Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs na najlepszą opinię


Melepeta

Rekomendowane odpowiedzi

Trwa konkurs na najlepszą recenzję, napisaną przez forumowiczów. Recenzja dotyczy kolumn Melodika BL-30, które to udostępniła firma Rafko, wybranym forumowiczom. Nagrodą za najlepszą recenzję są testowane kolumny. Zapraszam do przeczytania opinii i wybrania najlepszej. Poniżej link do głosowania i recenzji. Niech wygra najlepszy :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta już się tak nie lansuj, kolumny będą Twoje :) Chociaż jako jedyny nie dodałeś żadnych zdjęć, no ale może i dobrze :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta już się tak nie lansuj, kolumny będą Twoje :) Chociaż jako jedyny nie dodałeś żadnych zdjęć, no ale może i dobrze :D

 

Dodał dużo zdjęć, nawet "rozbieranych" ;) są także filmiki, wystarczy włączyć linki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie obrażę się jeśli będziecie głosowali na opinie innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodał dużo zdjęć, nawet "rozbieranych" ;) są także filmiki, wystarczy włączyć linki.

Faktycznie są:) w pierwszej chwili nie zauważyłem linków, zwracam oczywiście honor autorowi wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jest wśród tego lukru jedna opinia krytyczna ???

 

;P

 

Każda jest krytyczna - wystarczy umieć czytać między wierszami.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest konkurs na ocenianie oceniajacych? :D Ja daje 6 gwiazdek wszystkim tym, ktorzy znalezli tyle brakow a jednak 5 gwiazdek wystrugali na koniec :) Kto wymyslil tak idiotyczny konkurs. Moge napisac recenzje tych kolumn bez ich sluchania...bedzie piekna I ze zdjeciami....moze wygram :D

 

Przynajmniej nagroda fajna nawet jak glupoty sie napisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie są to kolumny na pięć gwiazdek, ani na cztery (u mnie dostały 3). Jeśli ktoś dał 4 czy 5 gwiazdek to jestem ciekawy ile gwiazdek dałby jakimś w przyszłości powstałym Melodikom powiedzmy za 6000zł oraz może jakimś flagowym np. za 30 000zł. Jednak w stosunku jakość/cena jak najbardziej na pięć gwiazdek zasługują.

 

Darmowe testowanie tych kolumn sprawiło mi trochę frajdy i na pewno idiotyczny ten konkurs nie jest. Dziwi mnie tylko, że w rankingu prowadzi recenzja, która o samych cechach charakterystycznych brzmienia tych kolumn zawiera zaledwie kilka zdań... a reszta to opisy budowy, elektroniki towarzyszącej i wpływu ustawień, czy dociążania. W swojej recenzji nie opisywałem, co daje takie czy inne ustawienie tylko skupiłem się na opisie charakterystyki brzmienia tych kolumienek (przy optymalnych ustawieniach) oraz podałem realne i znane punkty odniesienia (Hyperion czy Siesta) a nie jakieś DIY-e. Zależało mi, aby potencjalny zainteresowany faktycznie po przeczytaniu recenzji miał jakiś konkretny obraz brzmienia tych kolumn, bo czytając co niektóre, inne recenzje jako osoba, która nie słyszała ich wcześniej miałbym problem z określeniem jak to one właściwie brzmią. No ale jak widać, oceniającym co innego się spodobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kolumny dostały cztery gwiazdki.

 

Postanowiłem potraktować ten tekst jak właściciel przeciętnego sprzętu, który nie miał okazji bawić się z kolumnami z wysokiej półki a porównywał je do posiadanych wcześniej zupełnie przeciętnych podłogowych zestawów Tonsilu i trochę lepszych od przeciętnych podstawkowych Infinity Alpha 10.

Potrójna przeciętność byłą chyba uzasadniona z racji użycia mizernego prądowo wzmacniacza.

 

Z Melodikami dobrze się bawiłem i nawet odzyskałem nadzieję na powrót podłogówek do mieszkania, które przymus zawierania wielu rodzinnych kompromisów wyjałowił z lepszego sprzętu i pozostawił mi podstawkowe kolumienki i dobre ... słuchawki.

Melodiki zgrabnie się wcisnęły i umożliwiły po latach znowu wspólne słuchanie zamiast indywidualizowywania się słuchawkami.

