Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory na Seasach ER18RNX + 27TBCD/GB-DXT - czy ktoś robił?


Robertinus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, naszło mnie na ten projekt:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chodzi mi szczególnie o połączenie ze sobą wymienionych głośników, gdyż ciekaw jestem jak zabrzmi ten tweeter (ciekawi mnie jego szerokokątna charakterystyka), natomiast do woofera mam zaufanie i wiem, że to dobry przetwornik. Mam już wykonane obudowy z frezami pasującymi do tych przetworników.

 

Czy ktoś z szanownego grona miał okazję zbudować i posłuchać tych zestawów?. Chodzi mi o zweryfikowanie poprawności konstrukcji zwrotnicy, oraz poprawności brzmienia całości.

 

 

Ewentualnie dopuszczam inny projekt, ale najchętniej z tweeterem 27TBCD/GB-DXT i wooferem o średnicy 176mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Harpia robi coś na podobnym wynalazku, jak ten blaszak.

Poszukaj tego i podobnych tematów, bo wielu kolegów zapewne coś robiło.

Ponieważ zostałem zbanowany w ww. temacie, więc nawet go nie śledziłem.

Zresztą spora część wątków o cudownych kondensatorach dotyczy podobnych

kopułek do tego Seasa; trzeba go "z góry" lubić ( albo też odwrotnie - jak ja ),

żeby się decydować na kolumny z nimi. Choćby ze względu na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

szukałbym głośnika o pasmie nieco jednak szerszym, niż 8 kHz i gładkiej charakterystyce.

Ale brzmi podobno dla wielu lepiej, niż kosztujące i 3 x więcej...

Trzeba więc samemu zrobić kolumny i się przekonać.

Ale sądząc po innych wątkach - tanio nie będzie. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Harpia robi coś na podobnym wynalazku, jak ten blaszak.

Poszukaj tego i podobnych tematów, bo wielu kolegów zapewne coś robiło.

Ponieważ zostałem zbanowany w ww. temacie, więc nawet go nie śledziłem.

Zresztą spora część wątków o cudownych kondensatorach dotyczy podobnych

kopułek do tego Seasa; trzeba go "z góry" lubić ( albo też odwrotnie - jak ja ),

żeby się decydować na kolumny z nimi. Choćby ze względu na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

szukałbym głośnika o pasmie nieco jednak szerszym, niż 8 kHz i gładkiej charakterystyce.

Ale brzmi podobno dla wielu lepiej, niż kosztujące i 3 x więcej...

Trzeba więc samemu zrobić kolumny i się przekonać.

Ale sądząc po innych wątkach - tanio nie będzie. R.

Taak, widzę tą górę na charakterystyce, na szczęście wysokoskuteczną, można ją więc wypłaszczyć pułapkami w zwrotce. Zapewne stąd właśnie tak rozbudowana zwrotnica dla tego tweetera.

 

Szukałem podobnych konstrukcji w necie i niestety, słabizna - ciężko coś innego trafić na tych przetwornikach w duecie.

 

Jest Seasowy Idunn, ale tam woofer to wymagający ze 20 litrów U18RNX/P, ja już mam skrzynki BR zrobione o pojemności 16 litrów z frezem pod ER18RNX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zawsze mogę pójść w sprawdzoną konstrukcję Zapha SR71, ale korci mnie Tweeter w technologii DXT, ciekawy jestem tej jego szerokątności. Może jednak nie warto i lepiej zostać przy SR71?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do Harpia to oni preferują Seasa 27TBC/G, czyli bez technologii DXT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie sr71 i jestem bardzo zadowolony ale jestem na etapie składania hurricane (czekam tylko na transport skrzynek do uk) i na kilka dni w celu wygrzania zamieniłem wysokotonowe na własnie dxt .

