 

Dlatego ja Ci radzę tak zrobić: kup nowe kolumny w salonie, takie które Ci się spodobają i nie oszczędzaj na tym zbytnio, to jest ten element, którego nie będziesz szybko wymieniał, ja stawiam na Dali Epicon 6. Do tego kup używany wzmacniacz do max 5k i używane źródło do max 3k. Wtedy zajmij się akustyką, dopiero jak ogarniesz akustykę, ma sens zająć sie poważnie źródłem i wzmacniaczem, a także kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe, aby kupić sobie od razu dobry sprzęt, nie ma takiej opcji. To jest proces rozciągnięty na lata.

 

Bez poprawy akustyki pomieszczenia też nie ma najmniejszych szans na powodzenie, zwłaszcza jeśli jest to pomieszczenie w nowoczesnym stylu. Jeśli po klaśnięciu słyszysz pogłos, to zapomnij o dobrym dźwięku.

 

Dlatego ja Ci radzę tak zrobić: kup nowe kolumny w salonie, takie które Ci się spodobają i nie oszczędzaj na tym zbytnio, to jest ten element, którego nie będziesz szybko wymieniał, ja stawiam na Dali Epicon 6. Do tego kup używany wzmacniacz do max 5k i używane źródło do max 3k. Wtedy zajmij się akustyką, dopiero jak ogarniesz akustykę, ma sens zająć sie poważnie źródłem i wzmacniaczem, a także kablami.

 

Tylko nie ma być nic uzywanego. I w sumie to słusznie. Nie każdy ma zaufanie i chęci do czegoś z drugiej ręki.

Akustyka pomieszczenia istotą sprawy i to co opisujesz jest jak najbardziej prawidłowe podejście do tematu...tylko, że akustykę mozna ogarnąć posiadając swój nowy zestaw w domu. Bez wchodzenia w cudze graty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ma być nic uzywanego. I w sumie to słusznie. Nie każdy ma zaufanie i chęci do czegoś z drugiej ręki.

 

Kupienie nowego sprzętu wbrew pozorom niczego nie rozwiązuje. Chyba, że komuś wystarczy, że będzie działał 2 lata, bo tylko tyle jest gwarancji :) Jeśli tak, to OK. Ja bym proponował używany wzmacniacz i źródło jako rozwiązanie tymczasowe, bo nie da się kupić od razu dobrze jak się to robi pierwszy raz, a akustyka nie jest zrobiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- salon 40 mkw

 

Na forum dostaniesz jedynie sugestie. Powierzchnię masz sporą, więc siłą rzeczy kolumny powinny grać z rozmachem. Za 30k pomysłów może być wiele. W kolumny zainwestował bym mniej więcej 50% ceny, bo one są podstawą. Elektronika 13k na elektronikę i reszta dupereli. Wiele zależy od Twojego gustu. Praktycznie każdy zestaw zagra inaczej. Pamiętaj o tym że droższe wzmacniacze niektórych firm mają wyłącznie jedną gałę i selektor wejść. Jeśli takie urządzenie zgrywa się dobrze z resztą, masz święty spokój na całe lata. Jeśli synergia nie zachodzi, to wejdziesz w pętlę jak niektóre osoby z forum i będziesz wymieniał w kółko. Z rynkiem wtórnym masz rację tylko częściowo. Przy odrobinie cierpliwości można na tym skorzystać. Nie twierdzę że wszystko, ale część na pewno tak. Wzmacniacz z drugiej ręki z półki 12k, kupiony za 6k, z dobrze dobranymi kolumnami zagra w większości wypadków lepiej niż nowy w tej samej cenie. Na pewno nie warto kupować rzeczy wiekowych, ale kupowanie samych nówek w tym biznesie w ogóle się nie opłaca. Są wyprzedaże, okazje i tego warto się trzymać.

 

Powinieneś wziąć kilka dni wolnego, pojeździć po Polsce, sklepy w W-wie, Q21 i zaliczyć odsłuch co najmniej kilkunastu zestawów. Bez tego radzenie kup to, kup tamto jest pozbawione sensu.

 

Tu masz dla przykładu Rosjanina z Tannoy DC10T i MF, który szalenie z tego tytułu zaciesza. Komplet grubo ponad 30k, a w moim pojęciu szału nie ma. Audio nie kupuje się na szybko pod wpływem emocji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mrok a słyszałeś ten zestaw z filmu w tej dokładnie konfiguracji, w tym pomieszczeniu i z tym repertuarem? Dam sobie głowę odjąć, ze nie. I tak jest właśnie w temacie sprzętu. To co gra w innych konfiguracjach słabo, okazuje sie, ze swietnie gra z innym sprzętem w konkretnym pomieszczeniu.