 

Najbardziej wymiernym efektem tego testu była wymiana wzmacniacza, który w przyszłości da sobie radę z mocniejszymi niż dotąd kolumnami, choć obecnie nadal przez 90% czasu zasila słuchawki.

 

Przeciętność chyba jednak nie wzbudziła sympatii bo nie przysporzyła mi ani jednego głosu...

 

Ale zabawy nie żałuję, tym bardziej, że nigdy poważnie nie liczyłem na wygraną licząc jedynie na kilka dni nowych wrażeń.

 

Do profesjonalnych testów potrzebny jest profesjonalista, do zabawy wystarczy amator...

 

Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się przeczytać moją opinię. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że w rankingu prowadzi recenzja, która o samych cechach charakterystycznych brzmienia tych kolumn zawiera zaledwie kilka zdań... a reszta to opisy budowy, elektroniki towarzyszącej i wpływu ustawień, czy dociążania. W swojej recenzji nie opisywałem, co daje takie czy inne ustawienie tylko skupiłem się na opisie charakterystyki brzmienia tych kolumienek (przy optymalnych ustawieniach) oraz podałem realne i znane punkty odniesienia (Hyperion czy Siesta) a nie jakieś DIY-e. Zależało mi, aby potencjalny zainteresowany faktycznie po przeczytaniu recenzji miał jakiś konkretny obraz brzmienia tych kolumn, bo czytając co niektóre, inne recenzje jako osoba, która nie słyszała ich wcześniej miałbym problem z określeniem jak to one właściwie brzmią. No ale jak widać, oceniającym co innego się spodobało.

Ja sądzę, że większość głosów oddanych w konkursie zostały oddane nie na konkretną opinię, ale na osobę, która tę opinię wystawiła.

Każdy, kto na tym portalu zabiera głos, wyrabia sobie pewną pozycję i autorytet.

Melepeta od lat tu pisze i ma bardzo dobrą opinię fachowca i sam z przyjemnością czytam wiele jego wypowiedzi.

Takich osób z pewnością jest wiele i oddali głos na jego opinię z czystej sympatii, ale biorąc pod uwagę jego profesjonalne wypowiedzi w podobnych tematach, wcale nie jest to wybór niemerytoryczny.

 

Tak to działa po prostu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję mejson za te niezasłużone pochwały. Gdzie mnie tam do fachowca. I nie piszę tego przez skromność, raczej przez świadomość własnej niewiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chyba nazywa ... zawiść ?

Gdzie tu widzisz zawiść?!

 

Opisałem tylko swoje wrażenia z konkursu.

Z opinii najbardziej mi spodobała się recenzja Bumbuma, ale Melepeta ma chyba odrobinę większy staż na tym forum i większe grono sympatyków.

Ja sam tu bardzo rzadko piszę, szczególnie odkąd warunki domowo-rodzinne zmusiły mnie do zredukowania zestawu do niezbędnego minimum, więc moja poczytność na pewno jest mniejsza niż Melepety i Bumbuma i nie liczyłem na nic więcej niż dobrą zabawę.

Choć parę głosów by się przydało dla satysfakcji :-)

 

Więc mój tekst o głosowaniu na osobowość, nie na tekst opinii, wynikał nie z zawiści, tylko z realnej oceny sytuacji.

 

Bumbum zresztą zaczął doganiać Melepetę ostatnio, więc robi się ciekawie... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto moze glosowac w konkursie? Wszyscy uzytkownicy forum czy sa jakies ograniczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

11. Zwycięzca testu zostanie wyłoniony w wolnym głosowaniu. Prawo głosu przysługuje osobom, które zarejestrowały konto nie później niż dzień przed ogłoszeniem konkursu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktos ma tu jawnie kilka kont ( a takich to nie brakuje) to moze klikac ile wlezie...lol...fajnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie są to kolumny na pięć gwiazdek, ani na cztery (u mnie dostały 3). Jeśli ktoś dał 4 czy 5 gwiazdek to jestem ciekawy ile gwiazdek dałby jakimś w przyszłości powstałym Melodikom powiedzmy za 6000zł oraz może jakimś flagowym np. za 30 000zł. Jednak w stosunku jakość/cena jak najbardziej na pięć gwiazdek zasługują.

 

 

Odpowiedziałeś sobie na pytanie w ostatnim zdaniu.

Gwiazdki przyznaje się w danym przedziale cenowym.

Przykład mój Fortissimo w what hi-fi dostał tylko 3 gwiazdki a poprawiona wersja z tego roku o jedną więcej co nie oznacza że wzmak za 2000pln z 5 gwiazdkami jest lepszy.

