Jump to content
IGNORED

Stereo z dwóch kolumn centralnych

kabaruto

Recommended Posts

Witam. Mam jedną kolumnę centralną Z serii diamond 8 i stąd pytanie czy opłaca się dokupywać drugą i robić z tego stereo??

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak się ma taki centralny do podstawkowych 8.1???

Słyszałem, ze ta centralna będzie inaczej strojona i nie będzie niskiego basu??

Całość była by wspomagania subwooferem 8 calowym intertechnik mds08

Proszę o opinie bo w sumie nie dużym kosztem mogę sobie zbudować stereo.

Głośniki centralne mają inne charakterystyki kierunkowe i inne pasmo przenoszenia.

Ta seria jest bardzo budżetowa, więc gdybyś miał ją kupować po cenie to było by to zupełnie bez sensu.

Skoro jednak w centralne jako stereo nie przeszkadzają Ci wizualnie i możesz je dokupić bardzo tanio a do tego masz subwoofer - to dlaczego nie. Nie pogryzą się ...

Zgadzam się z przedmówcą. Charakterystyka i pasmo do stereo z takich głośników nawet wspomagane subem to nie będzie to. Wg mnie będzie słyszalna "dziura" i brak spójności basu z takiego suba z resztą.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Teraz już sam nie wiem. Zależy mi głównie na ciepłym dźwięku. Ma byc spokojnie muzykalnie bez jaskrawości i ostrości.

Wpadłem na ten pomysł, gdyż za tannoye m2 które mniej więcej tak graja ludzie liczą sobie po 600 700 zł. A te diamondy ponoć tak grają?

Głośniki centralne mają inne charakterystyki kierunkowe i inne pasmo przenoszenia.

Zgadza się. W kwestii kierunkowości- postawione w pionie, mają charakterystyki kierunkowe takie same, jak każde kolumny stereo w układzie symetrycznym. Co do innego pasma- w centralnym nie jest potrzebny najniższy bas, więc większość go nie posiada.

Jeśli kolumna centralna jest ogólnie rzecz ujmując, przyzwoitej jakości, do równomierności charakterystyki też nie można się czepiać.

Jeżeli masz taki jeden głośnik centralny, jego brzmienie ci się podoba, masz subwoofer a drugi głośnik możesz kupić za grosze - to brać.

Jak nie masz nic a chcesz na tym od zera budować system - to nie brać, bo to przecież wyjątkowo nędzne kolumny ...

Niby dlaczego nędzne?? Ponoć grają ciepło i ciemno a ja taki dźwięk lubię.

Niby dlaczego nędzne?? Ponoć grają ciepło i ciemno a ja taki dźwięk lubię.

Grają ciepło i ciemno. Jeżeli taki dźwięk lubisz - wygrałeś ! Bierz je !!!

Teraz pytanie jaki budżetowy wzmacniacz do 250zł do tych kolumn??

I w tym momencie ten wątek przekroczył granicę zdrowego rozsądku. Sorry ...

Ale ale panowie... głośnik centralny jest przecież pełnopasmowy tak jak kolumny podstawkowe więc im też brakuje dołu a jak kupimy dwa centralne to stereo będzie ok

Teraz pytanie jaki budżetowy wzmacniacz do 250zł do tych kolumn??

tu wybór w używkach jest duży np. Pioneer Denon czy Onkyo a jak dorzucisz 5-dych to wyższy model kupisz ;)

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.