I nie ma tutaj nic do gadki, ze słyszeliśmy np. MF. Przykładem niech bedą moje Wharfedale Jade 7. Sprzedawca, de facto mój znajomy upierał sie "nie bierz, za te pieniądze kupisz lepsze głośniki". U mnie w pokoju odsłuchowym zagrały tak, ze jak je słuchał stwierdził "w życiu nie słyszałem by tak dobrze grały te Wafle".

Po 1 pomieszczenie, przemyślany zestaw i odpowiednio dobrany sprzet do słuchanego repertuaru. Ale by być sprawiedliwym, kiedy dla ciekawości puściłem jakieś elektro i kawałki trance to była krew z uszu i mózg sie gotował. Ani sprzet, ani głośniki nie grały tego, co powinny. Efekt braku rozdzielczości, gubienia sie i braku dynamiki. Tylko, ze nie słucham takiej muzyki wiec mi to kompletnie zwisa. To przeprowadziłem test i wiem, ze to nie muzyka do mojego zestawu.

Natomiast właśnie Eagles grają kosmicznie. Sarah Brightman porywa, Kitaro potrafi wyrwać na długie godziny od rzeczywistości. I o to chodzi, a nie o to czy dana marka zagrała na papierze lub w sklepie z ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Tu masz dla przykładu Rosjanina z Tannoy DC10T i MF, który szalenie z tego tytułu zaciesza. Komplet grubo ponad 30k, a w moim pojęciu szału nie ma<br />

Na moich głośniczkach komputerowych omega też ten zestaw szału nie robi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mrok a słyszałeś ten zestaw z filmu w tej dokładnie konfiguracji, w tym pomieszczeniu i z tym repertuarem? Dam sobie głowę odjąć, ze nie. I tak jest właśnie w temacie sprzętu. To co gra w innych konfiguracjach słabo, okazuje sie, ze swietnie gra z innym sprzętem w konkretnym pomieszczeniu.

I nie ma tutaj nic do gadki, ze słyszeliśmy np. MF. Przykładem niech bedą moje Wharfedale Jade 7. Sprzedawca, de facto mój znajomy upierał sie "nie bierz, za te pieniądze kupisz lepsze głośniki". U mnie w pokoju odsłuchowym zagrały tak, ze jak je słuchał stwierdził "w życiu nie słyszałem by tak dobrze grały te Wafle".

Po 1 pomieszczenie, przemyślany zestaw i odpowiednio dobrany sprzet do słuchanego repertuaru. Ale by być sprawiedliwym, kiedy dla ciekawości puściłem jakieś elektro i kawałki trance to była krew z uszu i mózg sie gotował. Ani sprzet, ani głośniki nie grały tego, co powinny. Efekt braku rozdzielczości, gubienia sie i braku dynamiki. Tylko, ze nie słucham takiej muzyki wiec mi to kompletnie zwisa. To przeprowadziłem test i wiem, ze to nie muzyka do mojego zestawu.

Natomiast właśnie Eagles grają kosmicznie. Sarah Brightman porywa, Kitaro potrafi wyrwać na długie godziny od rzeczywistości. I o to chodzi, a nie o to czy dana marka zagrała na papierze lub w sklepie z ceną.

To uważaj żeby Ci głowa nie odpadła. Akurat te produkty znam dość dobrze. Adaptacja akustyczna to jedno, a maniera z jaką gra dany zestaw to drugie. Może kombinować z adaptacją akustyczną do śmierci, a Tannoy DC10T zagrają Ci zawsze podobnie. Te kolumny nie zagrają np. tak jak Spendor, czy Harbeth i żadne czary mary tu nie pomogą. Każdy ma inny gust. Kolumny ze wzmacniaczem i CD mogą się zgrać i dać w efekcie taki czy inny sposób prezentacji, ale nie każdemu może się ona spodobać. Zasugerowałem człowiekowi jedynie żeby się nie spieszył i sprawdził na własne uszy jak gra przynajmniej kilkanaście zestawów. Mając do wydania 30k i posiadając niewielkie doświadczenie w moim odczuciu warto to zrobić. Tylko tyle ze swoje strony proponuję.

 

Nie widzę też najmniejszych przeszkód żeby człowiek kupił Wharfedale Jade 7. Być może z dobranym wzmacniaczem da się ich słuchać. W cenie ok. 10k wybrał bym Spendor lub Harbeth. Ty wybrałeś Wharfedale Jade 7 i skoro jesteś zadowolony problemu nie widzę.

