Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz 6009 czy 5010?


maciekplacek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanie co wybrać do kwoty 4kPLN. Pytam o Marantza bo miałem do tej pory amplitunery tej właśnie firmy. Amplituner będzie chodził z głośnikami 5.1 Monitor Audio seria Radius 90 HD i do tego subwoofer Radius 370 HD. Ostatnio miałem Marantza 5009 ale miał jakiś problem z oprogramowaniem i musiałem go oddać.

Dodatkowo chciałem zapytać o jakieś zasadnicze różnice miedzy serią 5000 a 6000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Seria 6 ma lepiej rozbudowanego audyseeya, pozłacane końcówki, w 6009 drugie HDMI out możesz uzyć do drugiej strefy.

Możliwe ze coś jeszcze pominąłem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jakości, lepszą opcją będzie poprzedni model SR6009, w stosunku do SR5010 jest trochę lepszy zasilacz i wzmacniacz, co przełoży się na jakość dźwięku. Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy obydwóch modeli.

W przypadku pytań lub oferty finansowej oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zaproszenie ale jestem z Warszawy. Nie ukrywam że wizualnie seria 5000 bardziej mi się podoba. Czy nowy 5010 ma jakieś nowinki w stosunku do 5009? Być może uda sie gdzieś dostać 7009 w dobrej cenie to by rozwiało wszelkie dylematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze tutaj bo mialem pytac o marantze

posiadam teraz onkyo 636 i gra to z zestawem 5,1 klipscha na frontach rp 280

czy roznica miedzy moim 636 a 6009 bedzie znaczaca??? a jesli tak to czy 6009 czy juz lepiej 7009 i nie chodzi mi o te 2 kanaly wiecej bo i tak ich nie wykorzystam,a roznice w dzwieku; roznica w cenie ok 1500zl wiec tez nie malo; oczywiscie wybiore sie i tak na odsluch ale na poczatek spytam na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz sr6008 polecam marantza u mnie gra z serią rx monitor audio...po podłączeniu wzmacniacza na fronty dynamika wzrasta..Proponuję serię 6 plus wzmacniacz a niżeli sam sr7009 np proponuje sr6009 lub jeśli nie zależy na 4k( sr6008 jeśli dostępny ) plus np wzmacniacz pm6005 i to zagra. Mamy w miarę przyzwoite kino i stereo.. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem to nowe onkyo wyglada fajnie i cena 1300 dolarow w usa do zaakceptowania, ale u nas pewnie bedzie o wiele drozej

parametry takie jak w 7009, tylko teraz pytanie czy gra to tak samo dobrze jak wyglada i jak wypadnie w porownaniu z 7009

a ja dalej ponawiam pytanie czy jest slyszalna roznica w jakosci dzwieku i dynamice miedzy 636 a 6009 a pozniej wyrazna roznica ktora umili wydatek o 1500 zl wiekszy miedzy 6009 a 7009, wole tu popytac zanim pojde truc dupe do sklepu :)

aaa i jeszcze jedno na poczatku wrzesnia bedzie 7010 tylko jak doswiadczenie pokazuje nie ma sensu kupowania klockow zaraz po ich wprowadzeniu bo ceny sa astronomiczne - to cos jak przy smartfonach :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widze ze jest przed sprzedaz rz800 za 5000 wiec pewnie bedzie go mozna miec w cenie ok 4000 czyli jak model 838, i teraz pytanie czym procz wygladu one sie roznia, bo parametry podobne, moze branza sie wypowie jak q21 juz je wystawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w Saturnie Marantza 6009 mam nadzieje że to dobry wybór. Cena 3500, na odbiór mam czas do wtorku, zobaczymy jak zagra. 5009 jakoś mnie nie powalił jakością może seria 6000 okaże się lepsza. Modelu 7009 nie mieli i mieć już nie bedą, szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 636 na Marantza 6009 ma sens ale juz 838 czy własnie nowy TX-RZ800 nie koniecznie.

TX-RZ to połączenie współpracy, doświadczenia i tego co mają najlepsze Onkyo oraz Pioneer.

