Skocz do zawartości
IGNORED

Ikony, kamienie milowe High-Endu


Milimetr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, umka napisał:

W video, a raczej w filmach tak jak w audio wraca się do analogowego podejścia do tematu. Może do samego filmowania na taśmach nie - choć i takie kwiatki u ambitnych ludzi się zdarzają, ale już scenografia - tutaj przykład " Gwiezdne Wojny"  wraca do konstruowania realnych modeli, a nie kreowania wszystkiego w wirtualnej rzeczywistości. ?

Dla mnie części 1,2 i 3 nagrane w drugiej kolejności po 4.5 i 6 są najgorszą serią tej epopei. Po tej porażce w kwestii scenografii panowie ponownie wrócili do natury, a nie cyfrowego badziewia. Co notabene natychmiast widać. ?

I co Ty na to?

J. 

Ja dla odmiany kocham filmy w technice Multicolor ot takie obrazowe vinylowe granie?

Nowe filmy w domu już lepiej widać niż w kinie tylko dalej te problemy z czernią ech?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ASURA napisał:

Ja dla odmiany kocham filmy w technice Multicolor ot takie obrazowe vinylowe granie?

Nowe filmy w domu już lepiej widać niż w kinie tylko dalej te problemy z czernią ech?

Było sobie kupić dobrą plazmę (Kuro albo potem coś z wyższych modeli Panasa) jak jeszcze były w sprzedaży. Nie miałbyś problemów czernią. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie problemy z czernią ? W obecnych super Tv LCD czernia jest jak smoła. 

Plazma to jakościowe  nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie lubić różne rzeczy. Tym bardziej, gdy samemu wychowało się w epoce analogu. Zostają pewne sentymenty. Ale to pokolenie jest ostatnim czującym sentymenty w tej materii. A fakty są takie, że analog to już historia. Fajna, miła, związana z naszą młodością, więc tym bardziej atrakcyjna sentymentalnie. Ale świat jest już cyfrowy. Zresztą patrząc na budowę łańcucha DNA i RNA widać, że całe życie na ziemi u swoich podstaw jest też w zasadzie cyfrowe.

Nawet fotografia, ta analogowa, gdy przyjrzeć się jej dokładnie okazuje się...w swej istocie cyfrowa. Kiedyś toczono o to spory, szczególnie wtedy, gdy rozdzielczość cyfrowych aparatów była na poziomie ok 3-5 MP. Wtedy mówiło się, że cyfra to nie to, bo obraz jest ziarnisty, a analog jest mniej ziarnisty. Po czasie okazało się, że analog też jest ziarnisty i obraz z analogu też składa się z punktów jak pixele, tyle tylko, że 3-5 MB, to za mało, bo musiałoby być 30-50MB, by wielkości analogowych punktów i cyfrowych ziaren były zbliżone. Dziś już nikt nie toczy sporów w tym temacie. Najlepsze matryce cyfrowe mają większą rozdzielczość niż najlepsze niegdyś analogi. 
 

Kilka dni temu mijał mnie starszy gość w ponad 100 letnim Fordzie T. Super wyglądał i dziarsko gnał do przodu. Piękny sentyment, ale to nie zmienia realiów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

W audio też nie ma co dyskutować.

Jest dokładnie tak samo jak w video.

Pozwalam sobie mieć inne zdanie, wolno mi.

4 godziny temu, daris666 napisał:

Po za jak to się mawia "obcowaniem z nośnikiem" ? nie widzę nic co mogłoby być lepsze w analogu. 

To należy słyszeć, a nie widzieć ? .

Np. na wspomnianej płycie Muddy Waters - Folk Singer, 

taśma 1/4" dwa ślady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

vs.

plik 24/192: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta sama wytwórnia więc zakładam, że materiałem źródłowym w obu powyższych przypadkach była taśma matka 1/4" ... to słychać. Ale nic nie widać.

 

Pliku DSD nie posiadam więc nie mogę pobawić. Jesli ktoś ma zapraszam na porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę, co lubię lub nie. Ja przytaczam fakty, że ikony takich dziedzin jak audio i film przekonawszy się o sztuczności cyfry z ulgą wracają do analogu. Takie są fakty. A, że większość świata idzie ślepo jak owce za najnowszymi trendami - czytaj z pozoru pięknie wyglądającymi świecidełkami, a po zrozumieniu o co chodzi kwadratowymi kołami, to już ich sprawa. dlatego proszę nie zaklinać rzeczywistości. Analog jest punktem odniesienia i szlus. ?