bez jakich kolwiek zmian w zwrotnicy ta kopułka mnie sie spodobała chocby tym ze dzwiek wypełniał cały pokój. poza tym ze na zwrotce z sr71 srednica sie nieco darła za to blaszki były zupełnie inne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie sr71 i jestem bardzo zadowolony ale jestem na etapie składania hurricane (czekam tylko na transport skrzynek do uk) i na kilka dni w celu wygrzania zamieniłem wysokotonowe na własnie dxt .

bez jakich kolwiek zmian w zwrotnicy ta kopułka mnie sie spodobała chocby tym ze dzwiek wypełniał cały pokój. poza tym ze na zwrotce z sr71 srednica sie nieco darła za to blaszki były zupełnie inne

No i właśnie o to wypełnienie pokoju mi chodzi, ciekawy jestem jak mi to zagra.

Średnica się darła, bo zwrotka nie miała pułapek dla DXT, widać jaką DXT ma charakterystykę.

Piszesz, ze blaszki były zupełnie inne - rozwiniesz myśl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem w trakcie robienia er18dxt

jest to projekt z dużymi ambicjami odnośnie zwrotnicy i pomiarów niestety oryginalna strona już wygasła tu jest backup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem w trakcie robienia er18dxt

jest to projekt z dużymi ambicjami odnośnie zwrotnicy i pomiarów niestety oryginalna strona już wygasła tu jest backup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki, tego mi było trzeba!

 

Dla czego twierdzisz, że to projekt z dużymi ambicjami odnośnie zwrotnicy i pomiarów?, czyżby podany schemat zwrotnicy był z błędami i trzeba go weryfikować / poprawiać.

Szczerze mówiąc liczyłem na to, że zwrotnica poskładana zgodnie ze schematem i na zalecanych elementach załatwi sprawę. Jest przecież dość dobrze opisana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem er18rnx + 29taf/w - swój projekt przy podziale na 1,65kHz - miło wspominam projekt, nowy właściciel ( zreszta też forumowicz) jest bardzo zadowolony .

 

O dziwo zwrotnica wyszła dość prosta 12/12dB z tłumikiem na TW

 

Przy wyższych podziałach ER nie dawał rady ( jakaś taka wycofana średnica) moim zdaniem nadaje się do max 1,7-1,8 KHz ten głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie w trakcie realizacji kolumn na DXT z SB 15NRX. Podział na ok. 2,5kHz, prosty drugi rząd. Na górze jest tylko filtr plus tłumik i daje radę (ale pułapkę jeszczę będę zakładał).

Moim zdaniem DXT broni się swoim poziomem grania. Na próbę zakładałem do niego jentzena superior i myślę, że pozostanie na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego twierdzisz, że to projekt z dużymi ambicjami odnośnie zwrotnicy i pomiarów?

 

nie mówię o nas kopiujących tylko o osobie która projektowała, pierwszy rząd dobrze zrealizowany to dosyć trudne zadanie a tu jest poparte pomiarami co do odsłuchu to konstrukcja zdobyła uznanie

pisali że ma to co brakowało konstrukcją tbfcg/tdfcg czyli dobrych wokali

 

aha nie oszczędzaj na rurce ten precision port jest wart swojej ceny używam tej rurki w aktualnym zestawie jest wyraźnie lepsza niż standardowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja zdobyła uznanie pisali że ma to co brakowało konstrukcjom tbfcg/tdfcg czyli dobrych wokali

 

aha nie oszczędzaj na rurce ten precision port jest wart swojej ceny używam tej rurki w aktualnym zestawie jest wyraźnie lepsza niż standardowe

Gdzie i kto pisał o tych dobrych wokalach - nie mogę znaleźć nic w tym temacie.

Co do rury BR, to u mnie są po dwa mniejsze porty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiąc dalej w necie natknąłem się na kolejną zwrotnicę dla ER18RNX + 27TBCD/GB-DXT:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o niej sądzicie? Czy 2,3kHz to nie za wysoki podział? Gdzieś czytałem by ER18 ciąć poniżej 2kHz, gdyż wyżej tracimy na średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tą szeroką 7 decybelową dziurę, która jest przed nią?