 

Na moich głośniczkach komputerowych omega też ten zestaw szału nie robi :)

Prezentacja Tannoy DC10T może się podobać. Mi po dłuższym odsłuchu nie przypadła do gustu, brakowało mi ciepła i większych emocji. Nie zmienia to faktu, że są to kolumny których odsłuchu przy takim budżecie nie powinno się pominąć. Połączenie z MF szóstką - pokombinowałbym ze starszymi modelami, poza tym posłuchałbym połączenia np. z produktami Simaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie. Rozjaśniliście mi przede wszystkim jedną rzecz - to cholernie żmudny i wielowątkowy proces. W środę idę na odsłuch kilku konfiguracji w salonie marantz. Biorę kilka swoich ulubionych płyt i będziemy zmieniać konfigurację - elektronika - kolumny. Zobaczymy, czy któreś brzmienie mnie ujmie na tyle, że konfiguracja stanie się moim faworytem.

Niestety nie mam czasu na przejażdżki po Polsce w poszukiwaniu najlepszego brzmienia. Biorę ryzyko modyfikacji w przyszłości sprzętu.

Ktoś z Was podał mi ważną sugestię - kolumny to podstawa, elektronikę można w czasie modyfikować. I chyba tego będę się trzymał.

Na razie stawiam na wzmacniacz Marantza. Zobaczymy, co z kolumnami.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zadał sobie trud poczytania forum to było o tym wiele razy. Ale wiem, że to nie łatwe bo wątków jest sporo, wpisów jeszcze więcej. Pisałem o tym wiele razy. Oczywiście były też wpisy osób które ze mną się nie zgadzają. Pozostanę jednak przy swoim. Kolumny są najważniejsze i najtrudniejsze logistycznie z oczywistych względów. Łatwiej do swojego pokoju wtachać 5x różne wzmacniacze niż 5x różne kolumny. Dlatego skupiłbym się na wyborze kolumn. To podstawa. To kolumny wchodzą w interakcję z akustyką pokoju i to one będą mieć największy wpływ na całe granie systemu. A mając już kolumny dopiero zacznie się zabawa w dobór reszty. Ale wtedy bazę już masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zadał sobie trud poczytania forum to było o tym wiele razy. Ale wiem, że to nie łatwe bo wątków jest sporo, wpisów jeszcze więcej. Pisałem o tym wiele razy. Oczywiście były też wpisy osób które ze mną się nie zgadzają. Pozostanę jednak przy swoim. Kolumny są najważniejsze i najtrudniejsze logistycznie z oczywistych względów. Łatwiej do swojego pokoju wtachać 5x różne wzmacniacze niż 5x różne kolumny. Dlatego skupiłbym się na wyborze kolumn. To podstawa. To kolumny wchodzą w interakcję z akustyką pokoju i to one będą mieć największy wpływ na całe granie systemu. A mając już kolumny dopiero zacznie się zabawa w dobór reszty. Ale wtedy bazę już masz.

 

tak też podejdę do tematu.

dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważaj żeby Ci głowa nie odpadła. Akurat te produkty znam dość dobrze. Adaptacja akustyczna to jedno, a maniera z jaką gra dany zestaw to drugie. Może kombinować z adaptacją akustyczną do śmierci, a Tannoy DC10T zagrają Ci zawsze podobnie. Te kolumny nie zagrają np. tak jak Spendor, czy Harbeth i żadne czary mary tu nie pomogą. Każdy ma inny gust. Kolumny ze wzmacniaczem i CD mogą się zgrać i dać w efekcie taki czy inny sposób prezentacji, ale nie każdemu może się ona spodobać. Zasugerowałem człowiekowi jedynie żeby się nie spieszył i sprawdził na własne uszy jak gra przynajmniej kilkanaście zestawów. Mając do wydania 30k i posiadając niewielkie doświadczenie w moim odczuciu warto to zrobić. Tylko tyle ze swoje strony proponuję.

 

Nie widzę też najmniejszych przeszkód żeby człowiek kupił Wharfedale Jade 7. Być może z dobranym wzmacniaczem da się ich słuchać. W cenie ok. 10k wybrał bym Spendor lub Harbeth. Ty wybrałeś Wharfedale Jade 7 i skoro jesteś zadowolony problemu nie widzę.

 

 

Prezentacja Tannoy DC10T może się podobać. Mi po dłuższym odsłuchu nie przypadła do gustu, brakowało mi ciepła i większych emocji. Nie zmienia to faktu, że są to kolumny których odsłuchu przy takim budżecie nie powinno się pominąć. Połączenie z MF szóstką - pokombinowałbym ze starszymi modelami, poza tym posłuchałbym połączenia np. z produktami Simaudio.

