Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe 5.1 do 2000 zł


ImageX7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem przed zakupem kina domowego, zupełnie się na tym nie znam. Słyszałem, że gotowe zestawy to zwykłe "pierdziawki" i lepiej samemu złożyć jakiś zestaw. Więc pytanie, jaki polecacie zestaw do 2000 zł? Na allegro znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znajdę coś lepszego w tej cenie, czy taki zestaw będzie OK? Zaznaczam, że interesuje mnie tylko nowy sprzęt, a nie używany. Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zależy jak duży masz salon/pokój w którym ma to grać.

 

Słyszałem, że gotowe zestawy to zwykłe "pierdziawki" i lepiej samemu złożyć jakiś zestaw

 

zależy w jakiej cenie te "pierdziawki" są a ten zestaw co podałeś w linku to niby co jest jak nie pierdziawka :) amplituner to najniższy model więc co on moze mieć za moc po podłączeniu wszystkich kolumn, 30- , 40- kilka Watów. Kolumny, hm ...

 

nie patrz w ten sposób. Pierdziwaki. Dla kogoś kto osłuchał się ze sprzętem w granicach dziesiatek tysięcy każdy inny, tańszy to pierdziawki. Nie można tak do tego podchodzić. Dla jednego to pierdziawka a dla innego szczyt marzeń bo do tej pory słuchał muzy z małego radyjka tranzystorowego :) Musisz posłuchać jak to gra szczególnie kolumny frontowe bo na nich słucha się też muzy i dopasować do swojego gustu. Moim zdaniem wszystko to zależy od tego do czego byłes/jesteś przyzwyczajony podczas słuchaniam muzy. Czy lubisz dokładne szczegółowe brzmienie czy mocny bas rodem ze sprzętu samochodowego, czy lubisz "potrzodzić" czy jest to raczej spokojne słuchanie w domowym zaciszu i delektowanie się brzmieniem wsłuchując w detale. Tu zależy jakiej klasy sprzętu potrzebujesz i czy wystarczy Ci przysłowiowa pierdziawka :) czy niestety będziesz musiał dużo dozbierać.

 

Za te 2 tys zł tak prawdę "mówiąc" w zależności od preferencji o czym wspomniałem można kupić cały zestaw 5.1 lub tylko amplituner i to średniej klasy. Zależy co Cię zadowoli.

Jednym brzmienie Wardusów będzie się podobało innym niekoniecznie. Każdy ma inne ucho. Jeśli nie posłuchasz przed zakupem może się okazać po niedługim czasie, że "powiesz", że "wsadzili mnie na minę" i kupiłem takie gówno, ale doradzili". "Powiem" Ci, że będąc któregoś roku za granicą znalazłem się w sklepie ze sprzętem i grała muza. Było to takie "ładne" (jak dla mnie) brzmienie, że z zaciekawienia zacząłem szukać co tak gra. Zgadnij co to grało. Mini wieża Sony ze wzmakiem S-Master. Mistrzostwo świata jak na takie "małe gówno". Byłem niezle zaskoczony. Więc nawet takie pierdziawki jak to nazwano mogą dać satysfakcję ze słuchania/oglądania. A odnośnie oglądania filmów. Fundamentem dzwięku w kinie są niskie tony, które zapodaje subwofer. Tu niestety nie ma kompromisów i żaden taki za 500 zł (nowy) nie da Ci tego co za minimum 2 tys. I wrcając do wspomnianych wcześniej preferencji jeśli lubisz słuchać muzy z mocnym basem i chcesz wspomóc kolumny to musi być subwofer, który się do tego nadaje bo nie wszystkie potrafią grać a tylko dają hałas do filmów ( te tańsze niestety). A taki sub kosztuje. Dlatego podczas zakupu to też trzeba wziąc pod uwagę i dlatego też lepiej kupić kolumny z odpowiednim brzmieniem, żeby nie trzeba było wspomagać subem. Niestety wszystko to kosztuje więc żebyś był zadowolony na długie lata to po prostu odłuż te 2 tys na kupkę i dozbieraj ze dwa razy tyle do tych dwóch jeśli masz taką możliwość. Chyba, że faktycznie starczy Ci sprzęt za 2 tys. ale od razu "mówię", żadnej rewelki nie będzie. Wyobraz sobie, amplituner, 5 kolumn i subwofer w tej cenie, jakiej jakości to musi być, żeby zmieściło się w tej kwocie.

 

A i jeszcze jedno, w jakiej proporcji będzie na nim odtwarzana muza / filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem przed zakupem kina domowego, zupełnie się na tym nie znam. Słyszałem, że gotowe zestawy to zwykłe "pierdziawki" i lepiej samemu złożyć jakiś zestaw. Więc pytanie, jaki polecacie zestaw do 2000 zł? Na allegro znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znajdę coś lepszego w tej cenie, czy taki zestaw będzie OK? Zaznaczam, że interesuje mnie tylko nowy sprzęt, a nie używany. Z góry dzięki za pomoc.

Moim zdaniem robisz poważny błąd przekreślając sprzęt używany, mam na myśli głównie amplitunery, które tanieją w bardzo dużym tempie. Za tą cenę ampli z linku można mieć już porządny sprzęt z górnej półki np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Denon-avr-x520bt poza bajerami nie zaoferuje nic specjalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.