Skocz do zawartości
IGNORED

Ikony, kamienie milowe High-Endu


Milimetr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, iro III napisał:

Wystarczy na chwilę oderwać (zafascynowane) oko od "brzytwy" obrazu 4k, czy nawet HD i spojrzeć obok,

Czyli jak w audio- iść na koncert. W video- iść na łączkę.

No chyba, że potraktujemy i obraz i dźwięk jako wartości niezależne od pierwowzoru (grający muzycy i plan filmowy). A tak w sumie to "liczy się tylko wrażenie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TUX napisał:

Kamienie milowe High Endu .... 

Dla mnie High End to kategoria czysto marketingowa. Cytujac klasyka "..kilka bajerow by zginac frajerow ..". Dlatego kamienie milowe High Endu to urzadzenia audio ktore znalazly nabywcow mimo, ze ich wartosc to ulamek ceny. Najczesciej sa to przypadki przecietnej elektroniki lub glosnikow umieszczone w bajeranckiej obudowie. I tyle w temacie. Kamienie milowe High Endu to historia ludzi ktorzy dali sie nabrac na wysokie ceny. To raczej temat dla specow od marketingu ...

TUX

 

Dzięki za oplucie mnie i kilku innych piszących w tym wątku kolegów. Nie przyszło Tobie do głowy, że niektórzy patrzą na ceny inaczej, czyli z poziomu chcę lub nie,  a nie stać mnie lub nie?  Jednak pomijając ten fakt zapewniam Ciebie, bez względu na kwotę za dany sprzęt kwiatki w postaci słabego dźwięku są na porządku dziennym. Zatem dlaczego obrażasz tylko tych mogących pozwolić sobie na nieco więcej? Ale pamiętaj również, że nie jesteś alfą i omegą i nie masz patentu na ocenę co jest de best, a co zwykłym "g". Być może coś komuś się spodobało i kupił, a Ty walisz go w łeb, że jest idiotą. Postaw się w jego sytuacji. To takie trudne?

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiesz o czym my nie wiemy? Gdzie je zauważasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

Nie zauważyłem takich osób w zakładce Hi-End.

Zapewniam Ciebie, że są. A, że nie jest to zatrważająca liczba, to nie deje to nikomu mandatu na obrażenie kogokolwiek. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 godziny temu, iro III napisał:

To jest przecież widoczne. Wystarczy na chwilę oderwać (zafascynowane) oko od "brzytwy" obrazu 4k, czy nawet HD i spojrzeć obok, na otoczenie TV - no przecież to w realu tak nie wygląda.

Ja w polemice ze znajomymi, który są fanami "super detalicznego grania -live" często właśnie jako argument daje, przeryswoane obrazy współczesnych TV, gdzie przesadzony jest kontrast, ostrość konturu i zbyt mocne nasycenie barw... Da się zrobić "prawdziwszy" niż na prawdę obraz czy dźwiek, tj. ostrzejszy, bardziej detaliczny niż na żywo - tyle, że to właśnie jest sztuczne.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Obawiam się jednak, że nie ma tu osób które stać na własny odrzutowiec 

 

Karczewski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Obawiam się jednak, że nie ma tu osób które stać na własny odrzutowiec i jacht pełnomorski emoji16.png

A na jakiej podstawie, po avatara ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sine Metu napisał:


 

 


Obawiam się jednak, że nie ma tu osób które stać na własny odrzutowiec i jacht pełnomorski emoji16.png

 

Błądzisz. Tacy kupuja "Banga & Olufsena" i po kłopocie. To wyższa kasta niż High End. ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, umka napisał:

Tacy kupuja "Banga & Olufsena" i po kłopocie. To wyższa kasta niż High End.

No niestety, w tej klasie drzwiczki do cd otwierają się na klaśnięcie. Hi-end nie zapewnia tej opcji - trzeba dalej pchać głaz pod górę i przesilać kręgosłup kolejnym żelastwem. Ale najważniejsze, że się to kocha. Póżniej już tylko muzyka, sprężyste basy, perlista góra i pluszowe misie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2015 o 23:18, Chicago napisał:

i właściwie to nie wiem, po co to wszystko napisałem?

Jak to po co - żebym mógł odpisać. Zamykam oczy, puszczam playlistę (tak z plików) i słucham i czasem są takie emocje, ze hej. Live też jest OK, ale to cała wyprawa i otoczka itd i przyznam, że jeżeli chodzi o Live to chyba bardziej wolę teatr niż wydarzenia muzyczne. Trudno mieć teatr na wysokim poziomie w swoim pokoju. Z muzyką jest już znacznie łatwiej.