Widzę też SPL i budowę zwrotnicy.

Czytam też opinie z odsłuchów, ale to raczej na zagranicznych forach.

Generalnie też mam wątpliwości, stąd ten wątek. Niestety, nie mogę na polskich forach trafić nikogo, kto ten zestaw zbudował i słuchał. Sami teoretycy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kilku dni graja dxt ale w hurrocane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kilku dni graja dxt ale w hurrocane

Ładne, gratuluję.

 

Jak Ci grają?, jak ten tweeter się w nich sprawdza?

Napisz coś o jego brzmieniu.

Zwrotnica typowa, czy coś modziłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papierwoleju

(Konto usunięte)

Miałem ER18RNX, uważam, że to słaby głośnik. Tak jak pisze gucio, jak na 18cm, to trzeba forsować niesamowicie niski podział, żeby to w ogóle chciało grać. Są dużo lepsze midwoofery w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ER18RNX, uważam, że to słaby głośnik. Tak jak pisze gucio, jak na 18cm, to trzeba forsować niesamowicie niski podział, żeby to w ogóle chciało grać. Są dużo lepsze midwoofery w tej cenie.

Jakie głośniki masz na myśli?, bo jeszcze nic nie kupiłem.

Co prawda mam już frezy o średnicy 177mm, ale zawsze można je nieco powiększyć. Pojemność paczek to 16 litrów.

 

Nie wykluczam zmiany koncepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie chciał bym również zbudować następcę mojego ZR71. Niestety dla laika takiego ja ja potrzebny jest też schemat zwrotnicy i info o budach bez tego ani rusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami teoretycy...

 

To weź mikrofon w ręce i zrób po swojemu .

Myślę że to najlepsza metoda .

 

Pisałem, że dxt i ten er18 to nie jest najlepszy zestaw w tym momencie bo za mniejszą albo nie wiele większą kwotę można zrobić coś fajniejszego .

Przykład był sb17 + sba 29rdc .

Zaproponował bym Ci wykonie zwrotnicy bo taki projekt przydał by się na diyaudio ale mam spory problem z czasem więc żadnych terminów nie jestem wstanie obiecać .

 

Na pewno wrzucę kiedyś hm170 + audaxy złote i magnezowy .

Ale kiedy to będzie to też nie wiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź mikrofon w ręce i zrób po swojemu .

Myślę że to najlepsza metoda .

 

Pisałem, że dxt i ten er18 to nie jest najlepszy zestaw w tym momencie bo za mniejszą albo nie wiele większą kwotę można zrobić coś fajniejszego .

Przykład był sb17 + sba 29rdc .

Zaproponował bym Ci wykonie zwrotnicy bo taki projekt przydał by się na diyaudio ale mam spory problem z czasem więc żadnych terminów nie jestem wstanie obiecać .

 

SB17 jest za mały - pisałem, że mam już frezy.

HM170 - ten, to nawet nie jest okrągły i tu też frez jest problemem, gdyż mój jest okrągły właśnie i ma średnicę 177mm.

 

Niestety na naukę zasad projektowania zwrotnic obecnie również nie mam czasu. To jednak nie to, co zaprojektowanie skrzynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż mój jest okrągły właśnie i ma średnicę 177mm.

na to, że zacząłeś od dupy strony to nic nie poradzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to, że zacząłeś od dupy strony to nic nie poradzę ;)

To nie tak.

Byłem zdecydowany na SR-71, już w trakcie postanowiłem spróbować ożenić ER18 z DXT.

Nie znaczy to, że nie skończę ich jako SR-71.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ER18RNX, uważam, że to słaby głośnik. Tak jak pisze gucio, jak na 18cm, to trzeba forsować niesamowicie niski podział, żeby to w ogóle chciało grać. Są dużo lepsze midwoofery w tej cenie.

