Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 2.500 zł


Adam 38

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Porównywał ktoś z Was odtwarzacze strumieniowe Pioneer n50A z Marantz na6005? (cena obu obecnie jest taka sama - ok. 2.000 zł). Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość i sposób prezentacji muzyki. Który z nich gra "większymi" wokalami, pełniejszą średnicą? Czy prawdą jest, że Marantz na6005 ma podkreślony przełom górnej średnicy i góry pasma, bo to dyskwalifikowałoby od razu ten odtwarzacz w moim systemie audio. No właśnie - w sumie zasadnicze pytanie, który z nich gra "równiej" w całym paśmie oraz który z nich gra bardziej wyraziście? Dzięki za odp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co będzie źródłem sygnału bo różne urządzenia różnie grają z różnymi wejściami .

Chyba da się zrozumieć co napisałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co będzie źródłem sygnału bo różne urządzenia różnie grają z różnymi wejściami .

Chyba da się zrozumieć co napisałem ;)

Jasne, że się da zrozumieć, na chwilę obecną only "spotifaj" i plejstacja 3 - optyk, więc wejścia na teraz raczej bez znaczenia.

 

Jasne, że się da zrozumieć, na chwilę obecną only "spotifaj" i plejstacja 3 - optyk, więc wejścia na teraz raczej bez znaczenia.

Ale ja wiem Muda44 co Ty mi polecisz, oczywiście PIONEERA! hahaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną only "spotifaj" i plejstacja 3 - optyk, więc wejścia na teraz raczej bez znaczenia

Mylisz się i to jest notorycznie popełniany błąd . Jeden klamot będzie grał wybitnie po USB a jako strumieniowiec beznadziejnie i na odwrót dlatego źróło sygnału jest takie ważne .

Optyk ?

Najgorszy możliwy przesył cyfrowego sygnału w typowych , nowych DACach więc licz na to ze szału nie będzie chyba ze zmienisz źródło na te z z sygnałem po coaxie .

 

Ale ja wiem Muda44 co Ty mi polecisz, oczywiście PIONEERA! hahaha.

Akurat nie , bo to nie jest strumieniowiec a wybitny CD w swojej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Porównywał ktoś z Was odtwarzacze strumieniowe Pioneer n50A z Marantz na6005? (cena obu obecnie jest taka sama - ok. 2.000 zł). Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość i sposób prezentacji muzyki. Który z nich gra "większymi" wokalami, pełniejszą średnicą? Czy prawdą jest, że Marantz na6005 ma podkreślony przełom górnej średnicy i góry pasma, bo to dyskwalifikowałoby od razu ten odtwarzacz w moim systemie audio. No właśnie - w sumie zasadnicze pytanie, który z nich gra "równiej" w całym paśmie oraz który z nich gra bardziej wyraziście? Dzięki za odp.

 

 

Polecę od siebie Cambridge stream magic albo najlepiej nowego Cambridge CXN ... Swietny dac i strumieniowec z aplikacją spotify gdzie naprawdę jakosc jest b.dobra. Po przyłączeniu po coaxial czy toslink b.dobrego transportu CD uzyskasz na lepszej separacji i powietrza wokół instrumentów , dynamiki i przestrzeni ...w zależności od realizacji na CD oczywiscie ;)

 

Twierdze jednak ze usługa Spotify (najniższy abonament w EU czyli 19,99 zł miesięcznie w PL) na Cambridge działa jakościowo i brzmieniowo wręcz zaskakująco b.dobrze a nawet radio Aupeo słucha się z ogromną przyjemnością a od wczoraj z radia sa widoczne okładki albumów na wyświetlaczu ...Cambridge dwoi sie i troi nad nowym softem i wsparciem dla CXN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pioneer gra bardziej skrajami pasma, Marantz stawia na dobrą szczegółowość, lekkie ocieplenie oraz krótki, dobrze kontrolowany bas.

Ogólnie to dwa dobre odtwarzacze, wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji oraz konfiguracji całego systemu.

 

Jeśli masz taką moźliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania, mamy oczywiście obydwa urządzenia fizycznie w salonie a jako konkurencję na pewno warto także posłuchać trochę droźszy, ale moim zdaniem znacznie lepszy Cambridge Audio CXN.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk ?

Najgorszy możliwy przesył cyfrowego sygnału w typowych , nowych DACach więc licz na to ze szału nie będzie chyba ze zmienisz źródło na te z z sygnałem po coaxie .

Biorąc pod uwagę, że optyk i coaxial to też s/pdif będzie to samo, nie ma różnic w przesyłanym sygnale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kolwiek strumieniowiec uzywany - osobiscie uzywam popcorna A410 (mozna dorobic zasilanie liniowe zasilacz stabilizowany 3,5a 12v) a zasilanie tutaj jest bardzo wazne!!!! oryginalnie jest impulsowiec taki zwykly.

