Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z subem wharfedale diamond 10 mx-sub


pluto1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość za ewentualne gafy.

A teraz do rzeczy - jestem posiadaczem suba jak w temacie, sprzęt ma niecałe 4 lata

i chodził fajnie do momentu, kiedy przestała działać funkcja "auto power" mimo, że jest załączona

na tylnej ściance. Sub się zawiesił w pozycji "załączony", cały czas świeci niebieska dioda aktywności na frontowej części obudowy suba pomimo

wyłączenia całego sprzętu - sygnał aktywujący suba nie dochodzi do niego. Raz odwiesił się sam i działał normalnie przez jakiś czas, ale od dłuższego

czasu znów jest zawieszony. Nie pomaga wyłączenie z sieci. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem - proszę o podpowiedź, czy to błahostka czy też coś poważnego. Zastanawiam się czy serwis autoryzowany naprawi suba na miejscu w domu, czy też trzeba go wysłać

pozdrawiam i oczekuję na pomocne odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu nikt nie spotkał się z takim przypadkiem.

 

A wyłączałeś suba z prądu tak? Całkiem wtyczka z gniazdka. Po włączeniu dalej jest to samo. Zawieszony w sensie non stop włączony mimo braku sygnału dla niego? Tzn, nie przechodzi w standby? A patrzyłeś na kabel. Sprawdz, może jest gdzieś uszkodzony. Spróbuj wymienić go dla sprawdzenia na jakiś zwykły czincz.

 

To chyba zostanie serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, dokładnie tak jak piszesz - wtyczka wyłączana z prądu nic nie pomaga, kabel sprawdzałem, ale spróbuję jeszcze z podmianą. Pytam o problem bo nie chcę za bardzo wysyłać do serwisu, a może to być błahostka i do zrobienia we własnym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, dokładnie tak jak piszesz - wtyczka wyłączana z prądu nic nie pomaga, kabel sprawdzałem, ale spróbuję jeszcze z podmianą. Pytam o problem bo nie chcę za bardzo wysyłać do serwisu, a może to być błahostka i do zrobienia we własnym zakresie.

witaj - napisz do czego masz to podłączone - może być drobiazg ( wieszający się przekaźnik ) a może powód jest inny - coś co go zasila sygnałem daje w kość - może zmieniłeś przewód lub sposób podłączenie ?

u mnie tak było że pojawiał się sygnał na gnieździe amplitunera i uruchamiał sub mimo że nic nie grało .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on jest cały czas włączony, czy wyłączony?

W pierwszym wypadku zewrzyj razem sygnał chinch - środek z masą (kawałkiem drucika choćby) i zobacz czy się wyłączy.

W drugim wypadku próbuj podłączyć do chincha bateryjke 1,5V kilkukrotnie, zobaczy czy się włączy.

Jeśli powyższe pomoże, to winny ampli lub kabel.

Jeśli powyższe nie pomoże to elektronik cie czeka. Chyba, że masz jakieś doświadczenie w temacie, wtedy skołuj schemat i zabieraj się do naprawy.

W obu wypadkach naprawa nie powinna być droga, to nie są raczej skomplikowane układy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu nikt nie spotkał się z takim przypadkiem.

 

A wyłączałeś suba z prądu tak? Całkiem wtyczka z gniazdka. Po włączeniu dalej jest to samo. Zawieszony w sensie non stop włączony mimo braku sygnału dla niego? Tzn, nie przechodzi w standby? A patrzyłeś na kabel. Sprawdz, może jest gdzieś uszkodzony. Spróbuj wymienić go dla sprawdzenia na jakiś zwykły czincz.

 

To chyba zostanie serwis.

Z prądu wyłączałem i dalej jest to samo, dalej cały czas jest włączony mimo braku sygnału, na innym kablu też sprawdzałem i też lipa.

 

witaj - napisz do czego masz to podłączone - może być drobiazg ( wieszający się przekaźnik ) a może powód jest inny - coś co go zasila sygnałem daje w kość - może zmieniłeś przewód lub sposób podłączenie ?

u mnie tak było że pojawiał się sygnał na gnieździe amplitunera i uruchamiał sub mimo że nic nie grało .

Sub jest podłączony do gniazda subwoofer 1 w ampli Yamaha RX-V 771. Od początku jak zakupiłem suba jest podłączony w ten sam sposób i przez długi czas działał bez zarzutu, tzn. załączał się kiedy dostawał odpowiedni sygnał (auto power w pozycji on).

 

Witaj,

 

A czy manualne włączanie i wyłączanie suba działa?

Działa, natomiast jak wyłączę wszystkie sprzęty sub jest aktywny tak jakby dostawał sygnał (auto power w pozycji on) i cały czas jest włączony.

 

To on jest cały czas włączony, czy wyłączony?

W pierwszym wypadku zewrzyj razem sygnał chinch - środek z masą (kawałkiem drucika choćby) i zobacz czy się wyłączy.

W drugim wypadku próbuj podłączyć do chincha bateryjke 1,5V kilkukrotnie, zobaczy czy się włączy.

Jeśli powyższe pomoże, to winny ampli lub kabel.

Jeśli powyższe nie pomoże to elektronik cie czeka. Chyba, że masz jakieś doświadczenie w temacie, wtedy skołuj schemat i zabieraj się do naprawy.

W obu wypadkach naprawa nie powinna być droga, to nie są raczej skomplikowane układy.

Sub cały czas jest włączony, próbowałem ze zwarciem i nic to nie zmienia. Z tego co widzę to chyba zostaje serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zwarte wejście, to potencjał na nim wynosi dokładnie 0. I jeśli w tej sytuacji się nie wyłącza, to zwyczajnie coś jest uszkodzone. Jeśli suba masz po gwarancji, to zadaj pytanie w diy w wątku potrzebuję, podaj informację skąd jesteś, ktoś się pewnie odezwie kto ci to zrobi. Drogo być nie powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.