 

Mam konstrukcję projektu Piotrka na er18 z kopułką morela na dość wypasionej zwrotnicy n elementach mundorfa i gra to lepiej niż monitory projektu zapha Seas L18 / 27TBFCG. Mam dla porównania podobne gabarytowo kolumny na przetwornikach accuton z celem na wysokich i obydwa seasy zarówno z morelem jak i 27tbfcg nie mają polotu.

Er18 to dobry głośnik (brzmieniowo) w swojej cenie. Ma lepszą średnicę od scanspeaka revelatora ale gorszy bas.Wg mnie to ciekawszy głośnik niż seas l18. Do spokojnej muzyki się nada szczególnie w towarzystwie dosłodzonego morela. W 30 metrach nie wydala u mnie z basem gdzie accuton sobie radzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób to, co miałeś zrobić i nie kombinuj na siłę.

Po co udzielasz takich rad?, w obliczu możliwości wprowadzenia zmian w projekcie są bez sensu.

Nie będę również zgadywał jakie midwoofery masz na myśli jeśli byłeś w posiadaniu ER18RNX.

Albo rozmawiajmy otwarcie i rzeczowo, albo wstrzymaj się z odpowiedziami na moje posty.

 

Mam konstrukcję projektu Piotrka na er18 z kopułką morela na dość wypasionej zwrotnicy n elementach mundorfa i gra to lepiej niż monitory projektu zapha Seas L18 / 27TBFCG. Mam dla porównania podobne gabarytowo kolumny na przetwornikach accuton z celem na wysokich i obydwa seasy zarówno z morelem jak i 27tbfcg nie mają polotu.

Er18 to dobry głośnik (brzmieniowo) w swojej cenie. Ma lepszą średnicę od scanspeaka revelatora ale gorszy bas.Wg mnie to ciekawszy głośnik niż seas l18. Do spokojnej muzyki się nada szczególnie w towarzystwie dosłodzonego morela. W 30 metrach nie wydala u mnie z basem gdzie accuton sobie radzi.

Wszelkie tweetery Seasa z linii Prestige trudno porównywać z Accutonami Cell, to nie ta półka, również cenowa. Nie dziwią więc wyciągnięte przez Ciebie wnioski.

Słyszałem o dobrych efektach połączenia ER18 z Morelem (o ile pamiętam, to MDT33), ale niestety, Morel jest malutki, a ja mam frez fi-105mm.

 

Pozostaje mi więc albo skończyć projekt jako SR-71, albo żenić ER18 z DXT - jak znajdę dobrą zwrotkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papierwoleju

(Konto usunięte)

Po co udzielasz takich rad?, w obliczu możliwości wprowadzenia zmian w projekcie są bez sensu.

 

Po to, żebyś zrozumiał, że jak się powiedziało "A", to należy powiedzieć "B", a nie kombinować jak koń pod górę, bo "mam już frezy 177mm i muszę koniecznie coś tam wsadzić". Już raven napisał dość dosadnie, czym jest takie podejście.

 

Nie będę również zgadywał jakie midwoofery masz na myśli jeśli byłeś w posiadaniu ER18RNX. Albo rozmawiajmy otwarcie i rzeczowo, albo wstrzymaj się z odpowiedziami na moje posty.

 

Słuchaj, o co Ci chodzi? W temacie wątku jest wymieniony ER18RNX. Napisałem, że miałem na warsztacie ER18RNX i co o nim myślę. Ty mi się dopytujesz, jaki głośnik miałem na myśli, skoro chwilę wcześniej napisałem, że ER18RNX! A jak zażartowałem, że masz zgadywać, to się nadymasz. Nie umiem napisać bardziej wprost, że pisząc "ER18RNX" mam na myśli ER18RNX.

 

niestety, Morel jest malutki, a ja mam frez fi-105mm.

 

No i znowu. Skoro to taki problem, to nich Ci stolarz zrobi wypełnienie, to żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.