Skocz do zawartości
IGNORED

Kino 2.1 do małego pokoju


Goblin_Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu zestawu 2.1 do małego pokoju (~5m2).

 

Zastosowanie:

- słuchanie muzyki

- oglądanie filmów

- gry komputerowe.

 

Wymagane połączenia (kable chciałbym poprowadzić w listwach przypodłogowych, gdzie czasami trzeba zgiąć kabel o 90 stopni - boję się tylko czy każdy kabel można tak wyginać) :

- z monitorem (obecnie mam na HDMI)

- z PC (obecnie mam na optycznym do karty dźwiękowej).

 

Głośniki:

Po przeprowadzonym rekonesansie i podpowiedziach kilku użytkowników mam do wyboru kilka wersji głośników, ale niestety nie wiem na które się zdecydować (szczególnie biorąc pod uwagę subwoofer). Oba głośniki mają zostać zamocowane na ścianach (zależy mi na tym, żeby mocowanie zajmowało mało miejsca):

- Boston Acoustics SoundWare

- Polk Audio Blackstone TL1

- Polk Audio Blackstone TL2

- Definitive Technology ProMonitor 800 (czytałem, że są bardzo dobre, jednak nie wiem czy nie ciut za duże w porównaniu do konkurencji - stosunek jakości do wielkości; poza tym nad głośnikiem mam półkę - czy nie zaburzałoby to dźwięku z górnej membrany?)

- Cambridge Audio Minx Min 21

- Cambridge Audio Minx Min 22

 

Subwoofer:

Ze względu na to, że mam na niego przeznaczoną półkę (po starym subwooferze) jestem ograniczony wymiarami (około 300mm x 300mm x 300mm) - nie wiem tylko, czy kable służącego do jego podłączenia nie będą za bardzo wystawiać (obecny subwoofer jaki mam jest z zestawu kina domowego i ma inne kabelki) i czy nie trzeba będzie przerobić tej półki. Jedyny subwoofer jaki dotąd znalazłem pasujący do tych wymiarów to:

- JAMO SUB 210

 

Amplituner + odtwarzacz blu-ray (powinien obsługiwać również mp3):

Z tego co wyczytałem to do moich zastosowań (muzyka + filmy) najbardziej nadaje się Yamaha. Nie chcę jednak jakiś prądożernych urządzeń ze względu na gabaryty mojego pokoju (moje obecne kino podbiera 90W, a widziałem, że jeden amplituner pobierał 170W). W związku z tym, że głośniki mam w nierównomiernych odległościach chciałbym, aby amplituner miał funkcję strojenia.

 

Budżet na całość:

3,5 - 4,5 (maksymalnie, wolałbym jednak mniej).

 

Bardzo proszę o pomoc. Czytam, szukam, a nie posuwam się za bardzo do przodu, ponieważ mnogość towaru mnie przygniata. Z tego powodu liczę na skuteczną pomoc ze strony szacownych użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zacznijmy od tego że system 2.1 nie jest kinem domowym. Jest to rozbudowany system stereo o sub.

Głośniki które wybierasz są faktycznie typowymi konstrukcjami do kina domowego.

Idąc tym tropem Polk Audio które wybrałeś oraz Dali mikro Fazon były by dobrym wyborem. Jednak ja obstawiał bym nieco większe monitory, abyś jednak mogł posłuchać na tym muzyki.

 

Coś pokroju Dali Zensor 1 czy Boston A26. Do tego sub Jamo 210 oraz Magnat sub 302 to obre wybory za niewygórowane fundusze.

Jesli chodzi o amplituner jesli nie amsz zamiaru nigdy rozbudowywac systemu dobrym wyjsciem jest Yamaha RN 500 jest to amplituner stereofoniczny lepiej grajacy od klasycznych amplitunerow kina domowego. Jesli jednak zamierzasz w przyszłości rozbudowac system do pełnego 5.1 to Denon X1200 lub Yamaha 579 sprostają Twoim oczekiwaniom.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zastosowałbym amplituner z serii SLIM, np:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie są to amplitunery o dużej mocy a co za tym idzie o duzym zużyciu prądu

 

po drugie jeśli masz miejsce to tak jak Kolega S4Home sugeruje

 

Jednak ja obstawiał bym nieco większe monitory, abyś jednak mogł posłuchać na tym muzyki.

 

Coś pokroju Dali Zensor 1 czy Boston A26

 

ale proponowałbym coś z większym średnioniskotonowym i np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena za parę,

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ceny za sztukę, lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

żeby słuchać muzy beż wspomagania subem gdyż w tym zakresie cenowym sub nie będzie grał a buczał. Zostawiłbym go tylko do kina. Ten Jamo 210 od bidy może być do kina czy gier. Zawsze monitory takie można powiesić na ścianie. Więcej miejsca na biurku i nie muszą mieć takich kompaktowych rozmiarów.

 

Monitor masz połączony kablem hdmi z kompem?

