Skocz do zawartości
IGNORED

Mede8er Med800


max720

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Od dłuższego czasu przymierzam się zmienić swoją Ariva 210 na coś innego .

Czy ten Med8er jest cały czas killerem wśród odtwarzaczy sieciowych ? Na , co zwrócić uwagę przy wyborze nowego „pudełka” ?

Jakie są Wasze typy ?

 

Czego Wy używacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Med8er - killerem ,dobre.

Oppo 105D możesz nazwać killerem ale nie to o czym piszesz.

Powiem tak, miałem ten odtwarzacz i Himedię,oba są na realteku.

Nie wiem dlaczego ale on mi nie pasuje, wolę jakość jaką daje

mi procesor sigmy. Jednym słowem jestem wolę Dune.

Mam obecnie trzy modele (Dune HDMax,Dune Base 3D i Dune 303 3D).

Oczywiście w różnych konfiguracjach,pasuje mi ta jakość jaką daje Dune.

Za nic jej nie wymienię na inny player, oczywiście głównym playerem

jest u mnie Oppo,ale to już inna półka cenowa. Mnie osobiście Dune nigdy

nie zawiódł, miałem jeszcze kiedyś jakiegoś Tvixa i Qnapa nmp1000..

Pozostałem przy odtwarzaczach dune, moim kilku znajomym też poleciłem

Dune i jakoś nikt nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech , który jest the best of one ? 3D nic mnie nie kręci , potrzebuję jak najlepszy procesor obrazu do projektora JVC X 500 .

Może się wstrzymać i czekać na skalery 4K ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Med8er - killerem ,dobre.

 

Taka prawda, czy chcesz, czy nie ...

Mowa oczywiście o relacji: jakość generowanego obrazu/cena - nic więcej.

Jest 10 razy tańszy od OPPO, a w niczym mu nie ustępuje w tej kategorii.

Testy porównawcze i pomiarowe dobitnie to wykazały. (hdtvpolska.com)

Ale co stoi na przeszkodzie abyś kupił via. internet tego MEDa i OPPO ?

Prawo pozwala na zwrot w 14 dni - kup, oceń i zbędny Ci odeślij do sklepu.

 

Wybór playera należy dopasować do swoich wymagań.

- płyty

- płyty + HDD

- tylko HDD

To podstawowy wybór, tak jak i wachlarz dodatkowych możliwości.

Wszystkie playery z napędem muszą mieć zaimplementowaną CINAVIE.

Żaden aktualny player HDD nie odtworzy kompletnej płyty z MENU (tylko LITE)

Większość playerów ma ograniczone wyjście cyfrowe do wartości 16/48 (z płyty)

 

DUNE MAX, DUO, H1, D1 nie mają takich ograniczeń - kłopotem jest ich zakup ! :)

 

JVC X 500 posiada wewnętrzny skaler 4K - to powinieneś wiedzieć.

 

 

 

JVC X 500 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie pisałem że Mede8er jest złym player,mi po prostu playery na realteku nie pasują. Miałem dwa i oba poszły do ludzi, jakość sigmy obrazu sigmy bardziej mi odpowiada.

Druga sprawa jest taka ,że mi osobiście nie zależy na tym czy player odtwarza menu płyty czy nie. Wolę jak tego nie robi, jak chcę oglądać film to po prostu robię klik i leci.

Nie zależy mi na dodatkach, mam takie wymagania i do nich Dune mi pasuje. Na dodatek dune HD Max ma wyjście analogowe do kina domowego 7.1 a po podłączeniu

dac-a cambridge audio gra nawet fajnie w stereo.

 

Co do 4k, Oppo też ma skaler i jakoś szału na mnie nie zrobił. Jeszcze trochę czasu upłynie zanim 4k wejdzie do naszych domów.

Playera 4k nie ma, odtwarzacza 4k nie ma, we wrześniu ma trafić do sprzedaży jeden z pierwszych tunerów sat Vu+ solo2 4k.

O przystawce Philips uhd880 też cisza, ponoć też wrzesień. Tak więc na razie tv 4k jest nie wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem ten odtwarzacz i Himedię,oba są na realteku.

Nie wiem dlaczego ale on mi nie pasuje, wolę jakość jaką daje

mi procesor sigmy. Jednym słowem jestem wolę Dune.

realtek to układ który tylko wspomaga proces obliczeniowy, dlatego zastosowanie znajduje w wielu tanich odtwarzaczach, Sigma to trochę inna bajka.

 

Oppo też ma skaler i jakoś szału na mnie nie zrobił.

bo jest dość słaby i pozbawiony filtrów, nawet prosty GPU skaluje lepiej (o ile da radę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu bo pisałem kiedyś tu i nikt mi nie odpowiedział czy RTD1186 daje lepszy obraz od RTD1073DD+? bo mam Arive opartą na RTD1073DD+ i jak na razie czyta u mnie wszystko nawet iso BD ale też zastanawiam się nad wymianą jego.Sigmy pamiętam za czasów dvd wiwy128usb,Korr,Bellwood i wszystkie mi się spalały i szły na serwis.To rozumiem że lepiej szukać czegoś na Sigmie niż TRD mimo że odtwarzam obrazy iso z oryginalnych płyt nie żadne mkv i inne czy w tym wypadku nie będzie różnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do Mede8er (jesli jeszcze ktos jest zainteresowany) to powiem ze jak dla mnie to player sredniej klasy.

