Skocz do zawartości
IGNORED

KD w mało ustawnym pokoju - czy warto? 5000-7000 zł


zix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu chodzi za mną chęć zakupu zestawu 5.1 .

Czytam i przeglądam, a Wy o idealnym układzie pułapkach basowych, wytłumianiu itp.

 

Stąd też pytanie - czy warto myśleć o takim sprzęcie nie mając do tego idealnych warunków?

Odsłuchów żadnych nie robiłem - obawiam się, że przeniesienie sprzętu w moje 4 ściany może zbyt wiele zmienić.

 

Nie chcę kupić by "mieć" :) Chcę kupić by był efekt - by dźwięk otaczał + by dobrze brzmiała muzyka w stereo.

 

Budżet ok 5000-7000 zł - do opcji zakupu używanego sprzętu mógłbym się przekonać jeżeli warto.

 

Obrazek ze szkicem układu (i najważniejszymi wymiarami) pokoju zamieściłem w załączniku.

Dodając kilka szczegółów :

- od ściany z TV do ściany przy, której stoi sofa (tuż przy ścianie - nie mam miejsca by odsunąć na jakąś sensowną odległość) to 4 metry.

- niebieskie sześciany to okna, a czarne to elementy mebli - np. stół, regał,szafka pod tv.

- pokój: 22 m2

 

Skrót oczekiwań i możliwości:

- 60% video, 40% muzyka (każdego rodzaju, w każdym formacie, najwięcej chyba rocka, głośniki mogłyby by grać fajnie/dynamiczne także bez dużego zwiększania głośności)

- chciałbym by (w miarę możliwości) jednocześnie był to dobry sprzęt stereo (póki co gra pianocraf w wersji z większymi głośnikami)

- przy 5.1 zależy mi na dźwięku przestrzennym :) nie wiem na ile warunki pozwolą na sensowne uzyskanie takiego efektu

- jeżeli tak to przy tym układzie lepiej sprawdzi się

a) "normalny" zestaw 5.1 (kolumny podłogowe - to mi się marzy jako odpowiedź na dobre stereo)

b) małe zestawy typu kef e305, Q Acoustics Q7000, coś z bose (mniejsze głośniki może łatwiej ustawić?)

- w przypadku zakupu sprzętu używanego: ile lat to już dużo dla kolumn/ampitunera? wiem, że ważny jest przebieg jednak zupełnie się na tym nie znam i jeżeli miałbym kupować używany sprzęt to wolałbym trzymać się jakiś założeń

 

W skrócie - chcę ale nie wiem czy jest sens.

Jeżeli nie warto to wolę to usłyszeć od ludzi, którzy znają się na sprzęcie :)

 

Będę wdzięczny za jakieś info :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

większość systemów kina domowego gra w pomieszczeniach, które nie są do tego celu projektowane i mają pewne problemy akustyczne. Zazwyczaj jednak nie jest to tak duży problem, aby uniemożliwiało dokonywania odsłuchów w dobrej jakości. Oczywiscie akustyka pomieszczenia ma duże znaczenia, myśle jednak ze w Twoim salonie nie bedzie dużych problemów (bardziej poza wymiarami znaczenie moze mieć np. rodzaj podłogi). Wracając do konkretów, jeśli zależy nam na uzyskaniu także dobrego stereo, zwróciłbym uwagę na amplituner Denon AVR-X2100W w połączeniu z kolumnami Monitor Audio Bx5/Bx1BxC, wspomagany subwooferem BXW10. To zestaw uniwersalny, który jednak potrafi miło zaskoczyć przy odsłuchu muzyki.

Warto także posłuchać zestawu kolumn Dali Zensor 5/1/Vokal z subwooferem lub Melodika serii BL.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czytając Twojego posta spodziewałem się faktycznie gorszego układu.

Twoje pomieszczenie nie jest w negatywny sposób ustawione pod kątem dźwiękowym. Kwestia jedynie dłuższego prowadzenia kabli na tył po lewej stronie pod oknami.

Jako dobry zestaw w tej kwocie zaproponował bym ci kolumny Dali Zensor 5/1/vocal lub Melodika BL30 na elektronice Yamaha 677 lub Denon X2200. Jeśli sprzęt zostanie dobrze dobrany do Twojego pomieszczenia to uzyskasz pożądany efekt.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi.

Nadzieja na jakiś sensowny zakup jest - a to już plus. Oczywiście mam kilka pytań

 

W kwestii wyjaśnienia:

- podłoga to parkiet, który na jest przykryty dywanem/wykładziną

- z powyższego powodu - kable na tył mogą być ukryte i to problemem nie jest

 

+ moje pytania

1) Pianocraft stoi na półce od TV. Podłogowe będą musiała stać obok - czy to nie za mała odległość od TV by otrzymać dobre stereo?

Monitor Audio Bx5 mają też bass reflex z tyłu (Dali Zensor nie mają tego problemu), a głośników metr od ściany nie uda mi się odstawić. Nie wpłynie to negatywnie na niskie tony? Zawsze mogę przesuwać na czas oglądania - musiałbym bardzo mocno odsuwać kolumny?

