Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Marantz PM8005 do KEF Q900


levy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam skompletowany zestaw składajacy się z :

 

DAC: Hegel hd11

Wzmacniacz: Marantz PM8005

Kolumny: KEF Q900

 

Słucham wielu rodzjów muzyki rock,metal,pop,hiphop.(Deep Purple, Dżem,Metalica,Iron Maiden, Mela Koteluk, Queen , Brekout).

Przy utworach spokojniejszych zestaw sprawuje sie zadowalająco, można powiedzieć , że nie mam zastrzeżeń.

Problem pojawia przy utworach bardziej dynamicznych. Bas nie schodzi tak nisko jakbym tego oczekiwał, ucieka gdzieś dynamika.

Zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza, ale nie wykluczam ewentualnej zmiany kolumn.

Myślę o:

Yamaha S-2000

Marantz-PM14s1

Denon-1520.

Myślałem rownież o zmianie źródła na Marantz SA8005.

Prosze o jakieś wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam skompletowany zestaw składajacy się z :

 

DAC: Hegel hd11

Wzmacniacz: Marantz PM8005

Kolumny: KEF Q900

 

Słucham wielu rodzjów muzyki rock,metal,pop,hiphop.(Deep Purple, Dżem,Metalica,Iron Maiden, Mela Koteluk, Queen , Brekout).

Przy utworach spokojniejszych zestaw sprawuje sie zadowalająco, można powiedzieć , że nie mam zastrzeżeń.

Problem pojawia przy utworach bardziej dynamicznych. Bas nie schodzi tak nisko jakbym tego oczekiwał, ucieka gdzieś dynamika.

Zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza, ale nie wykluczam ewentualnej zmiany kolumn.

Myślę o:

Yamaha S-2000

Marantz-PM14s1

Denon-1520.

Myślałem rownież o zmianie źródła na Marantz SA8005.

Prosze o jakieś wskazówki.

 

Myślę, że zmiana wzmacniacza nie przyniesie oczekiwanych efektów. Generalnie pm8005 spokojnie zagra z serią R KEFa bez niedociągnięć tym bardziej do seri Q jest OK. Jeśli chodzi o niski bas to może go być za mało przez akustykę pomieszczenia, lub przez same kolumny. To samo tyczy się dynamiki basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tych kolumn I wedlug mnie to w nich moze byc glowny problem. Marantz to nie jest mocarz, ale nie jest tez zlym wzmacniaczem. Co do tych KEFow to nie mam najlepszego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

największym problemem są kolumny, które mogą ograniczać system w kwestii dynamiki w skali mikro i makro. Moim zdaniem znacznie lepiej jest pozostać przy elektronice Marantz, ewentualnie dokupić zródło, a poszukać dobrych kolumn.

Nie wiem, w jakim budżecie możemy poruszać się, ale spójrz na pewno na najnowszą polską konstrukcję Pylon Audio Diamond 28, także polskie Audio Academy Rhea, ewentualnie świetnie zgrywających się z elektroniką Marantz Tannoy Revolution XT6 F lub Revolution 8F.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 Tannoy rzeczywiście zrobił na mnie wrażenie. Do AA cięzko mi się przekonać a może to podstawowy błąd.

Jednak wydaje mi się że Tannoy zjada je na śniadanie. Z resztą poprzedniej zimy prawie u Was zamieszkałem :).

W Q900 urzekły mnie wysokie tony i średnica.

Propozycja połączenia z Paradigm dość ciekawa. Ciekawe czy to może się prawidłowo zgrać , przez dość ostre wysokie tony.

Zastanawiam się co można by poszukać w używanym sprzęcie tak w okolicach 5-6 tysięcy do nowych mogę trochę dosypać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj kolumn Tannoy. Sam mam pare polaczona z Marantzem i ladnie to gra. Masz tyle pieniedzy, ze na Precisiony Ci powinno starczyc z drugiej reki. Jesli bedziesz mial okazje to posluchaj tez spendor a6r i neat sx1. To swietne kolumny, ale nie jestem pewien na 100% czy Marantz je dobrze napedzi.

Jesli nowe, to te, ktore q21 napisal sa warte uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z pm 7000 ale po modyfikacji z paradigm studio 20v4. Wysokie nie były męczące. Jak dla mnie był to jeden z atutów wręcz kolumn pewnie przede wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób twierdzi że Kefy po prostu nie nadają się do cieższego rocka. Słuchałem R700 i też w takim brzmieniu nie grały dla mnie jak powinny. Mimo że inna muzyka brzmiała bardzo dobrze. Zmiana wzmacniacza tu nic nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Paradigmy albo - jeżeli podobają ci się Kefy - dokup sobie subwoofer ...

Albo spróbuj Focali, które na tym forum niezbyt są popularne ale grają rewelacyjnie szczególnie w rocku. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo idz do sklepu i sam posluchaj...bo zaraz sie dowiesz, ze wszystkie arie i paradigmy graja tak samo fantastycznie z Twoim wzmacniaczem...a nikt takiego polaczenia z tu piszacych nawet nie slyszal pewnie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , proponują ludzie autorowi rożne rzeczy a jak to typowe, autor coś tam znajduje i pyta czy te b&w a na koniec kupi co będzie na Allegro za pół ceny :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na b&w 604s3 ?

 

A może zmienić zestaw na NAD 356 + MA Rx6 + sub ?

