Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Pioneer VSX 324K


matitychy90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam zestaw kina domowego Pionner HTP-073 z amplitunerem VSX 324k. Jakiś czas temu uznałem, że przydały by mi sie kolumny, więc zakupiłem Jamo S 626 HCS. Ogólnie podoba mi się dźwięk i w ogóle, ale mam problem z ustawieniem basów. Kolumny mają wbudowane subwoofery, ale one prawie nie grają. Jak na pilocie z amplitunera daje "BASS+" to zwiększa mi tylko moc która idzie do głównego subwoofera. Można to jakoś zmienić ? Próbowałem w kolumnach podłączyć kable z subwoofera (bi wiring czy jakoś tak) i w tedy fajnie czuć ten bass, ale jakość muzyki za to jest gorsza. Można coś poradzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku a kto kupuje takie "kolosy" do tak słabowitego amplitunera, przeciez to jest najniższy model amplitunera, co, podjarałes się tym, że mają duży głośnik basowy (nie subwofer) na boku obudowy i myślałeś, że zastąpi Ci to suba w kinie. Bzdura. Nic z tym nie zrobisz. Amplituner ma za mało mocy, żeby wysterować te duże głośniki i już. Nie daje odpowiedniego impulsu na nie i dlatego one prawie nie grają. Kto Ci zaproponował kupić te kolumny do tego ampla? Co za dureń. Nie pomogą żadne kombinacje z podłączaniem. Jeszcze zniszczysz sobie kolumny.

 

"Próbowałem w kolumnach podłączyć kable z subwoofera (bi wiring czy jakoś tak) i w tedy fajnie czuć ten bass"

 

sam widzisz, widać wzmacniacz subwofera ma odpowiednią moc i daje odpowiednio mocne impulsy na głośnik basowy w kolumnach, że grają lepiej. Nie rozumiem, masz suba to po kiego kupowałeś takie kolumny. Jeszcze "powiedz", że stoją blisko mebli czy czegoś podobnego i nie mają wokół siebie miejsca to już całkiem kiszka. Tego typu kolumny muszą mieć stosunkowo dużo miejsca wokół siebie.

 

I ten pobór mocy 185 W normalnie masakra, to do jakichś monitorów ewentualnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma rację ten amplituner ma w rzeczywistości 5x20 wat i w to wątpię,tak więc nie jest w stanie ruszyć tego basowca,pozostaje ci sprzedaż tego Pioneera i kupno mocniejszego amplitunera,lub rezygnacja z kina i kupno wzmacniacza stereo,albo używkę,lub nowego reloopa 210 on zrobi masakrę z tymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem mój błąd, nie znam sie za bardzo na tym. Można spokojnie wytłumaczyć :) a przy okazji... Pomogło mi wyłączenie subwoofera i ustawienie przednich głośników na "large". Temat do zamknięcia. Może komuś sie przyda mój przypadek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

 

W pioneerze aby działał sub trzeba ustawić kolumny frontowe na small wówczas pasmo ich jest obcinane i kierowane na suba. To jednak nie na wiele się zda. Skoro masz subwoofer każdorazowo będziesz to musiał przełączać.

 

Pomyśl nad zmianą amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. No na razie podoba mi się jak grają bez suba (o dziwo jest lepszy bass :D), ale na razie jak bym żonie powiedział, że chce nowy amplituner to potrzebował bym od razu nowej żony ;D w sumie nie głupie rozwiązanie.... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem mój błąd, nie znam sie za bardzo na tym. Można spokojnie wytłumaczyć :) a przy okazji... Pomogło mi wyłączenie subwoofera i ustawienie przednich głośników na "large". Temat do zamknięcia. Może komuś sie przyda mój przypadek :)

 

To było bardzo spokojne wytłumaczenie :)

 

Ja myślałem, że w momencie podłączenia tych kolumn zostało zmienione ustawienie ich na Large(duże). Oj Kolego, nie czytało się instrukcji obsługi.