Niby wszytsko dziala ale u mnie np. po 1h filmy zaczynaja (czasem) lagowac przy szybszej akcji.

Najpierw myslalem ze to wina odbiornika TV ale na innym jest to samo. Czasem pomoze przelaczenie opcji wyjscia HDMI z obecnie ustawionej na auto (i nawet natychmiastowy powrot). Moze moj egzemplaz jest jakis trefny... albo po prostu temperatura daje sie we znaki (od spodu robi sie dziad dosc goracy) tak to jest - brak chlodzenia i filmy 1080p wykanczaja sprzet - ma ktos taki problem? Chyba zamontuje mu jakies minimalne chlodzenie - zobaczymy co bedzie wtedy...

 

Przed zakupem tez rozwazalem DUNE ale naczytalem sie ze sie potrafi wieszac.

Takie to mamy teraz czasy - pelno szmelcu. Wszytko szybko, wszystkiego duzo a jakosc (to slowo niedlugo zacznie znikac ze slownikow).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Coś masz nie tak. Oddaj go do naprawy.

U siebie oglądam pliki po 40Gb i nic się nie tnie.

max720

Jak zastanawiasz się nad Med8er-em to pomyśl czy jest Ci potrzebny 800, czy nie wystarczy Ci 600. To kompletnie to samo tylko bez kieszeni na twardziela. Ja mam 800 i kieszeni nigdy nie użyłem. Wystarczy mi zewnętrzny dysk podpięty po kablu. A różnica w cenie 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Paul Klcska jakie dokładnie będą różnice między tymi 2 RTD co podałem na tv przekątnych 42-65cali opisz mi dokładne różnice w jakości wyświetlania obrazu bo ja doczytałem że ten nowszy ma wparcie całościowe DTS-MA HD i inne bajery ale nic o lepszej jakości w wyświetlaniu nie znalazłem nigdzie ale mi jednak chodzi o jakość obrazu i jak masz Sigme jak porównał byś jakość obrazu z tymi 2 RTD na takich przekątnych tv czy będzie zauważalna różnica na moich oryginalnych obrazach iso 1:1 kopiach BD które sam tworze ze swoich płyt bo pomijam różne remuxy i tym podobne w to się nie bawię?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Med8er jako nieliczny chyba już sprzęt daje po rejestracji gwarancję na 5 lat

 

to chyba jakos nie po polsku (niewazne)

 

Owszem, racja, ale tylko jesli rejestracja odbedzie sie maksymalnie do miesiaca czasu po zakupie!

cytat ze strony:

"Your Mede8er is supplied with 2 years warranty.

For our European customers we extend this warranty to 5 years when you register your Mede8er within one month after purchase!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

to chyba jakos nie po polsku (niewazne)

 

Owszem, racja, ale tylko jesli rejestracja odbedzie sie maksymalnie do miesiaca czasu po zakupie!

cytat ze strony:

"Your Mede8er is supplied with 2 years warranty.

For our European customers we extend this warranty to 5 years when you register your Mede8er within one month after purchase!"

Masz rację, zabrakło jednego przecinka.

Twój post też zawiera błędy i jest ich więcej:-)

Co za problem z tą rejestracją do miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zabrakło jednego przecinka.

Twój post też zawiera błędy i jest ich więcej:-)

:)

 

Co za problem z tą rejestracją do miesiąca?

 

nie no niby nic - ale tylko jak sie o tym wie w chwili zakupu (ja na przyklad nie wiedzialem a mam go juz z 3 miesiace)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Póki jeszcze można kupić, to bierz DUNE BASE 3D (na Sigmie) w pełnym wymiarze 43 cm.

 

Też jestem tego zdania, to tego jakiś fajny dac i temat stereo zamknięty. Tym wyjściem stereo głowy bym sobie nie zawracał,

gra ale szału nie robi. Model Dune HD Max gra lepiej ale nie za wiele. Podłączyłem kiedyś dla testu Dac Cambridge Audio,

zupełnie inna bajka. Dlatego też polecam Dune, jak kolega nie potrzebuje 3D to szukałbym okazji na jakiś portalach aukcyjnych

by kupić Maxa a jak potrzebuje to Base 3D. Temat ciągłej pracy wentylatorka w Base 3D jest raczej rozwiązany.

Zresztą polecałbym go na starcie wymienić na lepszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie kupowałeś?

Sprzedawca Ci o tym nie powiedział?

 

online, no nie zwrocilem uwagi... zycie... (w sumie to nie wiem czy ten odtwarzacz bedzie u mnie na tyle dlugo, ale fakt jest faktem ze zawsze jest lepiej miec dluzsza gwarancje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.