 

Ależ Mrok ja nigdzie nie napisałem, że ta konfiguracja brzmi rewelacyjnie! :) Napisałem i podtrzymuję to, że często znamy jakiś sprzęt (w innych konfiguracjach i w innym pomieszczeniu) i u nas i wg. nas gra to...beznadziejnie, natomiast wpadamy do kogos i jesteśmy zaskoczeni pozytywnie.

 

Nie sugerowałem i nie sugeruję, by ktokolwiek kupował Tannoy'e. A tym bardziej nie napiszę, że ktoś ma się spieszyć z wyborem. Poczytaj moj wczesniejszy post kiedy radzę, by zabrac się za odsłuch mozliwie dokładnie, bez pospiechu na znanym sobie repertuarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśniliście mi przede wszystkim jedną rzecz - to cholernie żmudny i wielowątkowy proces.

Wszystko sprowadza się do tego żebyś trafił na swój dźwięk. Mądrze doradza Ci sly30 - kolumny to podstawa. Na Twoim miejscu nie spieszyłbym się z zakupem. Przy okazji, pamiętaj że pierwsze wrażenia bywają szalenie mylące.

 

Ależ Mrok ja nigdzie nie napisałem, że ta konfiguracja brzmi rewelacyjnie! :)

No i ok. :) Ja w żadnym razie się Ciebie nie czepiam. Kiedy czytam że ktoś ma wydać 30k to chodzą mi ciarki po plecach, bo od razu przypomina mi się ile sam na nieudanych próbach wtopiłem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie. Rozjaśniliście mi przede wszystkim jedną rzecz - to cholernie żmudny i wielowątkowy proces. W środę idę na odsłuch kilku konfiguracji w salonie marantz. Biorę kilka swoich ulubionych płyt i będziemy zmieniać konfigurację - elektronika - kolumny. Zobaczymy, czy któreś brzmienie mnie ujmie na tyle, że konfiguracja stanie się moim faworytem.

Niestety nie mam czasu na przejażdżki po Polsce w poszukiwaniu najlepszego brzmienia. Biorę ryzyko modyfikacji w przyszłości sprzętu.

Ktoś z Was podał mi ważną sugestię - kolumny to podstawa, elektronikę można w czasie modyfikować. I chyba tego będę się trzymał.

Na razie stawiam na wzmacniacz Marantza. Zobaczymy, co z kolumnami.

 

Pozdrawiam

 

Pamiętaj to Twój wybor.

Posłuchaj Tannoy'i, nie sa takie wcale suche i matowe. Wg mnie dobre, przestrzenne granie. Duzo zależy od pomieszczenia w jakim grają:)

Do Marantza, ja posluchalbym tez B&W z serii CM 9 lub 10 S2 - mysle, ze powinno byc fajne granie. Jedna uwaga: kolumny wymagają cierpliwości, nie zawsze sie od razu podobają, a maja byc takie abys mogl słuchać ich godzinami.

Co do akustyki, na początek po prostu znajdź możliwie najlepsze miejsce w tym pomieszczeniu wg zasad pozycjonowania co znajdziesz na łatwo na necie. Żmudne i długie moga byc te poszukiwania :) ale warto naprawde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt na lata, tak żeby się nie zmęczyć słuchaniem, to warto by zastanowić sie nad czymś z tzw. sprawdzonych zestawień.

Typu np. podstawowy Naim CD5si + Nait 5si (lub Supernait jeśli sa fundusze) + kolumny Dynaudio Focus 260 (ewentualnie nawet DM 3/7)/.

Lub elektronika Primare, odtwarzacz CD22/32/31 plus dzielona amplifikacja PRE32 + A34.2, kolumny jw., moje typy oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

dziękuję za rady. Byłem przed chwilą w salonie (po sąsiedzku) i tam znowu inna teoria - podstawa do elektronika, kolumny trochę tańsze, gdyż słabszy wzmacniacz wydobędzie jedynie 20-30 % z kolumn. I mój budżet został rozdysponowany tak, że elektronika + CD Yamahy za łącznie 16 kafli, dwie kolumny B&W za 7 kafli. Co myślicie o takim podejściu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz wyrobionego własnego gustu i chcesz wydać dużo kasy żeby później nie żałować to przez rok pozongluj sprzętem tanszym - takim na ktorym nie bedziesz wtapiał kasy - po roku dopiero bedziesz wiedział jak dobrze wydać więcej kasy

cała też frajda jest w tym zeby ciagle zmieniać na lepsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.