Dlaczego wyłączyłes suba? Nie rozumiem. Nie słychać go wogóle czy jak? Kolumny te akurat powinny być ustawione na Large z uwagi na duży głośnik basowy a sub powinien być dopełnieniem niskich tonów. Ustawiasz go na najniższe odcięcie i on powinien tam pracować. Nie wiem jakie ustawienia ma amplituner bo moze i w nim można też odciąć trochę fronty z niskich podczas oglądania filmów. Natomiast w czasie odsłuchów stereo kolumny powinny grać swoim, pełnym pasmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawie kolumny na "large" i włączę suba to w momencie uderzenia bassem w ogóle go nie ma. Dopiero jak go wyłączam całkiem to leci z kolumn :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny ustawia się na Large (Duże) gdy głośniki basowe są większe/równe 16 cm. Głośniki, nie membrany głośników, membrany przy takich głośnikach mają gdzieś 14 max 15 cm. Przy Twoich wiadomo, że muszą być Large. Nie powinieneś wyłączać suba.

 

"włączę suba to w momencie uderzenia bassem w ogóle go nie ma"

 

ale wogóle go nie ma z suba? Jakim kablem do jakiego wejścia w subie jest podłączony amplituner. A wogóle jaki to sub? Bo chodzi o to gdzie odcinałeś suba, w amplitunerze w ustawieniach czy pokrętłem w subie. Jeśli są/jest to wejście/ścia w subie LINE IN L i R i do nich podłaczony jest sub kablem RCA (czincz) to powinieneś to robić pokrętłem suba i ustawić je (odcięcie ) jak najniżej. Wtedy sub (powiedzmy, że najniższe odcięcie jest na 50 Hz) gra wszystkimi częstotliwościami poniżej tych 50Hz a wszystkimi powyżej (niskimi) gra kolumna. Może jest na tyle słaby (sorki) , że w momencie walnięcia basem głośnik basowy kolumny go zagłusza , głośnik suba pracuje w takim samym/podobnym zakresie co głośnik kolumny i dlatego wydaje Ci się, że go nie słychać a ma niższą skuteczność niż głośnik niskotonowy kolumny. To tylko przypuszczenia bo może chodzi tylko o złe ustawienia. Napisz jak masz ustawione w Setupie kolumn no i z subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sub jest włączony to z żadnego głośnika nie lecą basy. Pewnie za slaby amplituner mam... A subwoofer jest z zestawu jeszcze (htp-073), taki zwykły słaby i o ile sie nie mylę to pasywny chyba. Głośniki mam podłączone na razie kablami z zestawu. Nie bardzo sie znam na tym, więc nie wiem jak wytłumaczyć co to za kable :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jesli suba masz pasywnego to faktycznie slaby ampli nie wydala, z reszta jak to taka pasywna pierdziawka a nie sub to go wyrzuc na stale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w ustawieniach amplitunera, gdy ustawiłem fronty na "large" to ustawiłem suba na "nie" :) ale przy tych kolumnach, mój obecny subwoofer to na prawdę mała "pierdziawka" :D

 

Edit: Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Mój znajomy posiada amplituner z Denona (nie znam modelu ale pewnie lepszy niż ten mój). Oboje mamy TV z LG (mój jest nowszy), oraz oboje mamy podłączone ampli poprzez kabel optyczny. Z tym że u niego dźwięk leci z TV, a jak włączy głośniki to leci z TV, oraz z głośników. U mnie się tak nie da zrobić. Jest tylko TV, albo tylko głośniki. Chyba że ktoś wie co z tym zrobić ? To pewnie wina amplitunera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zapasowy trzymam Sony STR DB 930 QS - i on potrafi "zasymulować" suba na kolumnach frontowych.

Tylko to nie był tani klocek. Dwa nowsze jakie mam - też dość dobre (5200 ES i 2400 ES) niestety wymagają suba....

Owszem można się pobawić ustawieniami z przekierowaniem basów, ale przy 930 QS jest to bladziutkie....

 

Cóż klient nie ma kombinować jak mieć bas bez suba, ma kupić suba - takie czasy panie ;) Postęp panie, postęp ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz oboje mamy podłączone ampli poprzez kabel optyczny

 

co Ty piszesz? A jak myślisz od czego jest hdmi, po co je zrobili, po co one są w amplitunerach i w TV, po co jest tyle wejść hdmi w amplitunerach, żeby wszystko co ma takie złącza (dekoder platformy cyfrowej, odtwarzacz blu-ray, PS itp itd) podpiąc do amplitunera a ten jednym kablem hdmi połączyć z TV i jeszcze gdy TV obsługuje 3D ma coś takiego co się zwie ARC w jednym z wejść hdmi i wtedy dzwięk z tv pmożna puścić na kolumny podłączone do ampla. Ale też lecieć będzie tylko przez kolumny.