J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, babatular napisał:

jakie macie problemy z czernią ? W obecnych super Tv LCD czernia jest jak smoła. 

Plazma to jakościowe  nieporozumienie.

Oooo ... widzę już więcej różnic między nami. BTW teraz są OLEDy, plazmy juz umarły. I chyba nie chcesz mi powiedzieć, że poziom czerni i poziom szczegółów w czerni jest lepsza na LCD niż na OLEDzie (oczywiście na obu poprawnie skalibrowanych telewizorach)? Jesli tak twierdzisz to sorry, straciłem do Ciebie resztki szacunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, umka napisał:

Ja nie piszę, co lubię lub nie. Ja przytaczam fakty, że ikony takich dziedzin jak audio i film przekonawszy się o sztuczności cyfry z ulgą wracają do analogu. Takie są fakty. A, że większość świata idzie ślepo jak owce za najnowszymi trendami - czytaj z pozoru pięknie wyglądającymi świecidełkami, a po zrozumieniu o co chodzi kwadratowymi kołami, to już ich sprawa. dlatego proszę nie zaklinać rzeczywistości. Analog jest punktem odniesienia i szlus. ?

J. 

Jasne, wystarczy popatrzeć na TV analogowy sprzed 20 lat i na cyfrowy OLED czy LED LCD. I nawet nie musi być źródłem 4K. Wystarczy Full HD bez przeplotu. I już każdy, nawet na wpół ślepy widzi jakim punktem odniesienia jest analog. Jakiś czas temu przeżyłem takie doświadczenie. Miałem Sony 34 całe i on do dziś chodzi u moich znajomych. Kiedyś był dla mnie punktem odniesienia. Jak go ostatnio widziałem, to nie mogłem uwierzyć, że w ogóle kiedyś na tym oglądałem. Dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lubisz ostrą krawędź w muzyce i wypalanie oczu nadmiernym kontrastem w telewizoreze, których w realu nie ma. Dlatego też odbierasz to jako lepsze. I wolno Tobie tak to oceniać. Ale nie zmuszaj do tego innych ludzi. ? Ja też czasem lubię sobie przywalić w oko i ucho, ale to na dłuższą metę męczy. Przynajmniej mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś u mnie TV? Nie przypominam sobie. To skąd wiesz jaki lubię obraz? Czy to nie jest właśnie zaklinanie rzeczywistości? Poza tym, fakt czy obraz jest ostrzejszy, bardziej wyrazisty czy mniej, to jest kwestia regulacji, ustawień i kalibracji a nie technologii analog vs cyfra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Oglądałeś u mnie TV? Nie przypominam sobie. To skąd wiesz jaki lubię obraz? Czy to nie jest właśnie zaklinanie rzeczywistości?

A co u siebie (czyli u Ciebie) porównywałeś z cyfry i z analogu (taśma) ??? Oczywiście audio, nie video.

Takiego top vs. top, oczywiście ten sam materiał. To że masz dobry tor cyfrowy ... wiem. Ale nigdy nie miałes dobrego toru magnetofonowego na 1/4" dwa ślady. Więc mniemam, że także nie masz żadnego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można oceniać pliku 24/192 na materiale z lat 50-80, gdzie ilość informacji nawet w 10% nie wykorzystuje potencjału pliku hires. Wtedy nie ma znaczenia jak gruby jest przekrój rury, gdy i tak kapie z niej tylko cienkim ciurkiem.

Ps....szpuli nie mam ale też lubię. Cenie magnetofony szpulowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

Pozwalam sobie mieć inne zdanie, wolno mi.

To należy słyszeć, a nie widzieć ? .

Np. na wspomnianej płycie Muddy Waters - Folk Singer, 

taśma 1/4" dwa ślady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

vs.

plik 24/192: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta sama wytwórnia więc zakładam, że materiałem źródłowym w obu powyższych przypadkach była taśma matka 1/4" ... to słychać. Ale nic nie widać.

 

Pliku DSD nie posiadam więc nie mogę pobawić. Jesli ktoś ma zapraszam na porównanie.

