Skocz do zawartości
IGNORED

Egoistyczna Europa (Niemcy)


Adam Sikora

Rekomendowane odpowiedzi

Awaria elektrowni Fukushima spowodowana była niedopuszczalnym ze względu bezpieczeństwa projektem i naprawde nie pojmuję jakim cudem nie wyłapano tego przy robieniu analizy ryzyka, Mianowicie zasilanie awaryjne całej elektrowni umieszczone było na poziomie 0, w zasięgu fali tsunami (jak się później okazało). Gdyby choć część agregatów była wyżej przypuszczalnie nic poważnego by się nie stało.

W Niemczech tak jak pisałem z energetyki jądrowej wycofano się ze względów politycznych a nie technicznych czy bezpieczeństwa.

 

Dziękuję za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj się politycznych czy ideilogicznych? szybko zmieniasz zdanie.

wycofano się gdyż naród się sprzeciwił, wyszedł na ulice i do tego doprowadził.

 

przykład Wackersdorf albo Kernkraftwerk Grafenrheinfeld.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się chłopie, twoje czepialstwo na nikim nie zrobi wrażenia a na tłumaczenie rzeczy podstawowych nie mam czasu. Siedzisz w Niemczech i nie trybisz o co chodzi? Nie gadasz z Niemcami, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na przykład do Francji?

 

 

Co mają powyższe awarie wspólnego z niemieckimi elektrowniami?

Hihihi - elektrownia atomowa w Nogent-sur-Seine, to raptem 100 kilometrów od Paryża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega rzeczywiście ma ze sobą problem. Rozwój sytuacji będę obserwował z zainteresowaniem.

 

A tak na marginesie - jak Szanowny Kolega ocenia Gospodarkę 4.0 Morawieckiego?

No proszę, i szanowny Msiomor na pytanie nie odpowiedział bo serce mu pewnie bije po pisowskiej stronie. Może to skurwiele i mutanty z tego PISdu ale to w końcu nasze skurwiele...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Gospodarka - Morawiecki 0:4. (Centralny Port lotniczy 0:1, odrodzenie przemysłu stoczniowego 0:2, elektromobilność 0:3. mieszkanie + 0:4).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, i szanowny Msiomor na pytanie nie odpowiedział bo serce mu pewnie bije po pisowskiej stronie. Może to skurwiele i mutanty z tego PISdu ale to w końcu nasze skurwiele...

Misiomor nie odpowiedział z zupełnie innych powodów - co najmniej dwóch. Chyba dość jasno widocznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj się politycznych czy ideilogicznych? szybko zmieniasz zdanie.

wycofano się gdyż naród się sprzeciwił, wyszedł na ulice i do tego doprowadził.

 

przykład Wackersdorf albo Kernkraftwerk Grafenrheinfeld.

Naród wyszedł LOL

I może jeszcze merytorycznie uzasadnił?

 

Sam potwierdziłeś powyższym wpisem że powody były wyłącznie ideowo-polityczne.

 

 

Misiomor nie odpowiedział z zupełnie innych powodów - co najmniej dwóch. Chyba dość jasno widocznych.

Nie wstydź się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podałeś. Natomiast mój stosunek do Sanacji (a więc i jej v2.0) wyrażałem na Forum wielokrotnie, tylko że to nie jest tematem tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Gospodarka - Morawiecki 0:4. (Centralny Port lotniczy 0:1, odrodzenie przemysłu stoczniowego 0:2, elektromobilność 0:3. mieszkanie + 0:4).

Pomiędzy cztery zero a cztery zera jest tak drobna różnica że ciemny lud nie zauważy.

 

Niestety nie podałeś. Natomiast mój stosunek do Sanacji (a więc i jej v2.0) wyrażałem na Forum wielokrotnie, tylko że to nie jest tematem tego wątku.

Hmm. Jak dla mnie to nawet Sanacja. pomimo jej oczywistej mizerii i klęski, nie zasługuje aby ją porównywać do PiSu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się chłopie, twoje czepialstwo na nikim nie zrobi wrażenia a na tłumaczenie rzeczy podstawowych nie mam czasu. Siedzisz w Niemczech i nie trybisz o co chodzi? Nie gadasz z Niemcami, czy co?