 

Czyli Melodika za 6000zł i ta za 30000 mogą mieć po tyle samo gwiazdek w ocenie końcowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałeś sobie na pytanie w ostatnim zdaniu.

Gwiazdki przyznaje się w danym przedziale cenowym.

Przykład mój Fortissimo w what hi-fi dostał tylko 3 gwiazdki a poprawiona wersja z tego roku o jedną więcej co nie oznacza że wzmak za 2000pln z 5 gwiazdkami jest lepszy.

 

Czyli Melodika za 6000zł i ta za 30000 mogą mieć po tyle samo gwiazdek w ocenie końcowej.

 

Do oceny w przedziale cenowym przeznaczona jest skala gwiazdek zatytułowana "Jakość/Cena". Druga skala "Ocena ogólna" odnosi się, jak sama nazwa wskazuje, do oceny ogólnej czyli całościowej na tle rynku ogólnego.

Przeciwnie istnienie tych dwóch, różnych skal gwiazdek odnoszących się do oceny tego samego produktu nie miałoby najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja,ja porównywałem sposób jaki to robi branża,gdzie zazwyczaj jest jedna skala 5 gwiazdkowa.Czasami mają poboczne oceny gdzie ocena końcowa to wypadowa tych składni.

Pozdro

 

Jeszcze powinna być skala w jakim nastroju był recenzent w czasie testów:) bo to też przekłada się na wynik końcowy jakby nie było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powinna być skala w jakim nastroju był recenzent w czasie testów:) bo to też przekłada się na wynik końcowy jakby nie było

Wniosków w rzetelnym teście nie definiuje się pod wpływem nastroju. Mój test trwał równy tydzień, słuchałem różnej muzyki, w różnych pomieszczeniach, z różną elektroniką i w różnych oczywiście nastrojach, jak to w życiu bywa. Za każdym razem jednak robiłem odręczne, rzetelne notatki, dzięki czemu ostatecznie mogłem napisać opinię o minimalnym obarczeniu nastrojem.

Scharakteryzowałem brzmienie, co jest istotą testowania kolumn by czytający miał jak najwięcej informacji o dźwięku, by wiedział czy to jest mniej więcej to, czego szuka czy też nie, jeśli nie ma możliwości osobistego posłuchania. W moim teście nie ma dezorientujących sformułowań typu: w tej piosence zabrzmiało tak, a w tamtej piosence zabrzmiały odmiennie (jakby piosenki mogły zmieniać charakter brzmienia kolumn). Starałem się by opis był w miarę precyzyjny i jednoznaczny. Ominąłem zbędnie długie rozwody nad wyglądem, budową czy opisami elektroniki. Chciałem by było konkretnie i zwięźle, bez mącenia i mam nadzieje, że tak to czytelnicy odbierają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że w kolumnach budżetowych zworki mogą popsuć dźwięk:) Toż to ukryty hi-end.

Kiedy jeszcze kupowałem Oli 30 w salonie w zielonej górze, sprzedawca zalecał wywalenie blaszek i zapodanie porządnych zworek. tak tez uczyniłem. Niestety w mojej konfiguracji zmian nie uswiadczyłem, jednak te "lepsze" zworki pozostały i pomimo ze nie słyszałem róznic w brzmieniu, jakos tak lepiej na duszy było :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu widzisz zawiść?!

 

Opisałem tylko swoje wrażenia z konkursu.

Z opinii najbardziej mi spodobała się recenzja Bumbuma, ale Melepeta ma chyba odrobinę większy staż na tym forum i większe grono sympatyków.

Ja sam tu bardzo rzadko piszę, szczególnie odkąd warunki domowo-rodzinne zmusiły mnie do zredukowania zestawu do niezbędnego minimum, więc moja poczytność na pewno jest mniejsza niż Melepety i Bumbuma i nie liczyłem na nic więcej niż dobrą zabawę.

Choć parę głosów by się przydało dla satysfakcji :-)

 

Więc mój tekst o głosowaniu na osobowość, nie na tekst opinii, wynikał nie z zawiści, tylko z realnej oceny sytuacji.

 

Bumbum zresztą zaczął doganiać Melepetę ostatnio, więc robi się ciekawie... :-)

Też uważam że bumbum .konkretnie rzeczowo bez bajdurzenia , bo i o czym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.