Kurcze, nie wiem, co trzeba by spierdzielić w transferze z taśmy na 192/24 żeby to było słyszalnie gorsze i nie wiem, jaki trzeba mieć słuch, żeby przy normalnym transferze te ewentualne różnice usłyszeć. Bo to, że kopia z taśmy na taśmę jest inna niż kopia z taśmy na 192/24 to oczywiste, ale czy inna czy lepsza? Wychodzi, że może trzeba by nie pierwszą tylko szóstą-siódmą kopię mieć, skoro to polepsza jakość? Z tym, że ja uwielbiam Watersa i może być nawet z komórki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sly30 napisał:

Nie można oceniać pliku 24/192 na materiale z lat 50-80, gdzie ilość informacji nawet w 10% nie wykorzystuje potencjału pliku hires. Wtedy nie ma znaczenia jak gruby jest przekrój rury, gdy i tak kapie z niej tylko cienkim ciurkiem.

Gdyby tak było to ... jak chcesz porównać cyfrę do analogu w audio ???

Na szczęście napisałes piramidalna bzdurę. Podobnie jak wcześniej nt. stereo i igły w rowku.

 

PS. jesli uważasz, że w domenie analogowej bez cyfrowej kwantyzacji coś kapie to ... ja nie mam więcej pytań.

 

 

9 minut temu, przemak napisał:

Kurcze, nie wiem, co trzeba by spierdzielić w transferze z taśmy na 192/24 żeby to było słyszalnie gorsze i nie wiem, jaki trzeba mieć słuch, żeby przy normalnym transferze te ewentualne różnice usłyszeć. Bo to, że kopia z taśmy na taśmę jest inna niż kopia z taśmy na 192/24 to oczywiste, ale czy inna czy lepsza? Wychodzi, że może trzeba by nie pierwszą tylko szóstą-siódmą kopię mieć, skoro to polepsza jakość? Z tym, że ja uwielbiam Watersa i może być nawet z komórki.

Pełna zgoda. Ale jak widzisz koledze Sly30 tylko kapie na 10% z tej grubej cyfrowej rury. Bo mu się potencjał transferu nie wykorzystuje ? .

Dodam, że takie porównanie analog vs. cyfra, o którym powyżej zazwyczaj pokazuje różnice pomiędzy torem analogowym i torem cyfrowym, a nie pomiędzy materiałem. Czyli magnetofon vs. transport plus DAC. O tym wczesniej nie napisałem bo to oczywiste. Co nie zmienia faktu, że takie porównanie jest bardzo pouczające i pokazuje nam nasze upodobania i preferencje.

A w moim przypadku pokazuje, że droższy tor cyfrowy zagrał gorzej niż tańszy analogowy. Na droższy tor cyfrowy nie wydam więcej kasy, eksperymenty i pogoń za króliczkiem zakończone.

 

PS. niedługo przetestuję 24/192 vs. kopia z rzeczonej tasmy na ... kasetę magnetofonową. Bedzie się działo ? .

PS2. kopia tasma 1/4" na taśma 1/4" wprowadzi ok. 3dB szumu. W kopii taśma 1/4" na 24/192 przez jakiś stół i przetwarzanie AD można spieprzyć wszystko ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pmcomp napisał:

Pełna zgoda. Ale jak widzisz koledze Sly30 tylko kapie na 10% z tej grubej cyfrowej rury. Bo mu się potencjał transferu nie wykorzystuje ? .

Dodam, że takie porównanie analog vs. cyfra, o którym powyżej zazwyczaj pokazuje różnice pomiędzy torem analogowym i torem cyfrowym, a nie pomiędzy materiałem. Czyli magnetofon vs. transport plus DAC. O tym wczesniej nie napisałem bo to oczywiste.

No właśnie - można lubić niekorygowalną bułę w dole magnetofonu, ale trzeba sobie zdawać sprawę, z czego wynika to "ciepło". IMO jedynym uczciwym porównaniem jest porównanie sygnału z przejściem przez AD-DA i bez - z pstryczkiem. Dowolnie długo, nawet liczone w tygodniach, byle ślepo. Przy dobrych przetwornikach 192/24 usłyszenie różnic? Sorry, nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór.

Powtórzę, w moich torach magnetofon szpulowy wypada lepiej niż cyfra. Ba ... vinyl też często wypada lepiej. 

Oba tory opisane w "o mnie".

Więcej kasy ani na źródła analogowe ani na cyfrowe nie wydam. A to co mam to moje ... Ikony, kamienie milowe z napisem "META". Może nie Hi-Endu ale moje własne.

