Jump to content
IGNORED

ST-590ES czy TU-580RD. Który tuner wybrać?


kuba137

Recommended Posts

Witam Grono,

 

w tej chwili posiadam ST-505ES, jednak chciałbym go zmienić na coś lepszego. Przy pierwszym podejściu padło na Sony, ponieważ posiadam TA-570ES i nie mogę na niego narzekać. Czytałem wiele pochlebnych opinii na temat ST-590ES. Jednak w czasie poszukiwań powyższego spotkałem sporo pozytywnych komentarzy na temat tunera Denon TU-580DR. I w przypadku tej firmy też mam dobre doświadczenia z racji posiadania DCD-1015.

I co tu wybrać? Ceny obu podobne, podobny wiek, tu i tu jest RDS i podobne inne funkcje. Jak dla mnie zaletą Denon'a jest pilot a w przypadku Sony'ego jog. I to byłby tyle z moich spostrzeżeń. Chciałbym otrzymać opinie osób mających większe pojęcie w tej kwestii ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

Tunerów Denona nie miałem.

Sony ES przy rzucaniu palenia przerobiłem całą rodzinę - taki substytut nikotyny.

Do rzeczy, taka zamiana (505 na 590) to poruszanie się na poziomie autosugestii - sorki ale najniższe modele ES to nie Hi-End, a często i gęsto przegrywają z flagowcami Sony bez znaczka ES. A po drugie oba modele to ta sama półka i to niestety najniższa ES.

Jeśli chcesz lepiej to tylko modele 7xx es, lub jeśli lepiej i nowocześniej to 50es (30es to budżetówka, albo odpowiednik tanich 5xx ES) z tym, że ceny 50 es są co najmniej kosmiczne...

 

Oczywiście, zapewne znajda się osoby dla których różnice między 505 a 590 sa ogromne, a 30es to hi-end, ale ponoć placebo też niektórym pomaga.......

 

P.S. A jedną rzeczą jaka mnie wścieka w tunerach Sony - nawet tych naj, naj to brak dziurki do słuchawek - kurde komu taka dziurka przeszkadzałaby - ehhhhhhhhhh

Link to comment
Share on other sites

ja z kolei Sony nie miałem, ale tunery Denona mialem i polecam, wszystkie co mialem dobre, a niektore jak właśnie wyżej wymieniony bardzo dobre, zarówno brzmienie jak i funkcjonalność.

Brak wyboru nr stacji z pilota, tylko góra/dół, z panelu przedniego odwrotnie :)

 

To jedyna niefunkcjonalność, jak ktoś nie wymaga 2 wejść antenowych :)

Link to comment
Share on other sites

P.S. Żeby nie było tunery ES nawet te najniższe są b. dobre na tle innych firm.

Tylko jak człek troszkę pojadł po dobrych kuchniach to już tylko królewska kuchnia mu smakuje (może zaimponować) - snobizm jest piękny :)

Stąd mój krytycyzm....Ale jak ktoś nie jest snobem to polecam ES nawet te z najniższych serii............

Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Tunery Denona bywają bardzo dobre. Mnie zaskoczył Tu660. Zwróć uwagę na Kenwoody. Są lepsze od ES i często wyżej klasyfikowane. Choć czasem fenomenalny tuner można kupić za stówkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czyli co? Taką zamianę należy traktować jako bezcelową? Chciałbym poznać jeszcze kilka konstrukcji i uniknąć dużego skoku, poza tym budżet nie bardzo mi pozwala na taką rewolucję. Wolałbym podążać małymi krokami. A po Waszych wypowiedziach mam wrażenie, że proponując te modele robię zgodnie z powiedzeniem "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Aż tak bezsensowny pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.