+ porzadny dac lampowy - uzywm takiego i bardzo sobie chwale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pioneer gra bardziej skrajami pasma, Marantz stawia na dobrą szczegółowość, lekkie ocieplenie oraz krótki, dobrze kontrolowany bas.

Ogólnie to dwa dobre odtwarzacze, wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji oraz konfiguracji całego systemu.

 

Jeśli masz taką moźliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania, mamy oczywiście obydwa urządzenia fizycznie w salonie a jako konkurencję na pewno warto także posłuchać trochę droźszy, ale moim zdaniem znacznie lepszy Cambridge Audio CXN.

Pioneer gra bardziej skrajami pasma - wcześniej pisaliście, że gra bardzo równo ehhh. Już nie wiem co o tym myśleć... Po prostu trzeba za kaucją oba do siebie ściągnąć i tyle.

 

A tak na marginesie - gdzieś przed chwilą widziałem, że Marantza na 8005 EISA wybrała naj. na 2015/16. No to chyba trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić mniejszego brata hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóżcie te 500-700 zł do Oppo 103, funkcjonalnością i jakością zabije wszystko co w tym wątku wymieniliście i jako jedyny obsługuje Tidal. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to gorzej nie będzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję Simple Audio Roomplayer+:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taniej a gra tak samo jak streamery za 2500 zł. Obsługuje TIDAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że optyk i coaxial to też s/pdif będzie to samo, nie ma różnic w przesyłanym sygnale.

Na kilkanaście DACów jakie miałem w kilku systemach zawsze po optyku grało bardziej " mułowato "

Jedynie wśród nich Wadia X32 gra tak samo po coaxialu jak i po optyku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilkanaście DACów jakie miałem w kilku systemach zawsze po optyku grało bardziej " mułowato "

Jedynie wśród nich Wadia X32 gra tak samo po coaxialu jak i po optyku .

Nawet gdyby tak było, to świadczyłoby o niedopracowaniu tych urządzeń lub celowym poddaniu sygnału przetwarzaniu cyfrowemu. Przesyłanie sygnału światłowodem to najlepsza opcja z punktu widzenia choćby możliwych zakłóceń i z powodzeniem jest wykorzystywane do budowy rozległych sieci WAN, gdzie wierność przesyłania danych to priorytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby tak było, to świadczyłoby o niedopracowaniu tych urządzeń lub celowym poddaniu sygnału przetwarzaniu cyfrowemu.

I na to wygląda skoro kilkanaście obecnie produkowanych i polecanych DACów od kilku stów do kilkunastu tysięcy gra gorzej po optyku niż po coaxie.

Początkowo myślałem że to wina standardu ale jak się okazuje to wina kiepsko zaaplikowanych wejść w tych przetwornikach i pewnie dodanych " aby były "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie (optyczne wejście pewnie i jest traktowane po macoszemu, chociaż przy możliwościach rozdzielczych moich monitorów i wzmacniacza raczej różnicy nie da się usłyszeć heh, ja wiem Muda, że Ty masz - póki co - jeszcze bardzo, bardzo konkretny zestaw audio i na nim możesz słyszeć takie różnice o których piszesz ale proszę Cię, nie na moim NADzie...) Wolałbym, żeby wypowiedział się ktoś, kto miał w swoim systemie jedno lub oba z wymienionych urządzeń i jakie różnice w brzmieniu usłyszał, które gra bardziej ciepło, ma bardziej wyrazistą średnicę itp. Branża jednym osobom pisze, że zdecydowanie równiej od Marantza na6005 gra Pioneer n 50A a za kilka dni pisze coś zupełnie odwrotnego, więc może wypowie się Ktoś z prywatnych osób, bo to będzie chyba zdecydowanie bardziej obiektywne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu transportu do CA CXN naprzemiennie optykiem i coax roznice sa bardzo małe .Na coax-ie moim zdaniem lepszy , naturalniejszy jest wokal ale minimalnie.

 

Co ciekawe roznice po COAX potrafią zrobić wtyki RCA ... Próbowałem na Neutrika Profi i Viablue TVR (przewodnik ten sam) . Na neutrice balans tonalny poleciał w dół , góra sie nieco wycofała a na Viablue brzmienie jaśniejsze , bas szczuplejszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na to wygląda skoro kilkanaście obecnie produkowanych i polecanych DACów od kilku stów do kilkunastu tysięcy gra gorzej po optyku niż po coaxie.