 

Jeśli tak a monitor ma tylko to jedno wejście hdmi to musisz go połaczyć z kompem kablem dvi, żeby zostawć hdmi do połaczenia z amplitunerem. Bo co będzie jeśli najdzie Cię ochota na oglądnięcie czegoś z odtwarzacza blu-ray. Jak wtedy puścisz obraz na monitor. Chyba, że monitor ma co najmniej dwa wejścia hdmi to bez problemu łaczysz go z amplem. Odtwarzacz blu-ray też z amplem kablem hdmi i wtedy chcąc oglądać coś z odtwarzacza wybierasz sobie w amplitunerze wejście pod które jest podłączony odtwarzacz i obraz leci na monitor. Połączenie optykiem może zostać(karta dzwiękowa).

 

Jesli chodzi o amplituner jesli nie amsz zamiaru nigdy rozbudowywac systemu dobrym wyjsciem jest Yamaha RN 500 jest to amplituner stereofoniczny lepiej grajacy od klasycznych amplitunerow kina domowego

 

zgodzę się ale moim zdaniem amplituner wielokanałowy daje lepsze mozliwości połaczeniowe i taki zastosowałbym i wspomniane na początku SLIM.

 

Odtwarzacze blu-ray od kiedy weszły na rynek czytają mp-3-ki więc z tym żadnego problemu nie będzie i jesli nie przeszkadzałoby Ci to mógłbyś kupić jakiś zwykły LG lub Samsung za 400-500 zł, będzie peweniejsze, że przeczytają Ci wszystkie formaty video i audio.

 

No a na koniec dodam, że rozwaliłeśmnie tym umieszczeniem suba w półce. Jaja jakieś to są chyba :) . Naprawdę masz tak mało miejsca, nie ma miejsca pod biurkiem, w rogu za łóżkiem.

 

Pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Niestety moje wymagania odnośnie wymiarów są nieubłagane i niestety niezależne ode mnie, a od umeblowania szafek. Jedyny głośnik z wyżej wymienionych propozycji czyli dali zensor 1 na upartego pasowałby, ale prawie przy suficie i musiałbym go mocno nachylić w dół. Z tego powodu chyba jednak nie mam innego wyboru jak zdecydować się na mniejsze głośniki z tych co wymieniłem + Dali mikro Fazon. Nie wiem teraz tylko które. Czy one dużo różnią się miedzy sobą, czy różnice w cenie wynika tylko z różnych marek? (zauważyłem, że Definitive Technology ProMonitor 800 mają szerszy zakres częstotliwości niż pozostałe).

 

W takim przypadku nie wiem czy nie wybrać samych głośników, poczekać i uzbierać na lepszego suba (może udałoby mi się zmienić na lepszą lokalizację) czy jednak zostać przy Jamo 210 ?

 

Co do amplitunera to sprawdziłem pobór mocy i wygląda on następująco:

Yamaha R-N500: 190 W (max)

Yamaha RX-S600: 220 - 480 (max) (mimo wersji SLIM pobór mocy jest większy od R-N500)

Pioneer VSX-S510: 96 W

 

Skąd tak duże różnice ? Czy pobór mocy przy mniejszej ilości głośników jak w moim przypadku byłby mniejszy ? Odnośnie jeszcze RX-S600 o jakich lepsze możliwościach połączeniowych mowa?

Monitor mam połączony do komputera na DisplayPorcie

 

Odnośnie odtwarzacza, a by był on tej samej marki co amplituner. Zależy mi, aby stanowiły jedną "wieżę" (można postawić odtwarzacz na amplitunerze prawda?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze RX-S600 o jakich lepsze możliwościach połączeniowych mowa?

 

Gdybyś poświęcił chwilkę i zajrzał w neta co to jest RN500 to wiedziałbyś, że to amplituner stereo który nie ma wejść/wyjść hdmi. Wiesz już o co mi chodziło o lepszych możliwościach połączeniowych?

 

Czy pobór mocy przy mniejszej ilości głośników jak w moim przypadku byłby mniejszy ?

 

Nie koniecznie, przy podłączeniu 5-ciu kolumn do amplitunera generuje on powiedzmy 40-kilka Watów na każdym kanale i potrzebuje na to tyle a tyle prądu natomiast przy podłączeniu tylko dwóch kolumn generuje powiedzmy 100W-ów na każdym kanale (2x100W) na co potrzebuje tyle samo prądu. Mniejsza ilość podłaczonych kolumn nie oznacza, że zmniejszy się zużycie prądu, po prostu wzrośnie moc w tych kanałach. Inaczej jest w amplitunerach stereo i wzmakach gdzie są tylko i wyłącznie dwa kanały i potrzebna jest moc do wysterowania tylko tych dwóch kanałów i w zależności jaką moc z założenia ma uzyskać poszczególny kanał takie jest w przybliżeniu zużycie prądu z małym zapasem. Wszystko zalezy od klasy wzmaka/ampla stereo za czym, im wyższa, idzie w parze jego wyższa cena. Moc z kolei zależna jest od tego jakiej impedancji kolumny podłaczymy do wzmaka/ampla. Wyższa impedancja mniej mocy na kanał w stosunku do niższej impedancji gdzie moc w zależności jakiej sprawności zasilacz jest zastosowany może wzrosnąc prawie dwukrotnie w stosunku do mocy przy większej impedancji (4 ohm większa moc, 8 ohm mniejsza). Normalna sprawa. Wzmacniacz/amplituner misi być jednak przystosowany do współpracy z kolumnami o niskiej (4ohm) impedancji.

