Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V500D co lepsze do niej Tannoy V4i czy Monitor Audio BX5


markom13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow i kolezanki (mam nadzieje,ze sa) Ostatnimi czasy odnawiam moj sprzet audio ,sprzedalem graty z przed 20 lat ,i szukam czegos nowszego i szukam.... Wiem wiem ,teraz juz nie robia takich sprzetow jak kiedys ,wszedzie siedzi ksiegowy. Moze jednak cos sie uda skompletowac co zagra w miare ok jak na moje ucho. Moze sloniem nie jestem ,ale np.roznicy w podlaczeniu Bi-wiring czy standardowo nie slysze. Jako ,ze spodobalo mi sie sluchanie radia DAB (jakosc),mam potrzebe sluchania programu Minimax z Trojki (przez neta ,bo nie mieszkam w PL),postanowilem kupic amplituner Yamaha RX-V500D.Poprzednio mialem kolumny Mission M73 ,ale ze wzgledu na remont domu ,zmiane mebli ,malzonce nie pasowaly kolorystycznie (ehhh,kobiety......) No i stoje przed dylematem co do tego podlaczyc. Po wielu godzinach spedzonych przed monitorem padlo na Monitor Audio Bronze BX5 i Tannoy Mercury V4i .Czy ma ktos ,uzywa ktos ,jakies wnioski ??? Cenowo roznicy nie ma zadnej ,paremetrowo ,a jakze. Tannoye graja niby juz od 32Hz az do 53 khz ,wiadomo ,ze czlowiek az tak nie slyszy ,ale jednak na papierze wyglada to niezle. Monitory 36-30kHz. No i co teraz ;) ?

Muzyki slucham tylko w stereo ,filmy bardzo rzadko ,czesto koncerty z dvd.Rodzaj muzy to cos w stylu Marillion ,Deep Purple ,Mark Knopfler ,AcDc,czasem cos spokojniejszego ,gitarowego. Bede wdzieczny za kazdy komentarz,spostrzezenie .Pozdrawiam z deszczowej wyspy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to dwie kolumny o trochę innej charakterystyce. Tannoy zagra bardziej ciepło, miękko z bardzo dobrym wypełnieniem środka pasma i równymi skrajami pasma. Monitor Audio natomiast to brzmienie bardziej otwarte, dynamiczne, eksponujące skraje pasma. Wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sloniem nie jestem ,ale np.roznicy w podlaczeniu Bi-wiring czy standardowo nie slysze.

 

Miałem kolumny, z którymi podwójne okablowanie poprawiało dość mocno scenę (szczególnie głębokość i lokalizację) i miałem takie, gdzie nie słyszałem żadnej różnicy. To bardziej złożony problem. Każdy system gra "inaczej", że nie wspomnę akustyki pomieszczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Bliższe brzmieniu do Twoich starszych Missionów będą Monitor Audio. Jednak Tannoye grają dźwiękiem bardziej otwartym ,pełniejszym i przyjemniejszym. To dźwięk który nie męczy. Chodź są to kolumny które lubią współgrać z mocniejszym sprzętem.

 

W razie pytań zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam Yamahę RS-700. Zamieniłem moje Tannoy V4 na MA BX6 i jestem zadowolony. O ile V4i grają podobnie do V4, to Monitor Audio doda większego "kopa". Bas zejdzie niżej i jest wyraźnie mocniejszy. Brzmienie jest bardziej dynamiczne i wciąż słychać fajne detale. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzieki koledzy za podpowiedzi. Zalatany bylem i dopiero dzisiaj usiadlem do kompa. A wiec tak,Monitor Audio Bronze 5 (nie BX5) zamowione. Kolor bialy :))) .W srode przyjda do mnie to pochwale sie jak to gra w mojej konfiguracji. Teraz jeszcze siedze i dumam/szukam jakie cd do tego mojego zestawu dobrac. Wiem ,ze bluray nie zagra z moimi starymi dyskami jak normalny cd player.Moge byc z odtwarzacza dvd nie zadowolony i raczej go zostawie tylko do koncertow/filmow. Co myslicie na temat Yamahy CDS300 ? Mam w bardzo dobrej cenie ,ale czy warto. Patrzylem jeszcze na CA Azur 351c ,moze jakis Marantz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.