Skocz do zawartości
IGNORED

David Lynch


Gość bartosz_55239

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Na CBS powtarzają Twin Peaks i w koncu zainteresowałem się płytami z muzyką Lyncha: Crazy clown time i Big dream. Jutro przyjdzie do mnie CD Crazy clown Time i juz czekam na wieczorny odsłuch. Na razie często ogladam video do Crazy clown time które wyrezyserował sam Lynch. Widac że nie darmo zrobił sobie studio nagraniowe i experymentuje. Czekam na inne projekty Lyncha bo jak na razie to ta muzyka ma klimat i jest ciekawa

 

https://www.youtube.com/watch?v=6QJpY2VNP0E

 

https://vimeo.com/18787662

 

unedited, uncensored Good day today z drugiego albumu Lyncha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w filmach Lyncha jest tylko ich uzupełnieniem. Ale dobrze dobranym. Największą dawkę klimatu otrzymujemy z przekazu samego filmu, jego poszczególnych scen,sposobu ich ukazania. Lynch jest "inny" ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Największe hity w jego filmach, które pamiętam, to jednak raczej twórczość kogoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Muzyka w filmach Lyncha jest tylko ich uzupełnieniem.

 

Linki które dałem to muzyka z jego płyty nie z filmów. Jestem po przesłuchaniu płyty Crazy clown time. Co ciekawe za pierwszym razem spodobały mi sie 5 kawałków. Muzyka raczej nieprzystepna ale ma swój klimat, brzmienie troche jak z Twin peaks. Wlasnie brzmienie. To bardzo dobrze nagrana płyta. Słychac cieżar muzyki. Jak moznaby zakwalifikowac ten rodzaj muzyki? Hmm na przyjkład "deranged twin peaks blues". Płyta nagrana we współpracy jedynie z Deanem Hurley, wyjatek to goscinny wystep Karen O .

 

Ciekawe jak ta muzyka by brzmiała gdyby Lynch stworzył superzespół zapraszajac do studia Badalamentiego i Julee Cruise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja zdecydowanie wolę jego filmy. Mogę je oglądać z przyjemnością, zaś jego muzyka jest dla mnie trudna w odbiorze.To już nie mój typ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Uważam że płytę warto miec chocby dla 3 killerów: Good day today, Crazy clown time i Pinkys dream. Co do filmów. Video do kawałka Crazy clown time mozna zakwalifikowac jako film, w koncu Lynch rezyserował i to widac. 7 minutowy ale zawsze "film". Clip do Good day today robił ktos inny, był konkurs na video do tego kawałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dla mnie to typowy przykład Loudness war.

 

Czy ja wiem? Miałem na mysli to że perkusja na przykład nawet na moich minimonitorach brzmi swietnie, nawet jest stopa. Słychac że jest nagrana surowo i nie produkowana za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokonań Lyncha nie solowych warto sięgnąć po płytę "This Train" pani co się nazywa Chrysta Bell.

Lynch jest autorem, producentem i grajkiem zarazem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

https://www.youtube.com/watch?v=3SpG7C4vHZQ

 

Przepiękna piosenka Lyncha zaspiewana przez Lykke LI. Klimat Twin Peaks jest az nadto słyszalny. Im waiting here moze byc na soundtracku do kontynuacji serialu Twin peaks (2017).

Niestety nie ma tej zjawiskowej piosenki na normalnym albumie Big dream. Jest to bonus track na CD dołączonym do numerowanego limitowanego do 500 sztuk boxu Big dream. Trzeba będzie go upolowac.

 

ArticleSharedImage-21334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki się nie wypowiem ale już dawno nie widziałem tak kiczowatego clipu :) Z całym szacunkiem ale spodziewałem się jakieś reżyserskiej magii, szczególnie, że mamy do czynienia jednak z uznanym reżyserem. A tu...

 

Ze swej strony polecam interesujący dokument o Lynchu pt. "David Wants To Fly".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

już dawno nie widziałem tak kiczowatego clipu :)

 

Lyncha się lubi lub nie, rozumie lub nie :) O jakim klipie piszesz ? Tym Im waiting here? Moze nie jest rewolucyjny ani super ciekawy, ale ja jestem z pokolenia gdy muzyka była najwazniejsza nie clipy z jububa :) a muzyka broni sie sama

 

I ja nie słucham płyt z jutuba anie nie siedzę godzinami i ogladam badziewnie nagranych koncertów:) zdecydowanie wolę CD, kupione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Box zamówiony. Składa się z 3 CD, 7 calowego singla, książeczki i metalowego wytrawionego breloczka. Limitowany do 500 sztuk. Sklep ma sprowadzac z holandii, mam nadzieje ze jeszcze jakis egzemplarz się ostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, o tym pierwszym Crazy Clown Time. I'm Waiting Here jest ok. Ja jestem z pokolenia które z otwartą gębą czekało na kolejny odcinek Twin Peaks, gdy je po raz pierwszy wyświetlano w polskiej tv. I lubię kilka filmów Lyncha, np. Prostą Historię czy Dzikość Serca. Ale ten teledysk nijak się ma do tych obrazów. To klapa. I'm Waiting Here jest dobry mimo, że oszczędny.

 

Do zrozumienia Lyncha polecam wspomniany przeze mnie dokument. Wiele się wyjaśni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie, o tym pierwszym Crazy Clown Time

 

Nie zgadzam sie. Ja tam kiczu nie widzę, raczej zdestylowany film do 7 minut. Tak jak pisałem liczy się muzyka a ona jest oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie, o tym pierwszym Crazy Clown Time. I

 

Nie napisałem jeszcze oczywistego faktu. Tekst do utworu Crazy clown time opisuje to co sie dzieje w clipie, więc nie mógł byc inny

 

https://www.youtube.com/watch?v=W-FiVd16sqQ

 

Tutaj mamy wczesny projekt Davida Lyncha z czasów Mulholland drive. Kilka kawałków z płyty BLUEBOB zostało uzytych do tego filmu własnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.