Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam A22 plus P35 i co dalej wymiana sprzętu


Tupac1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam dylemat

nie jestem jakimś wybitnym audiofilem ale słyszę różnicę ...

chce kupić jakiś inny sprzęt

zawsze trafiał mi się Arcam miałem też inne ale jakoś zawsze wracałem do niego niestety pozbyłem się go z kilku powodów a mianowicie:

Bas jest dobry szybki punktowy ale brak mu potęgi mięsistości jak np w Pioneer ......modelu nie pamiętam ale był dużo lepszy

MOC niby jest 2x100W no i to słychać trafo jest 800W i 40Amperów na kanał ale brakuje dalej mocy jak dam gałkę do końca to wykres robi się prosty no i wzmacnaicz się wyłącza nie idzie długo tak słuchać max to jakieś 85% można cały czas ale to mnie nie zadowala mam mocniejsze kolumny nie raz impreza i każdy chce głośniej i głośniej to kończy się OFF em i tyle a to jest bardzo denerwujące

nic wzmacniaczowy i końcówce nie dolega bo oddałem do serwisu ARCAMA i mi powiedzieli że to jest jego kres mocy i tyle ....

gdyby nie ten bas byłby ze mną na całe życie ...no i brak większej mocy ....

 

co możecie mi doradzić szukam używanego sprzętu nie drogiego do kolumn Klipsch RF 7

Arcama z końcówką używałem w trybie Bi Amping i było bajka no ale do pewnej głośności i tyle

 

Teraz chce mieć coś takiego jak ARCAM

MOC

DYNAMIKA

Wysokie tony są idealne jak dla mnie scena też super

słucham głownie rocka np SOAD itp

też trafi się jakaś inna płytka ale to rzadko ....

 

bardzo pomóżcie mi bo już nie wiem sam czego szukać

i koniecznie musi być to używka bo nie ma sensu płacić np 10tyś jaki i tak to gra jak 5tyś max jak to ceny producentów narzucają ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz chyba ma niewiele wspólnego ze słuchaniem muzyki. To tak na początek.

Arcam ma specyficzne brzmienie i nigdy Arcam nie będzie dla ludzi, którzy preferują imprezowe granie typu "łomot bo ma być i głośno".

Cos takiego słyszałem w zyciu 2 razy, gdzie brutalna siła targała głosnikami na lewo i prawo przy okazji nie oszczędzając basu.

Takie coś działi się gdy uzywałem Gato audio 400 i najwyższego modelu wzmacniacza Peachtree Audio.

Ale te zabawki nie kosztują 5 tysięcy i nie kupisz ich z 2 ręki.

 

Nie odbieraj mojego postu jako złośliwości, ale subiektywnie stwierdzam, że ze słuchaniem muzyki to o czym piszesz nie ma nic wspólnego. Przeraża i poraża, że łomot i "byle głosniej" potrafią fascynowac ludzi. Do imprez polecam sprzęt nagłosnieniowy właśnie ukierunkowany na imprezy. Natomiast to, o czym piszemy na Forum ma za zadanie zbliżac moim zdaniem do świata dźwięków w jej najczystszej, najbardziej przyjemnej formie. Przy maksymalnym odwzorowaniu detali, smaczków i pokazuje jak szukac przyjemności ze słuchania.

Ty szukasz imprez rodem z klubów przeniesionych do domu, do tego stawiając sobie sprzęt kompletnie nie służący temu.

Wolałbym w garażu trzymac zestaw nagłosnienia imprezowego i jakiś wzmacniacz sceniczny do takiej rzeźni typu "można cały czas ale to mnie nie zadowala mam mocniejsze kolumny nie raz impreza i każdy chce głośniej i głośniej".

 

Ale wiesz...ja juz stary jestem to i inaczej świat postrzegam.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację w 100% ale ja też lubię dobre brzmienie ale ja właśnie nie chce mieć 100 sprzętów tylko jeden dobrej klasy ale

że jak będzie trzeba to potrafi dowalić a nie ma limity na volumen mi chodzi o jakość jak najbardziej ale trzeba powiedzieć szczerze że Arcam ma mało basu i to bardzo mało i to niezależnie od konfiguracji ....