 

2) W przypadku tylnych głośników - będą musiała stać po 2 stronach sofy i być skierowane w stronę siedzących?

Ze względu na meble - nie każdy może stać na podstawce (prawa strona) - można zawiesić na ścianie?

W przypadku bliskiej odległości od okna (lewa kolumna) - nie będę miał dużego problemu z rozchodzeniem się dźwięku?

 

 

PS. Przepraszam za tekst o "sześcianach" - nie wiem czy to upał ale fajnie, że wiedzieliście o co chodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - zdecydowanie warto!

Ja mam kretyński układ bo TV w rogu pokoju (żona nie pozwala przestawić) a z systemem kalibracji udało mi się osiągnąć bardzo fajne efekty.

Nowoczesny amplituner i spoko sobie poradzisz.

A oglądanie filmu 5.1 vs. dźwięk z telewizora - niebo a ziemia... :)

Także warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk mam podpięty pod mini wierzę. Pianocraft ogromnej mocy, jednak różnica w porównaniu z TV jest naprawdę duża.

 

W przypadku 5.1 zastanawia mnie ten układ pokoju stąd pytania o sens, ustawienie głośników przednich (jak daleko od ścian? czy bass reflex jest problemem?) oraz efektowych (mogą być skierowane w stronę sofy? czy koniecznie muszą być "za" co wymagało odsuwanie sofy).

 

W przypadku zakupu sprzętu używanego (może warto w tej samej cenie kupić modele z wyższej półki?) to pytanie - ile lat musi mieć sprzęt by pojawiły się jakieś obawy...

 

Ja nie z tych, którzy podejmują decyzję z dnia na dzień:) Muszę pozbierać informacje by wiedzieć, że ma to sens i że nie będę pluł sobie w brodę po zakupie...

Z tego powodu liczę na Was - jak znajdziecie czas by podzielić się wiedzą/spostrzeżeniami to będę wdzięczny.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga to parkiet, który na jest przykryty dywanem/wykładziną

- z powyższego powodu - kable na tył mogą być ukryte i to problemem nie jest

 

tu nie chodzi o schowanie lub nie kabli a o akustykę pomieszczenia. Jesli coś leży na podłodze w sensie wykładzina, dywan może też i kobieta haha :) to ma to lepszy wpływ na brzmienie

 

Monitor Audio Bx5 mają też bass reflex z tyłu (Dali Zensor nie mają tego problemu), a głośników metr od ściany nie uda mi się odstawić. Nie wpłynie to negatywnie na niskie tony?

 

no jasne, że ma wpływ dlatego lepiej brać z przednim bass-reflexem jednak kolumny muszą stać co najmniej na linii szafki rtv, nie mogą być "schowane" głębiej, Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi.

Można powiesić, żaden problem z surroundami. Powiesić i skierować w stronę sofy.

 

Popatrz też na takie "klocki" :

 

sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i zestawy kolumn

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kolumny frontowe sa z większymi głośnikami niskośredniotonowymi, żeby podczas słuchania muzy dawały radę bez suba

 

i amplitunery

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub ten . najwyższy z serii RX-V

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub ten z prestiżowej serii Aventage ale z wcześniejszej serii jednak w niczym to mu nie umniejsza

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dobrałem tak , żeby w sumie mieściło się w budżecie i w konsekwencji zadowoliło Cię podczas używania.

 

oraz efektowych (mogą być skierowane w stronę sofy? czy koniecznie muszą być "za" co wymagało odsuwanie sofy)

 

jak napisałem wcześniej, zamontować po obu stronach sofy , skierować w jej stronę i "walnąć" autokalibrację i gotowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - skoro warto wejść w system 5.1 to znaczy, że warto zacząć się rozglądać.

 

Kilka propozycji się pojawiły także będę wiedział też co ew. posłuchać.

 

 

Ma jeszcze jedno pytanie - na tył (kolumny ustawione po bokach w stronę słuchacza) lepiej zwykłe podstawkowe, np. bx1 czy lepszym wyborem będzie coś w stylu bxfx?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Monitor Audio napisali o BX FX , że :

 

Wszechstronne głośniki dipolowe są wisienką na torcie w każdym systemie kina domowego. Ich możliwości ograniczane są tylko przez naszą wyobraźnię. Kolumny BXFX są przystosowane zarówno do pełnienia roli małych głośników frontowych, grających w trybie bi-polarnym (zgodne w fazie), jak i typowych głośników surround z opcją sygnału dipolowego (przeciwfaza), które można zawiesić zarówno z tyłu słuchacza jak i po boku.

W trapezowej obudowie znajdziemy 14 cm przetwornik niskośredniotonowy C-CAM, wspomagany przez dwa tweetery wysokotonowe C-CAM. Niezłe kino za naprawdę niewielkie pieniądze. - See more at:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poza tym BX1 są prawie o połowę tańsze od FX-ów, po co przepłacać na kolumny surround

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przynajmniej u Nich tak jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.