Poświęć trochę czasu i pójdź na odsłuch, sam zobaczysz jaki rodzaj sprzętu gra dźwiękiem odpowiadającym twoim preferencjom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem zestawienie mojego pm8005 z :

-Monitor Audio rx8 (nic szczególnego)

-KEF R800 (niskie miały słaby wykop)

-B&W 683 s1 i s2 (strasznie dziwna średnica)

-B&W CM 10 (nawet nieźle ale ta cena)

-Audio Academy Hyp.IV

Tannoy XT8F`(tez całkiem nieźle,ale czy mają lepsze zejście niż kef q900)

 

Zawsze w każdej konstrukcji doszukuje sie wad. Ponad 10k utopione w sprzęcie i nadal człowiek czuje niedosyt.

Więc biorę pod uwage downgrade po to aby odzyskać trochę gotówki, ze względu na to że króliczka ciężko jest złapać.

Stąd również pomysł na NAD 356 + MA Rx6 + sub.

Nada też słyszałem i w tej klasie cenowej gra nawet nieźle, marantz pm8005 to jednak inna klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim pokoju słuchasz? Może tu jest problem? Nie znam Kefow ale może potrzebujesz mniejszej kolumny która rozwinie się lepiej w Twoim pomieszczeniu. Będzie miała więcej powietrza jak na swój rozmiar.

Bas wcale nie musi być wtedy gorszy , mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile metrow ma to Twoje pomieszczenie I jak jest ustawione hi-fi wzgledem mebli, scian itd...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój o powierzchni 25m^2

Wymiary 5x5m.

Kolumny odsunięte od ściany na 50cm pomiędzy kolumnami około 3,5m.

Pomiędzy nimi a słuchaczem jest gruby dywan.

Meble raczej proste regularne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Kandy K2 + Harpia Amstaff z lepszą wersją zwrotnicy tweetera ( poczytaj w klubie ). Mocy i dynamiki nie braknie niezależnie od poziomu głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmniejszyć odległość między kolumnami? Ogólnie pojeździć nimi po pokoju. Bliżej dalej od słuchacza różny kąt etc. To czasem zmienia więcej niż wzmak i inne nowe sprzęty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , proponują ludzie autorowi rożne rzeczy a jak to typowe, autor coś tam znajduje i pyta czy te b&w a na koniec kupi co będzie na Allegro za pół ceny :))

Może i kupi na allegro a może zostawi q900.

Temat założony do rozważań , po to by znowu pochopnie nie dokonać wyboru.

Po opisie sprzętu widać ze sporo więcej wydałeś na system.

Dla mnie utopienie 11k w stereo popycha mnie do rozważań czy jestem zdrowy na umyśle.

Twój post niczego nie wniósł do tematu. Nie chcesz nie pisz.

A chodziło o porównanie B&W z dolnej półki czyli 604 s3 jak to sie ma do moich KEF ?

 

Próbowałeś zmniejszyć odległość między kolumnami? Ogólnie pojeździć nimi po pokoju. Bliżej dalej od słuchacza różny kąt etc. To czasem zmienia więcej niż wzmak i inne nowe sprzęty

Podjechanie do ściany np 20cm powoduje podbicie basu, takie które zaczyna przyćmiewać całą resztę.

Zbliżenie do siebie kolumn zaczyna burzyć efekt stereo, pojawiają się dwa żródła.

To co mnie męczy to lekkie "zamulenie" brak pazura.

Podłączyłem starego kenwooda ka-330 i tu pojawia sie bas o jakim mowa jest też impuls. Niestety cała reszta już jest gorsza.

Dlatego też pierwszym tropem padła wymiana wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem co prawda słabsze i dużo tańsze zestawienie:

Pm6005+CD6005+Kef Iq70

 

Grało to tak piszesz mało dołu i efekciarsko dodatkowogóra zapiaszczona.

To był mój pierwszy poważny zestaw heh,na 3-4 miesiące bo głowa bolała.

 

Obecnie mam to co na dole nabazgrałem w sygnaturze.

Codziennie mnie zaskakuje,pozytywnie.A muza podobna do twojej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może i kupi na allegro a może zostawi q900.

Temat założony do rozważań , po to by znowu pochopnie nie dokonać wyboru.

Po opisie sprzętu widać ze sporo więcej wydałeś na system.

Dla mnie utopienie 11k w stereo popycha mnie do rozważań czy jestem zdrowy na umyśle.

Twój post niczego nie wniósł do tematu. Nie chcesz nie pisz.

A chodziło o porównanie B&W z dolnej półki czyli 604 s3 jak to sie ma do moich KEF ?

 

 

Podjechanie do ściany np 20cm powoduje podbicie basu, takie które zaczyna przyćmiewać całą resztę.

Zbliżenie do siebie kolumn zaczyna burzyć efekt stereo, pojawiają się dwa żródła.

To co mnie męczy to lekkie "zamulenie" brak pazura.

Podłączyłem starego kenwooda ka-330 i tu pojawia sie bas o jakim mowa jest też impuls. Niestety cała reszta już jest gorsza.

Dlatego też pierwszym tropem padła wymiana wzmacniacza.

 

Wedlug mnie po czesci odpowiedziales sobie sam na problem z basem. Ja bym pojezdzil tymi glosnikami po pokoju przez najblizsze kilka tygodni I przetestowal nastepnych x opcji. Jesli nic to nie da to wypozyczylbym inne glosniki i posluchal u siebie jak graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ideał :-)

Właśnie wręcz odwrotnie. Pomieszczenie o wymiarach 5x5 metrów czyli kwadrat to bardzo duże problemy właśnie z basem. Pomaga ustawienie kolumn po przekątnej pomieszczenia, ale i tak nie będzie jak w pomieszczeniu prostokątnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.