No i ta moc i wyłączanie się jest śmieszne w tej cenie ....

reszta mi odpowiada

powiedzmy że chce coś co ma więcej basu tak samo jak w arcamie BEZ żadnej regulacji TONE i poprostu o większej mocy nic więcej a dźwięk ma byc na tym samym poziomie ale nie gorszy nie ma Takiego sprzętu na rynku ?????

zadowalało by mnie gdyby dysponował mocą np 150wat prawdziwych max no i więcej basu nic więcej

scena i dźwięk taki sam albo podobny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień Arcama na mocniejszy model i ustaw bass +6 dB.

 

Więcej basu ma NAD372 i mocy starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki mocniejszy model nie ma takiego chyba że końcówka mocy ma 125W P1 ale one są nieosiągalne z drugiej ręki żadko

a regulacji nie ma i nie może być bo to nie jest Hi end tylko łomot ja nie chce nic psuć to ma grac tak jak najwierniej

NAD MIAŁEM 272 KOŃCÓWKĘ MOCY LATA ŚWIETLNE JEJ DO ARCAMA miałem ją 1 miesiąc

basu ma więcej mocowo jest mocniejsza to fakt ale gra byle jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać jakiś sprzet, który ma grać bardzo mocnym dołem, do tego potrafi napowietrzyć imprezę to zaskoczę...swego czasu był na rynku produkt Onkyo A5VL.

Już nie jest produkowany i co nie jest dziwne, gdzieś sztuki pojedyncze magazynowe jesli sie już pojawiają na rynku maja ceny nie mniejsze niż kiedy sprzet był w normalnej sprzedaży.

A dlaczego ten wzmacniacz? Bo w niewielkim kawałku elektroniki, za to mega ciężkim jak na wielkość (można sie poważnie zdziwić) drzemie moc, ktora nie wynika nawet z tego, co czytamy w specyfikacji.

Posiadałem swego czasu ten wzmacniacz w komplecie z firmowym SACD. To jak potrafił szarpać nawet dużymi głośnikami zaskakiwało wszystkich.

Do dzis stoi dumnie na środku pokoju u znajomego wraz z jakimiś wielkimi JBL'ami. Jest bezlitosny, bardzo mocny, często jak dla mnie za technicznie grający każdym pasmem. Mocna góra, dźwięczna, wokal bardzo zwarty nie wysuwający sie nawet minimalnie na pierwszy plan. No i dół. Muskularny, ale nie lejący sie. Mający umiejetność szybkiego, dynamicznego zagrania dolnych pasm. Za to skraca sobie drogę, bo nie wybrzmiewa tak długo, jak robią to np. Brytyjskie produkty, gdzie basu jest mniej, ale jest za to bardziej otwarty, ciut przeciągnięty w swej formie.

W Onkyo jest moc, drapieżność i zero kurtuazji. Pamietam, ze swietnie gra ten klocek rocka i muzykę trance. Bardzo podoba mi sie na nim odsłuch takich kapel jak Metallica, The Exploited i Linkin Park. Bo właśnie gra w taki mocny, dynamiczny sposób.

Zapewne to jest droga do imprezowego grania. Postawić obok tego takie dla przykładu JBL i moze być ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo ma charakterek, inne granie jak Arcam.

