Skocz do zawartości
IGNORED

amplituner stereo


lechwiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,zastanawiam się nad amplitunerem stereo(kino domowe mnie nie interesuje),prosiłbym o pomoc jaki najlepiej nabyć cena to do 2000 zł ewentualnie 2 z małym hakiem, do głośników klipsch 52,i przy okazji jaki model blu-raya oglądałem denona DBT-1713UD,chyba że ktoś ma inną sugestię co do zestawu, ja preferuję muzykę depeche mode,dead can dance i podobne klimaty.Lubię ładny bas i ładny,sopran.Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci radio we wzmacniaczu ,kiedyś może tak ale teraz masz w zasadzie w każdym streamerze radio czy chociażby kompie ,do tego niedługo zaprzestaną nadawania

naziemnego w technologi analogowej.Zresztą poziom audycji ,merytoryczny jak i techniczny jest tak słaby,że można sobie darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury, nadawać będą jeszcze długo a jakość techniczna niektórych programów jest bardzo dobra, w tym budżecie kupisz już wysokiej klasy używany wzmak i dokupisz tuner za max 200-300 zł, ja bym tak zrobił, nie ma używanych amplitunerow za 2000 bo aż tak dobrych nie robili a nowe np denon dra-700ae, no cóż, dzwiekowo mocno średnia półka mówiąc delikatne. A uzywany można kupić za kilka stowek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma używanych amplitunerow za 2000 bo aż tak dobrych nie robili a nowe np denon dra-700ae, no cóż, dzwiekowo mocno średnia półka mówiąc delikatne. A uzywany można kupić za kilka stowek.

Nie dawno widziałem Vincenta SV-123.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli interesuje Cie amplituner z dostepem do sieci (airplay, spotify, V-tuner, etc) pomysl o Yamaha R-N500 badz Onkyo TX-8050.

Sam mam od 2 tyg Yamahe i jestem bardzo zadowolony, gra to u mnie z MA Silver 6 - narazie setup sie jeszcze wygrzewa ale juz w tej chwili gra bardzo milo dla mojego malo audifilskiego ucha ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Po co ci radio we wzmacniaczu ,kiedyś może tak ale teraz masz w zasadzie w każdym streamerze radio czy chociażby kompie ,do tego niedługo zaprzestaną nadawania

naziemnego w technologi analogowej.Zresztą poziom audycji ,merytoryczny jak i techniczny jest tak słaby,że można sobie darować.

 

Co Ty za audycji i stacji słuchasz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wspomnianym wyżej wzmacniaczem jest Onkyo TX-8050, ewentualnie można pokusić się na dopiero co wypuszczoną na rynek polski TX-8150 - dużo bardziej rozbudowana funkcjonalność sieciowa (co za tym idzie, cena).

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad amplitunerem stereo(kino domowe mnie nie interesuje)

Nie wiem, czy przy stereo jest sens ograniczać się do amplitunera - bardziej praktycznie jest nabyć wzmacniacz i tuner osobno.

Pomijając niewielkie oszczędności miejsca na półce i (może) zasilania i plątaniny kabli (o jeden), ograniczasz sobie możliwości wyboru, późniejszej rozbudowy zestawu i - co wg mnie najistotniejsze - upychanie zbyt wielu urządzeń w jedno pudełko wcale nie idzie w parze z trzymaniem poziomu jakości.

Gdy będziesz kiedyś miał okazję porównać brzmienie drogiego amplitunera KD z niedrogim wzmacniaczem stereo, może sam przekonasz się do tego, że stereo najlepiej brzmi z wzmacniacza stereo :-)

 

Sam jestem wielkim miłośnikiem radia i nie mogłem pozbawić swojego zestawu tunera i - co może wydawać się dziwactwem - zamieniłem nowszy tuner na starszy ze względu na brzmienie i jakość wykonania.

Najnowszy Denon TU-15x0 AE to leciutka obudowa, w której radio FM mieści się w blaszanej chińskiej puszeczce. Miałem dużo lepszego, przyzwoitego TU-1500RD, ale zamieniłem go na starszego, ciężkiego, pozbawionego RDS TU-560.

I nie żałuję - różnice słyszę gołym uchem, a dodatkowo techniczne parametry tunerów są wyraźnie różne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie będę doradzał Ci wyboru wzmacniacza, ale mogę Ci z przekonaniem polecić jeden z tunerów Denona - TU-660, TU-560. TU-580RD lub TU-1500RD.

To stare modele, ale akurat w technice radiowej nowsze nie musi oznaczać lepszego.

 

Jest tylko jedna podstawowa "wada" tych dobrych tunerów - bezlitośnie obnażają mizerię jakościową nadawanych audycji - poza wzorcową Dwójką, przyzwoitą Trójką, większości stacji nie da się słuchać bez irytacji - dotyczy to Jedynki, Czwórki i praktycznie wszystkich słuchanych przeze mnie stacji komercyjnych - nie wyłączając RMF Classic...

 

Po co ci radio we wzmacniaczu ,kiedyś może tak ale teraz masz w zasadzie w każdym streamerze radio czy chociażby kompie ,do tego niedługo zaprzestaną nadawania

naziemnego w technologi analogowej.Zresztą poziom audycji ,merytoryczny jak i techniczny jest tak słaby,że można sobie darować.

Żaden streaming nie dorówna jakościowo porządnie nadającej stacji UKF.

Nawet satelitarnie nadawane programy Polskiego Radia (mp2 192 kbps) są wyraźnie gorsze jakościowo.

Streaming PR w najlepszej (płatnej) wersji Piano to AAC+ 128 kbps.

DAB+ oferuje PR2 w AAC+ 128 kbps, PR1, PR3 i PR4 tylko 114 kbps.

Na dobrym tunerze DAB+ PR2 jeszcze odbiera przyzwoicie, pozostałe już słyszalnie gorzej od UKF.

Dosył PR do regionalnych nadajników także jest cyfrowy i skompresowany, ale nie tak zabójczo jak streaming internetowy czy DAB+.

 

Ogłoszenie śmierci UKF uważam za przedwczesne... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.