Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwany: warsztat modyfikacji (tuningu) kolumn - między Krakowem a okolicami Katowic


Tarkus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim! Poszukują dobrego, profesjonalnego warsztatu, w którym mógłbym zmodyfikować moje kolumny Paradigm Monitor 3 v2. Mile widziana modyfikacja i strojenie "pod" konkretny zestaw. Obszar - między Krakowem a okolicami Katowic.

Kolumny jak wyżej doskonale służyły mi ze wzmacniaczem Kenwood KA-60, jednak zmieniłem go na zdecydowanie lepszy Luxman L-5 (który przeszedł gruntowny przegląd i renowację, Prawdopodobnie wszystkie kondensatory w torze audio są nowe). W tym zestawieniu, niestety, te kolumny dostają bardzo dominującego basu i strasznie męczącej góry. Czytałem jednak, że modyfikacja tego modelu - wymiana głośników wysokotonowych na lepsze (marki Vifa bodajże), wymiana zwrotnic, poprawa konstrukcji kolumny - diametralnie poprawia brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dalej zajmuje sie modyfikacją ale odezwij sie do Grzeska ze Studia 16htz, moze zajmie sie tematem kontakt na stronie znajdziesz

Pisałem już do nich, ale niestety tego modelu nie modyfikują. Chyba ograniczają się do nieco wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim! Poszukują dobrego, profesjonalnego warsztatu, w którym mógłbym zmodyfikować moje kolumny Paradigm Monitor 3 v2. Mile widziana modyfikacja i strojenie "pod" konkretny zestaw. Obszar - między Krakowem a okolicami Katowic.

Kolumny jak wyżej doskonale służyły mi ze wzmacniaczem Kenwood KA-60, jednak zmieniłem go na zdecydowanie lepszy Luxman L-5 (który przeszedł gruntowny przegląd i renowację, Prawdopodobnie wszystkie kondensatory w torze audio są nowe). W tym zestawieniu, niestety, te kolumny dostają bardzo dominującego basu i strasznie męczącej góry. Czytałem jednak, że modyfikacja tego modelu - wymiana głośników wysokotonowych na lepsze (marki Vifa bodajże), wymiana zwrotnic, poprawa konstrukcji kolumny - diametralnie poprawia brzmienie.

 

1. wymiana kopolki i zrobienie nowej zwrotnicy to dosc spory czas na to poswiecony, kepiej bedzie sprzedac to co masz i kupic cos innego.

 

2. jak zostaly wymienione kondy sygnalowe we wzmacniaczu to sprawdil bym na jakie byc moze one daja ostre brzmienie. (napisz co tam teraz siedzi)

 

3. jesli bas dudni to sprobuj albo zakryc bas reflexy (mozesz to zrobic para skarpetek zinietych w klebek ;]) albo bardziej wytlumic wnetrze kolumny (do tego mozeesz uzyc takiej watoliny ktora kupisz w sklepie z materialami - sprawdzales w ogole jak te monitory sa wytlumione??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukują dobrego, profesjonalnego warsztatu, w którym mógłbym zmodyfikować moje kolumny Paradigm Monitor 3 v2.

Polecam

Ojca Pio vel Papierwoleju ,chyba Bielsko Biała ,blisko i profesjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wymiana kopolki i zrobienie nowej zwrotnicy to dosc spory czas na to poswiecony, kepiej bedzie sprzedac to co masz i kupic cos innego.

To może mieć sens. Z tym, że sprzedanie czegokolwiek też nie zawsze jest proste, a uzyskanie korzystnej ceny - jeszcze trudniejsze. ;-) Ale rozważam i taką możliwość.

 

2. jak zostaly wymienione kondy sygnalowe we wzmacniaczu to sprawdil bym na jakie byc moze one daja ostre brzmienie. (napisz co tam teraz siedzi)

Nie potrafię powiedzieć, nie ja go remontowałem. W każdym razie wzmacniacz był testowany na kolumnach "neutralnych" i brzmiał bardziej ciepło i miękko niż ostro, więc to raczej wina kolumn. Zresztą nie ja jeden odbieram dźwięk tych Paradigmów właśnie tak. One są dobre, ale do sprzętu grającego więcej środkiem niż pasmami skrajnymi. Do sprzętu takiego, jak Harman/Kardon itp., pasują raczej "tak sobie", z Yamahą są znośne, ale też góra mocno "kłuje".

 

3. jesli bas dudni to sprobuj albo zakryc bas reflexy (mozesz to zrobic para skarpetek zinietych w klebek ;]) albo bardziej wytlumic wnetrze kolumny (do tego mozeesz uzyc takiej watoliny ktora kupisz w sklepie z materialami - sprawdzales w ogole jak te monitory sa wytlumione??

Zaślepienie bass reflexów (jak rozumiem, bezpieczne dla samych głośników?) dałoby się wykonać, natomiast z górą już gorzej. Na samodzielne modyfikacje sprzętu nie mam ani umiejętności, ani czasu.

 

zelo7 - dziękuję za radę! Postaram się skontaktować z gościem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepianie portów bassreflex można też zrobić tak - przeciąć na pół albo 1/3 słomki do napojów, zapakować w skarpetę, na końcu zawiązać i wetknąć w port b-r.

Otrzymujemy wtedy częściowo zatkany port który w dodatku można regulować. Taki variovent DIY :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię powiedzieć, nie ja go remontowałem. W każdym razie wzmacniacz był testowany na kolumnach "neutralnych" i brzmiał bardziej ciepło i miękko niż ostro, więc to raczej wina kolumn. Zresztą nie ja jeden odbieram dźwięk tych Paradigmów właśnie tak. One są dobre, ale do sprzętu grającego więcej środkiem niż pasmami skrajnymi. Do sprzętu takiego, jak Harman/Kardon itp., pasują raczej "tak sobie", z Yamahą są znośne, ale też góra mocno "kłuje".

 

HK raczej nie jest uosobieniem cieplej srednicy

 

na dudniacy bas pomorze jedno albo 2gie rozwiazanie tzn i tak sprawdz wytlumienie, bo nawet ja bys mial zab=kryc basreflexy to i tak lepsze tlumienie by sie przydalo

 

tak masz racje ze zmniejszenie sie bazu nie zaleczy klujacej gory.

jestes stanie wymienic w tym o masz olementy zwrotnicy w wysokotonowce na gladko grajace i to by najprawdopodobniej zalatwilo sprawe, czyli znowu kondy i rezystory, najprawdopodobniej te seryjne sa pieskiej jakosci

 

father pio bedzie wiedzial co zrobic z reszta jesli sie podejmie ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kolumnach niebardzo jest co tuningowac. Sa po prostu kiepskie. Poczatkujacych audiofili moga zauroczyc duza energia basu i mocno wysrubowana gora, ale na dluzsza mete te kolumny to katorga dla uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.