Słucham muzyki ... ze wszystkiego. Z taśmy 1/4", z kasety magnetofonowej, z vinyla, z plików, z CD ... i wszędzie, na spacerze, w domu, u ciotki, u rodziców, u znajomych, w samochodzie, w pociagu, w samolocie, na plazy, w lesie. Bo lubię. 

A na Audio Show wybieram się na spacer i spotkać znajomych i popatrzeć z politowaniem jak dzisiaj producenci i dystrybucja drenują Wam portfele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, umka napisał:

Wiem, jak dramatycznie sztucznie ogląda się LCD.

? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Powtórzę, w moich torach magnetofon szpulowy wypada lepiej niż cyfra.

Lepiej? Bardziej ci się podoba, to możliwe. Ale co to znaczy lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pmcomp napisał:

Słucham muzyki ... ze wszystkiego. Z taśmy 1/4", z kasety magnetofonowej, z vinyla, z plików, z CD ... i wszędzie, na spacerze, w domu, u ciotki, u rodziców, u znajomych, w samochodzie, w pociagu, w samolocie, na plazy, w lesie. Bo lubię. 

Ze wszystkiego i wszędzie i tak trzymać, ....ale z winyla na plaży, tu kolega naprawdę zadaje szyku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, umka napisał:

sztuczności cyfry z ulgą wracają do analogu.

Tylko, że w przykładzie o Star Wars, zauważyłeś tylko, że ograniczyli CGI, a nie, że wrócili do analogu. Tam wszystko dalej rejestrowane jest cyfrowo, i obraz, i audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Oooo ... widzę już więcej różnic między nami. BTW teraz są OLEDy, plazmy juz umarły. I chyba nie chcesz mi powiedzieć, że poziom czerni i poziom szczegółów w czerni jest lepsza na LCD niż na OLEDzie (oczywiście na obu poprawnie skalibrowanych telewizorach)? Jesli tak twierdzisz to sorry, straciłem do Ciebie resztki szacunku.

Co do OLEDów to oczywiste że to technogia wyższej jakości od LCD. O plazmach nie chce mi się nawet gadać.

Wiesz - naprawdę potne się, wpadnę w depresję,  jak stracisz do mnie resztki szacunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, umka napisał:

Ty lubisz ostrą krawędź w muzyce i wypalanie oczu nadmiernym kontrastem w telewizoreze, których w realu nie ma.

To jest przecież widoczne. Wystarczy na chwilę oderwać (zafascynowane) oko od "brzytwy" obrazu 4k, czy nawet HD i spojrzeć obok, na otoczenie TV - no przecież to w realu tak nie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak sobie myślę, że to nie jest do końca wina kontrastu, to raczej nadmierne 'doświetlenie' każdego, najmniejszego elementu obrazu (w tym cieni i półcieni). Można to porównać do loudness war w muzyce, tam wszystko jest nadmiernie pogłośnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, iro III napisał:

...tak sobie myślę, że to nie jest do końca wina kontrastu, to raczej nadmierne 'doświetlenie' każdego, najmniejszego elementu obrazu (w tym cieni i półcieni). Można to porównać do loudness war w muzyce, tam wszystko jest nadmiernie pogłośnione.

Ale przecież każdy parametr obrazu można sobie indywidualnie ustawić tak, aby barwy były jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
O czym ta dyskusja? A może to już wtedy nie jest bit-perfect? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, soundchaser napisał:

Ale przecież każdy parametr obrazu można sobie indywidualnie ustawić tak, aby barwy były jak najbardziej zbliżone do naturalnych.

Nie zauważyłeś - ja nie o barwach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, iro III napisał:

Nie zauważyłeś - ja nie o barwach.

Zauważyłem. Kontrast i doświetlenie obrazu też wpływa na barwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie milowe High Endu .... 

Dla mnie High End to kategoria czysto marketingowa. Cytujac klasyka "..kilka bajerow by zginac frajerow ..". Dlatego kamienie milowe High Endu to urzadzenia audio ktore znalazly nabywcow mimo, ze ich wartosc to ulamek ceny. Najczesciej sa to przypadki przecietnej elektroniki lub glosnikow umieszczone w bajeranckiej obudowie. I tyle w temacie. Kamienie milowe High Endu to historia ludzi ktorzy dali sie nabrac na wysokie ceny. To raczej temat dla specow od marketingu ...

TUX

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie piszesz, mniej problemów umrzesz zdrowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.