Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa głośnika Creative GogaWorks T20 Warszawa


STREET

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy znalazłby się ktoś z Warszawy aby naprawić niedziałający lewy monitor Creative GigaWorks T20? Monitor nie działa ponieważ spadł z biurka (około 75cm). Po tym fakcie jedyne co z siebie wydaje to bardzo cichy dźwięk zarówno z wysokotonowego jak i nisko/średniotonowego. Rozebrałem monitor i widać, że wszystkie połączenia są OK. Zauważyłem też bardzo luźną cewkę na płytce (chyba się odkleiła). Niestety nie mogę się dobrać do cewki ponieważ utrudnia mi to tunel BR którego nie potrafię zdemontować (nie będę na siłę zdejmował bo zapewne coś się złamie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Jeżeli problem jest aktualny, to rozwiązanie jest następujące:

1. Gdy zdejmiesz przedni panel z głośnikami, potencjometrami i elektroniką, oderwij delikatnie białą gąbkę/watę z tunelu BR.

2. Na środku długości tunel jest przytrzymywany przez obejmę zamocowaną dwiema srebrnymi wkrętami krzyżakowymi - odkręć je i zdejmij obejmę.

3. Od środka głośnika tunel BR ma zatrzaski tuż pod górą obudowy - ja je wcisnąłem (dwa z nich w każdym razie) delikatnie, a następnie płaskim śrubokrętem podważyłem kwadrat okalający otwór ujściowy BR na zewnętrznej powierzchni obudowy (jest on przyklejony do "skorupy" głośnika) i wypchnąłem tunel BR od środka. Dalej pozostaje już tylko odkręcić cztery śrubki trzymające płytkę z cewką i można zająć się jej ponownym przylutowaniem i przyklejeniem do PCB. :)

 

Trafiłem na tę stronę, bo właśnie wczoraj naprawiłem podobnie cierpiący zestaw T20 series I. Cewka latała w środku jak grzechotka, a i głośnik wysokotonowy odpadł od obudowy i wisiał na samych kabelkach. Sprzedający przesłał mi zestaw wrzucając kolumienki luzem do kartonu wraz z zasilaczem...

 

Jakbyś potrzebował dalszej pomocy, to napisz PW - też jestem z Warszawy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.