 

Użytkownik matitychy90 dnia 18.08.2015 - 20:03 napisał

Pomogło mi wyłączenie subwoofera

 

a w jaki sposób wyłączasz suba?

 

Powtórzę pytanie. Jak wyłączasz suba. Z kontaktu czy jak?

 

tylko TV, albo tylko głośniki. Chyba że ktoś wie co z tym zrobić ?

 

a po co. Ja mam tylko z kolumn a jak nie chcę żeby leciało z nich to wyłączam ampla i z głowy. Po co ma lecieć dzwięk głośnikami z TV i z kolumn. Nie rozumiem. Bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie. Jak wyłączasz suba. Z kontaktu czy jak?

 

Suba wyłączyłem w ustawieniach amplitunera. Tam gdzie zmienia sie ustawienia głośników z "small" na "large" przy subie dałem "off".

 

a po co. Ja mam tylko z kolumn a jak nie chcę żeby leciało z nich to wyłączam ampla i z głowy. Po co ma lecieć dzwięk głośnikami z TV i z kolumn. Nie rozumiem. Bez sensu.

 

Wiadomo, że kino domowe trochę bierze tego prądu. Gdy oglądam tv nie potrzebuje kina, więc wystarczyło by je wyłączyć i dźwięk leciał by z tv. Przy muzyce, grach itp. wyciszył bym TV, a dźwięk leciał by z kina. Teraz muszę zmieniać w ustawieniach tv, żeby dźwięk leciał albo z tv, albo z kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to sub pasywny to za cholere nie dziala wyjscie z ampla na suba bo nie masz go podlaczonego po przez chinche tylko po wysokiej z wyjsc glosnikowych ampla i za cholere to nie wylaczy suba :D, jedyne co moze dzialac to wlasnie zmiana large/small gdzie przy large leci cale pasmo na glosniki i suba (ma w ogole jakis filtr dolnoprzepustowy? ) small odcina niskie czestotliwosci i sub nie bedzie dzialal bo nie dostaje sygnalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę zmieniać w ustawieniach tv, żeby dźwięk leciał albo z tv, albo z kina.

 

Sądzę, ze masz zle poustawiane w menu i TV i ampla albo przyczyną tego jest nie połaczenie tv z amplem kablem hdmi i zle ustawione menu w tv i amplu (ustawienia hdmi). Skoro masz nowy, w miarę nowy TV to ja nie widzę innej możliwości połaczenia ampla z tv jak tylko kablem hdmi a nie optykiem. Dlatego musisz zmieniać ręcznie bo nie masz połączonego ampla z tv kablem hdmi. Musisz pogrzebać w ustawieniach hdmi w tv. Ja tak mam i gdy wyłączę ampla to dzwięk "wskakuje" na głośniki tv , nic nie przestawiam, samo się przestawia, automatycznie. A po włączeniu ampla dzwiek wskakuje z powrotem na ampla na kolumny.

 

Sprawdz w instrukcji czy amplituner ten ma też taką funkcję jak hdmi pass through lub coś podobnego. Jest to przepuszczanie sygnału mimo wyłączonego ampla. Jednak musi on być włączony do prądu. Jednak gdy weszło hdmi ver.1.4 ( m.inn. obsługa 3D) te najniższe modele amplitunerów tego nie miały. Nie wiem z jakiego okresu jest Twój amplituner bo byc może on tego nie ma. Jest to własnie bardzo dobra funkcja gdy nie chcemy korzystać z kina domowego np podczas oglądania wiadomości i wyłączamy je oszczędzając w ten sposób energię el a pilotem ampla możemy zmieniać/wybierać zródła sygnału na amplu(dekoder,PS,odtwarzacz blu-ray) i obraz i dzwięk wchodzą wtedy na tv i jego głosniki mimo wyłączonego ( w standby) amplitunera. Ale to działa, jeśli amplituner miał tą funkcję, gdy wszystkie "klocki" podłaczone są do ampla kablem hdmi.

