Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz typu: stary - dobry - neutralny


eqc

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus wszystkim, proszę o poradę. Chcę zmienić posiadany obecnie amplituner Yamaha RX-797 na wzmacniacz starszej generacji.

Z obecnego zestawu od strony muzycznej jestem bardzo zadowolony. Amplituner napędza kolumny Magnat Quantum 605.

 

Zestaw gra w moim odczuciu bardzo neutralnie, wszystkiego jest ile trzeba i naprawdę długo się nosiłem z tym żeby coś przy nim ruszać ale...

Jakoś mi nie pasuje ten ampli to gramofonu Duala z początku lat 80-tych :) Nieraz się już przekonałem, na innych płaszczyznach, że sprzęty zrobione przed erą Googla i FB były po prostu lepsze i bardziej długowieczne a od obecnych potomków różniły się jedynie bajerami i ideą konstrukcji. Zależy mi na sprzęcie, który jest zaprojektowany tak, żeby mógł przeżyć swojego posiadacza a jego ew. naprawa nie będzie się wiązała z wymianą połowy wnętrza.

 

Szukam więc jakiegoś klasyka, który jest znany z tego że jest dobry, ale chciałbym zachować obecne neutralne brzmienie mojego zestawu.

Proszę o jakieś typy, resztę doszperam już sobie na Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maki sa produkowane od bodajże lat 40-tych zeszłego stulecia i wszystkie grają do dzisiaj ponoć ale mają swoją sygnature :)

 

Sony ES, Accu, Nakamichi, Sansui? Dokładniej chłopaki podpowiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapomniałem dodać że w 700zł chciałem się zamknąć więc lata 40 trochę za wczesne :) Sprzęt może być z lat 80/90/2000 ważne żeby był dobrze skonstruowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Sansui.Już od 1200 pln można coś wyszukać.Ja mam au-x711 i spełnia on Twoje wymagania:stary neutralny i dobrze skonstruowany.Niestety ceny na Sansui są grubo przegięte.Zalukaj też do zakładki kluby,na klub Sony ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj - jeżeli jesteś zadowolony z dźwięku to trzymaj się tego co masz. Pieniądze jakie możesz przeznaczyć nie pozwolą ci na zakup porządnego urządzenia a i ryzyko kupna sprzętu uszkodzonego jest bardzo duże. Nic nie kupuj, nie ma sensu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@justas32

To nie do końca tak.Pomijając "audiofilia nervosa" zmiany są konieczne aby się rozwijać.Nie potrafisz sobie wyobrazić "lepszego"dźwięku,dopóki go nie usłyszysz.Także próby na niskim budżecie,w celu zdefiniowania swoich preferencji,nie są według mnie całkiem bezsensowne.Znam i popieram Twoje zdanie,że przypadkowe żonglowanie tanim sprzętem,rzadko kiedy da dobre rezultaty,ale nic nie zastąpi własnego doświadczenia.Cieszy tylko,że ludziom takim jak Ty,chce się podpowiadać,chociaż i tak mało kto korzysta z Waszych rad.

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@justas32

a i tak mało kto korzysta z Waszych rad

 

Bez przesady! Można sobie niesamowicie wyrobić kierunek poszukiwań szczególnie kiedy okazje długo nie leżą i czekają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady! Można sobie niesamowicie wyrobić kierunek poszukiwań szczególnie kiedy okazje długo nie leżą i czekają.

O to właśnie chodzi ! Ludzie nie słuchają porad tylko na ich podstawie "wyrabiają sobie kierunek". A później jak już go "sobie wyrobią" to kupują tak słabe elementy że aż głowa mała ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to dobrze ze nic nie kupiłem. Narazie każdy mój projekt umarł a do alrów nie będę specjalnie wymieniać demona na cieplejszy.

Zacznę wszystko od poczatku ale od kolumn i dopiero zapytam się o ampa.

ps. znajomy kusi atollem?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierote figlarzu.Jesteś na dużo wyższym poziomie.Pamiętaj że w tej zakładce ludzie pytają jak sensownie wydać 1000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie o tych Twoich kolumnach "Wysokie tony świeże, rozdzielcze i otwarte, środek unormowany, bas z twardym uderzeniem" tego typu brzmienie mogłoby super zagrać z Grundigiem A-9000 lub Luxmanem L-430, warto byłoby chociaż spróbować wziąć na odsłuch, te wzmacniacze to nie ułomki w latach 80-90 to był niemalże hi-end (cokolwiek to znaczy) do dziś bronią się swoim unikatowym ciepłym brzmieniem. Ze Sansui daj sobie spokój przereklamowane w chorych cenach (dopiero od modelu Sansui AUX-701 gra to jakoś...) a te wyższe modele ceny idą w tysiące, żadne vintage choćby nie wiem jak grało nie jest tyle warte...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...) a te wyższe modele ceny idą w tysiące, żadne vintage choćby nie wiem jak grało nie jest tyle warte...