Podczas wydarzeń muzycznych Live jakoś niespecjalnie czuję jakiś związek z muzykami lub instrumentami, dyrygentem lub orkiestrą za to ten kontakt jest w teatrze. Ale to tylko moje zdanie "i właściwie to nie wiem, po co to wszystko napisałem?" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, umka napisał:

Nie przyszło Tobie do głowy, że niektórzy patrzą na ceny inaczej, czyli z poziomu chcę lub nie,  a nie stać mnie lub nie?

Tylko wśród tych, których stać mnóstwo jest gości, którzy właśnie kierują się tylko jednym kryterium: "chcę". Dźwięk nie jest kryterium wyboru, tylko cena. Zdanie się na to, co poleci sprzedawca. Liczy się prestiż, świadomość posiadania topowego sprzętu i oczarowanie znajomych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, soundchaser napisał:

Tylko wśród tych, których stać mnóstwo jest gości, którzy właśnie kierują się tylko jednym kryterium: "chcę". Dźwięk nie jest kryterium wyboru, tylko cena. Zdanie się na to, co poleci sprzedawca. Liczy się prestiż, świadomość posiadania topowego sprzętu i oczarowanie znajomych.

Ale to nie oznacza, że są frajerami, jak to miał przyjemność określić jeden z kolegów.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, phoenix_pl napisał:

Jak to po co - żebym mógł odpisać. Zamykam oczy, puszczam playlistę (tak z plików) i słucham i czasem są takie emocje, ze hej. Live też jest OK, ale to cała wyprawa i otoczka itd i przyznam, że jeżeli chodzi o Live to chyba bardziej wolę teatr niż wydarzenia muzyczne. Trudno mieć teatr na wysokim poziomie w swoim pokoju. Z muzyką jest już znacznie łatwiej.

Podczas wydarzeń muzycznych Live jakoś niespecjalnie czuję jakiś związek z muzykami lub instrumentami, dyrygentem lub orkiestrą za to ten kontakt jest w teatrze. Ale to tylko moje zdanie "i właściwie to nie wiem, po co to wszystko napisałem?

Wielu audiofilów takie rzeczy opowiada. I ja się z nimi zgadzam. Mają swoje jazdy ze swych ukochanych sprzętów, więc 'live' nigdy nie będzie ich priorytetem. Ale są i tacy audiofile, którzy po prostu rozumieją zagadnienie i nie polemizują w tych kwestiach. Należą do nich ci, którzy odwiedzają filharmonie, opery, kluby jazzowe lub bluesowe lub jakiekolwiek inne wydarzenia 'live' godne uwagi - z reguły, to się wie jak się chce wiedzieć. Cykl koncertów ze Smalls z NYC, albo kilka z Green Mill, albo Jarrett Trio z Blue Note, albo 'Companion' Patricii Barber, albo improwizacja i kaliber ciężki z  'Constellation', czy nawet regularna, ale udana sesja jamowa... te wszystkie jazdy live są tym, czego audiofilscy bracia słuchają z płyt i z nośników. W Nowym Jorku i w Chicago, live jazz & blues gra się niezmiennie od wielu wielu lat codziennie - zmieniają się mody, liderzy i miejsca, ale gra się codziennie - niezmiennie i nieustannie. Gra się w wielu wielu świetnie brzmiących miejscach, choć główną zasługą brzmienia jest sam zespół i jego świadomość, ale miejsce i jego atmosfera pomaga i nakręca sprężynę. Ale oczywiście nie mówię, że pierdzenie w fotel audiofilski jest złe - to też ma swoje jazdy, które jak najbardziej popieram ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości muzyka grana do kotleta, co słychać często choćby w nagraniach.

Trochę to smutne i filharmonia MA swoje uroki

Co do miejsc świetnie brzmiących to ostatnio jeżdżę do super sali w Katowicach ale tam zniechęca mnie śpiewający z orkiestrą chór górników i hutniczek. A tak narzekałem na Krakowski chór?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, umka napisał:

Ale to nie oznacza, że są frajerami, jak to miał przyjemność określić jeden z kolegów.  

Frajerami nie. Nikt nie jest frajerem jeśli dorabia się takiej kasy, którą może sobie wydać na dowolny hi-end, nawet taki który gra słabo. 
Nie zrozum mnie źle - są tacy, którzy kupują hi-end dlatego, że mają pieniądze, ale też zależy im na hi-endowym brzmieniu, więc dokonują świadomego wyboru po wcześniejszej analizie i odsłuchach.
Ale najłatwiejszym klientem jest gość z kasą, który przychodzi do salonu by kupić coś hi-endowego bez sprawdzania. Wystarczy, że opisze jakiego brzmienia oczekuje, jakie ma warunki, a dobry sprzedawca wciśnie mu zawsze coś, z czego będzie zadowolony, bo będzie miał świadomość, że kupił coś z górnej półki. Słuchu nie ma, preferencji też, ale ma szmal i parcie na prestiż.