Napisz czy masz jakiś dekoder którejś z platform cyfrowych czy odbierasz programy z naziemnej cyfrówki poprzez wbudowany w tv dekoder. Jeśli masz zewnętrzny dekoder jakiejś platformy cyfr. lub naziemnej cyfrowej to podłącz go do ampla kablem hdmi a amplituner kablem hdmi z tv natomiast jeśli tv obsługuje 3D i nie masz zewnętrznego dekodera platformy cyfrowej (czyli odbierasz programy z wbudownego w tv dekodera) to poszukaj w tv wejścia hdmi z napisem ARC i tym wejściem połącz tv z amplem kablem hdmi.

Amplituner powinien mieć pass-through (pass tru).

Człowieku teraz wszystko opiera się na kablach hdmi jeśli jest taka możliwość.

No a jeśli sub masz pasywny, tzn połączony z amplitunerem kablami jak kolumny do gniazd głośnikowych to jak napisał Kolega ryback

 

jesli to sub pasywny to za cholere nie dziala wyjscie z ampla na suba bo nie masz go podlaczonego po przez chinche tylko po wysokiej z wyjsc glosnikowych ampla i za cholere to nie wylaczy suba :D, jedyne co moze dzialac to wlasnie zmiana large/small gdzie przy large leci cale pasmo na glosniki i suba (ma w ogole jakis filtr dolnoprzepustowy? ) small odcina niskie czestotliwosci i sub nie bedzie dzialal bo nie dostaje sygnalu

 

żadne wyłączanie suba w menu ampla nic nie da bo amplituner i tak nie widzi suba no bo nie ma go podłaczonego kablem czincz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko minus jest taki że ja oglądam tv na kompie, który jest podłączony do tv. I jak podłączę pod hdmi do amplitunera to jak go wyłączę (o ile ma tą opcje o której mówiłeś), to nie wiem czy będę miał obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko minus jest taki że ja oglądam tv na kompie, który jest podłączony do tv

 

jak na kompie, to po co Ci telewizor, co , masz kartę telewizyjną w kompie i puszczasz z niego obraz też na tv, albo odwrotnie, puszczasz sobie obraz z tv na kompa? Na jakiej zasadzie to jest bo już zgłupiałem, tv na kompie, który jest podłączony do tv. Nie jażę. Przecież . No dobra. Proszę o wytłumaczenie tego. Odpowiedz też na moje wcześniejsze pytania. Masz jakiś zewnętrzny (tzn nie wbudowany w tv) dekoder czy telewizję odbierasz na telewizirze (do telewizora podłączona jest antena od telewizji naziemnej cyfrowej lub satelitarnej). Skąd pochodzi sygnał? Z zewnętrznego dekodera czy po prostu z tv i czy ten tv jest 3D. Jeśli raz a porządnie tego nie wyjaśnimy to za Chiny nie dojdziemy do porozumienia.

Amplituner ma tą funkcję.

A jak w końcu jest z tym subem. Kurde nie odpowiadasz na pytania dość ważne. Przeczytaj wcześniejsze posty mój i Kolegi ryback i odpowiedz na pytania. Na każde po kolei. Można Cię o to prosić? Dziekuję. Czekam.

 

I jak podłączę pod hdmi do amplitunera

 

ale co podłączysz do amplitunera, komp czy tv, nie rozumiem o co Ci chodzi . Jaśniej plis. Ale najpierw proszę odpowiedz na pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania :

- oglądam tv online (weeb.tv, horizon.tv), a TV robi mi jako monitor,

- nie posiadam żadnej anteny, ani dekodera,

- TV nie posiada 3D,

- subwoofer jest pasywny podłączony kabelkami na zaciski (nie znam się za bardzo na tym, więc tylko tyle mogę powiedzieć),

- w załączonym zdjęciu jest pokazane jak wyłączyłem subwoofer.

