Jump to content
IGNORED

Amplituner do kina i stereo do 2000zł


tomsg

Recommended Posts

Planuję zmianę obecnego sprzętu JVC RX-5060 + kolumny amtech na coś porządnego.

Na początku chciałbym zakupić używany amplituner do 2000zł, który zagra dobrze w stereo z kolumnami Heco Music Style 500 jak i w kinie domowym 5.1 lub 5.0.

Pokój na razie jest mały- 20m2, ale za 1-2 lata sprzęt zostanie przeniesiony do salonu 40m2. Ważne aby posiadał hdmi oraz wifi lub bluetooth do wymiany plików.

Link to comment
Share on other sites

No to nie pożadzisz z zuzywanym sprzetem. Bluetooth miały modele rok wstecz wiec ciezko dostać takiego klocka. Bardziej patrzył bym pod Twom kontem na ampli Onkyo seria 8 lub Yamaha Aventage seria 8 a jesli nie miały bluetootha dokupił po prostu za 100 zł modul podłączany po chinchach.

Z gotowych klockow zostaje Ci Onkyo 636 Denon 2100w ale te są jeszcze w cenie i dostaniesz je nowe za tyle.

Link to comment
Share on other sites

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem trochę o amplitunerach i na forach często radzą zakupić amplituner KD z wyjściem pre-out i do tego wzmacniacz stereo. Czy jest duża różnica przy takim połączeniu? Heco Music Style 500 słuchałem ze wzmacniacza za 12000zł do tego płytka była w CD za 10000zł, czy są używane wzmacniacze stereo, które dają podobny efekt za rozsądne pieniądze?

Link to comment
Share on other sites

A co te ample z lnków to nic porządnego. Hm. To są dość wysokie modele amplitunerów (z niezłym "kopem") więc przedwzmacniacz będzie w miarę dobry a co za tym idzie brzmienie kolumn podłączonych do wzmaka podłączonego do wyjść pre-out w ampli będzie zadowalający natomiast z uwagi na to , że wcześniej miałeś JVC to i bez wzmaka usłyszysz różnicę.

To, że napisali, że JVC ma 100W na kanał nie znaczy, że ma te 100 gdy będą podłączone obie kolumny wiec może dlatego coś Ci nie pasowało w ich brzmieniu, jeśli coś nie pasowało natomiast pobór mocy w Onkyo 818 (ponad 700W) czy Marantza (ponad 600W) może świadczyć o niezłej sprawności zasilania i myślę , że w ich przypadku te minimum 100W na oba kanały wysterowane będzie spokojnie co w zupełności starczy do napędzenia tych mocnych kolumn i da satysfakcjonujące Cię brzmienie. Niestety wzmacniacze zawsze grały lepiej i zależnie od firmy grały co "klocek" inaczej ale niestety własnie te z wyższej półki.

 

Heco Music Style 500 słuchałem ze wzmacniacza za 12000zł do tego płytka była w CD za 10000zł, czy są używane wzmacniacze stereo, które dają podobny efekt za rozsądne pieniądze?

 

no to masz problem bo jeśli nie stać kogoś na zakup takiego sprzętu i nie potrafi rozgraniczyć pewnych spraw (drogie a co za tym idzie lepsze zagra o wiele lepiej niż budżetowe to chyba normalna sprawa) to nie powinien go słuchać bo pózniej co by nie kupił będzie miał w pamięci brzmienie na tamtym sprzęcie i ten kupiony nie będzie do końca dobry chyba , że potrafi to rozgraniczyć i "zejść na ziemię". Pewnie, że są takie wzmaki w używkach ale też niestety kosztują. Nie ma nic za darmo. Technologia kosztuje :)

Dlatego teraz masz taki dylemat przed zakupem, czy to co kupię da podobne rezultaty, pewnie nie da bo zestaw nie będzie kosztował ponad 20 tys zł i trzeba się z tym pogodzić.

 

Poczytałem trochę o amplitunerach i na forach często radzą zakupić amplituner KD z wyjściem pre-out i do tego wzmacniacz stereo

 

poza tym amplitunery z linków to naprawdę mocne sztuki i przypuszczam, że do domowego słuchania nawet muzy nie będzie Ci potrzeba żadnego wzmaka.

 

A kolumny mają niezła skuteczność więc może raczej nie chodzi nie tyle o moc co właśnie o charakter brzmienia wzmacniacza zainstalowanego w amplitunerze.

Link to comment
Share on other sites

poza tym amplitunery z linków to naprawdę mocne sztuki i przypuszczam, że do domowego słuchania nawet muzy nie będzie Ci potrzeba żadnego wzmaka

 

W takim razie co z opiniami, że średniej klasy wzmacniacz stereo zagra lepiej od dobrego amplitunera. Jeśli różnica nie jest tak duża, jakie wzmacniacze KD mają najbardziej naturalne stereo? Jeśli jakość stereo będzie zadowalająca na pewno z KD będę również zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

A podłączałes, słuchałeś? Podłącz i sam posłuchaj i sam się przekonaj.

 

To raz a dwa to to , że nikt nie będzie czekał na Ciebie z aukcją i zapewne tych amplitunerów już nie ma w sprzedaży.

 

 

"jakie wzmacniacze KD mają najbardziej naturalne stereo?"

 

takie , których brzmienie nam podejdzie. I to jest właśnie to co pisałem wcześniej. Masz niezły problem bo napewno nie uzyskasz takiej jakości brzmienia z tańszych "klocków"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.