Nie ma tu elegancji i analogu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest Hi end tylko łomot ja nie chce nic psuć to ma grac tak jak najwierniej

 

Powiedz mi jak ma grać jak najwierniej jak każdy wzmacniacz czy kolumny graja inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się wzmacniacz czy kolumny grają inaczej każde ale każda marka dąży do jakiegoś celu a mianowicie

do perfekcji czyli ma to grać tak jak byś był obok np skrzypiec i zamkną oczy i myślał że jesteś tam a nie w domu

zgadza się czy może się mylę to mnie popraw...

ja nie wiem ale np moim zdaniem wzmacniacze od 5tyś w górę to już potrafią każdy ma swój styl który każdemu z nas albo przypadnie do gustu albo nie ale w tej cenie to gra zarówno dobrze bez względu na firmę przeważnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się wzmacniacz czy kolumny grają inaczej każde ale każda marka dąży do jakiegoś celu a mianowicie

do perfekcji czyli ma to grać tak jak byś był obok np skrzypiec i zamkną oczy i myślał że jesteś tam a nie w domu

zgadza się czy może się mylę to mnie popraw...

ja nie wiem ale np moim zdaniem wzmacniacze od 5tyś w górę to już potrafią każdy ma swój styl który każdemu z nas albo przypadnie do gustu albo nie ale w tej cenie to gra zarówno dobrze bez względu na firmę przeważnie

 

Wybacz, ale czytam to co piszesz i nie rozumiem. Z jednej strony szukasz imprezowego przywalenia i brutalnej siły. Podajemy Ci jak na dłoni, że Onkyo swoim charakterem brzmienia zaspokaja takie właśnie potrzeby. Dostajesz nawet dokładny opis, że jest dźwięk mocny, bezpośredni, bez kurtuazji (elegancji), jest szybkie i zdecydowane pchanie wszystkich pasm do przodu z głosników. I...Ty nagle wyskakujesz o skrzypcach i elegancji?!

Przepraszam, ale zaczynamy ciągnąc temat dla samego faktu ciagnięcia tematu...sztuka dla sztuki.

Jeśli szukasz realności w słuchaniu skrzypiec - kupujesz zestaw audio do tego skonfigurowany. Ale ten nie zagra imprezowo i kręcenie tegoż sprzetu na maksa jest jakąś porażką.

Do skrzypiec? Prosze bardzo Electrocompaniet ECI 5 MK II. Finezja skrzypiec, piękne wychwytywanie poszczególnych instrumentów, wręcz przykład tego, jak powinien grac sprzet audio gdzie liczy się finezja i fantastyczny przekaz instrumentów w swojej naturalnej formie. Wzmacniacz bez agresywności, bez polotu i rwania głosnikami. Nie ma drapieżnego tylko emocjonalne nastawienie do muzyki.

Tylko to czego o czekujesz jest jakąś fikcją. Nie istnieje sprzet dobry do wszystkiego. Mój zestaw Arcama oparty o najwyższe modele tego producenta gryzą się z muzyką Trance, gubią się przy szybkim i agresywnym electro.

W połączeniu z moimi głośnikami - krwawią uszy. Powód do płaczu? Nie! Pełna ekstaza, bo nie tego szukałem!

Dlatego moja propozycja, przestań motać się i pisac o rzeczach z kosmosu. Wybierz jeden rodzaj poszukiwanego brzmienia i na nim się oprzyj. A jesli Ci mało, kup drugi do drugiego grania o innym charakterze, bo na dziś...piszesz o czymś nierealnym do połączenia w jednym urzadzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostają Ci tylko monobloki P1

Dokładnie. Albo jakieś nie wnoszące zmian brzmieniowych końcówki mocy innych producentów. Przy czym P1 będą chyba najsensowniejszym i jedynym wyborem w tej sytuacji.

No i moc jest na poziomie oczekiwanym 175W przy 8Ohm. Jest czym zakręcić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale są ciężko dostępne z drugiej reki rzadko się trafiaj nie macie innych propozycji coś równie dobrego no i nie musi być 175W wystarczy 150 W max

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale są ciężko dostępne z drugiej reki rzadko się trafiaj nie macie innych propozycji coś równie dobrego no i nie musi być 175W wystarczy 150 W max

 

Jaki masz budget?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż i masz hegla H200 lub nad-a z serii masters M3, oba piece bardzo wydajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem o Hegel 200 ponoć już wersja 100 to hi end więc ma takie pytanie czy ten Hegel zagra lepiej niż Arcam 2xP1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.