WP_20150821_15_51_09_Pro.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dziękuję, spokojnie możesz połączyć kompa z telewizorem kablem hdmi ale w menu amplitunera musisz poustawiać, żebyś miał to hdmi pass through, na początek to jeśli jest sterowanie po hdmi to wyłącz je HDMI Control na OFF , wtedy w menu powinno pojawić się lub podświetlić HDMI Through i dajesz je na ON. Wtedy możesz oglądać programy na telewizorze i na jego głosnikach mieć dzwięk i wtedy gdy chcesz słuchać czegoś tam przez kolumny podpięte do ampla to po prostu go włączasz i odłaczyć się powinny głośniki telewizora (powinny bo może jeśli się nie odłączą może trzeba coś jeszcze ustawić w TV, trzeba sprawdzić )a gdy nie chcesz to wyłączasz ampla i dzwięk leci przez głośniki tv. Tak samo możesz oglądać jakikolwiek materiał wideo (filmy itp) na tv. Ja też tak mam podłączonego kompa do ampla i wszystko hula jak należy. Gdy nie chcę mieć włączonego ampla na np wiadomościach po prostu wyłączam go i dzwięk leci z głośników telewizora. A gdy chcę oglądać jakiś film nie uruchamiając blu-ray-a to zapodaję film na kompie odtwarzaczem np Media Player Classic lub Pot Player i leci mi i obraz i dzwięk taki w jakim jest ścieżka dzwiękowa. Trzeba tylko poustawiać w odtwarzaczach, żeby był oryginalny dzwięk a nie tylko jakieś AC-3 lub PCM. I jeśli mam film ze ścieżka DTS HD MA to taki mam a jak Dolby Tru HD to taki jest (pokazuje mi wyświetlacz ampla).

 

A co do suba to jak pisane było chwilę wcześniej. Masz suba pasywnego. Takie wyłączenie suba nic nie da no bo go po prostu nie ma podpiętego. To wyłaczenie/włączenie obsługuje tylko suby aktywne. Tego suba co masz wez go schowaj, sprzedaj albo coś tam a kolumny połącz z amplem w bi-amping. Tzn dwoma parami kabli jedną kolumnę z amplem. Nie pomyl tylko biegunów . Pisałeś wcześniej , że stereo ucierpiało na tym. Może coś zle połączyłeś a może jedną parą kabla połączyłeś ampla z subem tym pasywnym a drugą całą kolumnę. To kolumny mają być połączone dwoma parami kabli .

 

Ale zaraz, zaraz, zaraz, jakie bi -amping, ten amplituner nie ma takiej możliwości. Patrzyłem na tylną ściankę tego ampla i nie ma dodatkowych kanałów typu Surround Back, które mogłyby robić jako bi-amp. Żeby można było podłączyć kolumnę w bi-amping muszą być do tego przystosowane końcówki mocy, może nie tyle przystosowane co musi ich być więcej niż 5. Musi być to więc amplituner 7.1Już się sprawa wyjaśniła. Dlatego tak kiepsko grały kolumny w stereo. Dobrze, że czegoś nie popaliłeś.

 

Oj mylę się. Masz jak podałes wejście na pasywny subwofer takie samo jak na kolumny, to są osobne gniazda na kable głośnikowe do podłączenia suba pasywnego i jest możliwe to , że wyłaczasz go w menu. Jest całkiem inaczej niż z aktywnym. Nawet w amplu tym nie ma wejścia na aktywny sub. I jak zaznaczyłem wcześniej nie ma możliwości podłączenia kolumn w bi-amp. To jest amplituner do naprawdę małych/słabych kolumn bo mocniejszych, z dużym gośnikiem basowym po prostu "nie udzwignie". :) nie da rady ich wysterować :( .

 

 

Ale kompa łącz z amplem kablem hdmi i ustaw jak napisałem wyżej. Musi działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo czytania, ale dużo się dowiedziałem :). Więc dobrze by było fronty podłączyć sposobem bi-wiring tak ? no ok, mam nadzieję że nic nie popsuje. Dzięki wielkie z tym HDMI. Działa ! :) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, zaraz, zaraz, jakie bi -amping, ten amplituner nie ma takiej możliwości. Patrzyłem na tylną ściankę tego ampla i nie ma dodatkowych kanałów typu Surround Back, które mogłyby robić jako bi-amp. Żeby można było podłączyć kolumnę w bi-amping muszą być do tego przystosowane końcówki mocy, może nie tyle przystosowane co musi ich być więcej niż 5. Musi być to więc amplituner 7.1Już się sprawa wyjaśniła. Dlatego tak kiepsko grały kolumny w stereo. Dobrze, że czegoś nie popaliłeś.

 

 

NIE ŁĄCZ W ŻADEN BI-AMPING , CZYTAŁEŚ TO Z WCZEŚNIEJSZEGO MOJEGO POSTU !!!!!!

 

A i cieszę się, że działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.