 

srubujesz swoją średnią. ciągle nie na temat.

 

 

 

 

Naród wyszedł LOL

I może jeszcze merytorycznie uzasadnił?

 

 

Tak. właśnie tak.

mały szary człowiek wygrał z wielkim molochem. przykład Wackersdorf jest tego dowodem.

 

co w tym śmiesznego? to wielki powód do dumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podałeś. Natomiast mój stosunek do Sanacji (a więc i jej v2.0) wyrażałem na Forum wielokrotnie, tylko że to nie jest tematem tego wątku.

Wolałbyś żeby poseł Winnicki, młody endek Ziemkiewicz i tego typu typki maczali paluchy w „Narodowej Reformie Gospodarczej”, dlaczego? Przecież przecież Morawiecki to też typ endekoidalny i historyk więc na gospodarce się zna? Ha, ha, haaaa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cholera.

 

To mi trochę przypomina historyję na moim krakowskim osiedlu. Lata temu gruchnęła wieść, że będą budować stację benzynową i MacDo.

Zaraz się pojawili Rejtany i Rejtanki, drące koszuliny na klatkach z piersiami, że niebezpiecznie, że smród, okropieństwo i takie tam głupoty. Chodziło im oczywiście tylko o usytuowanie stacji. Chamska knajpa - cacy.

 

No i jest tak: stacja czysciutka, pachnąca, bezpieczna i przydatna (a i flosecke można nabyć, gdyby trzeba było), natomiast z MacDo wali capem w promieniu kilometra.

 

zdecyduj się politycznych czy ideilogicznych? szybko zmieniasz zdanie.

wycofano się gdyż naród się sprzeciwił, wyszedł na ulice i do tego doprowadził.

 

przykład Wackersdorf albo Kernkraftwerk Grafenrheinfeld.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że jeden przykład zahacza o temat Niemiec - Centralny Port Lotniczy, skoro małby konkurować z Berlinem (na trasach dalekowschodnich zupełnie sensowne, bo geometrycznie jest bardziej po drodze).

 

Tu PiS daje przykład totalnej głupoty.

 

Po pierwsze - Baranów jest na tyle blisko Wawy, że jest właściwie osiedlem ludzi którzy zarabiają w stolicy. Dlatego wartość odtworzeniowa nieruchomości jest wysoka, a większość ludności nie będzie chciała zostać wywłaszczona, nie wspominając o hałasie dla sąsiednich miejscowości, równie "sypialnianych". Stąd zaraz na wstępie nadziali się na fatalne wizerunkowo referendum. Dla odmiany rolniczy Mszczonów czy okolice Sochaczewa bardzo chętnie sprzedadzą swoją ziemię, wyłącznie rolną, za stawki pomiędzy rolnymi a miastowymi. Do tego w takich okolicach miejsca pracy, zwłaszcza przy czymś tak prestiżowym jak lotnisko, są nie do pogardzenia.

 

Druga kwestia - pułkownikowskie (sanacyjne) myślenie o infrastrukturze quasi-wojskowej jako jedynej wartej uwagi, oraz małpia mentalność nie wypuszczania towaru z ręki (sławny eksperyment z pudłem i za małym otworem żeby wyciągnąć garść smakołyków). Okęcie jest za małe, bez możliwości rozwoju, a na dodatek dla Wawy jest jak wrzód na tylnej części ciała - objeżdżanie tego molocha komplikuje komunikację w mieście i suburbiach, a setki tysięcy ludzi mają hałas. Za pieniądze z parcelacji Okęcia (830ha w dobrym punkcie) na nowoczesne osiedla czy kompleksy biurowe można by sfinansować znaczną część budowy nowego lotniska. Jako rezerwowe mogłyby być Modlin i Radom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tragedia polega na tym, że nie bardzo widzę kogokolwiek na jego miejsce (podobnie jak ze stanowiskiem selekcjonera kopaczy piłki). A czas się kończy - u Niemców wszystko zmierza w kierunku mocno nieciekawym, co w połączeniu z ich wrodzoną tendencją do krwawej eskalacji konfliktów społecznych (cybernetycznie - im większe wzmocnienie układu, tym większa podatność na oscylacje) dobrze nam nie wróży, zwłaszcza w kontekście naszej obecnej gospodarczej wasalizacji względem nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tragedia polega na tym, że nie bardzo widzę kogokolwiek na jego miejsce (podobnie jak ze stanowiskiem selekcjonera kopaczy piłki). A czas się kończy - u Niemców wszystko zmierza w kierunku mocno nieciekawym, co w połączeniu z ich wrodzoną tendencją do krwawej eskalacji konfliktów społecznych (cybernetycznie - im większe wzmocnienie układu, tym większa podatność na oscylacje) dobrze nam nie wróży, zwłaszcza w kontekście naszej obecnej gospodarczej wasalizacji względem nich.