 

Nie mielismy jeszcze tego amplitunera u siebie, jednak po zapowiedział na zagranicznych portalach jest czego oczekiwać. Może toi być na prawdę ciekawy klocek w tym pułapie cenowym.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home co masz na mysli mówiąc ...w tym pułapie cenowym. Tzn jaki może to być pułap? Z tego co wiem ten ampli ma sie jakoś pojawić na początku przyszłego tygodnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie w pulapie 5000 zl, czyli w pulapie 7009 (tak tak mozna go kupic za 5 tys ), poczekam na testy i odsluchy branzy a pozniej sam przejade poslucham i pewnie wybiore jeden z nich, chyba ze 6009 okaze sie na tyle dobry to oszczedze 2 tys i biore 6009 (spokojnie mozna go kupic za 3000 wiec nie wiem czemu przeplacasz w media

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda sie gdzieś dostać 7009 w dobrej cenie to by rozwiało wszelkie dylematy.

Polecam 7009, przszedlem z modelu 6008 i powiem 6008 jest dobrym sprzętem ale 7009 to już bajka, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee czemu posmiac, kazdy ma swoje odczucia wiec moze kolega slyszy roznice a ja chetnie poslucham jaka gdyz w niedalekiej przyszlosci bede chcial zmienic swoje 636 - tylko prosze nie uzywac sformulowan co sluchajacy kabli bo wtedy faktycznie moze byc smiesznie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie te różnice,oprócz dodatkowego wyświetlacza schowanego pod klapką,zapewne czytelniejszego,bo w 6008 nie wiadomo jaki obecnie jest odtwarzany dekoder,trzeba naicisnąć odpowiedni przyćisk,i przez 3 sekundy jest ta informacja na wyświetlaczu,potem powrót i pokazuje jakie gra żródło.jest jeszcze mocniejszy o pare wat,czy coś pominąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze

.....gdybym miał kupić 7009.. Wolałbym 6009 plus pm 6005, zagra to lepiej w kinie i będzie miało przyzwoitego kopa w stereo....brat ma pm6005 gra za te pieniądze bardzo dobrze w stereo...Podłączyłem ze swoim sr6008 pod preamp i było bardzo dobrze w kinie również,dynamika wzrasta znacznie ..pzdr

 

Proponuję zerknąć na eBay de

.wkurw...mnie ze Niemiec placi mniej niż Polak prawie za wszystko...przy parokrotnie wiekrzej placy minimalnej...nie chce mieszać polityki..ale słowa same się Cisna na usta... Leppera zabili kuta...yyy bo chciał wydać oszustów... Palan....yyy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie to dziwi ze 45 watowy wzmacniacz zagra lepiej niz hmm ok 120 wat w stereo 7009 ale moze kiedys pomecze sklep i poslucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze dwa zdania...bracki miał denona x4000 i napewno ten wzmacniacz 6005 gra jak to wszyscy piszą o klasę lepiej...od ampli denona a to też flagowiec...sprzedał go gdyż nie przepuszczal 4k w 60 klatkach z dekodera...Wiadomo że marantz jest lepszy deko(jak dla mnie) zresztą do sklepu i można sprawdzić sr7009 i pm 6005 i porównać...chyba że nie jesteś wymagający i nie szukasz dziury w całym może być sr7009 ale ta choroba czasami szybko się rozprzestrzenia hehhh narka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak to jest faktycznie choroba, cos jak hazard, na szczescie mam kobiete ktora jak widzi ceny tego co chce kupic od razu chce juka i musze zbastowac :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda,prawda te amplitunery sr6009,7008,faktycznie mają wysoką moc tylko na papierze,jestem uzytkownikem sr-6007,wcześnie 7005 i wielkiej różnicy nie było,ludzie którzy piszą że jest tak wielka różnica pomiędzy seriami 5,6,7 chyba ich nie mieli,i nie słuchali,moc,owszem się zwiększa,podobnie wyposażenie,ale cena tego nie tłumaczy bo między piątką a 7 jest ponad 2 tyś,gra nie warta świeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 6008 a 7009 to przede wszystkim możliwość użycia przednich górnych kolumn, dla mnie bardzo dobry efekt i mozliwość rozbudowy systemu, w 6008 niestety można było dać największą konfigurację to 7.2 trzeba było wybierać albo przednie górne lub tylne, moim skromnym zdaniem 7009 ma lepszego kopa w kinie niż 6008 - ale to tylko moje wlasne spostrzeżenia, sprawa stereo - dla mnie przede wszystkim wzmacniacz, amplituner nie da tak dobrego stereo jak wzmacniacz stereo, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie do wyjść pre out amplitunera wzmacniacza stereo, super efekt do muzyki jak i kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.