Jump to content
Milimetr

Ikony, kamienie milowe High-Endu

Recommended Posts

Burnester 808, od 40 lat na rynku, uznawany za najlepszy preamp wszech czasów. Czy na pewno najlepszy, to nie wiem, ale absolutna czołówka, to z pewnością.

• Like 1

9 hours ago, rochu said:

Racja.

Bezguście muzyczne zdewastowało rynek sprzętu audio.

Rynek jest po prostu inny i tak roznorodny ,ze kazdy moze znalezc cos dla siebie i to taniej niz kiedykolwiek. Przyzwoity dzwiek mozna miec praktycznie za darmo, no a przeciez pradziadek musial krowe sprzedac zeby kupic radio a ojciec  wieprza zawiozl do skupu zeby pan technik z miasta przyjechal i zalozyl antene na drugi program TV i PRZYSTAWKE ! 

Dobry sprzet byl zawsze horrendalnie drogi i tylko wybrani mogli sobie na niego pozwolic, Nic sie w tym wzgledzie nie zmienilo. 

No i prosze, zdaje sie ze to bylo wczoraj kiedy w lodowce wiatr hulal a buty na zime i kurtka urastaly do miany glownych problemow a teraz spokojnie (mniej wiecej ) rozmawiamy sobie o zaletach Mcintoshow , Burmesterow i Levinsonow 

Jako milosnik FM dodaje Accuphase T-100/101 . Mimo ze tunery te wyprodukowano w latach 70' to wciaz podobno z powodzeniem konkuruja z najlepszymi konstrukcjami (po odpowiednim tuningu ) 

W dniu 10.12.2019 o 08:08, rochu napisał:

Bezguście muzyczne zdewastowało rynek sprzętu audio.

Co masz dokładnie na myśli? Bezguście w kwestii walorów artystycznych czy brzmieniowych?

2 minuty temu, Meloman napisał:

Co masz dokładnie na myśli? Bezguście w kwestii walorów artystycznych czy brzmieniowych?

Mentalnych.

• Like 2

Flat Earth Audio

Najpierw był homo sovieticus a później jego dzieci i wnuki.... (tych ostatnich nikt nie wychowuje bo rodzice są w pracy i zarabiają!

Do kogo te pretensje? Wychowaj sobie parkę lub trójkę, łóż na nie, wychowaj a później dopiero wymagaj.

A tak to całe geny, ród, inteligencja pójdzie w piz.u się je..ć! I zostaną przeciętniaki walące w klawiaturę😎

15 minut temu, rochu napisał:

Wyświadcz nam tę łaskę i przestań wreszcie zaśmiecać te zakładkę swoją twórczością.

i vice versa

13 godzin temu, morawka napisał:

Z tunerów to warto jeszcze tu wspomnieć :

Magnum Dynalab

Różne były te kamienie milowe pośród tunerów taki np.analogowy Kenwood miał najładniejszy dźwięk wg. pewnej amerykańskiej strony o tunerach; jeśli zaś chodzi o zasięg odbioru na FM rekordzistą był Onkyo T9990, tak czułego poza starszym Balenpfaigerem (może być literówka przepraszam) nie było. Posiadałem ten Tuner do czasu aż nadawanie w PL zeszło na psy, dalej ciągnąć nie było sensu. Potrafiłem w Krakowie odebrać mały nadajnik 5KW z Kasprowego. Lepiej, odbierałem Czechy i to już rekord Ukrainę. Tuner odbierał w sposób bardzo monitorowy nie było w nim czaru np. Magnum Dynalab ale było trochę transmisji na żywo gdzie jak to mówią kapcie spadają. Można go obecnie nabyć za śmieszne pieniądze tylko jak wyżej pisałem nie ma poco.

Spectral SDR-3000 -CD transport. Dedykowanego przetwornika SDR-2000 nie slyszalem, ale transport jest kapitalny i schodzi na pniu na rynku wtornym. Kaprysna maszyna i sam Spectral nie gwarantuje, ze bedzie wspolpracowal z  przetwornikami cyfrowymi innych firm no i trzeba go laczyc kablem MIT. Mimo to warto zaryzykowac. 

W dniu 10.12.2019 o 12:11, sly30 napisał:

Burnester 808, od 40 lat na rynku, uznawany za najlepszy preamp wszech czasów. Czy na pewno najlepszy, to nie wiem, ale absolutna czołówka, to z pewnością.

Za preamp wszechczasów uważany jest raczej ten:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Wątpię. To jakiś element historii, być może na dane lata dobry, ale od dawna nie produkowany, chyba nawet nie zbalansowany. A Burmester 808 jest produkowany od 40 lat, nadal oferowany w coraz lepszych wersjach, obecnie mk V, w pełni zbalansowany, z oddzielnym zasilaniem w 2 wersjach.

I to co przytoczyłeś to są argumenty, które mają przełożenie na jakość prezentowanego dźwieku?

Miałeś chociaż okazje go posłuchać? A chociaż w necie coś przeczytałeś?

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Tego Marantza nie znam. To jak widać bardzo wiekowy sprzęt. Nie miałem okazji nigdy spotkać go w żadnym systemie. A Burmester 808 gra w wielu dobrych systemach. Nie twierdzę, że ten Marantz jest zły. Pewnie to dobry sprzęt ale jako ikona raczej się nie zapisał w historiiIkona to coś znaczącego, przełomowego, mocno odciskającego swoje piętno w danej branży, a przez to też znany. To wszystko można powiedzieć o Burmesterze 808 czy trochę na nim wzorowanym MBL 6010, choć ten już nie jest w pełni zbalansowany.