Świat ludzki nie działa na zasadach cybernetycznych. To klasyczny błąd popełniany przez... inżynierów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety działa, zwłaszcza jak włączy się statystyka.

 

Mnie Niemcy nieodmiennie zdumiewają. Przykładowo - żeby uspokoić bunt na zapleczu koalicyjnym, Merkel wypichciła fałszywkę że 14 krajów, w tym Polska, zgodziło się na relokację migrantów z Niemiec. Oczywiście zaraz zdementowaną przez niektóre z wymienionych krajów. No ale u Niemców jest Ordnung - za sprawy zagraniczne odpowiadają określeni funkcjonariusze rządowi, więc skoro coś mówią, to tak jest i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety działa, zwłaszcza jak włączy się statystyka.

 

Mnie Niemcy nieodmiennie zdumiewają. Przykładowo - żeby uspokoić bunt na zapleczu koalicyjnym, Merkel wypichciła fałszywkę że 14 krajów, w tym Polska, zgodziło się na relokację migrantów z Niemiec. Oczywiście zaraz zdementowaną przez niektóre z wymienionych krajów. No ale u Niemców jest Ordnung - za sprawy zagraniczne odpowiadają określeni funkcjonariusze rządowi, więc skoro coś mówią, to tak jest i już.

Wyjaśnij wobec tego z punktu widzenia cybernetyki,’na przykład poparcie społeczeństw Zachodu dla rządów prących do I Wojny Światowej a potem całkowitą odwrotność czyli totalną niechęć do wojny i konsekwencji poddanie się Hitlerowi w Monachium. Albo wyjaśnij proszę powód wahań na giełdzie. Jeśli stworzysz algorytm, wprowadź go w życie i zagraj. Ciekawe jaki efekt osiągniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcie do I WŚ - wojna zwiększa zakres władzy rządu, łącznie z ręcznym sterowaniem gospodarką, racjonowaniem wszystkiego itd.. Brytyjskiemu tak się to spodobało, że uzyskanej władzy po Wojnie nie oddali i w środkowym 50-leciu XX wieku praktycznie zarżnęli swój przemysł. Podobny jest zresztą mechanizm parcia rządów do Unii Europejskiej wbrew woli swoich narodów - sławne referenda powtarzane do skutku, odrzucenie Eurokonstytucji we Francji i Holandii, przyjęcie Traktatu Lizbońskiego bez referendów (z wyjątkiem żenującego spektaklu w Irlandii), sytuacja w Norwegii czy Islandii, Brexit itd.

 

Natomiast niechęć do wojny zwłaszcza we Francji - rząd już zwiększoną władzę miał, więc musiał jakoś zadośćuczynić ludowi, któremu nie spodobały się za bardzo straty w ludziach związane z wojną.