 

RX-S600 moc

 

• 5-kanałowy dźwięk przestrzenny

95 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9%, 1 kanał)

60 W na kanał (6 Ω, 20 Hz-20 kHz, 0,09%, 2 kanały)

125 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 10%, 1 kanał)

można wnioskować, że przy podłączeniu wszystkich pięciu kolumn moc może wynieść w granicach 40-tu kilku góra 50-ciu Watów.

widać, że zaslacz ma małą sprawność bo przy podłaczonej jednej kolumnie ma 95W ale już przy dwóch uzyskuje tylko 60W na kanał w stereo natomiast nie podają ile jest Watów przy podłaczonych kolumnach do wszystkich pięciu kanałów tylko przy podłaczonej jednej kolumnie, amplituner stereo R-N500 moc

 

Min. moc wyjściowa RMS (8 ohms, 20 Hz-20 kHz) 80W + 80W

- Maksymalna moc (4 ohms, 1kHz, 0.7% THD, for Europe) 105 W + 105 W

 

tu jest zdecydowanie lepiej. Mam nadzieje, ze dobrze dobrałem określenie "sprawnośc zasilacza".

 

Jeśli zatem chcesz kupić takie małe góośniczki to spokojnie wystarczy Ci mocy do ich wysterowania. Jeśli zalezy Ci na jak najmniejszym zużyciu prądu zainteresuj się Pioneerem. Ma wzmacniacz cyfrowy (klasa D) . Tu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )_+_PIONEER_VSX-S510

 

u dystrybutora masz zestaw ampla i odtwarzacza blu-ray za niewiele większą kwotę niż sam amplituner.

 

Swego czasu zakupiłem zestaw komputerowych głośników z Creative-a mianowicie GigaWorks S750 THX 7.1 700W w RMS-ie na 25 metrów kw. i powiem, że ładnie to dawało w czasie seansów natomiast w odsłuchu muzyki zaczęło mi czegoś brakować i dokupiłem zestaw kina oparty na amplitunerze, zestawie kolumn 5.1 i odtwarzaczu blu-ray. Komputer mam podłączony do ampla kablem hdmi z grafy który przesyła mi i obraz i dzwięk na ampla a z ampla obraz idzie na tv. Może poprubujesz takiego zestawu, głośniczki Creative-a czy Logitecha potrafią zagrać "potężnym" dzwiękiem co w Twojej kubaturze mogłoby spokojnie wystarczyć. Dlaczego nie chcesz żeby komputer stanowił centrum rozrywki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to 5.1 i ma wbudowane dekodery DD i DTS więc podłączasz do nich odtwarzacz blu-ray i leci dzwięk 5.1 a z uwagi małych głośniczków możesz mieć większe możliwości z zamontowaniem ich i jaka frajda jednak ta cena, też gdy kupowałem wspomnianego Creative-a S750THX (1500zł) miałem mieszane uczucia ale było warto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj tylko 2.1 i bez dekoderów ale to zapewnić Ci mogą odtwarzacze programowe na kompie

 

Monitor mam połączony do komputera na DisplayPorcie

 

to jeśli zdecydujesz się na kupno amplitunera i odtwarzacza blu-ray to łączysz monitor z amplem kablem hdmi.

 

Ale chcąc wydać 3-4 tys zł zastanów się czy jednak nie warto wydać te 1,3 tys zł za Logitecha 5.1 i mieć wszystko z głowy + jakiś odtwarzacz blu-ray i kasa jeszcze zostanie. Dobrze Ci radzę. Zastanów się bo nie wiem czy to co wybierasz zagra na tyle lepiej niż Logitech, żeby warto było wydać tyle kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efinitive Technology ProMonitor 800 (czytałem, że są bardzo dobre, jednak nie wiem czy nie ciut za duże w porównaniu do konkurencji - stosunek jakości do wielkości; poza tym nad głośnikiem mam półkę - czy nie zaburzałoby to dźwięku z górnej membrany?)

 

Pod półką wystarczy 5 centymetrów miejsca na pracę membrany pasywnej i to właśnie z zastosowania niej wynika słyszalnie szersze pasmo przenoszenia ProMonitorów. Dodam tylko, że to aktualnie najlepiej sprzedający się system kina domowego w USA w cenie ok 1000 dolarów.

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje :)

 

Raczej jestem zdecydowany na amplituner Pioneer VSX-S510-K i 2 x ProMonitor 800 . Mam pytanko odnośnie subwoofera. Spojrzałem na zdjęcia Jamo 210 i kabel zasilający bardzo wystaje poza obudowę a ja mam tylko 305 mm na niego więc mi się nie zmieści. Tutaj mam 2 pytania: czy nie ma już subwooferów pasywnych ? (jakoś nie mogę ich znaleźć w sklepach) i czy znalazłbym jakiś mniejszy subwoofer, który miałby takie wymiary: H x W x D: 315 mm x 300 mm x 305 mm już z okablowaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.