 

Zerknijcie na Naki PA5 i PA7 :):):),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo.Nakamichi brzmi smakowicie.Muszę w końcu wybrać się do kolegi @romekjagoda i podłączyć jego Naka jako pre z moim Accu,i na Jego Infinity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@justas32 dzięki za radę, tak się składa że jakiś głos w środku mówi mi "stary zostaw to ciesz się że gra dobrze i nie ruszaj" :) Drugi głos mówi mi jednak "teraz jest OK ale wiedz że za parę lat na pewno coś w środku padnie bo tak chciał producent i wtedy już na pewno nie wyjdziesz na swoje"

Może trochę naiwnie ale liczę na okazję zakupu od kogoś kto chce się pozbyć dobrego sprzętu i zmienić sobie wystrój półki na bardziej współczesną a nie po prostu sprzedać sprzęt przy którym już tyle razy grzebał że ma tego dość.

Nie napalam się, wiem że bez odsłuchu i zaglądania do wnętrza się nie obejdzie.

 

Dlatego też prosiłem i proszę o poradę. Za tę Grundingiem, szczególnie A-9000 dzięki @zeta-j. Też wpadł mi w oko.

 

Przeglądnąłem w międzyczasie zakładkę sprzęt wg. kryterium popularności (liczby ocen). Może nie jest to super metoda ale nie chcę też przekopywać 30 lat rynku do spodu ani znaleźć sprzętu na który przyjdzie mi polować 2 lata. Chcę znaleźć sprawdzony i popularny wzmak o zadowalających walorach akustycznych i technicznych.

 

Wynik moich przekopek wygląda następująco:

Polecany już Grundig A-9000

HK PM655

HK 6600

Marantz PM75

Sony TA-F550ES, 590ES - nie przekopałem wszystkiego, sporo tego, ale faktycznie może w klubie miłośników będzie łatwiej :)

 

Proszę Was o porady czy warto zawracać sobie nimi głowę albo czym warto. Tak jak pisałem na początku chodzi mi o neutralny klasyk zaprojektowany do pracy "na wieki".

 

@zeta-j jeszcze raz dzięki za sensowną odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnego zestawu od strony muzycznej jestem bardzo zadowolony. Amplituner napędza kolumny Magnat Quantum 605.

Zestaw gra w moim odczuciu bardzo neutralnie, wszystkiego jest ile trzeba i naprawdę długo się nosiłem z tym żeby coś przy nim ruszać ale...

Jeśli jesteś "bardzo zadowolony", to lepiej nic nie zmieniaj. W każdym razie, nie na tej półce cenowej.

 

@justas32 dzięki za radę, tak się składa że jakiś głos w środku mówi mi "stary zostaw to ciesz się że gra dobrze i nie ruszaj" :) Drugi głos mówi mi jednak "teraz jest OK ale wiedz że za parę lat na pewno coś w środku padnie bo tak chciał producent i wtedy już na pewno nie wyjdziesz na swoje"

Problemem nie jest zainwestowanie 700zł, 2k, 10k czy 15k w upgrade, tylko uzyskanie synergii i złożenie zestawu pod Twój gust. Za parę lat będziesz miał np. 7k i wtedy pomyślisz o zmianach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że nie chcę mieć 7k za kilka lat. Nie chcę zdobywać pieniędzy w ogóle a pakować jej w sprzęt tym bardziej. Chcę natomiast mieć sprzęt, który za te parę lat będzie działał i wydobywał z siebie zadowalający mnie dźwięk. Obecnego niestety o to nie podejrzewam. Wiem, że to mało popularne podejście w gronie osób które lubią dobry dźwięk za dobrą cenę, niemniej mam nadzieję że mnie rozumiecie.

Wiele razy pewnie przekonaliście się - sądząc po wpisach na tym forum - że droższe, nowsze i z wyższej linii nie zawsze znaczy lepsze od starszego i teoretycznie gorszego. Zapewne w wielu przypadkach to kwestia szczęścia do egzemplarza i indywidualnego ucha każdego z nas. Chcę spróbować swojego szczęścia, zwłaszcza że często mi sprzyja jak chociażby w przypadku obecnego sprzętu :)

 

Kwestia polecanego Grundiga A-9000 niestety upadła z uwagi na niedopasowanie do kolumn 6Ohm. Owszem grać będzie ale jak długo nie wiadomo.

 

Jak ktoś ma coś do polecenia to będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.