 

Za to Niemcy mieli silną potrzebę odegrania się i dlatego re-militaryzację wbrew podpisanemu traktatowi a następnie wojnę gremialnie poparli, łącznie z wyborem totalnie niekompetentnego krzykacza na Fuhrera. Dziś niestety też mają silny ból d..y o wiele rzeczy, np. o to że za ich statusem ekonomicznego hegemona UE nie idzie prestiż kulturowy, status języka czy znaczenie w instytucjach międzynarodowych. Choćby taki krótki filmik obrazuje dobrze tę kwestię:

 

 

Mi by nawet do głowy nie przyszło choćby sugerowanie że obcokrajowiec mieszkający w Polsce powinien uczyć się polskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wybitny talent w naginaniu faktów i tworzeniu nowych do poparcia swojej dziwacznej wizji świata opartej w dużej mierze na kilku fobiach. Uważam, że Szanowny Kolega strasznie się tutaj marnuje i mógłby zrobić karierę polityczną. Piszę to oczywiście bez żadnej ironii i jak najbardziej na serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... I Wojny Światowej...

 

pardon ale "Wielkiej Wojny" a nie 1szej.

 

Podziwiam wybitny talent w naginaniu faktów i tworzeniu nowych do poparcia swojej dziwacznej wizji świata opartej w dużej mierze na kilku fobiach. Uważam, że Szanowny Kolega strasznie się tutaj marnuje i mógłby zrobić karierę polityczną. Piszę to oczywiście bez żadnej ironii i jak najbardziej na serio.

 

idziesz na rekord. ponownie nic na temat a jedynie oceniasz innych.

zły dzień? czy może bardziej tydzień?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcie do I WŚ - wojna zwiększa zakres władzy rządu, łącznie z ręcznym sterowaniem gospodarką, racjonowaniem wszystkiego itd.. (...)

 

Problem w tym, że do I Wojny parło społeczeństwo podkręcane populistyczno-nacjonalistyczną propagandą. Tyle, że na wojnie ginęli zwykli ludzie a nie politycy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że do I Wojny parło społeczeństwo podkręcane populistyczno-nacjonalistyczną propagandą. Tyle, że na wojnie ginęli zwykli ludzie a nie politycy.

To były w ogóle zwariowane czasy, Europa dość mocno wbiła się w pychę za sprawą sukcesów kolonialnych i Rewolucji Przemysłowej, więc i grunt był podatny. Tym niemniej to Niemcy pierwsi wypowiedzieli wojnę innym krajom.

 

PS. Niemcom jakoś gigantyczne straty w ludziach w I WŚ nie odebrały ochoty do kolejnej wojny - ich imperialne ambicje okazały się silniejsze niż takie rzeczy jak przyzwoitość czy choćby realna ocena potencjału swojego i przeciwników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie Szanowny Kolega upraszcza, żeby nie powiedzieć fałszuje historię.

 

Polecam artykuły Zygmunta Kałużyńskiego na ten temat, jeden znalazłem tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a drugiego, "Verdun niosło zapowiedź Oświęcimia" niestety nie znalazłem.

 

Pierwsza wojna masowa : Verdun niosło zapowiedź Oświęcimia

/ Zygmunt Kałużyński

// Polityka.

-

1998,

nr 45, s. 70, 72, 74

Pierwsza wojna światowa

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem potrzebę "targowickiej" części naszej elyty ("barska" wcale nie jest zresztą lepsza) postkolonialnego podwieszenia się pod jakąś metropolię, a że obecnie najlepsze granty daje Ojropa, pojawia się orwellowska niejako potrzeba wybielania Niemców i Niemiec na wszystkie możliwe sposoby, co wprawionym w dialektyce przychodzi zresztą łatwo.

 

Ja jednak nie stanę się entuzjastą z powodów bardzo pragmatycznych - nie chcę wiązać się z i zależeć od kogoś, komu czasem odbija na agresywnie do tego stopnia, że traci wszelki rozsądek, o elementarnej przyzwoitości nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuję tych farmazonów po pierwsze przez grzeczność a po drugie, żeby poprawić humor Dominikowi :-).

 

P.S.

Ciekawe czy obecnie rządzący reżim wyciągnął jakąś lekcję z ostatniej porażki dyplomatycznej.

Hasło "postkolonialnego podwieszenia się pod jakąś metropolię" jakoś wyjątkowo mi tu pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.