21 minut temu, ASURA napisał:

Co do miejsc świetnie brzmiących to ostatnio jeżdżę do super sali w Katowicach ale tam zniechęca mnie śpiewający z orkiestrą chór górników

Dziś Barbórka, to na bank gra orkiestra kopalniana i chór górników. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ma słuch ale nie miał czasu go szkolić bo robił pieniądze.

 

Są różne powody żeby ludziom nie zazdrościć bo z naszej perspektywy za mało widać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy usilnie nie chcą zrozumieć ze forum jest o sprzęcie audio a nie koncertach LIVE

To jakby widzowie spektaklów teatralnych naśmiewaliby się z kinomanów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ASURA napisał:

Może jednak ma słuch ale nie miał czasu go szkolić bo robił pieniądze

Może ma, ale nie ma preferencji. Kupi cokolwiek, co jest pod szyldem hi-end i będzie zadowolony, bo przecież wysoka cena jest wyznacznikiem jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ASURA napisał:

Co do miejsc świetnie brzmiących to ostatnio jeżdżę do super sali w Katowicach ale tam zniechęca mnie śpiewający z orkiestrą chór górników i hutniczek. A tak narzekałem na Krakowski chór?

Taki repertuar wybierasz. Też tam bywam, od kilku lat, ale widać inne wydarzenia wybieram.

Ale za każdym razem jak jestem tam, a później w krakowskiej filharmonii (obecnie remontowanej), tym bardziej jestem za tym centrum muzyki, co mają wybudować na Grzegórzkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

wysoka cena jest wyznacznikiem jakości.

W wielu wypadkach jest. Rzecz zrobiona porządnie, z dbałością o niuanse, bezawaryjna, z porządnych materiałów, z porządnym serwisem i gwarancją - musi kosztować swoje. Historie o hi-endowych brzmieniach odpuszczam, bo to akurat w rozumieniu hi-endu jako luksusowego produktu ma mniejsze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, barmanekm napisał:

Taki repertuar wybierasz. Też tam bywam, od kilku lat, ale widać inne wydarzenia wybieram.

Ale za każdym razem jak jestem tam, a później w krakowskiej filharmonii (obecnie remontowanej), tym bardziej jestem za tym centrum muzyki, co mają wybudować na Grzegórzkach.

Na Grzegórzkach ma być super ale czy później muzycy dopiszą. W sumie to projekt dla nie mieszczącej się w budynkach a goszczącej studentów z całego świata Akademii Muzycznej.

7 minut temu, barmanekm napisał:

Taki repertuar wybierasz. 

Słucham różnej muzyki ale ostatnio przy koncertach live łatwiej na takiej się domyka budżet ?

Dla rozluźnienia atmosfery chóralnej, jakieś trzy lata temu dostałem zaproszenie na konkurs amatorskich chórów męskich.Przyszedłem siadam a tam 24 osobowy chór z czego dwie osoby to faceciki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Błądzisz. Tacy kupuja "Banga & Olufsena" i po kłopocie. To wyższa kasta niż High End.  
I to jest Hi-End, a nie jakieś śmieszne snobowanie się na forum



Zdanie się na to, co poleci sprzedawca.


Hehe, pamiętam jak miałem prenumeraty "Audio" i "Hi-Fi i Muzyka" - panowie sprzedawcy lecieli toczka w toczkę recenzjami z bieżącego numeru
Ale to nie oznacza, że są frajerami, jak to miał przyjemność określić jeden z kolegów.  
W poniżająco wysokiej liczbie niestety są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się nieco lepiej powodzi, to wchodzę do spożywczaka, w którym spodziewam się dostać dobry towar,  i kupuję niespecjalnie zwracając uwagę na ceny. Po zapłaceniu nie wiem co ile kosztowało. A przecież mógłbym wybrać tańsze oferty, albo porównać ceny i ofertę różnych spożywczaków. Nie chce mi się. Pewnie jestem frajerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, świadomie cenisz wyżej swój czas i wygodę. Może nawet coś na zdrowiu zaoszczędzisz, bo sie nie stresujesz takimi sprawami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego kupić coś w spożywczym przepłacając kilka PLN, a co innego przepłacić kilkadziesiąt tysięcy PLN kupując jakiś "hi-end".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.