Początkowo myślałem że to wina standardu ale jak się okazuje to wina kiepsko zaaplikowanych wejść w tych przetwornikach i pewnie dodanych " aby były "

Mierzyłeś parametry sygnału S/PDIF jednego i drugiego rozwiązania? Bo skoro na ucho stwierdzasz różnice, to mierzalne parametry musiałyby być bardzo rozbieżne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś parametry sygnału S/PDIF jednego i drugiego rozwiązania?

Tak . Kabel Toslink mam 25cm dłuższy od coaxiala i nie zawsze z coaxialem mi sięga ;)

Bo skoro na ucho stwierdzasz różnice, to mierzalne parametry musiałyby być bardzo rozbieżne.

Nie zajmuję się tym czym nie muszę . Gra gorzej i to mi wystarcza a zamiast zaprzątać sobie głowę bzdurami wolę ten czas poświęcić na cokolwiek innego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden taki gość twierdzi, że słyszy różnicę blatów, na których spoczywa elektronika i też nie chce sprawdzać jak jest naprawdę, bo to co słyszy mu wystarcza :) Po co sobie zawracać głowę pierdołami :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszy i mu to odpowiada to niech słucha i się cieszy a nie zawraca tyłek tym co jest najmniej mu potrzebne .

Kupujemy sprzęt do słuchania muzyki a nie jego mierzenia . Pewne pomiary są ważne ale najważniejszy i tak jest odsłuch i to według niego podejmujemy decyzję na TAK lub NIE .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A konkretnie, jakie parametry spdif-u, bo ja w tym wideo nic takiego nie znalazłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie wiesz nawet czego szukać, albo rżniesz głupa :)

 

Jak słyszy i mu to odpowiada to niech słucha i się cieszy a nie zawraca tyłek tym co jest najmniej mu potrzebne .

Kupujemy sprzęt do słuchania muzyki a nie jego mierzenia . Pewne pomiary są ważne ale najważniejszy i tak jest odsłuch i to według niego podejmujemy decyzję na TAK lub NIE .

Oczywiście można dużo rzeczy słyszeć, a i widzący duchy też są, tylko jest jedno ale, nie zawsze to jest prawda :) Na tym forum nie po raz pierwszy i nie ostatni ludzie dają dowód jak łatwo jest ulec manipulacji, dziwie się tylko, że po czymś takim jeszcze ktoś ma czelność napisać, że słuch jest nieomylny. Masz rację, że sprzęt jest do słuchania problem zaczyna się, kiedy ktoś twierdzi, że słyszy rzeczy, które nie istnieją, jak np. wpływ kabli do transmisji cyfrowych na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można dużo rzeczy słyszeć, a i widzący duchy też są, tylko jest jedno ale, nie zawsze to jest prawda :)

A jeżeli ludzie słyszą coś czego nawet nie ma i są z tego powodu szczęśliwi to po co im to odbierać ?

że po czymś takim jeszcze ktoś ma czelność napisać, że słuch jest nieomylny

Jak ktoś jest osłuchany to słuch jest wystarczającym narzędziem do podejmowania opinii czy decyzji .

Masz rację, że sprzęt jest do słuchania problem zaczyna się, kiedy ktoś twierdzi, że słyszy rzeczy, które nie istnieją, jak np. wpływ kabli do transmisji cyfrowych na brzmienie.

Dlaczego problem ?

Słyszą różnice pomiędzy kablami coaxialnymi i nie mam z tym żadnego problemu . Jeden " gra " bardziej ostro , drugi jest stonowany i stosuję je w zależności jakie klocki mam w danej chwili .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozmowa zeszła - jak to zwykle bywa - na całkiem inny temat... W sumie to już nieistotne bo zaszalałem i zamówiłem bez żadnego odsłuchu marantza na6005, od będzie większa ekscytacja przy pierwszym odsłuchu hehe, oby nie było rozczarowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest osłuchany to słuch jest wystarczającym narzędziem do podejmowania opinii czy decyzji .

No tak, jak słyszy kable to średnio osłuchany, ale już podstawki i stoliki to wyższy poziom osłuchania :)

 

Dlaczego problem ?

Słyszą różnice pomiędzy kablami coaxialnymi i nie mam z tym żadnego problemu . Jeden " gra " bardziej ostro , drugi jest stonowany i stosuję je w zależności jakie klocki mam w danej chwili .

Problem w sensie, że zmian brak nul, zero. Można postawić to na równi z graniem dysków i pamięci, bo są tacy co "słyszą" i takie kwiatki.

 

A jeżeli ludzie słyszą coś czego nawet nie ma i są z tego powodu szczęśliwi to po co im to odbierać ?

Żeby nie pisali dyrdymałów na forum? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.